Hercule Poirot - Season 11 (2008) (série)

Kočka mezi holuby (S11E02)

(epizoda)
  • Velká Británie Cat Among the Pigeons (více)

V takovéhle roli se Poirot ještě neocitl. Ovšem jeho renomé vynikajícího znalce lidských charakterů a jeho nepřekonatelné vědomosti o lidské povaze jej k ní přímo předurčují. Kdo jiný by mohl lépe poradit slečně Bulstrodeové, ředitelce prestižní dívčí školy Meadowbank, koho má vybrat jako svou nástupkyni? A Poirot si tuto nezvyklou úlohu kupodivu docela užívá. Protože taková škola, to je vlastně svého druhu mikrokosmos. A každodenní zápasy, které se v něm odehrávají, jsou stejně fascinující jako krvavá skvrna nebo otisk prstu. Ani on ani jeho přítelkyně ovšem netuší, že zločin, ten pravý zločin se všemi svými atributy, na sebe nenechá dlouho čekat. (oficiální text distributora)

koci

Tohle byla ošemetná adaptace, protože v původním románu se Poirot objevuje až na poslední čtvrtinku příběhu, aby to rozlousknul. Jenže to ve filmu nejde, tam musí být Poirot od začátku. To znamená, že většina jeho dialogů je vymyšlená zcela nově, bez Agathy, a je zde osekáno mnohem více příběhu, než je v této sérii zvykem. Nicméně film funguje a tvůrci se s adaptací popasovali slušně. ()

gizi

Příběh trošku jiný, než ty ostatní s Poirotem, což bylo pro mě trochu oživení. Zápletka zapletená jako vždy, ale také se nakonec rozplete do reálné podoby. 75%, 16.2.2014. ()

Ludva

[2020-06-22]*[2009-01-18] * Poirot zahajuje školní rok na luxusní škole své staré známé. Po pár dnech je v noci v tělocvičně brutálně zavražděna neoblíbená učitelka. Jak s tím souvisí únos indické princezny, kterou po vojenském převratu do tohoto internátu ukryli její příbuzní? A kdo bude další? * Typický Poirot. Když všechno vysvětlil, vypadalo to logicky. Jen mi není jasné, jak se to dozvěděla ta frančtinářka? ()

vecnaAmbra

Ale nie! Tak medzi dva, tri. 83 percent sa mi vidí priveľa. Keď ja už som sa musela smiať na stretnutí všetkých podozrivých v miestnosti. Ako tam podotkla jedna z prítomných- "Proč musíme zajíždeť do takových teatrálností? " Poirot už je tak známy svojimi bezchybnými mozgovými bunkami, že sa verejne odprezentuje, no stále nikto nemá problém vraždiť mu rovno pod nosom. A dedukcie cucal viacmenej z prsta. Ale inak to bolo zaujímavé, kvalitne sfilmované a mierne strašidelné, čo mi tentokrát neprišlo smutné či temné, skôr som mala pocit asi ako v minulosti pri čítaní "Troch pátračov"- snáď niekto pochopíte, lebo Poirot je pravdaže iný. ()