Ztraceno v překladu

• USA Lost in Translation (více)

Jak se asi řekne japonsky „Stojí to za..."? Moderní Tokio ve své supervelkoměstské anonymitě. Agresivní, pulzující, nevšímavé, fascinující, zábavné i odtažité... Cizí – alespoň pro dva Američany, kteří se tady náhodou ocitnou ve stejnou dobu – a ve stejném hotelu. Herec Bob má v Tokiu natáčet reklamu na whisky, o hodně mladší Charlotte doprovází manžela fotografa. Oba si tady připadají ztracení, nerozumějí jazyku, kultuře; oba mají spoustu času – a oba trpí nespavostí. Náhodné setkání, pár společných dní a pocit blízkosti pomáhají oběma překlenout osamění v neznámém prostředí – a možná oba dva získají i něco navíc... (Česká televize)

Othello

Vzdálené cizí místo, samota a spánková deprivace jako vstupenka na krátkou redefinici mimo čas a prostor, jejíž čas se neúprosně krátí. Na té ulici jsem rozuměl každému slovu. Mluvíme totiž s tímto filmem naprosto stejnou řečí. ()

Ivoshek

Komedie to moc není, kromě úvodního natáčení reklamy na Santori. Spíš takový feel-good movie o dvou lidech, co se sblíží v cizím velkomestě. Ale docela se mi na to fajn koukalo. Dokonce tak dobře, ze jsem přitom třikrát průběžně usnul. ()

eraserhead666

Ztraceno v překladu je filmová poesie. Nádherná, dojemná, humorná, vynikající. Je to tak parádně natočený film, že jsem přesvědčen, že by stejně fungoval i beze slov. ()

Sofia

Viděla jsem to už asi pětkrát, ale stejně jako u Smrti panen mi něco nedefinovatelného do 5 hvězdiček chybí. Scénář je dokonalý, herci také, konec originální, ale...? u dvd stojí za shlédnutí vynechané scény, pár z nich bych do filmu stoprocentně dala (Charlotte a roboti, ráno po karaoke), pár scén z filmu bych naopak zkrátila nebo zcela vynechala (příliš dlouhé karaoke, tisková konference s Kelly). ()

JASON_X

Jsem škarohlíd a cynik, a nebo většina diváků důvěřivě skočila tomuhle "žensky jarmuschovskému" filmu na špek? Lost in Translation mi trochu nepříjemně zavání svěrákovštinou, i když naštěstí není tolik "laskavý" a "hřejivý". Ale působí na mě vyumělkovaně, plytce a podbízivě líbivě. A opravdu jsou většině lidí jeho dvě hlavní postavy blízké? Hollywoodská herecká hvězda, která znuděně točí reklamu za dva melouny (určitě ne jenů), která na lidi okolo sebe nadřazeně shlíží s blahosklonnou shovívavostí, a která ač evidentně účinkuje ve stádních mainstreamových filmech, se snad považuje za intelektuála. Prestižně univerzitně vzdělaná slečinka, zaměstnáním manželka módního fotografa, nafoukaná, odtržená od reality, shlížející na město (a symbolicky i na život) z oken výškové budovy drahého hotelu, nudící se a zároveň neschopná najít něco, co by jejímu životu dalo aspoň trochu smyslu. Ani k jednomu z nich žádné sympatie nechovám a jejich svět je mi úplně cizí. Scarlett Johansson je však ve své roli aspoň uvěřitelná a hraje ji výborně, ovšem Bill Murray se svým typickým výrazem šaška a nevábným zjevem se na roli hollywoodské herecké superstar vůbec nehodí. Ostatní postavy jsou ve filmu už jen do počtu, jako třeba manžel, karikatura hloupé ale milé herečky (dobrá Anna Faris), nebo taktéž zkarikovaní Japonci, kteří jsou vyobrazeni v lepším případě jako nesrozumitelní a nepochopitelní podivíni, v horším případě jako směšní pitomci. Kvůli zajímavým záběrům z tokijských ulic a za výkon Scarlett dávám za tři, ale existenciálně mě oslovují filmy úplně jiného druhu... Třeba teenagerské vyvražďovačky. ()

Richie666

Ještě nikdy nebyl film o samotě, mizérii a frustraci tak krásný, příjemný a uvěřitelný jako je tento. Bill Murray a Scarlett Johansson jsou zde perfektní a celkově film nemá chybu. ()

aniiicka

Vyjimečný krásný a originální film. Bill Murray je vtipný, okouzlující a pro roli Boba Harisse byl prostě jen on:). Také Scarlett je výborná. Zajímavý příběh o setkání dvou osamělých lidí v prostředí velkého cizího Tokia, jejich porozumění a zrození citového vztahu, krásné dlouhé a často tiché záběry, vynikající humor (scéna s točením reklamy nebo focením - ,,Buďtě víc jako Lodža Mul. Cože? Aha, Roger Moore.'' - a mnoho dalších). Pěkný soundtrack. Prostě samá chvála a ta úplně největší je za nádherný, dojemný konec. Just like honey - http://www.youtube.com/watch?v=AKN3QodIRW8 ()

Handle

Velmi příjemný snímek s dobře zvoleným castingem - Bill Murray a Scarlett Johansson se k sobě opravdu hodili. Musím však říct, že jsem čekal ještě lepší scénař a taková ty životní moudra, (prostě že bude dvojice vést více dialogů "o životě") možná, že to tempo bylo na mě až moc pomalé a mohlo se klidně víc "přitlačit na pilu". Ale jinak to je opravdu moc sympatický snímek a potěšily i komediální prvky... ()

Gary

Tak jsem chtěl dát čtyři, ale nějak se mi to rozleželo v hlavě. Snímek nebyl samozřejmě nabitý akcí, což jsem ani neočekával, ale bylo tam hodně lehkého kvalitního jumoru, který občas po těch všech fekálnostech chybí. A příběh obyčejný, leč poutavý zkrátka zaujme a nepustí. I když to chvílemi bylo roztahanější. No a musím samozřejmě vzpomenout na Oscara "pouze" nominovaného Billa Murraye, který podává skvělý výkon, jako ostatně skoro vždycky a role mu padne jako ulitá - však je ulitá. ()

rawen

V rámci svého žánru (romantický film) možná to nejlepší co jsem kdy viděl - klidný, uvěřitelný (herci!), nevšední (kontrast prostředí), upokojující zážitek - skvělé 9/10 ()

maseer2

překrásný příběh o dvou cizích lidech, kteří se hledali, až na sebe zbyli.. zároveň velmi zvláštní film, který ve mně zanechal krásné pocity.. Bill Murray vynikající a Scarlett Johansson rovněž.. 5* ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

28.11.2019

Francis Ford Coppolla se vrací!

Francis Ford Coppolla se vrací!

25.09.2005