Psal se rok 1916 a zdálo se, že na straně mladičkého Rannulpha Junuha jsou všichni svatí. V Savannah, ve městě kde žil, byl golf milovaným sportem a on se s golfovou holí v ruce snad narodil. Pak přišel povolávací rozkaz a ze zákopů I. světové války se vrátil zcela jiný mladík. Jako by mu utrpení, kterého byl svědkem, stálo v nastoupené cestě. Opustil svou dívku Adele, někdejší dům i golfové hřiště a obklopil se lidmi stejně ztracenými v životě jako on sám. Léta plynula, a z Adele se stala dědička rozsáhlého, jenže krachujícího golfového komplexu. V době hospodářské krize je pro ni uspořádání velkého turnaje jedinou záchranou. Dva velké hráče - Hardyho Greavese a Bobby Jonese - získala. Chyběl jí jen domácí soupeř. Nebylo jednoduché Rannulpha přesvědčit, aby nastoupil. Nikdo mu moc šancí nedával. Opravdu v něj věřil jen malý Hardy. Ten se s odstupem času stal vypravěčem příběhu o třech turnajových dnech, v nichž se v Savannah objevil golfový "anděl strážný" jménem Bagger Vance, aby vrátil život svému chráněnci Rannulphovi a poznamenal osudy všech přítomných. (oficiální text distributora)

Kiridan

Film, který v sobě skrýval množství životních pravd zaobalených v metaforach ze světa golfu a podaný nenásilnou a příjemnou formou. Will Smith,jako neznámý pomocník, který nám připadá jako poslaný bohem, potom co se náhle objeví a stejně náhle zmizí (přesně v to co jsem od začátku pochopení, co je vlastně zač doufal), vytvořili s Mattem Damonem skvělou kulisu pro úžasný zážitek z tohoto filmu a Charlize Theron se velice hodila do role ženy z tricátých le (nikoho jiného bych si tu snad už ani nemohl představit). Role Baggera Vance je skvěle napsaná a neméně tak zbytek ostatních, takže po celou dobu jsem se ani jednou nenudil a to jsem považoval golf za docela nudný sport. Jediné co mě zaráželo byl až milý přístup otrokářského Jihu k černochům, ale to už je jen hledání malých chybiček tam, kde velké nemají místo. 95% PS: Nechápu české překladatele a jejich název filmu Legenda o slavném návratu,která v žádném případě nevystihuje podstatu názvu originálního a možná ani podstatu samotného filmu. ()

Dusan-Be

Golf mi sice připadá jako navoněná ztráta času, ale v tomhle filmu se dá najít mnohem víc, než jen příběh o snobské hře. Will Smith reprezentující nonšalatní nadhled, Charlize Theron zase krásná, Matt Damon pan herec a morální ponaučení jedna báseň ()

Daviidesek

Konstelace, kterou jsem dlouho hledal: výborná hudba, dojemný příběh, dokonalá atmosféra, sportovní prostředí, neuvěřitelné herecké výkony a nádherná Charlize...Nemůžu jinak, takhle si představuju pětihvězdičkový film. ()

JAzzeURo

Příjemný a pohodový film. Styl Roberta Redforda je na něm jasně patrný. Rozhodně mám raději zajímávý a hezký film, než nějaký nervy drásající thriller. ()

Deadly2810

Pohádkový dědeček (Will Smith) pomůže Honzovi (Matt Damon) k nalezení sebe sama (vlastního švihu). Symbolismus na pozadí golfového zápasu. "Já jsem měl strýčka Rufuse, stroj mu usek pravou ruku. Naučil se všechno dělat levou. Pak ale jednou spravoval kolo na voze a náprava mu urazila levou ruku. Tak dělal všechno zubama. Jednou řekl milému Johnymu co mu neměl říkat a Johny mu vyrazil všechny zuby. Tak se naučil všechno dělat nohama. Pak ale chytil plíseň, rozlejzala se ..." "Dost!" "Vyprávím o překonávání zlého osudu." "Mluvte o tom jak mám držet hůl, ano? Nebo jaký mám švih, ano?" "O plísni slyšet nechcete? Pak začal tančit, vydělal si majlant, vážně. Bylo úžasné jak se ten bezruký, bezzubý chlap každý večer ploužil po jevišti na hudbu Duke Ellingtona ..." ()

