Série(2) / Epizody(20)

Z vesmíru na Zemi dopadne obrovský artefakt. Do čela mezigalaktické mise, která chce vypátrat jeho původ a jako první navázat spojení, se postaví Niko Breckinridge. (Netflix)

Cigalone

Absolútny nedostatok predstavivosti je až bizarne bezcharakterným premrhaním tak významného námetu, akým je antiutópia založená na zničení Zeme a záchrannej misii. Kým sa to v siedmej časti začne podobať na cestu naprieč vesmírom, stihol by som si pozrieť pre doplnenie inšpirácie a ukojenie vlastnej predstavivosti tradičný Atlantis, ak by som ho nebol videl pred týmto zavrhnutiahodným márnotratným synom vesmírnej odysey, a ešte aj po ňom, alebo aspoň Sunshine. Naozaj ma pri seriáli držala iba moja fascinácia všetkými rôznymi zdigitalizovanými predstavami o vesmíre, návšteve mimozemských civilizácií a ich zhmotnením, ale zdá sa, že išlo len o nízkorozpočtovú vec, ktorá však u mňa dosiahla jeden prelom: odpozeral som poctivo celú sériu (update: obidve) aj napriek totálnemu kolapsu už v druhej, ak nie v prvej časti. ()

Ajfist

Bylo by to dobré,jenže hlavní představitelka je jak babochlap psychicky labilní nevyrovnaná osobnost.Nechápu jak by v reálu někdo takový mohl velet vesmírné lodi.Dále je tam dost na prd,že se tam prolínají zbytečně nudné a zbytečně ukecané pasáže z minulosti postav.Nápad dobrý,ale vypadá to,že tvůrci vyplňují prázdné mezery zbytečnými dialogy.Seriál se sune dopředu jako šnek jak kdyby scénáristovi docházely nápady a dopisoval scénář během natáčení každého dílu zvlášť. ()

pokyy

Starbuck s BattleStar je legendární. Zde mi chvilku trvalo než jsem si zvykl na její hraní, grimasy. Na můj vkus mooc emocí, mooc řešení. A UI no to je díl sám pro sebe. Škoda, více se věnovat scifi a ne rodinnému dramatu. Aspon, že sezóna je ukončena se spokojenosti. Druhá řada může, ale nemusí. ()

Foxic

Narazil jsem na ten seriál také náhodou. Prvotní nadšení, že je tu nové scifi, velmi rychle opadlo. Seriál obsahuje opravdu velké množství nesmyslných prvků, konflikty mezi postavami jsou zcela nepochopitelné, až má člověk pocit, že se nejedná o astronauty, ale o výběr toho "nejlepšího" z psychiatrické léčebny. Ten, kdo vybral takovou sebranku jako členy nejdůležitější mise pro lidstvo, musel být buď za A totálně zfetovaný nebo za B prostě chtěl vidět, jak se tam v tom hlubokém vesmíru mezi sebou pobijou. Nevím, jako celek to působí strašně zmateně a nesourodě. Jedna hvězda za Katee.... ()

atakua odpad!

Na misi do vesmíru kosmonauti nepotřebují psychotesty? Já jen, že se chovají účastníci reality show, a to od prvích scén na lodi. WTF? Sledování končím ve 36. minutě, protože zbytek děje je asi stejně chytrý, jako scény interakcí mezi posádkou. ()

Leira

Dostala jsem se ke čtvrtému dílu. Úspěch! Chuť vypnout to jsem měla už po prvním dílu. V prvních minutách naprosté nadšení, suprově zpracovaná loď, její přistání, všecko to šlapalo bleskurychle a divák se namlsá, co asi přijde dál za zvraty a jak bude příběh nadupaný, když tohle všechno se vecpalo do asi jedné minuty. Chyba lávky. Z nějakého nepochopitelného důvodu se slibné scifi změní na reality show ve stylu Big Brothera, kde je banda zastydlých pubescentů (již bez akné a s vždy dokonalým make-upem) ve stylu Přátel vypuštěná patrně z Bohnic a zavřená do kosmické lodi. Nikdo neví, co má dělat, nikdo ničemu nerozumí, všichni se akorát navzájem štěkají, peskují, hádají jak malé děti (sem tam někdo umře) a divák si říká, proč zrovna taková sebranka má být součástí té nejdůležitější mise, kterou kdy lidstvo mělo? Asi to zkrátím a shrnu - ztráta času. Že jsem se dostala tak daleko, zkousnu to a zkusím dokoukat. Ale pochybuji, že to na mém hodnocení něco změní. ()

