Legenda o slavném návratu

The Legend of Bagger Vance

Legenda o slávnom návrate

Drama / Fantasy / Romantický / Sportovní

USA, 2000, 126 min

„Každý z nás má niekde v sebe vlastný švih. S tým sa rodíme. Nemôžme sa to naučiť. Môžeme si naň iba spomenúť.“ – vysvetľoval Will Smith v nezabudnuteľnej roli vyrovnaného nosiča palíc. Ešte nikdy sa mi tak nepáčil. Rozprávanie s kúzlom starých pondusoviek ešte umocnené dobou a hudbou zanechalo vo mne príjemný pocit, že každý z nás môže napokon nájsť sám seba. Že nezáleží na tom, kde sa stratíme. Vždy je nádej. Krásna Charlize a hladajúci Damon v réžii Roberta Redforda tú mi nádej ponúkli a ja som ju z vďakou prijala.(5.11.2005)

Golfový sen je mnohem lepší , Damon a Theron neni nic pro mě, a dost scén je fakt o ničem .. Ale zas mi to zachránil poutník, nebo anděl, nebo kdo ví kdo to byl ( samozřejmě hranej Smithem ). Dokonce mi i přijde, že hraje hlavní roli on, i přestože by to tak asi nemělo bejt. A zahrál to moc dobře, ta role mu padla jak vyšitá.(24.6.2014)

S Redfordem coby režisérem jsem už párkrát měla tu čest. Tento film mě kdysi hodně lákal, ale pak pořád nebyla chuť na dívání se, takže jsem Legendu o slavném návratu snad o dva roky odložila (na červen 2010). A teď docela lituji. Tušila jsem, že se mi film bude líbit, a taky že jo. Citlivá režie, napínavý a jímavý příběh, sympatické a zajímavé postavy, ke kterým si najdete cestu poměrně snadno. Se zatajeným dechem jsem koukala na golfovou hru, ve skrytu duše fandila a čekala, jak to asi všechno dopadne. Ani bych nevěřila, že o golfu, který mi rozhodně nepřipadal moc akční a zfilmovatelný, se dá natočit tak dobrý a napínavý film. Mně se to líbilo.(25.5.2012)

Tak a je to venku. Můj dávný Po návrat v ranních hodinách z víkendového nonstop dýchánku nezůstal utajen. Teď vážně. R.R. na mě vždy platil. V dřívější době svým přirozeným hereckým projevem a nakažlivým šibalským úsměvem, v pozdějších letech jeho volně plynoucí režií. Přitom tento „sladkobolný kýčovitý příběh“ byl přímo předurčen ke strhání a (ne)jeden by si myslel, že na něm nenechá jednu nit suchou. Né tak ovšem v případě Redfordovi režie, kdy i za pomocí sympatického trojlístku M. Damon-W.Smith-Ch. Theron se mu z toho daří vykouzlit příjemný snímek s lehkou dávkou životních mouder (pravd), navíc to vše naroubováno do (z mého pohledu) sympatického (sportovního) prostředí. Nic víc, ale taky nic míň.(6.10.2011)

Naprosto nádherný film, který okamžitě přidávám mezi mé nejsilnější zážitky a nejlepší filmy vůbec. Ta nádherná podívaná se mi zaryla do paměti tak, jak když do čerstvého betonu otisknete svoje ruce....zůstanou tam navěky....Stejně tak zůstane navěky v mé hlavě tento klenot....Je to natočené se zručností Roberta Redforda, který potvrzuje, že je prostě eso es. Film se vám může zdát zdlouhavý ,ale v každé scéně, byť nadmíru dlouhé, se ani chvíli nenudíte, ba naopak v ném případě jsem se přistihl, že jsem chtěl, aby ta scéna, byť už tak dost dlouhá...byla jestě 2x delší, protože tou nádherou a nadšením tento film jen září....Will Smith potvrzuje, že je to Pan Herec, Matt Damon, byť ho rád moc nemám, zahrál na jedničku.........Bez jakýchkoli avantýr dávám 100%, a zítra se na Baggera Vance podívám znova..........,,Každý má v sobě svůj jedinečný švih, jen ho můsíte najít"(15.11.2008)

• - Jack Lemmon není v závěrečných titulkách. (tetramentos)

• - Jack Lemmon na začátku filmu řekne větu „Je to kouzelný čas.“ Tuto frázi řekl Lemmon v každém filmu, ve kterém účinkoval. (HellFire)

• - Původně měli hlavní role hrát Morgan Freeman a Roberf Redford. Redfort nakonec usoudil, že by film fungoval líp s mladšími golfisty. (HellFire)