Kyberswat

fantastický snímek, plný skvělých momentů a myslím dokonce legendárních scén... jako když mladý vypravěč povídá o tom, proč je golf nejlepší hra. Will Smith i Matt Damon pro mne v nezvyklých rolích, nejsou tentokrát agenti, ale prima chlapíci z masa a kostí :) vše podtrženo skvělou režií a výbornou hudbou. ideální rodinný film na sobotní nebo nedělní odpoledne :) ()

may23

Nikdo by nechtěl mít caddyho jako byl Bagger na první jamce prvního dne, ale každý by chtěl caddyho, jakým Bagger byl na 16. jamce finálového dne. Dojemný příběh o skvělém golfistovi, který se vrátil na jediný turnaj po válce. Rozhodl se tak mj. kvůli krásné Adele, kterou s grácií sobě vlastní zastala Charlize Theron. Jeden z nejlepší počinů se sportovní tématikou. ()

gadjukin

Nejde o to vyhrát. Jde o tu hru... Skvělý caddie Will Smith, oba spoluhráči, Bruce McGill a Joel Gretsch tvoří spolu s výborným Mattem naprosto dokonalý flajt. Velmi příjemná podívaná, která se musí líbit i těm, kteří ještě neví, že jsou golfisti. ()

billcarson

Neskutečně milý, pohodový film a zárověň psychologický klenot od Redforda, kterému Forrest Gump nesahá ani po kotníky. Jak člověk uchopí hůl takovým způsoběm uchopí i svůj život. Ta hra se nedá vyhrát, ale pouze hrát. Když potřebuju dobít baterky tak vždy sáhnu po tomhle filmu, ze kterého pro mě doslova tryská kupa pozitivní energie. Symbióza mezi herci je neskutečná. Bagger - Smith a jeho životní role, tak to aspoň vidím já, každopádně jak Damon, Theron tak i Moncrief se neztratili a podali výborné výkony a opravdu zahráli. K dokonalému kouzlu celého filmu přispívá krásná hudba Rachel Portman, do které jsem se opravdu s chutí zaposlouchal. Když člověk ztratí svůj švih, tak ho tenhle film každopádně donutí zastavit a popřemýšlet. Po letech jsem se přistihl, že jsem u filmu uronil i nějakou tu slzu, u mě skoro zázrak. ()

The Count

Nemám moc slov. Na to, jak se film tváří nevinně, zapůsobí silně jako málo co. K tomu nádherná hudba a Will Smith hraje tak dokonale a nenásilně až se mi nechce věřit, že je možný takhle zahrát. ()

reno112

Krásný film, který mě v daném okamžiku naplnil naprostou pohodou. Cítím se prostě po něm fajn. Doporučuji všem a přidávám 5* ()

voltamper

Nebolo to zlé, ale zároveň som ani raz neostal bez dychu. Najbližšie si to pozriem až vtedy, keď nebudem vedieť, čo s načatým večerom a v ani v telke nič iné nepôjde. ()

orionn odpad!

Nestačím sa diviť, aké tu má tento film hodnotenie. Mňa neoslovil absolútne ničím. Príbeh mi vôbec nezahral na city, a postavy v ňom boli nevýrazné, bez charizmy, bez šťavy. A postava, podľa ktorej sa volá tento film v originálnom názve, mi so svojimi "múdrosťami" liezla maximálne na nervy. No a ten záver - tak to už no comment. Lepší scenár by napísala aj Danielle Steelová. Rozmýšľal som, že dám tomuto filmu aspoň 1 hviezdičku za Matta Damona, ktorý je môj obľúbený herec, ale nedá sa. Neviem či to je počasím alebo zlým vyžarovaním môjho televízora, ale dávno mi žiadny film takto nesadol. Na IMDB má tento film hodnotenie 6,5/10 ktoré je o trochu bližšie k môjmu než 83% tu, ale stále je to ďaleko. Takže sorry, ale odpad sa nesie! ()

Steevee81

Vynikajicí počin režiséra Roberta Redforda. Nepochybně i proto, že měl šťastnou ruku při obsazování hlavních rolí v čele s Mattem Damonem, Willem Smithem (zde mi Will Smith ukázal, že umí i jiné role, než jen ty s bouchačkou v ruce) a Charlize Theron. Film Legenda o slavném návratu je filmem, který Vás pohladí na srdci a nemusíte být fanouškem filmů se sportovní tématikou. ()

OrelCop

Ono by to ani nebylo tak nejhorší, kdyby to nebylo o jednom z nejnudnějších sportů na světě. Nudnější je snad už jen snooker. A hlavně kdyby člověk téměř od začátku nevěděl, jak to dopadne. Za mě tedy 20%. ()

Rathe

Ačkoliv jsem na golf pohlížel zatím vždy pasivně, tak jako zde, tak stále víc mě láká sám si to vyzkoušet. Tady se mi opět dostalo vzrušení při pouhém postavení těla před tím než se míček odpálil. Nádhera. Golf musí být skvělý sport. ()