Minikax

Strata casu .Zatial to najhorsie z tvorby netflixu. Dopozerala som to zo zvedavosti. Vela veci uplne mimo ako napr. ze budem hulit kvety z inej planety alebo hladat jedlo a ochutnavat co mi pride pod ruku na vzdialenom mesiaci. Aj celkovo herci a ich vykon a nanic scenar a pribeh aj spracovanie. ()

hunata_koule

Kvalitní pokoukání, viděl jsem poměrně dost scifi filmů a tento mě usadil na celý den než jsem snědl celou sérii. Proč tomu věnovat čas - mě zaujal originální příběh, herecké výkony především Katee Sackhoff a kvalitní vizuální/estetické zpracování, místy chytlavá hudba. Nejspíš tu byli věci okopírované v jiném kabátě, ale hezkém kabátě a celkově to považuji za zajímavé a těším se na druhou sérii. --- spoiler danger --- některé dějové zvraty jsou na škodu a postavy se chovají pitomě i na můj vkus. Klasicky to kazí armádní šarády, ten zvrat - budeme to půlroku opatrně studovat a pak.. tam naběhneme se samopalama, protože reasons. Nevyváženost, jednou jedeme vše podle protokolu, mise na prvním místě, pak si odskočíme na cizí planetu a sednem si pod strom, poté co jsme málem všichni zařvali na virus ze zdánlivě mrtvé planety.. v druhé půlce to hapruje víc ale pořád to jde zkousnout a užít si jídlo. Zajímavá je otevřenost ohledně sexu alespoň víc než jsem si všiml jinde a to včetně srbského pornoscifi se skutečnou hvězdou v hlavní roli - decentní homo, trans, trojky, sex s ai., skoro bych řekl že se parta lidí z pornobranže rozhodla natočit kvalitní scifi a dost se jim to povedlo, přitom tam dáme svoje názory a ukážeme co je normální. Na můj vkus je tam toho snesitelně ale občas bych raději víc scifi příběhu, míň "lásky" a agitkou či tvůrců pohled na to co je normální jako "jít na potrat je jen tvoje volba holka". Není. ()

Chupacabros

Tak strašně hloupej seriál s opravdu neuvěřitelnou skvadrou herců, že se něco takovýho opravdu jen tak nevidí. Šílenost chování postav je na maximální úrovni a člověk každých pár minut valí oči na to, co se to tam proboha zase děje. Nějakym zvláštnim způsobem jsem se ale skoro vůbec nenudil a docela se nad touhle kokotinou bavil. ()

Amberjack odpad!

Návod, jak netočit sci-fi. Vlastně spíš, jak netočit a nedělat cokoliv. Velmi povrchně a nedodělaně se tu kopíruje hned několik motivů z jiných žánrových i nežánrových filmů a seriálů (takové Arrival meets Vetřelec meets Beverly Hills 90210). Katie Sackhoff se pořád příšerně šklebí. A té posádce tupých, genderově vyvážených ignorantů bych nesvěřil ani lístek se sobotním nákupem, natož "misi", která má zachránit (vlastně celou dobu nevíme jak a proč a co je vůbec obsahem té mise) planetu Zemi. Zeleným nebo pirátským dementním "liberálům" se to ovšem bude líbit. ()

ElectricKo odpad!

Po prvním dílu nemám sílu pokračovat. Scifi to není, spíš fantasy - nic z toho co tam rádoby vědecky dělaj nedává ani zbl smysl. Postavy jsou na úrovni stupidních středoškoláků, kteří vlastně ani neví kde jsou, co dělaj, a když už něco dělaj proč to vlastně dělaj. Brutální Nikota bohužel je snad ještě horší, zřejmě si spletla žánr. WTF hologram, který je jen plný dojmů a emocí, a vlastně jen říká co nejde, zlatý toustovač z trpaslíka, ten delal aspon to k čemu byl stvořen :) No a filmařsky je to desnej odpad, aspon to CGI vypadá jakž takž OK. Takže nikdy víc ani omylem... btw střihači netflixu by měli spíš něco natočit, upoutávka vypadala totiž dobře... ()

oskar22

Ja takéto scifi môžem. Miestami to bolo zbytočne rozťahané, miestami menej logické, posádka akokeby bola vybratá z čo najväčších magorov v slnečnej sústave a hlavná predstaviteľka tou mimikou tváre sa snaží hrať viac ako vie (kdeže si sa stratila Kara Thrace?), ale ako celok ma to bavilo a teším sa na pokračovanie. ()

E.Company odpad!

