Ztraceno v překladu

• USA Lost in Translation (více)

Jak se asi řekne japonsky „Stojí to za..."? Moderní Tokio ve své supervelkoměstské anonymitě. Agresivní, pulzující, nevšímavé, fascinující, zábavné i odtažité... Cizí – alespoň pro dva Američany, kteří se tady náhodou ocitnou ve stejnou dobu – a ve stejném hotelu. Herec Bob má v Tokiu natáčet reklamu na whisky, o hodně mladší Charlotte doprovází manžela fotografa. Oba si tady připadají ztracení, nerozumějí jazyku, kultuře; oba mají spoustu času – a oba trpí nespavostí. Náhodné setkání, pár společných dní a pocit blízkosti pomáhají oběma překlenout osamění v neznámém prostředí – a možná oba dva získají i něco navíc... (Česká televize)

klerik

Po veľmi dlhej dobe kvalitná (aj keď trpká) komédia, ktorá má skvelú atmosféru a úžasne nezvyčajnú romantiku. Som dokonale spokojný ako aj pri MATCH POINT - ešte dva takto dobré filmy a dám si Scarlett medzi obľúbene herečky :) Myšlienkovo bohaté, nostalgické, realistické, očarujúce... ()

dopitak

Vypadalo to jako natažená obdoba reklamy na podporu cestovního ruchu, jaké dávají například na Eurosportu na Chorvatsko, Řecko či Kypr, jenomže Japonsku. Jedním slovo: decentní. Klidné, nepříliš optimistické. Vyniká půvab Scarlett a genialita Billa. Právě díky Murraymu (a po dlouhé době konečně slušnému dabingu) nakonec 4*. ()

iamek

Nudné romantické drama o dvou lidech, kteří nejsou šťastní a hledají sami sebe. Zaujal mě pouze dobrý Bill Murray a Scarlett, která mi dokázala, že umí být ještě ošklivější než v jejich novějších filmech. ()

SeBig

Nevim no, čekal jsem, že film ve mě něco zanechá a nezanechal natolik, abych si řekl: tyjo to je fakt bomba, tohle fakt tomu to 127. místo nejoblíbenějšího filmu patří.. a ono asi ne žejo. Tady jde opět vidět jak je CSFD vedle, ale to je jedno. Jde jen o rutinný skoro romantický snímek o věčně depresivním Murraym, kterej se zakouká do sexy Johansson a kdo taky ne žejo? Když na nás doslova špulí prdel už od první vteřiny filmu.. no a co se stane? Vlastně nic. Tak co má bejt? Jde o kulturní zážitek z tokya? To si spíš pustim Tokyo drift, ale proč bejt zase čurák žejo, když jsem. ()

lena60

Trochu jsem ztrácela pozornost při sledování filmu...Hodně mě zajímaly snad jen dialogy a filozofování o životě mezi oběma hlavními představiteli. Ale jinak? Nic moc! ()

heyda

Jedna hvězdička za vtipnýho a přirozenýho Billa, druhá hvězdička za rozkošnou a milou Scarlett a třetí hvězdička za kameru. Co se týče děje, tak první polovina hodně nevýrazná až nudná, druhá půlka je o chlup lepší, dokonce tam na nás chvilkami i vykoukne pár emocí, jupí. Od filmu, který se pyšní tak krásným hodnocení (83%), jsem prostě čekal něco mnohem mnohem mnohem dějově bohatšího. 55% ()

VenDulin85

Ztraceno v překladu si naprosto zaslouží své místo v knize "100 slavných filmů světové kinematografie", největší podíl na tom má samozřejmě bezchybně žmurkající Bill Murray, který je ztracen tak dokonale, až by ho člověku bylo líto, nebýt toho, že mu v tom ztrácení pomáhá Scarlett. Co mě ale notně děsilo, byli ti naspeedovaní (či co) Japonci, ono to tak asi mělo působit, ale chvílemi z nich šel až strach. ()

jojinecko

Zimomriavkový zážitok a film, ktorý ma v čase keď som ho videl prvý krát takmer "sundal" zo stoličky...To čo som tak intenzívne cítil pri tomto filme som pred tým ani po tom nezažil...A dôvod prečo to tak bolo dokáže pochopiť okrem mňa iba jeden človek...Môj TOP 5 film a maximálna srdcová záležitosť, ktorá nestráca svoje čaro ani na štvrté pozretie:) ()

evulienka3

Ja len jednoducho, stručne a jasne: tento film je NÁDHERNÝ!!! Aj keď pre mnohých možno zostane stratený v preklade...Pozor, vložené video obsahuje megaspoiler. Videné v rámci Season challange tour. ()

Dr.film

Zahájení - kdy Bill Murray točí reklamu na whisky je velkolepé a velice vtipné. O to víc zamrzí, že zbytek filmu je jedna velká nuda. Nekonečné tlachání o dvou "ztracených" lidech, kteří k sobě (ne)našli cestu skrz změt znaků orientální kulturu, neúnavně plyne ze stran kladných ohlasů diváků, ale já v tom žádnou pointu která by stála za větší pozornost nevidím. Bohužel se mi celé kouzlo filmu vyhnulo velkým obloukem a sledování bylo pro mě zdlouhavá a enormně nestravitelná záležitost. ()

MontyBrogan

Poznáte to keď vo filme vidíte fragmenty reality, resp. cítite príchuť života? Tak toto je ten prípad. Viem si predstaviť ako sa hlavní predstavitelia v tom cudzom svete cítili, nie je totiž nezvyčajné cítíť sa tak aj vo vlastnom... ()

anais

Zatímco postava Billa Murrayho je s životem jakž takž smířená, Scarlett Johansson si teprve zvyká na věčné nepochopení okolím a stereotyp. Oba využijí příležitosti jak z opakujícího se cyklu vybočit. Pro něj je to možná poslední šance, pro ni první. Japonská metropole tu slouží jako symbol každodenního vězení nás všech. Je to do krajnosti převedená realita všedního života. Zaběhlé vzorce. Po Billu Murrym Japonci chtějí, aby to byl TEN herec, kterého znají z reklam a filmu, a on se tak chová. Dívka je obětí podobných stereotypů. Tísnivou atmosféru jejich existence podtrhují odosobněné elektronické rytmy... Stejně jako pro ty dva byl film jen odskočením z každodenní rutiny, tak je tomu bohužel i pro diváka. A já musím zpět k učení :( ()

poz3n

Těžký napsat k tomuhle komentář... Neni to špatný, celkový téma filmu je skvělý. Ale celý je to takový táhlý, trochu nudný, a něco mi tam prostě chybí, chybí mi něco, čeho by byl ten film plnej... No dám tomu eště čas a určitě si to eště někdy pustim a třeba změnim názor... ()

Roman.Ticka

Ztraceno ve vztahu. Plytký příběh o realitě, která je všude kolem, škoda filmu, jsem zklamaná. Stárnoucí seladon a rozmazlená pipka, kteří hledají únik z nudy, stereotypu a beznaděje, ztraceni v Tokiu. Mimochodem veselé Japonce mám moc ráda a sonda městem mě bavila mnohem víc než ti dva zoufalí loseři. Scarlett začala a zůstala šedou myškou bez špetky sexapealu a Bill začal vtipnou reklamou a skončil reklamně toužebnými pohledy u východu z hotelu. Všecko mezitím vyšumělo do ztracena. Je mi jasné, že 30. letá režisérka má již problémy 20. letých za sebou a o hemoroidech 50. letých ví prd, ale to ji stejně neomlouvá, i přes zachování soudnosti v šmajchl otázce. "Něco" tomu přesto chybělo. ()

honajz

Některé věci mi tam neseděly, ale celkově jde o vydařený film na téma problémů v komunikaci, kdy sice jazyková bariéra je jedna věc, ale pak jsou zde lidé, kteří mluví vaším jazyikem, a přitom vám vůbec nerozumí, vašim pocitům, vašim tužbám. Až to pochopí cizinec... Je pravda, že bez Murrayho a jeho výrazu ztrápeného psa by snímek hodně ztrácel. V některých situacích jsem mu hodně rozuměl a soucítil s ním. ()

MM11

Jen tak mimochodem natočila Sofia Coppola v Japonsku film. Dobrý film. Po dlouhé době se konečně známý příběh vytrácí a nechává vyniknout v Americkém romantickém žánru nevýdané ruchy. Reminiscence na současnou Asijskou tvorbu je s každého záběru více než patrná a profil tohoto jedinečného dramatu tvoří výborný Bill Murray a křehká Scarlett Johansson. Konečný emocionální zážitek závisí na náladě a též Vaši nátuře, ale tahle romance někde uvnitř nepochybně zůstane u každého. Opravdu krásný film. ()

HellFire

Tak tenhle film me dostal. Na Billa Murreyho sem se tesil a dokazal me rozesmat uz ve vytahu a neprestaval do konce filmu. Zdatne mu sekunduje Scarlett Johansson a spolu tvori nadherny par. Navic Tokyo je nadherne mesto a muzeme poznavat jinou kulturu. ()

Pítrs85

I kdyby Bill Murray ve své kariéře nenatočil žádný jiný film (což by ale byla samozřejmě škoda), svým výkonem ve Ztraceno v překladu se zapsal mezi ty nezapomenutelné, úžasná práce a i když mu (jako vždy skvělá) Scarlett Johansson zdatně sekunduje, je to právě starej dobrej Bill, díky kterému jsem od filmu nedokázal takřka odlepit oči. Každej si někdy připadáme ztracený a to ani nemusíme točit reklamy v Tokiu, a Coppolovic dcérka to tímto svým snímkem trefně ukázala a řekl bych, že mluví tak nějak za nás za všechny. Dost možná nejhezčí film (anebo minimálně jeden z nejhezčích), co jsem o letošním járu viděl, film, co se jednou stane klasikou. Pokud jí není už teď. ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

28.11.2019

Francis Ford Coppolla se vrací!

Francis Ford Coppolla se vrací!

25.09.2005