Dr. Peyton Westlake (Liam Neeson - Schindlerův seznam, Rob Roy) je před realizací velkého objevu syntetické kůže, když gang vedený sadistickým Robertem G. Durantem (Larry Drake) zničí jeho laboratoř. Popálený Westlake se s přítelkyní Julií rozhodne přestavět zničenou laboratoř a obnovit spálené poznatky. Stojí však před vážným rozhodnutím. Má začít nový život s Julií a nebo se má jako Darkman - muž s novou identitou - mstít a bojovat za spravedlnost? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Anderton

Nakoniec ma najviac bavilo vysledovávanie nejakých tých paralel so Spidermanom vzhľadom na Raimiho filmovú reč. No a tá najsignifikantnejšia je asi naivita podania. Pri Darkmanovi to ale vzhľadom na jeho vek nie je ten najvhodnejší prístup k látke. Príbeh je jedno obrovské klisé a dialógy sú občas príšerné. Ale má to to Raimiho kúzlo, predierajúce sa cez všetky nedostatky na povrch. Dnes je to už ale skôr rarita a študijná ukážka, ako sa točili komiksové adaptácie dekáu pred jej veľkým boomom. ()

predators

Především vynikající hudba a temná atmosféra dělají z Darkmana něco víc, než jen komiksovou nestvůru skrývající se za svými "vědeckými výzkumy". Ikdyž mu bylo vzato vše, na čem mu záleželo, dokázal se vzepřít a pod rouškou temnoty připravuje odvetný útok na ty, jež mu tolik ublížili. Darkman je výjmečný jak svou vizáží, tak svým filmovým zpracováním a za to si zaslouží mé nejvyšší uznání. Zajímavosti: Masky Darkmana využil Liam Neeson i k zábavě. Po skončení natáčení s ní chodil po ulicích NewYorku a děsil své spoluobčany. Někdy se mu to však dařilo i bez ní. :-) 80% ()

Shakers

Sam Raimi bol v 90tých rokoch známy tým že vie ponúknuť nechutné scény a dobre masky a to svojmu Darkmanovi aj dodal. Príbeh je jednoduchý, takmer ako s komiksu (hlavná postava tak trochu aj pripomína Rorschacha s filmu Watchemen) a dobrý film o pomste so zaujímavou postavou v hlavnej úlohe je niečo, čo nikdy nesklame. A práve tu zaujímavú postavu tu samozrejme máme. Liam Neeson ako vedec, pracuje na prevratnom medicínskom objave umelej kože. No jedného večera ma smolu, laboratórium aj sním vyhodia mafiáni do vzduchu a okrem toho, že stráca svoju podobu, stratí aj svoju ženu. V nemocnici ho vzkriesia, vyskúšajú nové sérum proti bolesti, no vedľajšie účinky mu okrem nadľudskej sily, poskytnutú aj možnosti pomstiť svoju smrť. A tak Neeson v potrhanom plášti a klobúku, obviazaný obväzom tak, že ho nikdy neviete identifikovať, vstáva zo záhrobia, obnovuje svoju kanceláriu a výskum, a v ruinách na samote, tajne kuje plány, aby sa pomstil. Bavil ma príbeh, bavila hra vymieňania tvarí, bavilo ma stretnutie zo svojou ženou, ale prišlo mi to miestami nemastné neslané a hlavne malo strhujúce. Ako celok som sa bavil a v závere menšie cameo režisérovho dvorného herca Brucea Campbella potešilo. 60% - 3* ()

Rex Mundi

V komiksovom žánri a s ohľadom na rok vzniku asi priemerný, medzi ostatnými filmami podpriemerný (a samozrejme) predvídateľný počin, ktorý je však občas celkom zábavný vďaka vtipnému parodovaniu samého seba. Keď po poriadnej prestrelke Darkman vyhlási: "Jo, teď ste mě nasrali", nemôžete sa neusmiať. Sam Raimi jednoducho vie, ako na filme zanechať svoju pečať - vrátane kameí bráška Teda a kamoša Brucea Campbella (a vraj má v každom filme niekde zašitý svoj obľúbený žltý Oldsmobile, ale ten som si nevšimla). Sam Raimi je proste číslo a to je fajn. Aj keď niekedy len za 3*. Jedna dobrá hláška na záver: "Nedokážeš žít s pocitem, že jsi vrah!" - "Musím žít s hodně věcma." ()

Gilmour93

„I'm everyone - and no one. Everywhere - nowhere. Call me... Darkman.“ Liam Neeson se nám mění. Z mladého vědce se stal krásný sen plastických chirurgů a druhý největší světový odběratel obvazových materiálů po Mumifikačním centru v Káhiře. A když ho rozzlobíte, je z něj Darth Maul šmrncnutý Freddy Kruegerem.. Raimiho rukopis je čitelný, ať už pohledem zpět (Evil Dead), či do budoucna (Spiderman) a za pomoci Elfmana ukazuje i se skromnými prostředky svou (nikoliv však nejvyšší) třídu komiksového vypravěče, leč nějaká zábava postupně přichází cvakátkem na doutníky pana Duranta o všechny prsty a nezachrání to ani závěrečný Božský Bruce mizející v davu. Jinak Darkman vymyslel i úžasný recept na paradentózu, protože jak vám můžou ustoupit dásně, když žádné nemáte.. ()

• Po dokončení filmu sa istý čas rozprávalo o rovnomennom seriáli, ten však nebol nikdy zrealizovaný. (beso74)
  • O úlohu Peytona sa intenzívne zaujímal herec Bill Paxton, od ktorého sa o kastingu dozvedel aj jeho priateľ Liam Neeson. Keď Liam neskôr úlohu získal, Paxton bol tak nasrdený, že sa s nim pol roka nerozprával. (beso74)

Vrátí se Sam Raimi k dalšímu superhrdinovi?

Vrátí se Sam Raimi k dalšímu superhrdinovi?

07.05.2022

Režisér Sam Raimi (Lesní duch, Spider-Man) poslal čerstvě do kin novou marvelovku Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství, která má nakročeno k tomu stát se dalším velkým hitem pro studio. Úspěch je… (více)