Sam Wilson aj Bucky Barnes sa vďaka víťazstvu Avengerov vrátili medzi živých, ich život však ani zďaleka nie je ideálny. Sam zisťuje, že jeho neprítomnosť znamenala pre rodinný podnik katastrofu. Okrem toho ho ťaží bremeno, ako naložiť s odkazom Steva Rogersa. Buckyho zatiaľ sužujú výčitky svedomia za to, čo urobil ako Winter Soldier. Je rozhodnutý odčiniť všetko zlo, ktoré napáchal. Zisťuje, že i keď mu iní možno odpustili, odpustiť sebe samému môže byť oveľa ťažšie... (ČSFD)

kenkaku

Nevím co se to děje. Jestli stárnou nebo co, nebo už mě prostě nebaví se dívat na ty spin-offy za každou cenu. Jako úvod super a možná až moc v DC stylu (přeplácaný). Pak nastane podivné konverzační psycho cvičení a jakmile dojde na “ségra nemá peníze” doslova mě to sralo. A pak “bomba na závěr” v duchu “každý je nahraditelný” a prachy musí téct... to už je vážně jako DC a tak nějak zpětně oceňuji Wanda Vision (která mi lezla krkem). ()

Milano33

Dosť solídny úvod do príbehu. Marvel samozrejme v tomto prípade vsadil na istotu a narozdiel od seriálu WandaVision, nenájdeme tú takú komplexnosť príbehu, ani mystično a už vôbec nie vôľu experimentovať. TFATWS je v podstate iba jednoduchým špionážnym thrillerom, ktorý nedosahuje na nastolenú latku seriálom WandaVision. Na úvod sme boli naplno vtiahnutí do strhujúcej akčnej sekvencie, ktorá síce vyzerala dobre na pohľad, avšak niektoré pasáže boli miestami až príliš zdĺhavé. Ide skrátka o typický akčný blockbuster, ktorý sa drží klasických šablón a zabehnutých koľají. Najviac ma rozhodne bavilo nahliadnutie do Buckyho psychiky, čo zohrá určite ešte významnú úlohu. Bucky sa tiež musí vysporiadať so svojou temnou minulosťou, s čím prichádza aj ľútosť a asi prvý citeľnejší emocionálny presah. ()

SpaceOdyseus

Ale teda. Takovou porci debilnich klise jsme dlouho nedostali. Zacina to ok akci (na tv budget) se skvelym GSP. Ale co nasleduje me teda nezasahlo. Falcon se segrou bojuji se zlou bankou? To jsem jeste nikdy nevidel! Bucky chodi k psychologovi a snazi se pred sebou dokazat, ze ma dobre srdce? Na celuloidovem pasku to vidim poprve! Nuda. ()

Mitin

Nic novýho, těžce v průměru. Marvel hraje na kvantitu a odráží se to tak na kvalitě. Každá postava v MCU nyní dostane svůj seriál/film! Jupí! Tonda navíc hraje všechny postavy na jedno brdo a už je vážně nuda se na to koukat. Pro fanoušky MCU je nepochybně radost vidět víc postav ve vícero seriálech a filmech, ale samo o sobě je to tuctová záležitost. ()

Laku

Zatím poměrně pomalejší rozjezd. Je vidět, že většina budgetu byla utracena za první scény. Všechno je technicky na seriál poměrně vymazlené a velkolepé, ale zatím tomu poměrně chybí nějaký silnější příběh. Snad se to brzy pořádně rozjede. Scéna ze Švýcarska je točená v Praze produkční společností Stillking Films. ()

LachtanShows

Žádný unylý úvod do očekávané minisérie, po které byste všichni hned chtěli nějakou neutichající akci. Spíš řádné seznámení s tím, jak nelehký život mají obě postavy po událostech Endgame. Na mě zatím seriál i po té první opravdu startovací třičtvrtěhodince působí záživněji než většina dílů WandaVision. ()