Tohle je opravdu tragédie. Vůbec tomu nerozumím, jak to mohl někdo pustit na Netflix. Je to nelogické, postavy nesympatické až běda. Hlavně je to ale celé hloupé, tak strašně moc hloupé, že to už nechci dál ani komentovat. ()

se.ru.na.to

Zdravím všechny , hlavně tu bandu tady rádoby odborníků na filmy a tvorbu obecně. Předně nápisu ze seriál se mi líbí dívám se na to pro zábavu a protože se mi i docela líbí jak vypadá ta loď , samozřejmě znám lepší seriály. Proč hlavně zrovna tady reagují je proto , ze už tu and převládá jednoduchá hloupost a drzost lidi kritizovat obecně něčí práci ,když k tomu nemají ani špetku zkušenosti a nemluvě o vzdělání či nějakém vůbec počinu kolem filmu. Jedinci (spíše iˇbecilove) daji odpad za něčí práci a přitom sami v životě a své profesi určitě neumí ani na odpad pracovat natož ze by oni uměli natočit aspoň pět pater pod odpadem,ale tady na ČSSD už to ne i o reálné recenzi nějakého pořadu ,ale pouze o pomlouvani a výpovědní hodnota recenzi na filmy či seriály je daleko od skutečnosti. Je tu spousta kvalitních filmu , a tu se najdoe hromady ignorantu co klidně daji odpad či hvězdu a Ti největší hlupáci z nich ještě jmenuji režiséra a píšou jak to měl ten či onen natočit a jak by to udělali kdyby byli na jeho místě :-) To se mi opravdu líbí jak nějaký takový člověk přízemní co nepozná kamerou a strihacim pultem od svého sveraku někde v kolbence tady radi režisérem co točí kvalitní filmy za miliony dolaru a ještě mu chtějí radit 😀Tahle stránka už začíná být rok od roku větší a větší odpad díky lidem , kterým si tu píší lži a ne recenze. Děkuji za pochopení a věřím ze se tu najdete a příště třeba se zamýšlíme než date něčí práci odpad podle me na to tady nikdo nemáme vzdělání ani zkušenosti psat o něčem odpad . Ps pro pobavení mám jeden film co bych rad takto označil a to je Žraloko tornádo či jak se to přesně jmenuje a kdo zná tak pochopí zda tento seriál je takto také natočen? Jako vážně ! ? Fakt toto má být odpad tudíž ve stejně nekvalitne natočeny jako zmíněni film ? Ale to jen pro příklad a navíc nedal jsem ani zmíněnému filmu odpad a nedám , protože si myslím ze se i snaha se přeci cenni :-) ()

Lalaith22

Líbí se mi, že hned po prvních dvou dílech je jasné, podle jakých kritérií vybírali posádku. Mladí a krásní - povinnost. Rádi chodíte ve spodním prádle? Super, dostanete víc prostoru! Cože, neradi posloucháte rozkazy? Perfektní, budete patřit mezi hlavní postavy. Člověk si to může krásně propojit s Hvězdnou bránou, kde se několik posledních sérií řeší, že správa brány je pod kontrolou armády (tedy letectva) - což je špatně, a že na mise mají chodit civilisté. Tak přesně takhle by to dopadlo, kdyby vás Jack poslechnul, bitch! Takže zpět k AL. Neustále se řeší jen emoce, pocity jednotlivců a výbuchy vzteku. Jasně, vezmeme s sebou nejinteligentnější počítač, ale nezapomene mu nainstalovat software sexuálně nevybouřený dospívající. Vysvětlíme posádce, že každý musí souložit. Vážně každý. Když Vám to početně nevychází, dejte trojku! Zásadně budeme vycházet do neznámých lokalit v lichém počtu, aby někdo musel zůstat sám. Pokud dostanete jakýkoliv rozkaz, jako stůl, nechoď tam, nezapínej to, nežer tu mimozemskou kytku, nehul tu mimozemskou trávu, nestřílej, apod. zásadně udělejte pravý opak. Jedna hvězda za pobavení a druhá, že se nepárali s tím konečně ukázali mimozemšťana. ()