Ani studium vysoké školy nechrání před pokušením - mladistvý hrdina přestane rozlišovat hranici zákona, ale kupodivu mu ani vzdělání nepomůže, aby včas odhalil podvod na něm spáchaný. Student vysoké školy ekonomické Michal Najman si přivydělává jako deratizátor. Poté, co je obviněn z vyhubení drahých nutrií, podepisuje dluhopis na značnou částku. Důvěřivé se upíše ke splácení vysoké dlužné částky, aniž si ověří její opodstatněnost. Peníze nemá a rozhodne se je získat vekslováním a později i krádežemi. A tak se zpočátku bezúhonný mladík propadá stále hlouběji a hlouběji... (oficiální text distributora)

kondor77

Literární předloha (kupodivu vyšla rok před Sametovou revolucí) se stala jedním z prvních českých bestsellerů a to díky exotickému tématu: veksláctví (náklad 100 000 ks a stály se fronty před knihkupectvími). Samotný film je dokonalou adaptací mizerné předlohy. ()

Magoor

Bony a klid to není, na tom se schodneme, ale zase tak špatné jak by mohlo vypovídat hodnocení tady, také ne. V této době, jak už někteří podotkli přede mnou, vznikly daleko horší filmy, na které se prostě dívat nedá! ()

vozralec

Nechápu tak nízké hodnocení. Vždyť je to úplně normální film, který má něco do sebe. Labuda a Tříska na jedničku. ()

topi80

Zfilmované svědectví toho, jak se u nás v první polovině 90. let točily filmy. Nad příběhem, hereckými výkony a filmařskou kvalitou raději moc nepřemýšlet, ale pojmeme-li to jako zajímavý výlet do oné doby, tak bych se zhlédnutí nebránil, i když druhé Bony a klid se samozřejmě ani omylem nekonají. ()

celticek

Žádný zázrak, ale ta atmosféra 80. let z toho stříká přesvědčivě. Nejlepší je asi postava "Lájoše" Labudy. Tady ještě asi Zounar nevěděl, že z něho bude takový vepř. Trochu prasečinek tu máme taky, hodně laciných, mimochodem. Hodnocení mi přijde uhozené jako obvykle. Co byste dali takovému Kameňáku?!? Knihy jsem četl a je to dobré, oddechové čtení. ()

Jaromír

"Já by som zobral flintu a PIF PAF :)" "Serem na čítanie, čítat netreba, peniaze jsou treba :D" Klasika, která není vůbec špatná. Labuda hází jednu hlášku za druhou. Když nic jiného, tak se film dá brát jako vzdělávácí do "školy životy" :). "Haahaaa, to je hrůza, zase jsem celou noc nespala :)". ()

Jehan

Ale jistě, ten film je pitomý. Ovšem svého druhu krásným způsobem, který trapně evokuje trapnost poslední dekády reálného socialismu. Jako sonda do filmových 90. let sondující vekslácká léta 80. Mistrovské herecké výkony podtrhují odvážný režisérský počin! Hvězda za zmijovky, Labudu, který se do toho nějak připletl, a tajemnou Lucii Benešovou, zejména pak v džínových laclákách. ()

ostravak30

Hned v úvodu mě překvapilo celkově nízké hodnocení. Nemyslím si, že to byl zase tak špatný film. Spíše lehce podprůměrný. Ostatně Zounar nebo Labuda hráli dobře. To Lucie Benešová byla zajímavá jen tím svlíkáním. Hlavní hrdina je na můj vkus hodně naivní, na druhé straně snímek ukazuje, jak to kdysi fungovalo a bohužel, v trochu obměněné situaci to funguje dodnes. Trochu nechápu ten otevřený konec, který vlastně nic neukončuje. Jako by skončila epizoda seriálu. Ano, četl jsem, že mělo být pokračování, ale přece jen bych čekal trochu konečnější závěr. Samotný scénář ani hudba přitom nejsou špatné. Jen je trochu nudnější děj a pořád se s hlavní postavou motáme v kruhu, kdy se opakují neustále tytéž prohry, jen v jiném oboru. Takže zopakuji to, co jsem napsal na začátku. Není to vyložený průšvih, ale lehce podprůměrák určitě. ()

Nalimator

Vůbec mi to nepřišlo tak strašný, jak to tu někteří komentátoři líčí. Bylo to místy naivní a amatérské, ale tím to spíše působilo dobově. ()

Mikecat

Tento film som videl nahodne.stastie,ze som nevidel hodnotenie csfd,lebo by ma odradil.Zaujal ma od zaciatku a dopozeral som ho do konca. Zaujimavy namet,dobry scenar, dobre zahrane, dobre poprepletane ozaj doporucujem a hlavne takym,ktorym sa v zivote vsetko babre ,podobne ako hlavnemu hrdinovi..:) ()

Phex odpad!

Trapně slaboučký pokus o navázání na úspěch filmu Bony a klid. Pan producent se zkrátka trefoval do kvality, jejímž vrcholem jsou asi Playgirls. ()