V době útoku na americkou ambasádu přijíždí do Hongkongu na dovolenou losangeleský detektiv James Carter. Jeho přítel, zdejší policejní inspektor Lee, se domnívá, že explozi má nejspíše na svědomí gang Rickyho Tana. Večer jdou společně do nočního podniku, který patří Tanovi. Zatímco Lee pátrá v zákulisí, Carter se dobře baví. Lee zahlédne v klubu obávanou gangsterku Hu Li. Pokusí se ji pronásledovat, ale žena unikne. Krátce nato se stává cílem útoku hongkongská policejní stanice. Lee se domnívá, že Carter zahynul v troskách. Ten se pustíl do pronásledování Rickyho Tana až k jachtě, kde se právě začíná večerní párty. Dostane se na palubu a seznámí se tam s Isabellou, milenkou amerického milionáře Reigna. Pak narazí na přítele, který na loď tajně pronikl. Jsou zajati a předvedeni před Tana. Chce, aby mu Lee pomohl opustit město, je však náhle zastřelen Hu Li. Rozzlobený policejní náčelník odvolá detektiva z vyšetřování a přikáže mu, aby Cartera dovezl na letiště a posadil do nejbližšího letadla směrem do Spojených států. Muži se dohodnou, že budou pokračovat v pátrání. Než se jim podaří případ uzavřít, čeká je ještě řada životu nebezpečných situací, nečekaných zvratů a překvapení. (TV Nova)

Fulham

To je proste dokonalost sama... nevim co vic k tomu dodat. Presne o tom, jak je tenhle film by mely byt vsechny akcni komedie... je to bombaaa ()

foundation

no asi budeme vsetci suhlasit ze starym kung fu jackieho filmom seria krizovatiek nesiaha ani po clenky ale treba sa nejako zivit aj ked karate uz vyslo z mody..a tak pridame jedneho cernocha par suchych ,,cool,, vtipov zamiesame nejakou suchou varechou a uvari sa toto tu..nic pre mna ()

pepa3rd

Dvojka mě velmi mile překvapila. Svižná vyvážená akční komedie, která hravě překonává první díl. 70 % ()

Kingjiri

Důstojný pokračování prvního dílu. Vůbec se neexperimentuje a jede se v zajetejch kolejích, aspoň co se gagů týče, protože s nima se rozhodně nešetří. S akcí je to už trochu horší - chyběj přestřelky a bitkám větší šmrnc. Ale co, pořád je to pohodová komediálně-akční podivaná, která spolehlivě pobaví, byť už spíš jenom na jedno zkouknutí, tři silnější hvězdy. ()

Bollek

Líbilo se mi to i o trochu víc než jednička. Jackie Chan toho předvedl zase o trochu více, je tu víc povedených vtipů. 2 krásné holky. Ale Tucker má naprostou většinu hlášek stále hloupou a přijde mi, že už tím i Chana nakazil. Ale jako dvojici jim to docela dobře klape. Když se ve dvojce navíc Tucker naučil i bojovat, je už i něčím prospěšný. ()

tranquill

Standardní zábava. Některé (a to nejen) Chanovy souboje jsou nápadité. Chris Tucker, kromě jedné bojové scény, nic moc. ()

P. J. D.

Viděl jsem první dva filmy a hodnotím je zcela stejně. Humorem naplněná akční komedie, která skutečně stojí za to. Ona dvojice, z níž vtipy srší zejména Chackie se snad hledala celou věčnost, než se konečně našla. Ačkoliv je film vtipný, dokáže diváka zcela zchladit, když se přijde na hlavního záporného hrdinu, s nímž scény vždycky stojí za to. Ačkoliv je snímek dobrý, není dokonalý. Dějem totiž trošku nudí, neboť je strašně natažený. Bojové scény sice jsou fajn, ale nemusí být zase všude. Za mě 4/5 ()

BLADER

V porovnaní s jednotkou sa toho veľa nezmenilo. Jackie stále rozdáva rany a Chris má stále problémy zatvoriť ústa. A je to vlastne dobre, že si tento film udržal kvality originálu, ba čo viac, prišiel ešte s väčšou porciou akcie, ktorá je tu takmer stále. ()

Acrobat

Sme vsetci radi (predovsetkym ti, ktori DVDcka vyhodili pri inventure film. databazy, co vyhodit a co nechat), ze Markiza udelila zelenu v piatky na krizovatke smrti. Nezaskodi si vzdy pripomenut podla mojho skromneho nazoru vydarenu dvojicu, medzi ktorou je vyborna chemia, ktora ma stale bavi. Od jednotky sme sa nepohli konstrukciou filmu takmer k nicomu, len distribucne spolocnosti, reziser potrebovali zaobalit ustrednu dvojicu do ineho (alebo totozneho?) scenara a situacii. V podstate ide o vernostnu kopiu jednotky, lenze jednotka ma malinko navrch prave v zoznamovacej faze ustrednej dvojice. Ani oni ani divak netusi aky bude dalsi humor, scena. V RH2 toto uz mozno predvidat. Akcia je na dany zaner priazniva, dialogy drzia humorny nadych, dakujeme za dodanie dalsieho cinskeho exportu (Z. Ziyi). Tvarit sa zmätene autor nepotrebuje, kedze RH2 bavi aj po niekolkych rokoch, mozno aj bude. Ma to styl, paradoxne to vsetko drzi stale pokope. (Markiza, 12.11.2010) ()

Moiraine

Určitě slabší než jednička. O povedenosti komediální složky svědčí už fakt, že vtipnější jsou nepovedené scény na začátku závěrečných titulků než cokoli z předchozí hodiny a půl. Sem tam se sice nějaká hláška povede, ale v tom přehršli zbytečného tlachání to člověk snadno přehlédne. No a bez vtipu tu zbývá vcelku podprůměrný akční snímek, kde i bojové scény postrádají to něco, proč vlastně člověk na Jakieho filmy kouká. ()

Mik_e

Hrát v týhle akční jízdě snad kdokoliv jiný, než asi nejotravnější černoch v Hollywoodu Chris "NikdyNezavřuKlapačku" Tucker, možná bych šel na 4*. Jenomže on tu hubu fakticky nezavře, a vtipný je to málokdy. Jackie Chan super, stejně jako Ziyi Zhang. Holka šikmooká tentokráte trošku jinak než jsme zvyklí, skvěle se zhostila fanatické příslušnice triády. 75%.. ()

rublik05

Křižovatka smrti 2 je ve své podstatě kvalitativně srovnatelná s jedničkou, opět zde máme plno humorných situací, hláškující duo detektivů, dobře natočenu akci, svižné tempo a ucházející záporáky. Příběh není nikterak složitý, líbil se mi pěkný vizuál a slušné efekty. Prakticky se jedná o kopírku jedničky, se všemi klady i zápory, takže se stále jedná o nadprůměrnou podívanou, zejména díky humoru Chrise Tuckera a dechberoucích soubojích Jackieho Chana. 7/10. ()

Nix

Mne se líbí, že si Jackie a Chris sedli. Tady mi Chris fakt nevadí a jeho hlášky dodávají potřebný šmrnc a Jackie prostě komedii umí a jeho akce jsou skvěle nasnímané takže nemáte jen roztřesené pohledy, ale opravdu dobrý souboje. Já s touto sérii opravdu nemám problém. ()

Looka

Pro mě typická ukázka vyměklosti Jackieho "amerických" filmů. Ze hongkongské éry zbyl jen "humor" a místo akce spíš Chaplin. ()

godspeed

viděl jsem jen posledních dvacet minut, ale jestli byl i předchozí děj ve stejném stylu, tak jsem za to moc rád. nikdy více. ()

Itan

Kvalita filmu odpovídá tržbám ,geniální americký humor mně nejvíc sedí.Herecké výkony jsou skvělé.Nejlepší pokračování jaké mohlo být. Piece ()