Reklama

Reklama

Chvění 4: Začátek legendy

  • Česko Chvění 4: Legenda ožívá (více)
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Neviditelný predátor likviduje havíře z odlehlého hornického městečka Rejection v Nevadě. Majitel dolu, Hiram Gummer (Michael Gross), pradědeček Burta Gummera z původního Chvění, si najme profesionály, aby lidožrouta zlikvidovali dříve, než ho nestvůra připraví o existenci. Rozpoutá se totální válka. Boj, který začíná v hlubinách země, eskaluje v ulicích městečka! (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (79)

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Dětské ohlednutí za krásami Divokého západu plné, skoro až „Peckinpahovské“, nostalgie. Smršť laciných efektů se prolíná s herci, kteří jakoby své výkony cedili pod vedením Otakara Fuky v nejlepší formě. Zbytečně statické a bez dynamiky s otravně disneyovskou edukační linkou o pravých životních hodnotách. Tenhle prazvláštní mix westernu a horroru (sci-fi?) by se vyjímal jako dobový zákusek po posledním Návratu do budoucnosti. Jako zakončení série plné našlápnutého černého humoru však nefunguje ani náhodou. ()

Trellíno 

všechny recenze uživatele

Zaručeně nejslabší z celé momentálně již tetralogie. Zatímco první tři díly byly vtipné a nabité akcí, tak čtyřka, která je zasazena do minulého století oplývá jen a pouze všudepřítomnou nudou, kterou nezachrání ani předtím vždy vynikající Michael Gross, který zde nemá prakticky co hrát a jeho postava je největší zklamání celého filmu(zvláště při faktu, že byl vždy to nejzajímavější, co tato béčková série nabízela). ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„To je kruté.“ – „Sú kruté časy, zlato.“ Po príšernej trojke, kde zúfalí tvorcovia prišli s prdiacimi tremorsmi, to už horšie asi byť nemohlo. Pochopili to aj producenti a tak je štvorka westernový prequel. Síce ani teraz neprídeme o maskota série Burta Gummera (prepáčte, HIRAMA Gummera) alias Michaela Grossa („Nebol som na koni od šiestich a vlastne to vtedy bola ťava.“), ale tentokrát je o čosi „umiernenejší“, takže sa to dá zvládnuť. Keďže mám slabosť pre hororové westerny, lebo je ich na svete asi tak päť a pol, vychutnal som si prašnú atmosféru. Pravda, horor to vlastne už príliš nie je a prekvapiť to tiež neprekvapí (obyvatelia mestečka sú kusy, aké podľa príručky „5 pravidiel, ako napísať najpriemernejší scenár kinematografie“ neumierajú – žena, dieťa, verný ázijský párik, komická postavička). Potešil ma „návrat k pôvodným hodnotám“ (v snímke útočia len „klasické“ tremory). Dal by som opatrnejších 60%, ale už ma táto séria začína nudiť. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Nápad pojednat čtyřku jako prequel z Divokého západu sice nebyl originální (trojka NÁVRATU DO BUDOUCNOSTI), ale sliboval příjemné osvěžení série. Bohužel se jím scenárista zcela vyčerpal a navíc musel znova přivést na palubu extrémně otravného Burta Gummera (jediného herce, který prošel všemi díly série i seriálem), naštěstí zabiják Billy Drago saves the day. Za něj a za ty dva podařené vtípky (Alamo, jablko) jedna hvězdička. První film série, co šel rovnou na DVD. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Zasadit příběh na divokej západ nebyl zrovna nějšťstnější nápad, celý je to jedna velká nuda a to o co tady jde nevíc je taky pěkně na hovno, těch scén s červama je tam šíleně málo a tvůrci si zase vymysleli novej druh červů, tentokrá nějaký malý šmejdy, který vyskakujou ze země, ale to by ještě šlo, jenže pak se objeví nějakej velkej červ se spoustou jazyků, kterej je na rok 2002 totálně odfláknutej a je po prdeli, myslim si že i s minimem financí se dá udělat daleko lepší triky, fakt nechápu, proč tom prostě nenechaj ty starý dobrý červíky z jedničky, a furt tam cpou nějaký debilní zmutovaný příšery, který to akorát ničej, ale zase na druhou stranu tam bylo pár pokusů o vtip, tak aspoň za to můžu tu jednu hvězdičku dát ()

Galerie (28)

Zajímavosti (3)

  • Vo filme bola použitá originálna historická zbraň ".45-70 Colt Gatling gun" z roku 1874, čo je vlastne predchodca dnešného guľometu. Podľa tvorcov fungoval bezchybne. (Raccoon.city)
  • Parný stroj, ktorý vo filme môžeme vidieť, je z roku 1912. Jedná sa o typ "Case 60hp Traction Engine". (Raccoon.city)

Reklama

Reklama