October Faction

USA, 2020, 6 h 57 min (Minutáž: 36–49 min)

Epizody(10)

Rodinné drama dostane monstrózní rozměry. Rodiče Fred a Deloris loví nadpřirozené stvůry a dvojčata Viv a Geoff si střeží svoje zvláštní tajnosti. (Netflix)

oiuoiu

Po druhé části: všechny postavy jsou mi nesympatické, veškeré prostředí nedůvěryhodné, obě roviny vyprávění - současnost i minulost - mne zanechaly bez zájmu. Námět, se speciálními upíry, mi připadal lákavý a Tamaru Taylor mám ráda, nicméně na třetí část už se nekouknu. ()

Hopeman

Někdo to na nějakým webu vychvaloval jak je to super a stojí to za vidění...tak to zkusím ...a......NE...nemyslím si...hned po chvíli dostaneme masáž o rasismu a jak říká Morgan Freeman už se na ten oheň vykašlete a přestaňte ho rozfoukávat.....a dál pro mě seriál skončil ....nenechám si vymejvat hlavu.....v 80tých to nikdo neřešil...a teď to do nás cpete že kdyby TO existovalo v čípcích tak by jste to chtěli povinně narvat každému bílému heterosexuálovi do prdele. ()

kosacOne

S dalším a dalším dílem jsem tomu přicházel víc a víc na chuť. Postavy se mají dobrý vývoj a ten svět je daleko hlubší než se může z prvních dílů zdát. Tak 2x 3x jsem, ale tušil jak to bude pokračovat. Což stále není špatné na to kolikrát se... *spoiler* změnily strany. *konec spoileru* Doufám, že bude další sérka, tyhle zplácaniny můžu. ()

numan odpad!

Čirá propaganda aneb jak znásilnit zábavný comics a vyrobit z něj další neomarxistickou sračku. Už v 6. minutě prvního dílu se poprvé rozehrává rasový problém utlačovaných černochů a v podobném duchu (LGBT+ atd.) se pak vesele pokračuje dál. Obávám se, že americké seriály bez ideologické masírky už dnes neexistují. Úplně stejným způsobem nám v minulé totalitě prala média do hlav marxismus-leninismus a Sovětský svaz na věčné časy. ()

Lunado

Tak toto som pretrpel do konca, ani si nepamatam, kedy som naposledy preskakoval sceny a cakal co, boooze, zas ti scenaristi vymysleli. Na zaciatku ten napad nebol zly, ale to je asi jedine pozitivum. Hrozne spracovanie, zly vyber hercov, mozno az na carodejnicu, za tu to ma o jednu hviezdu navyse, a infatilne rozhovory, tie mozete preskakovat cele, aj tak o nic nejde a nic sa nedozviete. Skoda casu, Netflix toto nieee. ()

Oup

Bohužiaľ, začalo to pomerne fajin, ešte som ako tak prekusol tie sračky o homosexualite a aj to, že každý pár je tam farebný. Ale to, že sa to od časti k časti jasne a definitívne shadzuje samo plus patetické keci o tom ako sa homosexuál musí prestať báť sám seba a černoch ktorý v tejto dobe pomaly nemôže byť vyhodený z práce kvôli rasizmu rozpráva o tom aké je to hrozné byť černochom ako keby žil 200 rokov späť. Hrozne stupidné rozhodnutia, katastrofálny kasting, hrozná hudba, posledné časti som bol na mobile, lebo to bolo stále menej a menej nápadité. Strašná sračka. Strašná. Bohužiaľ. ()

mistrpropr

Nic moc, i když potenciál to rozhodně mělo... Festival buzen a multikulturnosti, kde mi hlavní představitel připomínal toho slovenskýho čůráka agenta Bureše :D ()

Aceboris

Začiatok naznačoval konečne niečo dobré od Netflixu, postupom času však dej stagnuje , nič sa tam nedeje a skôr rieši LGBT chlapcov ako samotný vývoj deju. Celovo táto agenda opätovne nasilu vnútená do deju je už pre Netflix štandard a zbytočne znižuje kvalitu. Pán a pani Smithová v seriálovom podaní, kde nepriateľ je, upír, vlkodlak či čarodejnica znie pomaly ako rozprávka a mala by zaujať, avšak  dej upadá, začínate sa strácať v tom kto za koho bojuje a o čo tam vlastne ide, skupiny , ktoré pred tým proti sebe bojovali, zrazu stoja na jednej strane, deti ktoré boli vychované rodičmi, prestanú im v sekunde veriť na základe nejakých príbehov, čo nemusia byť ani pravde. Celé to je nejak domotané, prelínajú sa postavy, ktoré sú mŕtve s tými čo žijú a naopak, tajomstvá ktoré sa tvária tajomne , sú nakoniec totálne hlúposti vycucané z prsta. Záverečné časti totálny odpad a fraška, celé nezvládnuté a úplne zbytočné.  Tamara Taylor (nar. 1970, Kanada) bola lepšia v Sběratelé kostí (seriál) (2005) ako tu.  Za mňa 4/10 ()