MiniMinion

Myslím že první epizoda působila jako dobrý úvod do seriálu. Buckyho i Samova osobní linka fungovaly skvěle, a Sam konečně dostává prostor v popředí a prohlubuje se jeho příběh. Doteď fungoval jen jako sidekick pro Steva, ale pokud mohu soudit podle první epizody, řekl bych, že svou vlastní show (s Buckym) s přehledem utáhne. Dočkali jsme se Avengerů řešících problémy skutečných lidí, ať už Sam snažící se získat hypotéku pro svou sestru, tak i Bucky chodící na terapii a snažící se začlenit do reálného, lidského života. Ona čtvrtá fáze vlastně zatím celkově působí jako taková terapie pro Marvelovské hrdiny jak už jsme ostatně viděli ve vanda vision s vandou i když tam se tedy terapie poněkud zvrhla. Znovu také vidíme, jaký dopad měla všechna ta lusknutí na svět. Camea potěšila, i když jsme o nich už dopředu věděli, a mám pocit, že jsme tyto postavy v této sérii neviděli naposledy. A nemohu nezmínit akci ta vypadá opravdu naprosto fenomenálně, skutečně filmová kvalita. Létající může s křídly nikdy nevypadal tak dobře. Celkově velice solidní epizoda, výborně vybalancovaná akce se všemi ostatními prvky, emoce fungují na jedničku. Dávám tomu velice slušné 4 hvězdy - neměl bych problém dát i 5, ale ty si radši schovám na pozdější díly, na které se velice těším. ()

Aurus

No ze začátku to bylo na 4* ale ke konci to kleslo na 3*. Příběh je docela dobrej, postavy ujdou a hudba je dobrá. Kamera je velmi skvělá a akce je přímo neuvěřitelná. Za mě 6,5/10. ()

Hapretor

Ústřední dvojice pro mě není tak sympatická a zábavná ... poutavá ... ti herci nemají takové přirozené charisma ... ničím mi neimponují ... v seriálu je málo vtipu ... bere se to vážně ... jako nějaká detektivka / thriller ... přitom je to jen odvar na zabití času ... další "mrdka" od vycáklého komiksu ... je toho moc ... a stojí za pendrek ... tři díly mi stačí ... bohatě ... ()

tomik99

Asi až po zhlédnutí jsem si uvědomil, jak moc jsou Falcon a Winter Soldier zajímavé postavy. Bucky má fakt komplikovanou minulost, je bez rodiny, všude kam se podívá, samý šrám a pronásledují ho jeho ohavné činy. I Sam je zajímavý... První akční scéna byla parádní. Sice pak už to bylo pomalejší, ale nevadilo mi to. Já si to užil. ()

Hellierer

Nakonec daleko lepší, než jsem čekal. Akce je poskrovnu, ale tu úvodní bych klidně označil za strhující. Jinak mě ale těší daleko více osobnější rovina, kdy se prozatím jedná hlavně o drama dvou postav, které se vypořádávají se svými problémy. To se pravděpodobně velice brzy změní, ale pokud to zůstane alespoň do jisté míry při zemi, tak budu spokojen. ()

Sharpooter

Začíná to opravdu odlišně než VandaVision, jde vidět, že jde opravdu o jiné žánry a že seriál se bude vést v akčním stylu. Příběh se rozjíždí dobře, ale možná se některé scénu trošku zbytečně protahují a linka Falcona je za mě v tomto díle nezajímavá. ()

Mr.Baboon

Pomalejší rozjezdy mi u seriálů většinou nevadí, ale tady jsem se fakt nudil. Za zmínku stojí opravdu jedině úvodní akční scéna a ta úplně poslední s US Agentem, to mezitím byla převážně celkem nudná vata s pár světlými chvilkami. Cením návrat Batroca a Rhodeyho, ale na vyšší hodnocení to bohužel prostě nestačí. Věřím ale, že v dalších epizodách se FAWS rozjede a bude to nakonec stát za to... aspoň si mám další hvězdičky na co šetřit. ()

Dejvecd

Super úvod, už sa neviem dočkať na ďalšie diely. Akcia bola epická, ale našťastie nebola prepálená a väčší dôraz sa dával na postavy. A to ja chválim. ()

Solverino

Viděl jsem pilot a stačilo mi to... za mě hnus! Kýble americkýho patosu a nekonečnýho žvanění, když už je akce, tak je to spíš parodie a vypadá to strašně přehnaně, že je to až k smíchu. Totálně nesmyslný dialogy o prdu a husto kruto přísný ksichty. No jako parodie možná, ale jinak se to moc nedá vydržet. Taky je tam na můj vkus moc černochů. Asi jsem už starej, ale tohle mě fakt nebaví... asi už nejsem cílovka. Jedna hvězda z nostalgie. ()

darthvader77

Začátek není špatný oba Sam a Bucky bojují se svými démony. Je fantastické, že mám konečně záběr na celou politickou situaci po lusknutí. Bucky pomáhající otci jedné ze svých obětí bylo srdcervoucí, stejně jako Sam vzpomínající na starý buisness. Někdo by mohl říct, že odmítnutí štítu je trochu krok zpátky, ale předpokládám že celý seriál bude o tom, že si ho Sam zaslouží konec konců, což musí dokázat nejnom světu, ale i v reakci na Endgame také nám divákům. P.S. Jsem rád, že Thanosův odkaz žije. ()