Chvění 4: Začátek legendy

• Česko Chvění 4: Legenda ožívá (více)
Trailer

Připravte se na to, že vámi prequel původního Chvění otřese! Neviditelný predátor likviduje havíře z odlehlého hornického městečka Rejection v Nevadě. Majitel dolu, Hiram Gummer (Michael Gross), pradědeček Burta Gummera z původního Chvění, si najme žoldáky, aby lidožrouta zlikvidovali dříve, než ho nestvůra připraví o existenci a veškerý výdělek. Rozpoutá se totální válka. Boj, který začíná v hlubinách země, eskaluje v ulicích městečka! (Magic Box)

Trailer

Goldbeater

Kvalita série Chvění klesá od dílu k dílu. Děj čtvrtého Chvění se přesouvá v čase, což je určitě krok trochu zpátečnický, protože tenhle díl nenabízí nic moc nového co se proměny červů a vynalézavosti zabíjení týče, ale zároveň to vůbec není takový děs, jak zde mnozí uživatelé píší. Michael Gross se vrací, tentokrát jako o několik generací starší Gummer a jeho povaha je naprosto rozdílná od té v předešlých dílech. Tenhle Gummer bohužel působí nudně, narozdíl od jeho militantního potomka. No, i po tomto díle mám sérii Tremors moc rád a milerád si někdy dám rekapitulaci. Nad první díl ale samozřejmě není. ()

Shit

Zasadit příběh na divokej západ nebyl zrovna nějšťstnější nápad, celý je to jedna velká nuda a to o co tady jde nevíc je taky pěkně na hovno, těch scén s červama je tam šíleně málo a tvůrci si zase vymysleli novej druh červů, tentokrá nějaký malý šmejdy, který vyskakujou ze země, ale to by ještě šlo, jenže pak se objeví nějakej velkej červ se spoustou jazyků, kterej je na rok 2002 totálně odfláknutej a je po prdeli, myslim si že i s minimem financí se dá udělat daleko lepší triky, fakt nechápu, proč tom prostě nenechaj ty starý dobrý červíky z jedničky, a furt tam cpou nějaký debilní zmutovaný příšery, který to akorát ničej, ale zase na druhou stranu tam bylo pár pokusů o vtip, tak aspoň za to můžu tu jednu hvězdičku dát ()

demented

Brutálna stopáž v porovnaní s ostatnými súputníkmi žánru (alebo s ich pokračovaniami) je hlavným problémom, ktorý zlomil tomuto filmu väz. Film sa neskonale vlečie a miestami je to fakt nehorázna nuda. Obsadenie talismanu celej sérky (nie, graboidi ním rozhodnenie sú) Michaela Grossmana do mierne atypickej úlohy, rovnako ako prenesenie deja na divoký západ mali zrejme priniesť trocha osvieženia do už mierne zatuchnutej série. Podarilo sa to ale len čiastočne. Triky sú rozhodne lepšie než v predchádzajúcom diely a tiež mi nie sú jasné námietky niektorých užívateľov (Shit) o zmutovaných príšerách. Podľa mňa majú graboidi identický vzhľad ako ich bratia v jednotke, dvojke alebo trojke. Stále lepšie ako televízny seriál... ()

fcreading

"Neustúpime, a stretneme sa stými beštiami na život a na smrť!" Posledný diel tejto hororovej sérií je už o niečo slabší ako jeho starší súrodenci. Billy Drago tomu filmu dodáva svôj tradičný humor a aspoň sa snaží hrať drsného zabijaka, a tá jeho smrť keď ho prehltne príšera stojí za to. S Michaelom Grossom to už ide dole vodou, není to už ten šikovný chlapík, ktorý vždy vedel ako príšery myslia a čo chcú spraviť, teraz hrá už len bezvýznamného, nešikovného strelca, ktorý sa nevie trafiť ani len do plechovky. Jediné čo stojí za pozornosť sú príšery, ktoré sú o niečo vyspelejšie a chytrejšie, takže vedia čo chce človek spraviť 60 percent. ()

Colonist

Sice jsem po třetím díle říkal, že si čtyřku vzhledem k hodnocením raději odpustím, ale nakonec mne přemohla zvědavost. Ten nápad s červy na divokém západě mi přišel zajímavý. Mohlo by se z toho dost vytřískat - žádné detektory pohybu v zemi, nebezpečí může číhat kdekoliv,...jenže se to opravdu nepovedlo. Ostatně je z toho pěkný guláš. Někdo měl rád westerny a sérii Tremors, tak se rozhodl, že to spojí. Dohromady to ale nefunguje. Michael Gross tu už vážně není ten Michael Gross z předchozích dílů. Jeho postavu by tu mohl hrát kdokoliv jiný. Hiram Gummer je bohatý trouba, jehož jediný "humor" spočívá v tom, že je snobský boháč konfrontován s obyčejnými lidmi, což má vyvolávat komické situace. Bohužel to není vtipné, ale trapné. Jedinou pořádnou postavu zde hraje Billy Drago, který hláškuje a jen díky němu se mi v těch jeho několika málo scénách občas objevil na tváři úsměv. Líbilo se mi, že zde máme jen červy a žádné ty jejich bláznivé přeměny, avšak scény s nimi působí trapně. A takový je i celý film - buď je trapný (Hiram, útoky červů) nebo nudný (neustálé žvatlání o tom, jak to bude hrozné, až to městečko zavřou). Slabé dvě hvězdičky (jedna a půl) za pár dobrých momentů...Nejkvalitnější kousek z této série je jednička. To je dobré zábavné béčko. Dvojka a trojka jsou už horší, ale stále docela zábavná béčka. Čtyřka je špatné céčko. P.S. Je zajímavé, jak na divokém západě bylo to městečko poměrně rušné a v jedničce pak mělo jen asi 14 obyvatel :-) ()

• Vo filme bola použitá originálna historická zbraň ".45-70 Colt Gatling gun" z roku 1874, čo je vlastne predchodca dnešného guľometu. Podľa tvorcov fungoval bezchybne. (Raccoon.city)
  • Parný stroj, ktorý vo filme môžeme vidieť, je z roku 1912. Jedná sa o typ "Case 60hp Traction Engine". (Raccoon.city)