Venom 2: Carnage přichází

• USA Venom: Let There Be Carnage (více)

Na filmová plátna se vrací Tom Hardy jako Venom, jedna z nejlepších a nejkomplexnějších comicsových postav společnosti Marvel. (Falcon)

Dusan.Damian

Venom sa drží v zabehaných koľajách prvej časti. Zhodli sme sa, že ide stále o solídny nadpriemer - teda hodnotíme na 70 až 75%. Oproti prvej časti má film jednoduchší a pomerne priamočiary dej. Napriek tomu sa jednotka zdá svižnejšia a táto dvojka, akoby neustále škrtila Venomov potenciál. Naznačuje sa akési neurčité prepojenie s MCU či X-MEN univerzom, ale aj to len "medzi riadkami". Carnage je zaujímavé osvieženie deja - škoda, že tvorcovia sa viac nehrali s jeho príbehom. To je vlastne aj moja najväčšia výčitka - nevyužitý priestor a slabá práca s informáciami. Je síce fajn, že tu nemáme žiadne siahodlhé vykecávačky, zároveň sa však nedozvieme nijaké odpovede - prečo sa veci dejú tak, ako sa dejú. O Venomovej osobnosti, biológii či minulosti tak opäť nevieme nič nové. Ani vzťah s Carnageom tak nemá potrebnú hĺbku. Občas sa mi to dokonca celé zdalo trochu uponáhľané. Záverom - je to fajn pop-cornová akcia, ktorá však ničím neprekvapuje. Premrhaný čas to rozhodne nebol, rád si film pozriem znovu, no do budúcnosti si tvorcovia ponechali stále veľké rezervy. PS: Venom obsahuje jednu zaujímavú medzititulkovú scénu a po titulkoch už nič. ()

ReactLotus

Som trochu sklamaný. Vedel som, že to nebude vo všetkom dobré, ale najviac ma film sklamal tam, kde som to nečakal - je tu príliš veľa humoru. Film sa pomerne často a NASILU snaží byť vtipný. Áno, sú tu aj fakt vtipné scény, ale tým, že ich tu je veľa to kazí celý zážitok. Ako by sa film snažil byť niečím iným. Len neviem čím. Možno tými vtipmi chceli odlahčiť tôn filmu, ktorý je veľmi brutálny, ale skôr ho strápňujú. "Kostra" príbehu je skvelá. Je lepšia/zaujímavejšia, než v prvom filme. Len tie vtipy to fakt kazia. Pokračovaniu taktiež niekedy chýba nejaká tá "iskra" rovnako ako v prvom filme. Efekty sú zväčša divné a asi aj horšie než v 1. Nechápem, kde sa stala chyba. Našťastie väčšinu nedokonalostí/problémov zachraňuje bossfight v kostole. Ten som si užil a hlavne tam sú najlepšie scény s Carnageom ( vyzerá tam asi aj najmenej umelo ). Musím spomenúť aj skvelú scénu, kedy sa ukáže Carnage v plnej sile a v pozadí presvitá svetlo cez nádhernú arbitráž kostola. 10/10 scéna. Samozrejme herci, kamera a hudba sú viac-menej skvelé. Je to určite lepšie, než prvý film, ale práve chyby ho dosť zrážajú dole. Pre fanúšika MCU povinnosť a takmer nutnosť vidieť, ale divákovi, ktorého nezaujíma MCU to neodporúčam, nevidím veľmi zmysel vidieť film... ()

KukulienkaHO

Jednotka bolo jednoduchá, ale toto je vyslovene hlúpe. Venom: Let There Be Carnage sa snaží byť uletenejší, drsnejší, vtipnejší... skrátka chce pôsobiť dojmom nadupaného blockbusteru. Avšak vo všetkých ohľadoch prekračuje tú pomyselnú čiaru a prestáva fungovať. Jediným pozitívom je skutočne len Eddie Brock a Venom. Ich vzťah krachne (čo je zaujímavá téma), ale znova sa dajú dokopy len tak, bez akéhokoľvek hlbšieho dôvodu (lebo svet potrebuje zachrániť...). Carnage je ako charakter o ničom, len vznikol, aby Venom mal protivníka. Chýba medzi nimi nejaká osobná linka (otec a syn skutočne nefunguje), ako to bolo s Riotom v jednotke. Kasady je spočiatku zaujímavý, ale v priebehu filmu to s ním ide dole vodou. Uvrešťaná teta... WTF?! Čo to jako malo byť?!?. Ich vzťah kazí dej, celé sa to malo vyškrtnúť zo scenára. Diváci a určite aj Sony si sľubovali od Andyho Serkisa osvieženie, najmä čo sa vizuálnych trikov týka (keďže kdekomu prekážalo CGI v jednotke). Efekt to má však nulový, respektíve akcie je tu málo, a keď tu je, tak príliš nenadchne. Mimochodom ja som s tým bol v jednotke úplne ok. Skrátka Venom bol nečakane obrím hitom, tak samozrejme spravme pokračovanie, ale bez príbehu, postáv, akcie... to fakt nejde. P.S.: Znova odkaz na konci na záporáka do trojky, no mňa to už baviť prestalo. ()

Cringy_Tommy

Neuvěřitelná slátanina plivanců, sraček a hoven které nedavají sebemenší smysl. Marvel jede do sraček a tentokrát nám do filmu davá nejhoršího, nezajimavého a rozhodně necool záporáka. Film který je vlastně úplně o hovně a je plný trapného dětského humoru u kterého jsem se zasmál asi tak dvakrát. Jestli mi bude zase nějaký čurák říkat že nové Marvel filmy jsou lepší než DC tak ať jde zhluboka do prdele! ()

