Reklama

Reklama

Venom 2: Carnage přichází

  • USA Venom: Let There Be Carnage (více)

Na filmová plátna se vrací Tom Hardy jako Venom, jedna z nejlepších a nejkomplexnějších comicsových postav společnosti Marvel. (Falcon)

Recenze (114)

POMO 

všechny recenze uživatele

Dvojka je více o digipříšerách než o Hardym. Navíc o dvou digipříšerách, které by v černobílém filmu vypadali stejně. Na druhou stranu, Venom “na vlastních nohou” baví a jeho návštěva na večírku patří k nejlepším momentům. Ze záporáků moc strachu nejde, jejich motivace je odfláknutá a jejich interakce s okolím vyznívá lehkovážně. Jako více věcí ve filmu. V závěrečném  tmavém, přeplácaném digifestu mi už bylo úplně jedno kdo kam koho háže, kdo kam padá a co padá na něj. Jinak Hardy na motorce super, a Michelle Williams... Michelle Williams! Ta tomu dodává jediný, tak potřebný prvek estetiky. Nebýt jí, dal bych dvě. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Otravný, generický, vyprávěný nanicovatě odnikud nikam, Hardy se marně potí a celý to má stejnou jiskru jako raný komiksový katastrofy mylně vydávaný za blockbustery. ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Kdybych napsal, že druhý Venom je stejně nezajímavý a nenápaditý jako jednička, tak bych kecal, protože z jedničky si nepamatuju nic. Ale nezajímavý a nenápaditý je určitě. Tom Hardy je sympaťák. Woody Harrelson je taky sympaťák. Michelle Williams a Naomie Harris jsou solidní herečky, mají tu však málo prostoru. A vlastně tu má málo prostoru všechno. Venom nemá ani sto minut, bohužel dobrou třetinu stopáže zabírají podivné sitcomové výstupy o soužití Eddieho Brocka a Venoma, ve kterých se film pokouší tvářit jako variace na Podivný pár, jen s mimozemšťanem. Občas si pak tvůrci vzpomenou, že tam vlastně mají ještě sériového vraha a jeho symbiotického kamaráda, takže přeskočí do náhodné akční scény a zkouší se tvářit hororově. Hodinu se tam vlastně neděje nic zajímavého krom hádek Venoma a Brocka smíchaných s Harrelsonovým přehráváním (jinak se na tak malém prostoru vyšinutý sériový vrah snad ani uhrát nedal), aby to celé skončilo finálovou řežbou se spoustou celkem solidních triků a nečekaně solidní délkou. A pak utrum. Za týden si z toho nebudu pamatovat nic. Zase. ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Největší klad řeknu hned na začátku: Druhý Venom není horší než jednička. Je o čtvrt hodiny kratší a naštěstí i zřetelnější v tom, čím chce být. Ubylo temnoty, přibylo humoru a nadhledu, který sice není v ničem převratný či vyloženě zábavný, ale neotravuje. Druhý Venom se zaměřil na těch nemnoho předností jedničky, jež fungovaly, a tak se snaží naplno vytěžit Hardyho rozštěpené mono/dialogy a ustřelenou akci, opět bohužel z ratingových důvodů bez krve, jež by mohla akční scény posunout o řád výš. Zároveň je třeba se smířit s tím, že téměř nic ve filmu nedává smysl, nejedná se tak o potěšení pro mozek, nýbrž jen trochu pro smysly, které se musejí spokojit s docela vydařenými efekty. Výsledkem je střízlivá a dopadem na svůj fikční svět neambiciózní komiksovka, která se sympaticky drží (v rámci možností) při zemi; avšak nepřináší skutečně žádný důvod, proč by bylo nutné ji vidět. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Venom 2 je takový zklamání, že se pocitově cítím pomalu na 2 hvězdy, avšak to by bylo neobjektivní, takže neutrální 3 s hořkou chuťí v ústech a vykřičníkem pro příště. Venom 1 byl příjemným překvapením, ale možná i proto, že jej dělal Ruben Fleischer, takže zvládal humorné polohy (Zombieland) i ty akční ( Gangster Squad), bohužel dvojku dělá Andy Serkis ( který má za sebou jen Maugliho) a najednou přestává fungovat humor i akce. Tom Hardy mi je překvapivě v tomhle filmu nesympatický a vůbec mě jeho role nebaví, není vtipný ani ničím zajímavý, v akci nepředvede nic, zkrátka zbytečná, nezajímavá a nudná postava a Woody Harrelson, kterého mám obecně rád, tak taktéž nic moc nepředvedl- jejich vzájemné výměny dialogů působí nezajímavě a vůbec mě to nebavilo poslouchat, tiše jsem vzpomínal na dialogy z Bonda, ano divné srovnání, ale když už dávají dialogové střety dvou velkých herců, tak ať cítím intenzivní temno ve vzduchu, né tyhle dětské výměny názorů. Humor