poster

Růžové kombiné

Komedie

Československo, 1932, 73 min

Režie:

Leo Marten

Kamera:

Jan Stallich

Hudba:

Jan Borůvka

Komentáře uživatelů k filmu (15)

 • Vesecký
  **

  Příběh primitivní a nesourodý. Trudu sice miluji a i tady hrála velmi mile. To, že si novináři často vymýšlejí, to je známo (a především v dnešní době), ale že by někdo psal o neexistující vraždě a naivní dívenka by na to skočila, načež s vidinou 50 Kč za blůzičku by hledala domnělého vraha? Film a zvláště komedie si žádají hlouposti, ale tohle vlastně ani žádná komedie nebyla, kromě Trudy bylo milé klasické žvatlání Josefa Rovenského v úloze jejího strýce.(21.11.2019)

 • Karlos80
  *

  Tento film nebo spíše jakási situační fraška, je zajímavý především tím, že s úsporných důvodů tu např. J. Rovenský (Slávčin strýček / pan Kaliba z Kladrub) a A. Dvorský (profesorův asistent Čulibrk / policejní komisař) hrají každý dvě role. Film byl jinak natáčen v ateliérech francouzské společnosti Gaumont (jen tento titul) v Nice. Jak ale film rychle do distribuce přišel tak záhy i rychle odešel a to bez nějakého většího povšimnutí. Slabá režie i scénář, nevýrazná Stallichova kamera, a herecké výkony celého ansámblu (včetně statistů) byly také krajně zoufalé. Další z řady těch extrémně špatných a nepovedených snímků z počátků zvukového filmu.(12.5.2006)

 • NinadeL
  *****

  Po pěti a půl letech jsem si film znovu užila. V lednu 2004 byl dáván v Ponrepu a vyvolal mnoho záporných reakcí. Ale kde to jsme, abychom si přáli, aby se některé filmy nedochovaly na úkor jiných? A kdo by pak takové dělení řídil? Takový přístup není archivářů hodný. Ti se mají lépe věnovat rekonstrukci některých motivů tohoto filmu, například míry oblíbenosti detektivního čtiva s Leónem Cliftonem v hlavní roli. Případně inspiraci nastupující generace v úspěchu předchůdců (Grosslichtová sledovala práci Ondrákové jistě pečlivě). Nebo srovnání nastupujícího filmového dorostu (Baarová) v náručí veteránů divadelních prken (Rubík). Je toho hodně, co si tu lze najít, vedle výtečných kostýmů také například raritní herecké vystoupení Johna Gollwella aj.(14.2.2009)

 • troufalka
  *

  Hledám slova, leč marně. Hodně prvorebulikových filmů mělo slabou zápletku a nijaký děj, tenhle je asi trumfnul.(7.8.2019)

 • mchnk
  ***

  Roztomile hloupé, skoro na úrovni Venouška a Stázičky, i když zde nešli s castingem tak do extrému, v tomto případě si jen někteří herci střihli dvě role, ale v rámci záměrně "ulítlé" komedie to sedí, je to vtipné i dialogy celkem přirozené, nestrojové a hlavně za cirkusačku Trudu musím přidat, využít její potenciál z tohoto filmu a zasadit ho do stejně povedeného prostředí v nějakém silném dramatu, by bylo přímo skvělé.(6.8.2019)

 • Marthos
  *

  Těžko říct, co nebo kdo je v tom filmu horší. Zda scénář bez fantazie, nezkušená Lída Baarová (ač opět velice půvabná) anebo samotný corpus delicti. Měli to tehdy podivné nápady.(29.7.2009)

 • dyfur
  ***

  moja zaujímavosť:Filmovanie snímky prebiehalo v Prahe, konkrétne v častiach Holešovice a Nové Město. (dyfur)(22.9.2014)

 • cariada
  **

  Tenhle poprávu zapomenutý film z počátku zvukové ěry, je snůškou ne zrovna vtipen překypujících gegů. Herecké obsazení je vesměs postaveno na pár známých tváří Lída Baarová, či Truda Grosslichtová, a nebo Jaroslav Marvan a pod. Pak už jsou tam vesměs jen méně známé, či naprosot neznámé tváře. Děj je velice slabý a vše se točí kolem kombiné, jak už název napovýdá. Když nevidíte film od začátku, docela , se v něm těžce orientujete, nebot sledujete jako by dva příběhy manželské páru a jisté dívky ze střelnice, která po něčem pátrá. N ajedno či dvě zkouknutí to určitě, je. Jako vzpomínak na něco co už tu léta není a jen tak se nevidí. Pro milovníky oné doby dobrý film , pro ostatní nezáživný blábol. U mě slabší průměr, přesto jsem se s chutí podíval.(23.11.2009)

 • honz
  ****

  Celkem nevýrazná situační komedie, nicméně slušně obsazená - začínající Lída Baarová, dále Jaroslav Marvan nebo Otto Rubík. Děj filmu působí dosti nevyváženě, některé scény jsou zbytečně protahované až zdlouhavé (snad kromě vtipné "jízdy po schodech" v Národním muzeu). Ale jako archivní snímek rozhodně stojí za shlédnutí.(27.6.2012)

 • vitekpe
  ***

  Tak za tu bozi Trudu teda 3 hvezdy udelim, ale jinak je to teda dilo... :) Nevtipna, a technicky neprilis povedena radobykomedie, ktera je zajimava spise jako artefakt, nez jako zabava.(28.3.2015)

 • lucascus
  *

  Jednu * za Lídu...jinak je film o ničem, a hrozná nuda. Názorná ukázka, jak by se film neměl dělal.(24.3.2010)

 • Candida
  odpad!

  Brrr!(28.5.2008)

 • IvonaK
  ****

  Je zajímavé kolik situací se semele jenom proto že pán otevře kufr a v něm růžové kombiné. V knize o Lídě Baarové jsem četla že v tomto filmu předvádí mizerný herecký výkon. Což já si zrovna nemyslím. Vůbec se mi po stránce herecké a vzhledové nelíbila ve filmu panenství a nic moc tam nezahrála. Ale tady nejen že má hezké oblečení, ale taky vypadá vcelku dobře a nějáký herecký výkon předvedla.(4.8.2018)

 • Pitryx
  *

  Ona to byla opravdu blbina jejíž řešení vás napadne hned na začátku. Přesto se domnívám, že naprosté zahození si to nezasluhuje. Tedy z mého pohledu. Viděl jsem spoustu horších.(27.8.2017)

 • MirecRKK
  *

  toto sa moc nepodarilo, pokial by som tak nechcel vedet ako sa mu dostalo to pradlo do kufra tak by som to snad ani nedopozeral, ostatne zapletky ma moc nebrali, a to som sa najprv na tento film tesil, skoda(27.1.2017)