Venom 2: Carnage přichází

• USA Venom: Let There Be Carnage (více)

Na filmová plátna se vrací Tom Hardy jako Venom, jedna z nejlepších a nejkomplexnějších comicsových postav společnosti Marvel. (Falcon)

Trailer 4

Rimsy

Největší klad řeknu hned na začátku: Druhý Venom není horší než jednička. Je o čtvrt hodiny kratší a naštěstí i zřetelnější v tom, čím chce být. Ubylo temnoty, přibylo humoru a nadhledu, který sice není v ničem převratný či vyloženě zábavný, ale neotravuje. Druhý Venom se zaměřil na těch nemnoho předností jedničky, jež fungovaly, a tak se snaží naplno vytěžit Hardyho rozštěpené mono/dialogy a ustřelenou akci, opět bohužel z ratingových důvodů bez krve, jež by mohla akční scény posunout o řád výš. Zároveň je třeba se smířit s tím, že téměř nic ve filmu nedává smysl, nejedná se tak o potěšení pro mozek, nýbrž jen trochu pro smysly, které se musejí spokojit s docela vydařenými efekty. Výsledkem je střízlivá a dopadem na svůj fikční svět neambiciózní komiksovka, která se sympaticky drží (v rámci možností) při zemi; avšak nepřináší skutečně žádný důvod, proč by bylo nutné ji vidět. ()

EvilPhoEniX

Venom 2 je takový zklamání, že se pocitově cítím pomalu na 2 hvězdy, avšak to by bylo neobjektivní, takže neutrální 3 s hořkou chuťí v ústech a vykřičníkem pro příště. Venom 1 byl příjemným překvapením, ale možná i proto, že jej dělal Ruben Fleischer, takže zvládal humorné polohy (Zombieland) i ty akční ( Gangster Squad), bohužel dvojku dělá Andy Serkis ( který má za sebou jen Maugliho) a najednou přestává fungovat humor i akce. Tom Hardy mi je překvapivě v tomhle filmu nesympatický a vůbec mě jeho role nebaví, není vtipný ani ničím zajímavý, v akci nepředvede nic, zkrátka zbytečná, nezajímavá a nudná postava a Woody Harrelson, kterého mám obecně rád, tak taktéž nic moc nepředvedl- jejich vzájemné výměny dialogů působí nezajímavě a vůbec mě to nebavilo poslouchat, tiše jsem vzpomínal na dialogy z Bonda, ano divné srovnání, ale když už dávají dialogové střety dvou velkých herců, tak ať cítím intenzivní temno ve vzduchu, né tyhle dětské výměny názorů. Humor mohl být silnou stránkou filmu, ale zasmál jsem se jen jednou za celý film a to u Venoma na discotéce, zbytek je infantilní a divák se ani nepousměje. V kině se nesmál vůbec nikdo, takže to není jen mnou. Gore samozřejmě chybí, ale s tím jsem počítal, vizuál a triky jsou neurážející, ale rozhodně né dech vyrážející, zkrácení filmu na 90 minut zamrzí v tom, že ten film prakticky ani nemá žádný kloudný příběh a vše je uspěchané, na druhou stranu mít to 2 hodiny, tak to asi nevydržím, protože moc zábavný Venom 2 opravdu není. A to poslední Akce .. jsou tu dvě krátké akční scény, které skončí ještě dřív než začnou a potom půl hodinové finále, ke kterému Vám neřeknu nic, protože jsem už nudou dávno spal, takže to si budu muset někdy zrekapitulovat. Každopádně jít na Venoma v domnění komiksové akční řežby a odcházet znuděný a rozespalý jak z 2 hodinového Drama, to jsem teda nečekal ani v nejmenším. Paradoxně potitulková scéna je lepší než samotný film. Příběh 2/5, Akce 3/5, Humor 2/5, Násilí 0/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 2/5, Emoce 1/5, Herci 3/5. 5/10, ()

Toren

4,5/10. Nevím no... šokuje mě, jak málo se tvůrci snaží, aby tahle značka byla něčím víc, než pouťovou atrakcí pro teens, kterým stačí "vtípky" a bezduchá rubačka. Je to o něco snesitelnější než první díl ale žádná velká sláva se nekoná. Co z toho, že Hardy a Harrelson hrají dobře, když samotný scénář dobrý není. Co z toho, že tu máme parádního zlosyna, když mu rating nedovoluje víc, než vytvářet digi chapadla a trhat hlavy mimo záběr. Co z toho, že tu máme příslib do budoucna, když i podruhé jde jen o spotřební produkt v té nejryzejší podobě? Neuvěřitelně promarněný potenciál. Více ZDE ()

POMO

Dvojka je více o digipříšerách než o Hardym. Navíc o dvou digipříšerách, které by v černobílém filmu vypadali stejně. Na druhou stranu, Venom “na vlastních nohou” baví a jeho návštěva na večírku patří k nejlepším momentům. Ze záporáků moc strachu nejde, jejich motivace je odfláknutá a jejich interakce s okolím vyznívá lehkovážně. Jako více věcí ve filmu. V závěrečném  tmavém, přeplácaném digifestu mi už bylo úplně jedno kdo kam koho háže, kdo kam padá a co padá na něj. Jinak Hardy na motorce super, a Michelle Williams... Michelle Williams! Ta tomu dodává jediný, tak potřebný prvek estetiky. Nebýt jí, dal bych dvě. ()

MrHlad

Kdybych napsal, že druhý Venom je stejně nezajímavý a nenápaditý jako jednička, tak bych kecal, protože z jedničky si nepamatuju nic. Ale nezajímavý a nenápaditý je určitě. Tom Hardy je sympaťák. Woody Harrelson je taky sympaťák. Michelle Williams a Naomie Harris jsou solidní herečky, mají tu však málo prostoru. A vlastně tu má málo prostoru všechno. Venom nemá ani sto minut, bohužel dobrou třetinu stopáže zabírají podivné sitcomové výstupy o soužití Eddieho Brocka a Venoma, ve kterých se film pokouší tvářit jako variace na Podivný pár, jen s mimozemšťanem. Občas si pak tvůrci vzpomenou, že tam vlastně mají ještě sériového vraha a jeho symbiotického kamaráda, takže přeskočí do náhodné akční scény a zkouší se tvářit hororově. Hodinu se tam vlastně neděje nic zajímavého krom hádek Venoma a Brocka smíchaných s Harrelsonovým přehráváním (jinak se na tak malém prostoru vyšinutý sériový vrah snad ani uhrát nedal), aby to celé skončilo finálovou řežbou se spoustou celkem solidních triků a nečekaně solidní délkou. A pak utrum. Za týden si z toho nebudu pamatovat nic. Zase. ()

• V potitulkové scéně je krátký záběr na televizi, kde je scéna z mexické telenovely Acorralada (od r. 2007), kde se objevují herci David Zepeda a Alejandra Lazcano. (PandyRosalez)
  • Ravencroft Institute je známý ústav z Marvel komiksů, ve kterém jsou drženi a zkoumáni kriminálnici s nadpřirozenými schopnostmi. Původně byl založen už v 15. století a jedná se o takový marvelovský ekvivalent gothamského Arkhamu. (NiWi)