mohl být silnou stránkou filmu, ale zasmál jsem se jen jednou za celý film a to u Venoma na discotéce, zbytek je infantilní a divák se ani nepousměje. V kině se nesmál vůbec nikdo, takže to není jen mnou. Gore samozřejmě chybí, ale s tím jsem počítal, vizuál a triky jsou neurážející, ale rozhodně né dech vyrážející, zkrácení filmu na 90 minut zamrzí v tom, že ten film prakticky ani nemá žádný kloudný příběh a vše je uspěchané, na druhou stranu mít to 2 hodiny, tak to asi nevydržím, protože moc zábavný Venom 2 opravdu není. A to poslední Akce .. jsou tu dvě krátké akční scény, které skončí ještě dřív než začnou a potom půl hodinové finále, ke kterému Vám neřeknu nic, protože jsem už nudou dávno spal, takže to si budu muset někdy zrekapitulovat. Každopádně jít na Venoma v domnění komiksové akční řežby a odcházet znuděný a rozespalý jak z 2 hodinového Drama, to jsem teda nečekal ani v nejmenším. Paradoxně potitulková scéna je lepší než samotný film. Příběh 2/5, Akce 3/5, Humor 2/5, Násilí 0/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 2/5, Emoce 1/5, Herci 3/5. 5/10, ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Rok 2002 volal, prý chce svoji komiksovou estetiku, zoufalé uchopení a tragikomické záporáky zpátky. Stejně pitomé jako minule, místy zábavnější, místy otravnější, komu se však líbila jednička, ten si na své přijde znova. 4/10 ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Druhý Venom vyžírá narvané sály kin a dle modrého hodnocení opět vidíme, že se jedná o lidovku. Což je trošku škoda, jelikož jedničku jsem si v kině moc užil, doma už pak méně a od Andyho Serkise jsem doufal v objektivně lepší film. Tento sequel je však přece jen v něčem unikátní. Již před premiérou se hodně řešila délka stopáže, která se zastavila na, u blockbusterů v dnešní době raritních, 90 minutách + titulky a ač mně dlouhé filmy nevadí, čekal jsem vyloženě dechberoucí tempo a že člověk po seznamovacím začátku už nevydechne až do konce. Výsledek je však odlišný a působí spíš, že tam chybí jeden akt a celé to působí zrychleně pouze dějově. V tom absentujícím aktu by pravděpodobně byl další souboj s Carnagem v jiné lokaci a ačkoliv si Woody Harrelson odbyde to své a patří mezi největší klady filmu, jedna digibordelová rubačka na konci mi bohatě stačila a být to delší, jdu nejspíše s hodnocením dolů. Tom Hardy je tu naopak snad ještě větší primitiv a tato jeho poloha mě extra nebaví, zato Michelle Williams je tu ovšem totálně vymletá pizda, která nemá co hrát. A tak se opět ukázalo, že Sony neumí točit filmy, ze kterých se stanou v budoucnu kulty, avšak dodali jen další tuctovku. Btw, záporáci došli, takže potitulková scéna dává asi největší smysl v rámci toho, kam směřovat další díl, ač možná k nevoli jiného subjektu. ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Trosicku lepsie ako jednicka, ale nie zas tak o vela. Ta kratucka dlzka je paradoxne najvacsim minusom (vobec to nema cas pracovat s temou ani postavami) aj plusom (rychlo to skonci). Ale inak sa od naposledy nic nezmenilo a Hardy s Venomom si zasluzia ovela lepsie a preciznejsie filmy. 5/10 ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Co by měl člověk očekávat od filmu, jehož motivem je střet Venoma s Carnagem? Odpověď je myslím zcela jasná. Přijde mi, že mnohým divákům uniká, že se jedná o filmový comics. Superhrdinský comics. Nářky nad nedostatkem psychologie postav a hlubokých myšlenek jsou zcela liché. A upřímně, mě nebaví Logan ani Nolanův Batman, jelikož s původními příběhy nemají společného téměř nic. Na druhou stranu většina filmu je věnována Eddimu Brockovi. Zoufalému outsiderovi, jemuž se sype svět a on má pocit, že tomu nedokáže zabránit. A když se postaví na nohy a odvrhne svého symbionta, zjistí, že sám to nakonec nedá. A pak jde o akci. Entrée Carnage, potyčka s policií či finále v katedrále, kdy si jeden chvílemi vzpomene nejen na King Konga, jsou přesně tím, co mě baví. A myslím, že ti, co naříkají nad digitálními triky, by zrovna tohle udělané mechanickými asi nechtěli. Spíše bych řekl, že vizuálně rozmazlený divák už není spokojený téměř s ničím. A komedie? Možná hořká. Je to smutné drama zoufalce, co se snaží postavit na vlastní nohy. ()

