poster

Záhada na zámku Styles (S03E01) (epizoda)

 • Velká Británie

  The Mysterious Affair at Styles

 • Československo

  Záhadná vražda v Styles

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1990, 1 h 43 min

Režie:

Ross Devenish

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Scénář:

Clive Exton
 • Sinn
  ****

  Dílo Agathy Christie jsem vždy milovala a u příběhů s Herculem Poirotem doufala, že jednou ze mě také bude slavný detektiv. Belgičan, jehož šedé buňky mozkové dokáží vyplodit teorie, nad kterými mi rozum zůstával stát, mě v podání Davida Suchata vždy okouzlí. Také postava Watsona, zde ztvárněná Hughem Fraserem, je velice zábavná a roztomile přihlouplá. I přes to, že se zde najde několik nevysvětleností či trhlinek (proč by vrah nechával dopis na místě a nevzal si jej s sebou?) mě tento film velice bavil.(8.1.2011)

 • kaylin
  *****

  Určitě je to jeden z nejlepších poirotovských příběhů, snad i proto, že odsud se začíná psát společné působení Poirota a Hastingse. Klape to skvěle na začátku, dokud tu Poirot není, ale jakmile dojde na vraždu a on se objevuje na scéně, je to prostě paráda. Užíváte si jeho charisma, ale i to jak se mu nakonec daří případ vyřešit. Krásně zamotané, kdy opravdu do poslední chvíle nevíte.(31.1.2015)

 • blackrain
  ****

  Poučena z jiných kriminálních příběhu Hercula Poirota jsem si všímala bedlivě všech detailů. Takže mi vlastně nemělo téměř nic uniknout. Ovšem, to mi nestačilo k rozřešení celé záhady. Přitom bylo všechno tak prosté. Žádný zločin však není dokonalý. Výsledek měl ale nijak zvlášť nepřekvapil. Nicméně Poirot předvedl brilantní práci.(15.9.2012)

 • sinp
  ****

  Nejen první filmové představení Hercula Poirota, ale taky co se týče předlohy byl případ na zámku Styles prvním výtvorem Agathy Christie. V roce 1917 poslala spisovatelka svůj námět známému nakladateli a úspěch který se záhy dostavil už nemusíme zmiňovat. Zpracování je velmi dobré a David Suchet už zde potvrdil, že role Hercula Poirota je pro něj jako stvořená.(17.7.2005)

 • chelseaman22
  *****

  Bezchybné představení Hercula Poirota! To je hned jiný kafe, když má Hercule k dispozici klasickou metráž namísto slabých padesáti minut. Je interesantní, že se režisér rozhodl snímek pojmout ve stylu všechno od znova, tudíž divák je zmaten skutečnostmi, že Jepp, Hercule a Hastings se vidí vlastně po druhé (tímto počinem rejža ignoruje předchozích dvanáct epizod). Zápletka je opravdu skvěle propracovaná a divák se může opravdu jen stěží dovtípit, kdo že s kým souloží a pak zabije. 90%(17.2.2013)

 • - Záhadná vražda v Styles je vôbec prvou novelou, ktorú vydala Agatha Christie v roku 1920, a teda aj prvou novelou, v ktorej sa objavil Hercule Poirot. (fugyx)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace