Legenda o slavném návratu

The Legend of Bagger Vance

Legenda o slávnom návrate

Drama / Fantasy / Romantický / Sportovní

USA, 2000, 126 min

Naprosto nádherný film, který okamžitě přidávám mezi mé nejsilnější zážitky a nejlepší filmy vůbec. Ta nádherná podívaná se mi zaryla do paměti tak, jak když do čerstvého betonu otisknete svoje ruce....zůstanou tam navěky....Stejně tak zůstane navěky v mé hlavě tento klenot....Je to natočené se zručností Roberta Redforda, který potvrzuje, že je prostě eso es. Film se vám může zdát zdlouhavý ,ale v každé scéně, byť nadmíru dlouhé, se ani chvíli nenudíte, ba naopak v ném případě jsem se přistihl, že jsem chtěl, aby ta scéna, byť už tak dost dlouhá...byla jestě 2x delší, protože tou nádherou a nadšením tento film jen září....Will Smith potvrzuje, že je to Pan Herec, Matt Damon, byť ho rád moc nemám, zahrál na jedničku.........Bez jakýchkoli avantýr dávám 100%, a zítra se na Baggera Vance podívám znova..........,,Každý má v sobě svůj jedinečný švih, jen ho můsíte najít"(15.11.2008)

Děkuji, Roberte Redforde za nejkrásnější, nejdojemnější a asi nejlepší film o sportu jaký jsem měla tu čest vidět. Bylo to také mé první setkání Willem Smithem ve vážnější roli a věru zahrál to znamenitě, za zmíňku stojí i Matt Damon kterého mám film od filmu čím dál více radši a charismatická Charlize Theron jim zdatně sekunduje. Celkově mě film potěšil, zvedl náladu, jak se za dlouhou dobu málokterému filmu povedlo.(31.1.2010)

Nádherný film s krásnym posolstvom. V deji sa dozvedáme, že žiadna práca, ktorá sa robí z dobrým úmyslom a účelom ako napríklad zametač ulíc, nie je nedôstojná, ale naopak tí, čo vyhlásili bankrot a nechali nech za nich problémy riešia iní a nič nerobili, iba sedeli na zadku, si vlastne iba sedia na svojej falošnej dôstojnosti. Dôležité je prekonávať prekážky osudu so cťou, niekedy môže mať väčšiu dôstojnosť zametač, smetiar, či umývač toaliet ako prezident nadnárodnej firmy. Will Smith ukazuje, že s tým čo má, mieni urobiť maximum, lebo hraje sa vždy len s kartami ktoré, človek má. Kráľ ti tiež môže pomôcť, ale činy za teba nevykoná. Svoj život si žijeme sami. Ako človeka, čo nie je golfový nadšenec, ma tento film zaujal a dokonca aj tú hru by som si rád zahral, lebo zatiaľ okrem virtuálnych hier a televízie s ním nemám skúsenosti, ale niečo na tých posolstvách k nemu bude. Už to nebude pre mňa iba hra, ktorá robí pekné trávniky, na ktorých sa dá robiť piknik a je len pre boháčov, čo stále pretrváva a je smutné. Slová o tom, že je to najčistejšia hra, lebo náš úspech záleží len a len od nás a aj od toho ako sa prispôsobíme zmenám, tu prírodným a nejakým organizačným, iba my a loptička. Veľmi sa mi páčilo ako postava, ktorú hraje Matt Damon si uznala chybu a napríklad si pretlačila svoje vlastné znevýhodnenie a prehru v hre len kvôli spravodlivosti a dobrému srdcu, lebo nie je podvodník. Ten šport sa nedá vyhrať, iba hrať a tak je to aj s našimi životmi. Scéna s autami a svetlami nakoniec bola neskôr prebraná aj do iných filmom, napríklad do filmu Step Up 2 the Streets. Inak aj mám rád tanec, to sa mi páčilo s Willom. Will bol tu v osobe anjela strážneho, ktorý nám pomáha a my o tom ani niekedy nevieme. Tento film je metaforický, zamýšľajúci sa nad našimi životmi a zmyslom, je nádherne pokojný a záver, kde vyhrali všetci sa mi páčil. Dobro tu zvíťazilo a s veľkým posolstvom. Tento film je legenda a je fantastický.(31.3.2012)

Film posazený do mého nejoblíbenějšího prostředí :-) I když tady je golf zdánlivě jaksi druhořadý. Každý, kdo k téhle hře "přičichl" ale pozná, že veškeré hodnoty o které v tomhle filmu jde se naplno projeví právě v golfu (film si ovšem vychutná i člověk, který o golfu neví zhola nic). Režie Roberta Redforda se postupně zařadila mezi úplnou špičku, čehož je tenhle film jasným potvrzením. Skvělý Will Smith v roli "božího pomocníka" :-)(2.3.2003)

V tomto krásném a dojemném filmu Robert Redford opět potvrdil, že je nejméně tak dobře za kamerou jako před ní. Velmi mě překvapil Will Smith (kterého mám zafixovaného z akčních filmů) který v tomto filmu převádí nejlepší výkon své dosavadní kariéry a trochu zastiňuje také výborného Matta Damona a krásnou Charlize Theron. P.S.Přestože golf mi jako sport nikdy moc neříkal po tomto filmu bych ho ráda zkusila.(1.2.2009)

• - Jack Lemmon na začátku filmu řekne větu „Je to kouzelný čas.“ Tuto frázi řekl Lemmon v každém filmu, ve kterém účinkoval. (HellFire)

• - Film byl často napadám kvůli zobrazení postavy Baggera Vance jako tzv. "magical negro" (kouzelného negra). Časopis Time jej označil dokonce jako jeden z nejostudnějších filmů své doby, co se zacházení s afroameričany týče. (Sony1994)

• - Jack Lemmon není v závěrečných titulkách. (tetramentos)