Reklama

Reklama

The Tragedy of Macbeth

  • USA Macbeth (pracovní název) (více)
Trailer 4

Obsahy(1)

Lord Macbeth (Denzel Washington) je přesvědčen trojicí čarodějnic, že je jeho osudem stát se příštím králem celého Skotska. Ambiciózní žena (Frances McDormand) jej v tom podporuje a k naplnění proroctví zbývá jediné – zbavit se krále současného (Brendan Gleeson). (buzzwoody)

Videa (4)

Trailer 4

Recenze (68)

castor 

všechny recenze uživatele

Pocitově horší, než výsledek na plátně. Joel Coen, poprvé bez svého bratra Ethana, jakoby zůstal sám doslova. Určitě jde o důstojnou adaptaci, jenže diváka si bude hledat zatraceně těžce. Samozřejmě mnozí ocení úchvatnou scénografii a práci se světlem, ale scénář téhle psychologicky vrstevnaté morality měl ubrat na recitativních dialozích a nebát se osekat trochu té konzervativnosti. Skotský král byl ve skutečnosti oblíbeným panovníkem, především s přispěním Williama Shakespeara je ale vnímaný jako tyran a uzurpátor. Denzel Washington ho hraje skvěle, oscarová nominace je za jeho poutavé ztvárnění na místě. Sice strhne, ale celkové mechanické pojetí příliš ne, na emoční odezvu úplně zapomeňme. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Černobílá stínohra, kdy je každý kontrast ještě ostřejší než u Bergmana v nejlepší formě. Ani se nechce věřit, že nejde o plnění celoživotních tvůrčích snů, jen o souhru šťastných náhod, uprostřed které se Joel Coen ocitl. Jen to chtělo do charakteru tnout hlouběji, protože na to, že jsou všechna přání a myšlenky vysloveny nahlas, je přerod hlavního hrdiny značně přímočarý a v jednu chvíli dokonce překotný. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Hodně slušná kamera, černobílý filtr a expresivní herecké výkony dokazují, že v Anglii jsou práce Vilmy z Shakespearu stále aktuálním tématem. Jenom škoda, že tomu tak je hlavně v Anglii. Mně osobně to spíš přijde jako ztráta času Joela Coena. Raději bych něco, pro něj, typicky absurdního, než staromilní příběh, běžnému divákovi, těžce nepřístupný. A taktéž poplatný době v mnoha ohledech. ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Joel Coen na režijní stoličce zůstal sám, přesto naservíroval důstojnou adaptaci jedné z nejklasičtějších látek. Konzervativní přístup k původnímu textu obohatil stylovým vizuálem, který celou uměřenou stopáž baví, ale nikdy úplně nestrhne. Více zde. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Divadelní depka, kterou Joel Coen vzdává hold nejen divadlu a Shakespeareovi, ale především filmu jako řemeslu takovému. Rozhodně lepší než ten poslední experimantální western, co natočil s bráchou. Příště už bych ale poprosil návrat k věcem jako Tahle země není pro starý, V nitru Llewyna Davise nebo Fargo. Porovnávat první polovinou s druhou půlkou kariéry těchto tvůrců není zrovna veselá záležitost. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (3)

  • Natáčanie filmu začalo 7.2.2020 v Los Angeles a trvalo 36 dní, čo je režisérov rekordný čas. Kompletne celý film bol natočený v interiéroch štúdia na takzvaných "soundstages." Jedným z dôvodov bol aj zámer tvorcov, aby film vyzeral čo najviac "odtrhnutý od reality." S výnimkou poslednej scény nie je žiadny záber z exteriéru. (Real Tom Hardy)

Související novinky

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

13.01.2022

67letý oscarový herec a režisér Denzel Washington (Let, Americký gangster) oznámil, že se chystá na natáčení třetího Equalizera. Prozradil to při rozhovoru o svém nejnovějším snímku The Tragedy of…

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

19.12.2021

Jako každý rok, i letos si bývalý americký prezident a zároveň obří filmový fanoušek Barack Obama sedl, aby sestavil své oblíbené kulturní žebříčky. Vedle knížek tak došlo pochopitelně i na filmovou…

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

03.12.2021

Místo kolegů z marvelovek se v romantické komedii od streamovací služby Apple TV+ sejdou kolegové z detektivky Na nože. Snímek Ghosted režiséra Dextera Fletchera (Rocketman, Bohemian Rhapsody)…

Ethan Hawke A Ewan McGregor jako bratři

Ethan Hawke A Ewan McGregor jako bratři

31.08.2021

Streamovací služba Apple oznámila nové drama s hvězdným obsazením. V novince Raymond & Ray si zahrají Ethan Hawke (Zoufalství a naděje) a Ewan McGregor (Birds of Prey). Oba pak ztvární nevlastní…

Reklama

Reklama