Nevka 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem upřímně všechno, ale tahle kupa hnoje mě stejně dokázala překvapit. Scénář naprosto bez duše, Hardy nemá co hrát a celkově je to neuvěřitelně stupidní (i jednička dávala jako celek větší smysl). Serkis nám sliboval zběsilou akci umocněnou krátkou stopáží, ale naservíroval nám jen onu stopáž, které navíc zoufale chybí jakákoliv kompozice. S klidem tak můžu říct, že očividné stříhání a zkracování tomu rozhodně neprospělo - právě naopak. Carnage tady paradoxně dostává jen minimum prostoru, Cletus nemá absolutně žádné charisma a jediným pozitivem zůstává Venom, který čas od času nějakou tu hlášku trefí. Špatný není ani soundtrack, ale to je zhruba všechno, co na tom jde pochválit. Meh... Sony pohřbívá tuhle značku zaživa. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

[65%] Viděno v kině. Na tohle jsem zašel jen tak neplánovaně, ani se mi na to nechtělo jít, ale ve finále jsem zhruba dostal to, co jsem očekával. Neškodnou blbinu, která díky krátké stopáži utekla rychle. Na nic si to nehrálo, nic extra mi ve filmu nevadilo, prostě obstojná jednohubka na zabití nedělního odpoledne. Nebudu to srovnávat s jedničkou, ta bylo trochu příběhově lepší, ale tohle mělo taky co do sebe. Vlastně největším kladem byl zde TOM HARDY a především jeho VENOM! Ten byl nejvíc hláškující, takže jsem se párkrát zasmál. Ostatní herci mě už tolik nebavili, včetně W. Harrelsona, který se mi jevil zde nějak zvláštně. Naomie Harris ušla a Michelle Williams mě zde opět srala jak v jedničce, neboť mi strašně připomíná mou nepříjemnou kolegyni Ivetu před x lety. ;) Hudba od Beltramiho je taková klasická. A co teprve AKCE? Akční sekvence tu jsou, takové klasické digitální, destruktivní, dají se v pohodě vidět, jen to finále mě už ultra nebavilo. Tam to bylo moc přehlučené a akcí přeplácané, kdy tu byl druhý Venon (ten zlý). Ale co už. Víc to kritizovat nemohu, v rámci jednorázové záležitosti mě to zabavilo. Hlavně těmi hlášky. ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Bohužel lehké zklamání. Andy Serkis prostě není tak dobrý režisér. Ne že by to bylo vysloveně špatné, ale něco tomu chybí. I přes temnou hororovou atmosféru mi to místy přišlo trochu pro děti. Opět tomu chybí Rko, takže nadávky ano, ale ukousnuté hlavy ne. Eddie pokračuje ve svém soužití s Venomem. To naruší sériový vrah Cletus, který je odsouzený na smrt, ale chce mu dát rozhovor. To Eddieho dostane zpět do první ligy a všechno je zase v pohodě. To se změní, když se mu podaří utéct a na scénu přichází Carnage. Opět, jejich scény jsou dobře udělané, ale prostě mě ty bitky nějak nebraly. Ani nevím, jestli je Woody Harrelson na jeho roli ten pravý, přesto že se snažil. Vidíme tu i Naomie Harris jako jeho nevěstu, která má také schopnosti. Eddie se snaží získat zpět Anne a místy je to i vtipné. Dost to zachraňuje docela únosný délka. Nejvíc se mi ale líbila potitulková scéna, která nám otvírá dost jiný svět. "Slepice nežeru!" ()

