Hercule Poirot - Season 2 (1990) (série)

Dvojnásobný zločin (S02E06)

(epizoda)
  • Česko Dvojitý zločin (více)

Deprimovaný Poirot prohlásí, že odchází na odpočinek a rozhodne se vyrazit společně s kapitánem Hastingsem k moři. Při výletní cestě autobusem se seznámí se slečnou Durrantovou. Ta ovšem nejede na žádný výlet, ale za obchodem. Její tetička provozuje starožitnictví a její neteř veze zákazníkovi, panu Woodovi, vzácnou kolekci medailonků, o kterou projevil zájem. Ke zděšení slečny Durrantové jsou však medailonky z jejího kufru během zastávky odcizeny. Kapitán Hastings se pouští do pátrání po zloději. Hlavním podezřelým je mladík, který s nimi cestoval a byl nápadně nervózní. Dokáže si však Hastings s případem poradit bez pomoci svého geniálního belgického přítele? (Česká televize)

PhillM.

A aj, Hercule zase jednou chce zatáhnout oponu. Břímě vyšetřování tak dopadá na našeho roztomile pitomoučkého Hastingse, jehož šedé buňky se sice rozpalují doběla, ale co naplat... Japp a jeho přednáška "s dobrým koncem" je takový ten sladký moment, jako když zachrání štěňátko z hořícího domu, nebo tak něco, a vy u toho řeknete takové ho roztomile dojaté "Áóó". Díl pozvedá právě tahle vtipná kaše okolo, neboť případ samotný je skutečně téměř pod Herculovu úroveň. ()

chrispe

Musím říct, že mě Japp i malinko dojal. Kapitán Hastings a slečna Lemonová řeší záhady namísto Poirota a kapitán je opravdu velmi milý, naivní detektiv amatér. Ach ty modré oči. ()

Lupes

Zájem vzbuzující zápletka, která je ovšem od počátku příliš banální a jednoduchá. Proto je kaše nastavena jedním prchajícím manželským párem a venkovskou atmosférou. Opět jen televizní oddych bez velkých detektivních ambicí. ()

karlee

Objektivně spíš za tři (chybí trochu víc podezřelých), ale komentář Miss Lemonové a kapitána Hastingse k Poirotově fotce z dětství (ze křtu) vydá sama o sobě za jednu hvězdu. ()

Hexa

Dějově tento díl nepatří k těm nejsilnějším, ale pro mě je to jeden těch lepších. A to hlavně díky Davidovi, který si s rolí Poirota tentokrát hodně vyhrál. škála jeho grimas je až neskutečná. Velice vtipný díl a zajímavý konec. Takže děj neděj, rozhodně za 5* ()

xxlch

mosem

I když někteří o tomto příběhu hovoří jako o jednom ze slabších. Na mne takto nepůsobil. Poirotův rošťácký úsměv, jeho šibalsky skrývaná ješitnost a taktické posouvání Hastingse se mně naopak moc líbilo. A nebýt dvou přehnaně tupých policajtů (ostatně, proč musí policajt téměř vždycky působit jako trouba nebo gauner, není-li mužem bez poskvrnky), i postavy by působily vcelku přesvědčivě. ()

djbarrel

Taková anglická komedie, rozhodně ne drama. Ve chvíli kdy se případu ujímá kapitán Hastings je jasné, že to bude mazec. A taky je. Ale co mu zbývá když je Poirot na "důchodu". Samozřejmě v posledních minutách si Poirot důchod rozmyslí a případ vyřeší. Nicméně i já jsem věděl kdo a proč a proto nemohu hodnotit výš než 3 *** , a nezachrání to ani neschopnost Hastingse cokoliv vyřešit. 70 % ()

LencaN

S02E07 - Poirot nechá Hastingse, aby se ujal případu, zatímco on si musí posílit svoje sebevědomí. Jak radil Hastingsi, tak on musel všechno tušit už velmi dávno a nechal ho v tom hezky vymáchat. Mladá slečna jede namísto své tety prodat kazetu starožitných medailonků, ale někdo jí je na cestě za kupcem ukradne. Taková hezká ukázka podvodníčků. Příjemnou změnou bylo prostředí pobřeží, krásné leč mlhavé okolní krajiny a kouzelného hotelového schodiště a vestibulu, aneb v jednoduchosti je krása. Do všeho se ještě přimotá romantika a o zmatky je postaráno. ()

vecnaAmbra

Celkom fajn časť na oddych aj keď záverečné dokazovanie by zrejme neprešlo pred žiadnym sudcom, ale predsa ide hlavne o logiku (tá moja tuším nesiahala ďalej ako po Hastingsove uvažovanie :-D ) a príjemne strávené chvíle s Poirotom. Naháňačka áut mi prišla vzrušujúca asi ako návšteva supermarketu a komické mi prišli sny slečny Lemonovej hľadajúcej kľúče, ale inak to pekne a milo plynie. Poirot sa nám pateticky chystá na dôchodok, ale v skutočnosti v porovnaní s týmto jedným z najstarších dielov je ešte dlhá, dlhá detektívna dráha pred ním. (SPOILER: trocha mi chýba vysvetlenie či tá stará bola dohodnutá s mladou, lebo na začiatku to podľa rozhovoru tak nevyzeralo. Nebodaj babizňa vylomila zámok v kufríku, ukradla obsah a sama nejakým zázrakom sa dostala ku kupujúcemu záujemcovi skôr ako osadenstvo autobusu? Mladá nakoniec len zlostne sykla na Poirota. Tiež jedine v Poirotovi vidím viacero krát ako sa z "milej dívky" razom vykľuje zákerná ženská.) ()