Dvojice vražedných maniaků se vydává na krvavou pouť, během níž likvidují vše živé, co se jim postaví do cesty! Nechybí ani pořádná dávka černého humoru v pekelně zábavné historce, vyprávěné odcouzencem na elektrickém křesle. (oficiální text distributora)

Lukyn007

Tak jo. Extra silné 3 hvězdy. Spolupráce s bratry Coenovými byla vcelku úspěšná. Taková pohodová groteska s kapkou černého humoru, jak jinak. Plus účast Bruce Campbella a Samova legendárního autíčka zahřála u srdce :) ()

Elrond88

65%; takže: od bratří Coenů jsem viděl všechno, co režírovali (16 filmů) a většinu z toho i napsali, mylně jsem si tedy myslel, že mě tenhle film nemůže překvapit... druhá věc, je to úlet, celkem zábavná šílenost, nicméně většinu filmu jsem se bavil tím, že většina herců je podobná někomu jinému - vymyslel jsem tudíž, že by si tento film zasloužil remake s herci, kteří by vypadali co nejpodobněji to lze... hlavní postavy by v remaku byly: Hugh Grant (on, odsouzený na křeslo) a Catherine Zeta-Jones - s účesem a občas i úsměvy Helen Bohnam Carter... ta by to mohla vzít, kdyby Catherine odmítla - (Nancy, ze 4. patra); pak deratizéři: jeden bude libovolný tlouštík (Vítězslav Jandák? ne, tady vážně nevím) a druhý je jasný Weird Al Yankovic; dva policisti v budově musí být Tommy Lee Jones a (v brýlích) Brad Pitt, a otec malého kluka z výtahu - Martin Stropnický (nikdo jiný na světě nemá takový pohled a úsměv)... ... ... dobře, teď trochu vážněji: ten film je ve všech ohledech hrozně přehnaný; beru ho teda jako frašku a moc to neřeším a docela se u toho bavím; některé scény jsou bohužel trochu slabší, jen pár gagů je vynikajících, jinak takový průměr balancující a neustále se převažující mezi 3* a 4*, rozhodla objektivní stránka a pak ten hroznej excitovanej a iritující smích tlustýho deratizéra... a nejen jeho! šílený smích ala hlavní arcipadouch-šílený vědec byl zřejmě hlavním kritériem na konkurzech na tento film; nicméně dobrý, za vidění to stojí :-) P. S.: jeden dělá z vydechnutého kouře kroužky a druhý takové veledílo? Gandalf (2001) se opičil! ()

POciSEM

Nejsem asi fanda the tree stooges jako Raimi protoze drtiva vetsina gagu na me pusobila vylozene trapne ale zachranila to spousta jinych narazek a vtipku pri kterych sem se valel po zemi jako treba Paul Smith probihajici skrz dvere hrouticich se sten jako domino nebo krysoidni tlama v podani Briona Jamese a jeho neskutecny skleby pri podavani rucniku slecne v koupelne. Zaverem jen dodam. ,,Nic jste nevidela damo" ,,nee" ,,Zatim" ()

DannyBoy80

No čekal jsem toho více, na to že to psali Coeni je to docela slabé. Něco na pomezí grotesky a černé komedie, jen mi to přišlo až moc přitažené za vlasy. Trošku šílený konstrukt, který moc nedrží pohormadě. Nicméně ti dva zabijáci krys/lidí/hrdinů jsou super. Škoda trochu tomu chyběla inteligence. ()

Perverz

Tak mě se Raimi trefil do noty. Absurdní ulítlost, super look 80kových let, vtipných situací požehnaně. I ta Norrisovic holka J.Wilson mi tu sedí. Praštěný humor, odsejpá to, a já to shlédl hlavně kvůli jménu Coen. ()

fisus

Tohle se mi těžko hodnotí. Ze začátku jsem se trochu nudil,než jsem si zvykl na styl filmu. Je to taková hodně šílená groteska. Spolupráce Raimiho s Coeny je naprostý úlet. Po půl hodině už jsem se smál dost nahlas a fakt se pobavil. Je škoda, že je to zapomenutý film,ale své fanoušky si určitě najde. ()

FilmWave

Spíš experimentální groteska, než celovečerní film. Excelentní Bruce Campbell v menší vedlejší roli. Zbytečně dlouhý úlet (mělo to mít tak 45 min.). ()

Rockerman

Mám rád tyto absurdní filmy natočené s nadsázkou a černým humorem. Jenže tady to dopadlo tak nějak napůl. Některé scény už moc vtipné nejsou a celé je to takové těžkopádné. Lepší je ta druhá polovina s paradní, dokonale přehnanou automobilovou honičkou a výborně natočeným a přesně načasovaným závěrem u elektrického křesla. Pod filmem je podepsaný nejen můj oblíbený režisér, ale i bratři Coenové, jejichž filmy také patří mezi mé favority, ale od všech jsem už viděl o hodně lepší kusy. Přesto lze doporučit. ()

vincchuppo

Co nedovedou napsat bratři Coenové se Samem Raimim. Páni! Tahle absolutně trhlá komedie je naprosto geniální! Je brutální a plná prvotřídního násilí! Je plná sentimentálních výjevů! Je nabušená svižnou akcí! A hlavně senzačními fóry! A co mě osobně zaujalo nejvíce, je Raimiovský způsob vizuálního zfilmování. Pro mě to byla barevná, efektová a kamerová jízda po úžasné horské dráze, jež vedla vražednou ulicí kdesi v USA. Černý humor, ale ne ten suchý anglický, byl to ten hutný a oslizlý americký. Navíc vkusně neukazoval hektolitry krve a tuny zlomených kostí. Bavil jsem se dámy a pánové vyjímečně! Přesto si nemyslím, že by to byl šálek kafe pro každého. Ale věřím, že si snímek sfé fanoušky našel. ()

Lumberjack

Velká taškařice o které jsem si hodně sliboval, ale která mě absolutně nezaujala ! Potěší role Bruce Campbella a hlavně "Šimona" L. Smithe... ()

Ed2

Tradiční filmařské postupy, ale při tom pořádně trhlá podívaná, slapstickové gagy a Bruce Cambell. Crimewave byla sice komerčním propadákem, ale kdo se nenechá odradit, je odměněn příjemnou hororovou komedií s vtipnými hláškami a sympatickým duem nájemných zabijáků / deratizátorů - "We kill all sizes." :-) . ()

GameboyNES

šílená šílená groteska z perfektně obsazenýma záporákama. Tahle komedie vás nenechá ani naokamžik vydechnout a servíruje jeden gag za druhým. 96% ()

cinema_cz

Druhý celovečerní počin Sama Raimiho, na kterém se podepsala především začátečnická scenáristická nezvednost bratrů Coenových. Taškařice plná barvitých postaviček sice znamenitě zapadá do jejich originálního světa, potvrzuje však, že v rukou jiného režiséra působí jejich vtípky poněkud duchaprázdně. 60 % (Alena Prokopová, Ci 03/2008) ()

CabelNM

Nemám vôbec v obľube grotesky ale Vlna zločinu bola docela zábavná , 3 hviezdy dávam za výbornú kameru ako to už väčšinou býva u Raimiho filmoch , slušné herecké výkony u všetkých zúčastnených a napokon za poriadnu dávku šialenosti , film som pozeral s dabingom ktorý bol taktiež vynikajúci , veľká škoda že B.Campbell nedostal väčší priestor ()

Hakuna Matata

Ach bože, to je tak nehorázná kravina! Ale ten film asi zbožňuju, bylo to boží. Strašná prdel jak má být, spoustu skvělých postav (Oba "deratizátoři", popravčí, z kterého budu mít noční můry, Bruce Campbell), hromada geniálních scén (bezpečnostní dveře, honička v autech a 36 dolarů!) a mluvil bych do nekonečna! Pravda je, že film má poněkud pomalejší rozjezd a vzhledem k tomu, že film má slabých 80 minut, se to musí odrazit na hodnocení. Takže jen 4*, ale kdo má rád Sama Raimiho, tak bude nadšenej. 75%. ()

OpacDjs

V podstatě hraný cartoon (jako např. Kung Fu - Hustle), takže pokud je máte rádi a přistoupíte na postupně se zvyšující tempo absurdit a naivity, budete se příjemně bavit. A ty osmdesátky, včetně své demence, k tomu docela sedí... ()

montel odpad!

Vic sedí na elektrickém křesle a vypráví nám příběh, který by dokázal jeho nevinu. Pracoval jako instalatér poplašných systémů společnosti, která patřila dvěma obchodníkům. Jeden z nich se rozhodl toho druhého zlikvidovat a proto si najal dvojici vražedných maniaků. A Vic se do toho všeho pěkně zaplete...Tohle že měl být Sam Raimi??? Já se těšil na skvělou řezničinu protkanou černým humorem,ale co mělo být proboha toto? Jakási parodie filmů z 50.let ale není to ani horor ani komedie. No nezáživné, až si mi chtělo po ránu hned zase usnout. Fuj 0% ()