InJo 

všechny recenze uživatele

První Venom ve mně žádný hluboký dojem nezanechal, na druhou stranu mi ale ani ničím moc nevadil. Bohužel s dvojkou je to o dost horší. Na té mi vadí hlavně dvě věci. První je uspěchanost. Ve filmu není dostatek času a prostoru prakticky na nic. Na zápletky, vztahy a vlastně ani na akci. Například základní profilace dvojice záporáků jakožto komiksové parafráze Bonnie a Clydea není marná, Woody Harrelson i Naomie Harris se celkem snaží, jejich destruktivní psycholáska je ale odbyta v takových zkratkách, že jí není možné jakkoliv skutečně podlehnout. Podobně útržkovitě působí i akční scény, které mají místy sice solidní základ (jako útěk z vězení), kvůli přístupnosti a minimální invenci ale místo zdrcujícího brutálního nářezu, z něhož by nám spadla brada, dostáváme jen snadno zaměnitelnou digitální matlanici. Druhou věcí, kterou rovněž nepřekousnu, je samotné pojetí Venoma. Toho jsem dříve vždy chápal jako záludného našeptávače, jenž se duševně nalomeného Eddieho Brocka snaží definitivně převést na temnou stranu. Tvůrci této série z něj ale nakonec udělali pouze nerudného a samolibého sidekicka, který přestože by chtěl lidem žrát mozky, nebudí (a nejspíš ani nemá budit!) v podstatě žádný respekt, natož děs (a s ryze padoušským Carnagem to není o moc lepší). Film díky rychlému tempu a stopáži pod sto minut sice rychle uteče, v dnešní době ale neobstojí ani jako přímočará odpočinková zábava. A to v sobě přitom skrývá potenciál na unikátní drsnou a zatraceně temnou komiksovou pecku. Navíc takhle chabý a nevýrazný výkon jsem od svého oblíbence Toma Hardyho asi ještě neviděl... 40 % ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Asi som po prvom filme posadil očakávanie niekde inde. Dodnes si myslím, že "Venombolo celkom slušné sklamanie a čakal som oveľa temnejšiu a silnejšiu jazdu. A v PG-13 filme to moc urobiť nešlo. Tentokrát som už asi vedel do čoho idem a nakoniec sa ukázalo, že som sa bavil viac, než som pôvodne čakal než sa budem (recenzie sľubovali ďalšie sklamanie). No "Venom: Let There Be Carnage" je v podstate len ľahký akčný 90s film. Nie je kvalitne vybudovaný, plný vtipných scénok (ktoré ma skutočne bavili) a okrem toho mám pocit, že to ide plynulejšie a zaujímavejšie. Možno tu pomáha fakt, že tentokrát máme oveľa kvalitnejších zloduchov a najmä Woody Harrelson a Naomie Harris si svoje role skutočne užívajú ako najlepšie môžu. Je síce škoda, že sa nás film snaží presvedčiť, že Cletus je v skutočnosti len nepochopený a vlastne to mohol byť dobrý človek, no jeho detstvo bolo príšerné a tak ho to vo výsledku takto poznačilo. Nuž... čo povedať. To vôbec nemá žiadnu hĺbku. Ale vadí mi to? Nie. Je len škoda, že film je celkom krátky a tak veľa veci skončia skôr než začnú a už sa v rýchlosti valíme do finále a máme tu akciu a akciu a hotovo. Koniec. Film ale šlapal plynule a bavilo ma to sledovať. Takže čo poviem? Asi len toľko, že som s výsledkom celkom spokojný. Rozhodne viac ako naposledy. Ale možno za to môže aj fakt, že som posadil svoje očakávania tentokrát niekde inde. Hodnotenie: B ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Film, který vznikl jen kvůli potitulkové scéně a penězům... V Hollywoodu máte schopné režiséry s vizí, nadějné vycházející hvězdy, běžné řemeslníky a pak podprůměrné rutinéry, kterým to vlastně ani nejde, ale nebudou odmlouvat studiu. A do té poslední sorty nyní patří i Andy Serkis. Venom 2 je zcela šablonovitým komiksovým filmem, který si kvůli ohranému scénáři, znuděným hereckým výkonům a chaotickému střihu moc neužijete. Celé je to očividně podmíněno PG-13 ratingu, a tak si během filmu kolikrát ani nejste jisti, jak ta či ona postava vlastně skončila, protože vše je sestřiháno tak „bezpečně“, až nevíte nic. A komedie je to veskrze infantilní. Neumím si představit, že všichni zainteresovaní tvůrci do toho vlezli z jiného důvodu, než je výplatní šek. ()

