Reklama

Reklama

Hercule Poirot - Season 11 (2008) (série)


Kočka mezi holuby (S11E02)

(epizoda)
  • Velká Británie Cat Among the Pigeons (více)

Obsahy(1)

V takovéhle roli se Poirot ještě neocitl. Ovšem jeho renomé vynikajícího znalce lidských charakterů a jeho nepřekonatelné vědomosti o lidské povaze jej k ní přímo předurčují. Kdo jiný by mohl lépe poradit slečně Bulstrodeové, ředitelce prestižní dívčí školy Meadowbank, koho má vybrat jako svou nástupkyni? A Poirot si tuto nezvyklou úlohu kupodivu docela užívá. Protože taková škola, to je vlastně svého druhu mikrokosmos. A každodenní zápasy, které se v něm odehrávají, jsou stejně fascinující jako krvavá skvrna nebo otisk prstu. Ani on ani jeho přítelkyně ovšem netuší, že zločin, ten pravý zločin se všemi svými atributy, na sebe nenechá dlouho čekat. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (68)

HiddenDragon 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

S11E02. Pekny dil na prvni skolni den :) Zacina dalsi skolni rok a do drahe a kvalitni anglicke divci skoly se sjizdeji zakyne. Behem leta vsak doslo v jistem Ramatu ke statnimu prevratu a tamnejsi princezna je nyni v exilu a nastupuje jako jedna ze studentek. Navic je tu nahodou Poirot, ktery ma na zadost reditelky pomoci vybrat jeji nastupkyni. No jenze....tam, kde je Poirot, brzy nekdo umre :-D A tentokrat ne tak ledajakym zpusobem. Ucitelka telocviku je probodnuta ostepem :) Sice je tato vrazda mirne teatralni a prijde mi trochu hure proveditelna a obtizna na "techniku" :), ale budiz. Aspon nejaka zmena oproti klasickym jedum nebo nozum :) I kdyz se dej odehrava v Anglii, zapojenim vzdalene revoluce i exotickou princeznou se tu netradicni prvky najdou a je to osvezujci. Cele to navic pusobi, jako kdyby se vrazdilo v Bradavicich :) clovek jen ceka, odkud vykoukne Harry :) Ale je to samozrejme divci skola a tedy trochu podobne jako predchozi "Smrt stare posluhovacky" (S11E01), kde bylo take hodne podezrelych zen. ()

v.indruchova 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

O něco jiný díl něž jsme zvyklí nes pa? :) Trochu méně mě bavil než pár předcházejících ale pořád to byla dobrá zábava. Herci výborní, ale takové nesympatické tváře, ale to už jsem si mohla zvyknout. S Poirotem ( v podání D. Sucheta) je to tak: že i když tento podivný mužíček jsi jde k zrcadlu upravit vousky, nebo když debatuje s lidmi je nesmírně fascinující a zároveň tak směšný. Chtěla bych se s podobným člověkem setkat. Je to úžasným exemplářem psychologie, no? ()

Reklama

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Poirot se ocitá v dívčí škole Meadowbank, kde má své dlouholeté přítelkyni slečně Bulstrodeové poradit, koho vybrat jako svou nástupkyni. Jenže ouha, první vražda na sebe nenechá čekat a tak se Poirot společně s přivolaným detektivem dostávají do víru děje kolem vzácných klenotů, tajné agentce a falešné princezně. Tentokrát uvidíme i trochu krve a asi více obětí než bývá zvykem. Ale Poirot opět své geniální šedé buňky nenechá vychladnout a předvede se v tradiční parádní formě. Chybí zde sice napětí, ale i tak jde o výtečný díl této dlouhé a tolik kvalitní série. ()

PKD 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jak už tu někteří napsali, jde o díl, který se velmi příjemně vymyká z obvyklé H.P. šablony. Atmosféra je výborná, což není i přes veškeré klady tohoto rozsáhlého projektu, zrovna na denním pořádku. Sice tu máme obligátní závěrečnou skupinovou katarzní terapii alá Hercules Hruštička, ale to nevadí (já si ji stejně vždy plně užiji), páč zbytek je i díky prostředí (které mi dalo vzpomenouti na Harryho Pottera a šílenosti typu Noc Démonů 2:) etc.) nadprůměrný. A postava ředitelky byla vybrána opravdu výborně. Já tento typ britských žen prostě hodně beru.;-) ()

Agatha 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Smrt staré posluhovačky mi přišla o něco lepší, ale i tak jsem si i tento díl užil. Obdivuju jak se tvůrcům podařilo najít vhodné herce, které by se i zevnějškem podobaly charakterům, jenž tak dobře autorka vykreslila. Nenašel se jediný herec, který by se nějak extra rozcházel s mými představy, jenž vznikly při čtení knížky. Předloha mě překvapila hodně, protože nápad umístit zločiny do dívčí školy, je skutečně originální. Také mě překvapilo jak dobře si tvůrci poradili se samotným Poirotem, který v knize nastupuje na scénu až téměř ke konci. Velmi kvalitně zahrané a s výborným dabingem, což se také cení, obzvlášť když není možnost původního znění. Jsem velmi rád, že kvalita filmových přepisů díla Agatha Christie neklesá a stále divákovi nabízí něco zajímavého. Jen tak dál! ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama