Čtrnáctiletá Grace MacLean se svou kamarádkou Judith se vydaly na projížďku na koních. Cestou do příkrého kopce však Judithin kůň uklouzne, splaší se a vláčí dívku, která se neudržela v sedle, za sebou. Grace se kamarádce marně snaží pomoci. Na silnici se proti nim vyřítí kamion, který nestačí zabrzdit a narazí do nich. V nemocnici se Robert a Annie MacLeanovi dozvědí, že Judith zemřela a jejich dceři musela být amputována noha u kolena. Veterinářka na místě nehody najde těžce zraněného a polekaného koně Pilgrima, který patří Grace. Žádá Annie, aby dovolila trpícího koně utratit, ta to však odmítne. Čas běží a rodina se jen obtížně vyrovnává s prožitou tragédií. Vše stěžuje setkání Grace, která se nedokáže se svým zraněním vyrovnat, s Pilgrimem, znetvořeným četnými ranami, který nesnese přítomnost lidí. Zoufalá Annie objeví v časopise článek o Tomu Bookerovi, který dokáže svým neobvyklým nadáním léčit zvířata. Zavolá mu, on však odmítne přijet do New Yorku. Annie se nevzdává a přes odpor dcery i manžela se rozhodne odjet s koněm i s dcerou na Bookerův ranč do Montany. (TV Nova)

MaMitti

Tak pomalý, jemný a něžný jak jen romantický film může být, aby to nebudilo pocity přeslazenosti a trapnosti. Alespoň pro mě. Dlouhé a pomalé to je, ale vzhledem k tomu, že hlavního hrdinu hrál RR, tak mi to nevadilo a vlastně vzhledem k tomu, že to i režíroval, tak jsem víc než spokojená, tak nějak uspokojená…. Je totiž fajn sledovat to, co z něj v průběhu jeho hereckého (a vůbec) života, je tak nějak cítit. „Příjemně kongruentní“ spojení tvůrce a jeho filmu :-). Jo a abych nezapomněla, SJ má ode mě soukromého Oskárka za dětskou roli, moc hezký výkon. ()

herr_carter

Nebýt to nedávno v televizi, tenhle film by mi zřejmě navždy unikl. Tématika koní ruku v ruce s vražednou stopáží nejprve indikovala na nedokoukání, jsem ovšem rád, že jsem vydržel do konce, protože tenhle film fakt stojí za to. I s reklamami, díky kterým se film dostal téměř ke 4 hodinám, jsem ani chvilku nelitoval, filmu se moc vytknout nedá a herecké obsazení je šité na míru - Redford v roli farmáře, z jehož (v té době ještě pronikavě) modrých očí by se zcvokla kdejaká hajtra, Scott Thomasová,která netočí sto filmů ročně, ale pečlivě si vybírá role, které jí sednou a v neposlední řadě i mladinká Scarlett, která byla sice 2/3 filmu otravná jak osina v prdeli, ale nakonec člověk musí ocenit to její herectví, které už tehdy v útlém věku bylo nadstandardní. Hudba perfecto, příroda perfecto, nechybělo moc a já, jakožto člověk bez jakéhokoliv vztahu ke koním, udělil plnou palbu.......................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

klúčik

Opäť ma Róbert Redford presvedčil , že je režisérom, ktorý miluje krásne zábery v plnej veľkosti na krásnu krajinu. Moje oči videli prekrásny príbeh o láske zvierat k ľudom a naopak. Vždy keď si pozerám tento film som uchvátený krásou prírody. Film je výborný 85%. ()

rozbris

Spěch moderní ženy v tomhle hektickém světe, která se snaží zachránit koně a svou dceru před tragédií, která jim změnila život. Je dobré se někdy zastavit a s dobrou pomocí zaříkavače [Robert Redford] se dá všechno napravit. ()

Seti

Zaříkávač koní je dobrý, ale Legenda o slavném návratu se mi líbila víc. Redford má pravděpodobně velmi vřelý vztah k přírodě, což zde dokazuje téměř v každém záběru. A že je na co se dívat - horské masivy, bouřková mračna a rozlehlé zelené pláně Montany vytvářejí úchvatná panoramata. A když se vytříbená obrazová složka snoubí s přesně sednoucím hudebním doprovodem, tak vznikají asi nejsilnější momenty celého filmu. Kromě dokonalého zachycení přírody Redford ovšem také pozvolna vypráví příběh o dvou liních, což si dohromady vybírá svoji daň v podobě hodně vražedné stopáže. Milovníci koní si hvězdu přihazují automaticky, jelikož ti tvoří středobod skoro všech Redfordových scenérií, a komu se navíc líbily Madisonské mosty, tak by to mohl dotáhnout i na plný počet. ()

Zagros

Příjemně natočený romantický film, kde koně a krásné prostředí jsou jenom kulisou k tisíckrát obehranému příběhu lásky. Vše je jasně předvídatelné a příběh je velmi jednoduchý. Když se zamyslíte, není třeba jezdit přes celou Ameriku a hledat řešení jinde, stačí jen čas a trpělivost. I když... obojího se v New Yorku nedostává, proto se musí holt na venkov. Dobře se na to dívá a rychle se na to zapomíná. ()

loydd

Příběh na jedné straně o hledání jistoty nejen v lásce, ale i pravého životního prostoru (Annie - K.S.Thomas a Tom - R.Redford) a na straně druhé o nalezení ztracené důvěry v milovaného koně Pilgrima a též pošramocené sebedůvěry po tragické nehodě (Grace - S.Johansson). Dlouhá stopáž filmu je přímoúměrná vyprávěnému příběhu, který plyne zvolna stejně jako život na ranči. Největší devizou filmu jsou působivě natočené scény s koňmi, především pak ta závěrečná je opravdu mistrovská. Dále bych pak vyzdvihnul scénu tance mezi Annie a Tomem, která je plná napětí a skryté touhy. A čtrnáctiletá Grace v podání Scarlett Johansson? Ta je naprosto přesvědčivá a hlavně přirozená. Robert Redford znovu dokazuje, že je nejen výborný herec, ale i skvělý filmový vypravěč. ()

wasillisa

díky tomuhle filmu sem dostala odpověď na základní otázku - proč sem na světě??? máma řikala, že táta byl podobnej Redfordovi za mlada... ()