Ivoshek 

všechny recenze uživatele

Takové střední tři. Byl jsem na tom kvůli dětem a těm se to líbilo. Na mne to bylo trochu slaboduché. Fajn je, že se to netváří jako víc, než to je s že to má místy i humor. A taky, že se to vešlo do hodiny a půl. To už dneska u komiksových filmu není běžné. Upřímně jsem ale většinu filmu zapomněl už u dveří že sálu. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Ťažko povedať, prečo týmto materiálom mrhal čas Andy Serkis, keď by to presne takto, scénu po scéne, nakrútil ľubovoľný absolvent priemernej americkej filmovej školy. Tom Hardy a Venom sú ako dvojka super a osobne by som s nimi oveľa radšej videl nejaký sitcom, kde by sme ich sledovali iba doma, v krčme a potom u psychoterapeuta. Ich súboje s nepriateľmi ma na druhýkrát už skoro vôbec nebavili. Ale rýchlo to utečie a vážne, ale vážne sa to na nič nehrá. 50% ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Na druhého Venoma se skvěle hodí popisek "akční jednohubka (přesně) na jedno zhlédnutí". Příběhově nemá snímek moc čím překvapit - snad jen, budu-li předbíhat, titulkovou scénou - a při relativně krátké stopáži ani vlastně není moc prostoru pro nějaké plot-twisty (možná jen na jeden maličký). Tvůrci sází především na akci, lehký (černo-červený) humor a interakci mezi oběma "emzáky", která však ne úplně vždy funguje. Postava Frances "Banshee" Barrison byla značně nevyužitá, což je škoda. Svižný, místy možná až trochu moc digitální kousek na (opravdu) jen jednu projekci! ()

Ratemus 

všechny recenze uživatele

Jedna z nejhorších komiksovek, tohle nezachránil ani Hardy s Harrelsonem. Něco tak hrozného trumfne máloco, tady se vracíme do dob Ghost ridera, Elektry a Cat woman, kdy komiksovky přetékaly trapností, laciností a idiotským humorem. Místy mi bylo skutečně trapně, protože zde nefunguje skutečně nic, humoru je tolik a je tak primitivní, až to bolí, akce je jedno velké CGI, záporák je lautr stejnej jako ten v prvním díle, jen má jinou barvu, další postavy absolutně nezajímavé, akce slabá. Sakra tady není vůbec nic, co by za něco stálo nebo co by stálo za body navíc. Film cílí na děcka opravdu víc než Shazam, snaží se být drsný, ale nejde mu to. Obrovský šlápanec vedle a velké zklamání. ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