KajlQ

Andy SERkis si střihnul režiséra Marvel filmečku, který stojí za vyliž koule i s prdelí a rozhodl se že roli Gluma nebo opice roleplayne rovnou na štábu?? Slušnej magor! ()

bonovox

Slábé pokračovanie príbehu Venoma. Stratilo to už aj tú poslednú zábavnosť. Hardy aj Harrelson zbytočne prehrávajú svoje postavy a akcia je taktirž nezaujímavá. Zatiaľ najslabší Marvel...40% ()

jpacuta

Po stupidní, ale zábavné jedničce přichází naprosto nezajímavá a slabá dvojka. Nečekal jsem nic a stejně to bylo zklamání. Jedna hvězda za solidní herecké výkony a druhá za triky a kameru. Scénář je šit. Naštěstí to má jenom 80 minut. ()

Taarg

Mno, čekal jsem od toho víc. Hlavní problém, kromě pofiderniho stylu vyprávění, je samotná zápletka. Jako že každej, kdo kousne do mimozemšťané, dostane svýho symbionta? Proč probůh? Konec trochu za hranicí vkusu, ale Venomovy hlášky občas pobaví. Občas. Kdyby to šlo, tak dám 2,5 hvězdy. ()

Sebule

Hodina a půl promarněného života. Hardy se snaží jak to jde, Venom je fajn, ale jako celek je tento film selhal. Už jsem se ani nebavil u toho, zasmál jsem se tak jednou. Ani mě to nijak extra nebavilo, hlavně protože to je prostě celé nezáživné, všude cgi, scénář blbě napsanej a záporák (obecně pokračovaní filmu) naprosto zbytečnej. Občas mi přišlo, jak by z Hardyho dělali nějakého lobotoma. Na druhou stranu, jak už jsem zmínil na začátku, herci jsou fakt dobří, cgi je docela fajn. Hudba taky byla fajn. Ale bez těch herců by film byl o ničem... Akce je taky na tom bídně, všechno je cgi, ukusování hlav ani nejde vidět, snad ani kapka krve nespadla. Hodnocení: 3/10 ()

brasek odpad!

Absolútny prepadák. Nudný príbeh, bez zaujímavých momentov, zápletka nič moc, taká detinská fraška bez hlavy a päty. ()

v.indruchova odpad!

Nehezká záležitost. Už název sám zní v překladu. Ať je tam masakr nebo krveprolití. Tvůrci měli zůstat u jedničky, a to se točí ještě trojka. Njn hamižnost jen prostě hamižnost. ()

0kozel

Nepodařilo se navázat na zajímavý první díl. Je tu méně humoru a naprosto klišé příběh. Film nepřináší nic nového nebo zajímavého. ()

flyer.nick

Moc akce a málo děje. Celý film je vlastně jedna velká akční scéna, kterou předchází krátký úvod. Chtělo by to víc příběhu. Hardy i Harrelson si spolu krásně notují a je škoda že se na plátně vlastně skoro nepotkají. Efekty i akce jsou ale fajn a mne Venom i tak baví 😉 ()

nikhaj

Venom 1 bola ako tandemovy zoskok z lietadla. 2 som cakal ze bude zoskok s este vecsej vysky, bohuzial premna sa padak neotvoril... ()

Camel91

Líbilo se mi to asi úplně stejně jako první Venom... Druhý díl tedy není horší jak to občas bývá, ale ani nijak extra lepší až na pár výjimek (prokresleni vztahu Eddieho a Venoma + přehlednější bitky) a podtitulka super v tu jsem doufal ()

lotrfrodo

Po rozpačitých prvních ohlasech a vcelku velké kritice místních znalců jsem byl mírně skeptický k výslednému filmu a dosti nervózní, jak to celé dopadlo. Od režiséra Serkise jsem viděl jenom Mauglího a ten na mě moc velký dojem krom dabingových výkonů neudělal, ovšem Venom 2 má tu výhodu, že může stavět na již vybudovaných základech. Dvojka je díky krátké stopáži svižná akční a v mnohém připomíná staré akční filmy z 80. a 90. let se vším, co k tomu patří. Je hloupost od tohoto filmu očekávat inteligentní a hloubavý epos, když se už od počátku prezentuje jako zábavná komedie/akční film pro náctileté a výš. Vztah mezi Eddiem Brockem a Venomem mě na tomto filmu bavil zcela nejvíc a jejich vzájemné pošťuchování dodávalo snímku na zábavnosti a odlehčenosti. Woody Harrelson jako Cletus Kassady byl oproti Riotovi z prvního filmu skutečně hrozivým záporákem a i když na mi zde chybělo více společných scén s ním a Eddiem/Venomem, herecký výkon Harrelsona a hlavně Cletusův vzath se Shriek to vytahovali. Bohužel, občas bylo vidět, že film má nižší rozpočet a také jsem nebyl spokojen se střihem, kdy některé scény vypadaly, jako by je někdo zařízl v půlce. Celkově je Venom 2 dobrým akčním filmem, který se může rovnat některým Marvelovkám, ovšem je zde vidět nízký rozpočet, absence R ratingu je citelná a spousta vtipů je vyloženě infantilních a tažená na sílu.  60% ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Madame Web nabírá další posily

Madame Web nabírá další posily

28.06.2022

Herečka Emma Roberts (Sváteční rande) je nejnovějším přírůstkem do herecké sestavy komiksového snímku Madame Web od studia Sony Pictures. V hlavní roli filmu se objeví Dakota Johnson (Zlý časy v El… (více)

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

26.04.2022

Vzhledem k úspěchu obou Venomů a celé spidermanovské trilogie asi není divu, že to studio Sony se svými pokusy o další a další nové komiksárny nijak brzy rozhodně nevzdá. A to ani po zavrávorání… (více)