Hercule Poirot - Season 1 (1989) (série)

Dobrodružství claphamské kuchařky (S01E01)

(epizoda)
  • Velká Británie The Adventure of the Clapham Cook (více)

Dobrá kuchařka je pravý poklad. Na Hercula Poirota se obrátí jistá paní Toddová s žádostí, aby našel její pohřešovanou kuchařku Elizu Dunnovou. Věhlasný detektiv se nejprve zdráhá případ přijmout, neboť se domnívá, že taková banální záležitost není hodna jeho pověsti. Nakonec se ale v doprovodu paní Toddové a svého věrného společníka kapitána Hastingse vydává do Claphamu v jižním Londýně a zahajuje vyšetřování. Podle služebné Annie za vším stojí bílí otrokáři, Poirota však spíše zajímá objemný kufr slečny Dunnové a také platící host v domě Toddových, bankovní úředník Arthur Simpson. Pátrání zavede Poirota i na venkov, který z duše nenávidí. A nakonec pomůže i vrchnímu inspektorovi Jappovi s jedním nevyřešeným případem. (Česká televize)

djbarrel

Dobrá detektivka která začíná vlastně nevině. Jde o případ který snad ani Poirota není hodný. Děj se ale postupně zamotává a dává tušit věci budoucí. A skutečně se z nevinného případu vyklube spleť intrik a vražda. Kvalitní díl - 82 % ()

gizi

Po celovečerních filmech moje první setkání s kratší, skoro poloviční verzí příběhů. A to velmi příjemné - má to spád, dostatek humoru a příběh není až tak překombinovaný, jako někdy bývá. 80%, 2.7.2014. ()

demovka

V jeden den jsem viděla poslední díl a posléze hned tento první. A říkala jsem si při tomto příběhu ano, takový je, chytrý a sebestředný. V knize je vykreslen více záhadný. Na případu je hezké to, že se v podstatě dohromady dají banální příhody, nebo-li malé případy a je za nimi vražda s mrtvolou v kufru. A přijde na to samozřejmě první Poirot. ()

mcamino

První díl Poirota, s naivním Hastingsem. Zápletka naprosto prokouknutelná, v podstatě od první scény s panem Simpsonem jsem tušil že on bude hlavní záporák. Jinak alespoň případ se změnil a celkově jsem měl dojem kvalitního starého Poirota, ten samotný skvost ale teprve přijde. 4* ()

vecnaAmbra

Prvá časť, nejaká väčšia omáčka ohľadom spoznávania Poirota by možno bola aj zbytočná, tuto hneď vidíme jeho povahu, ale príbeh ma veľmi nezaujal, asi ako zo Sherlocka Holmesa, trocha zrýchlené na objasnenie a aby si niekto takto komplikoval spáchanie činu o ktorý tu ide... nereálne až príliš :-) Suchet je sympatický tým svojím spôsobom, ale ešte občas taký príliš pózovitý, postupom času sa do svojej role vžil tak, že to pre jeho Herculovský charakter bolo tak akurát. Ale milo vidieť kolorit tých prvých rokov, slečnu Lemonovú ešte troška strapatú a klasicky pripečeného Hastingse. ()

VideneFilmy

Prvý diel nemôže byť najlepší. Pri prvom zhliadnutí nebudete mať pocit, že sledujete seriál, ktorý sa neskôr stal fenoménom. Prvá epizóda ukazuje všetko, na čo budeme v nasledujúcich detektívnych prípadoch zvyknutí - s ľahkosťou odohraného Poirota (David Suchet), primerane obsadené postavy, citlivú kameru, donekonečna opakujúci sa hudobný motív i vystavanú atmosféru. Premiére chýba iba akási ľahkosť, do ktorej sa tvorcovia v priebehu ďalších epizód zručne dostali. ()