Ripley

Tento nekonečně zdlouhavý a nudný film má především dva problémy.Špatného režiséra a špatnou herečku v hlavní ženské roli.Redford nenatočil film pro širší diváckou veřejnost,ale především pro sebe,cowboye a milovníky koní,což nejsem.Film se táhne jako kolona na D1.První náznak romantiky,tzn. první zajiskření vznikne v 96 minutě filmu.To už u mnoha filmů běží závěrečné titulky.Navíc ta jiskra by nezapálila ani seno pokropené benzínem.Redford byl překvapivě průměrný a Kristin Scott Thomas tak nesympatická a asexuální,že se jejím filmům raději budu vyhýbat.Spousta dialogů je o ničem a i "léčení" a krocení koně Pilgrima(krom prvního a posledního setkání s Tomem/Redford) je nezajímavé.Zaříkávač je pro mě zklamáním,jelikož jsem čekal mnohem mnohem více,než jen kvalitní hudbu a nádherné záběry krajin. ()

Merkin

Postava Annie byla maximálně nepříjemná, zaříkávač tak nějak monotónně vykalkulovaný a Grace, která to jediná mohla zachránit, nedostala dostatečný prostor. Věc zachraňuje Pilgrim, jehož vystrašený výraz zjizvené tváře působí zatraceně opravdově, nicméně ani tato linie nepřináší nic světoborného, pokroky se dějí na můj vkus příliš rychle a bezproblémově. Jedinou nesobeckou postavou snímku byl Anniin manžel, který si také nakonec všechno vypil až dodna, jelikož se k němu jeho namyšlená ženuška vrátila. Uznávám, že jde o skvěle postavenou věc s úžasným potenciálem a čím starší budu, tím více si ji budu cenit, nicméně stále na mě bude působit z dálky, nepronikavě a nepřirozeně. A právě minutí mých jinak velice senzitivních citů stálo Redforda čtvrtou hvězdu. ()

Daae

Zaříkavač koní je moc hezký film na chladné, pozdní odpoledne. Nezdá se být příliš pomalý, ale přesto si vás omotá shoty krajin. Nepatřím k lidem, kteří by zbožňovali koně, avšak tento film mě bavil více než jiné podobné. Musím také zmínit, že Annienina frustrace mi vždy přišla velmi hmatatelná. Zřejmě protože takové lidi znám. Je to prostě velmi příjemný snímek. ()

jasiska

Pekný, ale trochu pomalý a dosť dlhý film. A tiež by som si vedela odmyslieť tú zamilovanú dejovú líniu. Inak je Zaklínač koní veľmi príjemný film s krásnymi zábermi scenérie a výbornou hudbou. ()

Ještěřák

(Nejen) u nás doma / v ženském publiku zbytečně přeceňovaný film, na který se dá díky několika známým a prověřeným xichtům naštěstí celkem v pohodě dívat. Těch 170 minut stopáře raději ponechám bez komentáře. ()

DannyBoy80

Zdlouhavá nuda. Koukám, že zoufalá otřesná a škaredá neherečka Scarlett Johansson przní filmy už od svého mládí. Jako děcko toho naštěstí až tolik zkazit nemůže, ale už teď je vidět, že její mimické schopnosti se omezují na pohyby jejích gigantických rtů. Redford není špatný (jako obvykle), naštěstí film táhne on. Bohužel není co táhnout, za 2 a půl hodiny je vše rozmělněno. Kdyby to bylo o hodinu kratší, tak přidám ještě jednu *. ()

Haymar

Přehnaně dlouhé, občas až moc ukecané drama. Přesto poutavě a citlivě odvyprávěný takový "jeden obyčejný" lidský příběh, a to bez přehnaného patosu a žánrového klišé. Redford válí za kamerou stejně jako před ní a Scarlett Johansson dokazuje, že měla charisma už jako školačka (před 10ti lety)... ()

peetriss

Kouzelný film, kvalitní herecké výkony, nádherné přírodní scenérie, příběh, který umí okouzlit i dojmout. Robert Redford opět dokázal, že je velká herecká osobnost i zručný režisér. Pochvalu zaslouží i krásná hudba. Minutáž by možná mohla být o něco skromnější, ale zase až tak se mně to netáhlo jako u některých jiných tříhodinovek. ()

Prochy38

Nádherný romantický film. Prvních 20 minut, kdy se stala tragická nehoda mladé Grace, se v další části filmu tak nějak dostalo do pozadí a hlavní dějová linie se drží romance mezi její matkou a kovbojem v podání R. Redforda. Odhadem mi muselo být asi tak 12-13 let, kdy jsem na tom byl v kině a dodnes si to moc dobře pamatuji. Mělo to na mě obrovský účinek. Teď už je jen škoda, že jsem prve nepřečetl knižní předlohu. Kouzelná S. Johansson si myslím celkem slibně nastartovala kariéru. A dnes (5/2010) je na co koukat :). |||||| Po přečtení knihy se mi i trochu změnil pohled na film. Moc dobře zpracovaný, to ano! * ale nepřidám, protože v knize byl mnohem lepší závěr, který byl úplně jiný, než tu. Každopádně dobře zpracovaná adaptace! ()