Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Psal se rok 1916 a zdálo se, že na straně mladičkého Rannulpha Junuha jsou všichni svatí. V Savannah, ve městě kde žil, byl golf milovaným sportem a on se s golfovou holí v ruce snad narodil. Pak přišel povolávací rozkaz a ze zákopů I. světové války se vrátil zcela jiný mladík. Jako by mu utrpení, kterého byl svědkem, stálo v nastoupené cestě. Opustil svou dívku Adele, někdejší dům i golfové hřiště a obklopil se lidmi stejně ztracenými v životě jako on sám. Léta plynula, a z Adele se stala dědička rozsáhlého, jenže krachujícího golfového komplexu. V době hospodářské krize je pro ni uspořádání velkého turnaje jedinou záchranou. Dva velké hráče - Hardyho Greavese a Bobby Jonese - získala. Chyběl jí jen domácí soupeř. Nebylo jednoduché Rannulpha přesvědčit, aby nastoupil. Nikdo mu moc šancí nedával. Opravdu v něj věřil jen malý Hardy. Ten se s odstupem času stal vypravěčem příběhu o třech turnajových dnech, v nichž se v Savannah objevil golfový "anděl strážný" jménem Bagger Vance, aby vrátil život svému chráněnci Rannulphovi a poznamenal osudy všech přítomných. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (422)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Vracím se z Bohemky promrzlej jak hovno ledního medvěda na antarktidě, mám po náladě, protože ty moji zelenobílý neznabozi celej zápas odflákli a dle "tradice" opět prohráli. Zapnu známý sračkoidní TV kanál- Film +, abych se dorazil, ale najednou...... začnu úplně roztávat. Jo, jo, tohle mě dostalo. Trošku oslava golfu, hodně krásný příběh, vynikající herecký výkony. Postava Will Smitha - Bagger Vance je super a děsně pozitivní. Bagger Vance by se mnou měl chodit na Bohemku, abych si tam nekazil náladu při pohledu na nekopy jako je Hrdlička nebo Kauchman . Režisér Robert Redford je mazák. Díky němu jsem totiž prožil nádherný příběh o naplnění jednoho snu. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Best of režisér Robert Redford, tak to vidím já. Ne že bych viděl všechno, co natočil, ale Legend Of Bagger Vance je pro mě nádherný film, který mi vždycky zvedne náladu. Je to nejspíš kouzlo, protože jenom Rachel Portmanovou, Charlize Theronovou, Mattem Damonem a nade všemi Willem Smithem to být nemůže. Každý detail je naprosto přesně na svém místě, zkrátka poezie v pohybu. Jedna z mých srdcovek, i když ne ta nejsrdcovatější. ()

Reklama

golfista 

všechny recenze uživatele

Film posazený do mého nejoblíbenějšího prostředí :-) I když tady je golf zdánlivě jaksi druhořadý. Každý, kdo k téhle hře "přičichl" ale pozná, že veškeré hodnoty o které v tomhle filmu jde se naplno projeví právě v golfu (film si ovšem vychutná i člověk, který o golfu neví zhola nic). Režie Roberta Redforda se postupně zařadila mezi úplnou špičku, čehož je tenhle film jasným potvrzením. Skvělý Will Smith v roli "božího pomocníka" :-) ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Dvě tři opakované golfové scény, pár brutálních střihů tamtéž, ale jinak krásně rozvláčný a pomalý malý velký film, který se svou nasládlou náladou zabodne přímo do srdce. Koukám na plakát z Mizerů vedle stolku na zdi a nestačím se divit, kolik hereckého talentu ve Smithovi doopravdy tříme. Mít jen o chloupek lépe napsanou roli (úvod, trochu více pošťuchování s Damonem předtím než ho ten přijme do služeb), mohla být jeho postava, stejně jako celý film, víc než jen vzpomínkou, která ač krásná, vyšumí za den dva. Což není ani tak chyba Redfordova, jako spíše zmlsaného diváctva... ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Robert Redford jako režisér je pro mě prozatím ještě malou-velkou neznámou. Přesto se dá na Legendě o slavném návratu najít pár momentů a věcí, na kterých lze dokázat, že Redford je nejen vynikající herec Legenda o slavném návratu je příběhově jednoduchý film. Pro někoho bude možná až moc jednoduchý a hlavně neskutečně patetický. Málokterý režisér by dokázal přetavit scénář, který je přecpaný žánrovými klišé a patosem do filmu, který nejen že bude sledovatelný a stravitelný, ale bude jej možné sledovat ještě několikrát. V úvodu se na diváka vybalí válečná řež 1. sv. války, kterou ale Redford poněkud nezvládl. Budiž mu ale ke cti, že ji nenatahoval ani o minutu déle, protože si asi byl vědom, že obrovský ohňostroj a pomalé přecházení kamery po poli posetém mrtvými, k válečné atmosféře nestačí. O to víc se ale pak následně snaží při golfovém turnaji, kde navíc dostanou prostor herci. Úchvatná role byla přisouzena Willu Smithovi, který se jí zhostil na výbornou. Jeho glosování nad životem, golfem a tím, že to má všechno něco společného, z něj dělá úsměvnou (ale ne komickou!!!) postavu. Matt Damon snad ani špatně zahrát neumí. Od životem zlomeného muže až po záblesky naděje v očích, během nabývání ztraceného sebevědomí, jsou zahrány s přimou jednoduchostí a bez zbytečností. Charlize Theron si opět zkusila vychutnat roli krásky, která je však nadstavena o úroveň hráčky na poli finančním. Nemůžu si pomoct, abych neřekl, že jí to opět vyšlo. Ať už si o nějaké části Legendy o slavném návratu budete myslet cokoliv, tak vám asi nezbyde nic jiného než uznat, že jako celek se tento film povedl na jedničku. Klobouk dolů a poklona, pane režisére! ()

Galerie (45)

Zajímavosti (15)

  • Filmovalo sa v dvoch amerických štátoch, a to Južná Karolína a Georgia. (MikaelSVK)
  • Film byl často napadám kvůli zobrazení postavy Baggera Vance jako tzv. "magical negro" (kouzelného negra). Časopis Time jej označil dokonce jako jeden z nejostudnějších filmů své doby, co se zacházení s afroameričany týče. (Sony1994)
  • Jack Lemmon na začátku filmu řekne větu „Je to kouzelný čas.“ Tuto frázi řekl Lemmon v každém filmu, ve kterém účinkoval. (HellFire)

Reklama

Reklama