O kvalitách prvního Venoma toho již padlo dost a názory se ve velkém lišili. Tak či onak byl ovšem první Venom megahit, který v kinech vydělal 856 milionů dolarů a měl pokračování zajištěné už skrze náznak toho, že se příště dojde na Woodyho Harrelsona coby Cletuse Kasadyho/Carnage. Druhý Venom se nicméně musel obejít bez režiséra prvního filmu Rubena Fleischera, který dal před Venomem 2 přednost Zombielandu 2. Finální volba nakonec padla na Andyho Serkise, který mimo dvou celovečerních filmů především stojí za ztvárněním Gluma, King Konga či Ceasara v nových Planetách opic a sám se stal často zvaným konzultantem pro vytváření digitálních postaviček. Právě v tomto případě dávalo angažování Serkise k Venomovi 2 smysl, což se ve výsledku skutečně potvrzuje.   Andy Serkis dopředu hlásal, že se Venoma 2: Carnage přichází rozhodl realizovat jako zběsilé akční dobrodružství, kde se pořád něco děje a nikdy neměl v plánu, aby se film zabýval kdovíjakou expozicí. A to je skutečně pravda. Ve Venomovi 2 se pořád něco děje, což je nutné i kvůli faktu, že film skutečně trvá pouze hodinu a půl. V tomhle ohledu je to ovšem sympatická volba, protože se skutečně pořád něco děje, díky tomu to rychle utíká a Venom 2 díky tomu nemá hluchá místa, protože pro ně prostě není prostor. Tím pádem pochopitelně nezbývá moc prostoru pro budování psychologie postav a jejich minulosti, Venom 2 na tohle ovšem nehraje a chce být prostě především zábavné akční dobrodružství. A v téhle kategorii obstojí bez problémů.   Venom 2 má mnohem výrazně více humoru a bere se méně vážně než první díl. Prim ještě více hraje špičkování mezi Eddiem Brockem a symbiontem Venomem, přičemž je Hardy v této fyzické i vokální dvojroli nadále solidní a humor ve Venomovi 2 většinu času funguje. Dá se sice lehce argumentovat nad tím, že tohle pojetí Venoma je tak trochu promrhaným potenciálem a tohle podání oblíbeného antihrdiny nejde vyloženě zbožňovat, špičkování mezi Eddiem a Venomem ovšem ve finále funguje a řeči o buddy movie či bromanci dávají ve spojení s Venomem 2 vlastně smysl.   Serkis jako zkušený pracovník s digitálními postavami skutečně dokáže zařídit, aby Venom a Carnage v pohybu působili solidně. V jistých momentech by tomu rychlému sledu možná prospělo lehce zmáčknout brzdu, vše zásadní ovšem Serkis vlastně zvládne. V jedné animované sekvenci se dokáže rychle a stručně odvyprávět příběh Cletuse Kasadyho, stačí dvě scény, aby romance mezi Kasadym a Shriek působila uvěřitelně a Carnage se už svým nástupem na scénu dokáže představit jako nebezpečný protivník. Roztažení by filmu vlastně neprospělo, takhle jen v jistých momentech zamrzí, že přeci jen film nemá pár chvilek navíc například pro takového Woodyho Harrelsona.   Harrelson je i na malé ploše velmi dobrý, dokáže naprosto prodat šíleného sériového vraha, který by nejspíš na jednu stranu skutečně chtěl být s Eddiem Brockem kamarád, na tu druhou by ho ovšem nejspíš stejnou mírou chtěl zabít. Harrelson by si jen zasloužil více prostoru či dost možná rovnou vlastní film, protože v momentech, kdy se Kasady utrhne ze řetězů, jde z něj opravdu strach a opět tak zamrzí, že Venom 2 neobdržel mládeži nepřístupný rating, kdy by se Cletus mohl se svým červeným kamarádem Carnagem pořádně utrhnout ze řetězů. Už samotný nástup Carnage na scénu je solidní, upgrade v podobě ratingu R by ovšem té scéně nejspíš přidal skutečně hodně.   Všichni herci se vlastně očividně snaží. I Naomie Harris i Stephen Graham a přeci jen i Michelle Williams, jejíž Anne má přeci jen ve finále nějakou smysluplnou úlohu. Serkis poté k filmu získal svého známého Roberta Richardsona, který film natočil ve formátu 1:85:1 a v rámci možností z něj vizuálně ždímá, co to jen jde. Marco Beltrami dodává velmi slušně znějící soundtrack. A nejlepší je Venom 2 definitivně v momentech, kdy odkrývá karty a chce být očividně především zábavná podívaná.   Oněch zábavných momentů je ve dvojce o poznání méně než v případě prvního filmu, momenty jako je Venomův nenápadný Coming out (potvrzeno samotným Serkisem) či závěrečná scéna ovšem dokazují, že Venom může skutečně být nepravděpodobným komediálním tahounem. Tyto momenty jsou na jednu stranu neskutečně absurdní, zároveň ovšem fungují v rovině ´´ je to tak absurdní, že je to vlastně zábavné ´´. Venom 2 nebude zásadní film, v rámci komiksových filmů se pojetím možná až příliš vrací ke konci 20. století. I tyto prvky ovšem v základu utvářejí zábavnost, které je film plný. Právě odklon od temnějšího pojetí a definitivní přesun k odlehčené zábavě zaručil, že je Venom 2 ve své lehké fraškovitosti vítězem.   Venom 2 přesně ví, čím chce být a v téhle kategorii dokáže naprosto uspokojit. Divoké akční dobrodružství, kde se pořád něco děje a nikdo se tu nesnaží o kdovíjakou psychologizaci postav. Celé to má ve finále šanci u diváka uspět jako zábavný akční film s velmi slušnou řemeslnou stránkou. Na druhou stranu to ovšem neznamená, že by se měl Venom i v následujících letech vydat tímto vyšlapaným směrem.     PS: Po-titulková scéna ve mě utvrdila jeden z důvodů, proč tolik miluju kino...... Viděno v kině: 2x ()

Reklama

Reklama