Hercule Poirot - Season 6 (1994) (série)

Případ v ulici Hickory (S06E02)

(epizoda)
  • Velká Británie Hickory Dickory Dock (více)

Na studentské ubytovně v ulici Hickory se množí krádeže. Jde o samé drobnosti, jež by Scotland Yard nezajímaly, tamní hospodyni to ale přesto trápí. Požádá tedy o radu Hercula Poirota. Velký detektiv prozkoumá všechny okolnosti a doporučí případ ohlásit policii, majitelka domu však takové řešení zásadně odmítá. Její názor podpoří i přiznání studentky Celie, která na sebe prozradí, že je kleptomanka. Poirot se ale nedomnívá, že tím celá záležitost končí. Jako vždy má pravdu krátce nato Celii někdo otráví morfiem. A nezůstane při jedné vraždě... (oficiální text distributora)

lemonova

Veľmi vtipný Poirot. Epizódy s bidetom a s hráškom sú rozkošné. :)) Škoda, že si tvorcovia nedali viac práce s výberom študentov.. aspoň, že bol medzi nimi aj Damian Lewis. ()

canucks333

Poirot sa rozhodol pomôcť sestre slečny Lemonovej a nakoniec sa z toho vyklubalo veľké študentské drama, v ktorom kamera neustále sníma myš, ktorá je svedkom každého zločinu a nikdy neviete, od koho máte čo čakať... 90% ()

pravo

AKO TO ŽE SA TO NIKDY PREDTÝM NESTALO A TERAZ TRI PREKLEPY NA JEDNEJ STRÁNKE? Hercule Poirot sa kvôli slečne Lemonovej ujíma pomerne banálneho prípadu zmiznutia predmetov so študentského internátu. Prípad však naberie tragické následky a Poirot nakoniec musí hľadať vraha. Počas celého príbehu nás sprevádza hlodavec a zábavu nám zaobstará inšpektor Japp, ktorého prichýli u seba belgický detektív (humor s bidetom). PRETOŽE TIETO ŠEDÉ BUNKY VIDIA VŠETKO, TAK PRÁVE STOPY MALÝCH CHÝB, KTORÉ SI ZLOČINEC NEVŠIMNE, OTVORIA DVERE K PSYCHOLÓGIÍ A ZÁROVEŇ K ZLOČINU. ()

Lupes

Tohle je výborná detektivka. Četl jsem i předlohu a televizní zpracování se jí docela dobře drží (byť např. nutnost krádež žárovek není ve zfilmované podobě úplně podložená). Vzhledem k povaze odhalení nelze si tentokrát stěžovat ani na poirotovské usvědčení bez důkazů. Nahlédneme do studentského bydlení (koleje) a kdo byl někdy na ostrovech v roli studenta, tak trochu zjihne. Díl nemá námětem v poirotovské sérii obdoby, vyvaruje se i nešvarů v podobě převleků a nečekaných dědiců. ()

rivah

Mistrovský opus s odhalením pašovaných diamantů z Amsterdamu, aniž to ti studenti věděli....Poirot k sobě inspektora Jeppa pozval bydlet, když Jeppova manželka byla mimo. A stravoval ho. Na oplátku mu závěrem Jepp udělal večeři s karbenátkem (který Poirot nejedl) a proleženým sýrem (nad nímž si zoufal). ()

meemini

Ulice Hickory je hodně vzdálená od své knižní předlohy. To mi přijde jako velká škoda, protože tím přišla o mnohem širší kolorit postav a hlavně jejich charakterů. Případy slavného detektiva s knírkem střiženým proklatě přesně, jsou vždycky tak dobře napínavé a vychází ze skutečnosti, že tak by se to klidně stát mohlo. Tenhle televizní seriál filmů je na beton klasika a nebo by se to tak mělo brát. Zrovna Hickory Dock je trochu slabější článek. ()

darthvader77

Viděl jsem to dnes na ČT1(že to dávají jsem zjistil jenom díky tomuhle webu takže velmi děkuji). Hercule Poirota jsem neviděl už dlouho a proto jsem se těšil. Bylo to výborné, opět nádherná hudba, temná atmosféra a postupné rozkrývání případu pašování na studentské koleji a událostí s ním spojené. Dále náhled do Poirotova soukromého života nebo jeho rozpory, co se týče názoru na dobré jídlo bylo úsměvné a já se cítil jako u starých známých(knížky od Agathy Christie miluju a nejvíc ty o Poirotovi). Ke konci mě dostaly obrazy z pohledu myšky. ()

maoc

Skvělý, vtipný a dramatický díl. Anglická říkanka o myši a hodinách Hickory Dickory Dock je velmi pěkně včleněna a zvyšuje napětí. O vtip se stará střet ostrovní a kontinentální nátury a kuchyně v podání Jappa a Poirota. Jeden z top dílů. ()

lobo87

Môj prvý ucelený Poirot rozhodne nebol sklamaním. Mám rád vyšetrovateľov typu Sherlocka a pod., intelektuálov. Atmosféra starého Anglicka, herecké výkony a vygradovaná záverečná pointa sú najväčšími kladmi filmu... 70% ()

Reiner

Velmi povedený díl s nezapomenutelným knírkem a příjemným D. Suchetem. V zásadě mi herecký výkon Sucheta vždycky líbil. Tam poněkud povyroste i osoba P. Jacksona, která se mi nejeví jako "důležitá" ;) ()

swinevenca

Skupina pro Poirotovo vyšetřování je klasicky uzavřená a pořád na jednom místě, inspektor Japp je zase jednou správně tragická figura, zápletka jako vždy pro normálního smrtelníka nerozluštitelná, to mají díly víceméně společné. Tentokrát je k tomu přidán mladej Lewis a zajímavá režisérova hra s všudypřítomnou myší a vyřešit naráz tři případy se ani tomuhle belgickému čmuchalovi nepovede každý den. Jen pohled na třicetileté anglické studenty a jejich kolejbábu mi nebyl moc po chuti. ()