Reklama

Reklama

Hercule Poirot - Season 1 (1989) (série)


Dobrodružství na moři (S01E07)

(epizoda)

Obsahy(1)

Poirot s kapitánem Hastingsem podnikají plavbu do Alexandrie. Na palubě lodi cestuje pestrá společnost, k jejímž prominentním členům patří též manželský pár Clappertonových. Dominantní a po všech stránkách nepříjemná žena a její zakřiknutý manžel, plukovník Clapperton. V Alexandrii zve plukovník paní Clappertonovou na procházku po městě, ale z kajuty se mu dostane odmítavé odpovědi. Plukovník vyráží tedy do města v doprovodu dvou mladých dam, a když se odpoledne vrátí na loď, najde manželku v kajutě zavražděnou. V zásuvce toaletního stolku chybí drobná hotovost a na zemi je nalezen jantarový náhrdelník. Všichni pasažéři mají hodnověrné alibi, vše tedy nasvědčuje tomu, že vrah přišel zvenčí. Poirot, jako již tolikrát předtím, je ovšem jiného názoru a při odhalení pravého pachatele si neodpustí drobný varietní výstup. (Česká televize)

(více)

Recenze (43)

xxlch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na mori sa objavia samé vysoké šarže, plukovník, generál a pár nepríťažlivých mladých dám, jedna z nich dokonca s menom Pamela. Už pri odchode na breh som vytušil vraždu aj pointu, takže trochu sklamanie zo slabého príbehu. Pre mňa je tento diel posledný Poirot so Suchetom, ktorý som ešte nevidel, a bude mi za ním celkom ľúto. –––– Keby som bol jej manžel, vytiahol by som na ňu sekeru. ... Keď som ju stretol, trápila už tretieho manžela. –––– Človek musí žiť prítomnosťou. V mojom dome nie je nič staršie ako tri roky. –––– Človek nesmie svoje sivé bunky unáhliť. ()

Reklama

necisty 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Musím podotknout, že Renny Rye opravdu Poiroty točit neumí. Buď téměř od začátku vím, kdo je záporákem, nebo to nevím vůbec, dokud není vyřčeno jeho jméno za naprosto nepochopitelného vysvětlení. Myslím, že kdyby se toho už tehdy ujal nějaký jiný režisér nebo tomuto dali víc časového prostoru, tak by to dopadlo lépe. HP mě baví z toho důvodu, že můžu zároveň s ním pátrat a někdy holt uznat, že je lepší, tu ne. Jinak vše jako vždy v pořádku, proto nemůžu slevit na hvězdách, i když bych tentokrát měl. ... Otřesná ženská, bridge - rozdávání karet, nůž v zádech, egypt, sestřelování keramických holubů, loď, panenka v kufru. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery! Poirot nám zavítal na plavbu a měl tu smůlu na loď plnou retardů. Svojí nekonečnou demencí vyčnívala jedna paní, kterou by dostal chuť poslat pod zem každý člověk, který by ji střetl. Tudíž, když se tam paní objevila, tak byl podezřelý prakticky každý. Velmi oceňuji, že se po delší době objevila epizoda, ve které jsem na první pohled neprokoukl vraha, ačkoli se dotyčný určitě nabízel ze všech nejvíc. Závěrečné rozuzlení bylo opravdu luxusní. Škoda té hry na nudu, která tomu předcházela. Lepší 3 hvězdy. ()

HiddenDragon 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Serie a epizoda: S01E07. Stejne jako predchozi dil, i tento se odehrava v cizine (coz mam rad), konkretne na lodnim vyletu se zastavkou v Alexandrii. Prostredi Orientu je prijemne, tentokrat je tu opet Hastings a nekolik spoluvyletniku. Je to vlastne prvni dil v TV serii, kdy je pouzit onen klasicky christieovsky sedanek s podezrelymi, kde je odhalen vrah. Ale jeste to neni uplne ono, jelikoz Poirot pouzije lest misto logicke dedukce. Prime dukazy totiz chybi, tak je trochu otazka, zda by byl vrah dopaden, kdyby se sam neprozradil, ale i v Columbovi je par dilu podobneho razeni, kdy detektiv dopadne vraha leckou, takze to beru jako zmenu. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama