Legenda o slavném návratu

The Legend of Bagger Vance

Legenda o slávnom návrate

Drama / Fantasy / Romantický / Sportovní

USA, 2000, 126 min

Nádherný príbeh... Až mi vyrazil dych. Hlavne jedny z posledných scén kedy Matt poctivo uzná zlý úder. Redford si berie na mušku veľké sústo, ako fair-play vo športe. Zvádol to bravúrne. Will Smith v úlohe božského poradcu podal tak isto bravúrny výkon. Jeden ďalší klenot kinematografie. Vďaka Robert.(21.3.2010)

Velmi příjemný film o golfu a hledání sebe sama, s dobrými herci (Matt Damon ani Will Smith nepatří k mým oblíbencům, ale tady jim to sedělo, ostatní zdatně sekundovali), krásnou hudbou, vtipnými hláškami i moudrými postřehy. Robert Redford do tohoto snímku vložil kus srdce a je to poznat. Prostě moc hezký film, možná místy malinko zdlouhavý a bohužel dodržující zažitá klišé - nekoná se nic překvapivého. 81%(6.11.2008)

Jeden z najlepšých filmov športového žánru. Parádny dej aj príbeh........... Soundtrack Rachel Portman: 1. My Best Wishes - Fats Waller ,2. The Legend Of Bagger Vance ,3. Savannah Needs A Hero ,4. Bagger Offers To Caddy For Junuh ,5. Bagger & Hardy Measure The Course At Night ,6. The Day Of The Match Dawns ,7. Birdie ,8. Junuh Sees The Field ,9. Hole In One ,10. Junuh Comes Out Of The Woods ,11. Bagger Leaves ,12. Old Hardy Joins Bagger By The Sea ,13. Bluin' The Blues - Muggsy Spanier ,14. Mood Indigo - Duke Ellington ,(23.2.2011)

Když jsem si v titulkách přečetla jméno Willa Smithe, říkala jsem si, co ten tady, proboha, bude hrát ? Ale potom přišlo velmi příjemné překvapení. On hrál prostě výborně. Najednou to vůbec nebyl uklízeč vesmírného šmejdu ani polda, co mu zákony říkaj asi tolik, co mě. Ostatní herci byli též dobří, Redfordova režie už se stala pojmem. Ani scénář nepokulhává. Co zbývá dodat ? Aby Smith stejně příjemně překvapil i v Já, robot podle Asimova, který přijde za chvilku i k nám.(15.8.2004)

Golfový sen je mnohem lepší , Damon a Theron neni nic pro mě, a dost scén je fakt o ničem .. Ale zas mi to zachránil poutník, nebo anděl, nebo kdo ví kdo to byl ( samozřejmě hranej Smithem ). Dokonce mi i přijde, že hraje hlavní roli on, i přestože by to tak asi nemělo bejt. A zahrál to moc dobře, ta role mu padla jak vyšitá.(24.6.2014)

• - "Bagger Vance" a "R. Junuh" zastupují Krišnu a Arjunu z hinduistického originálu "The Bhagavad Gita". Ponaučování Rannulpha je volně inspirováno tím, kdy Krišna učí Arjunu, maskující se přitom jako jeho pokorný řidič válečného vozu. (HellFire)

• - Spoiler: Scéna, kdy se Rannulphovi pohne míček, je založena na skutečné události. Roku 1925 na šampionátu US Open ve Worcesteru Jones na 11. jamce prohlásil, že se jeho míček pohnul z místa. Bylo usouzeno, že nikdo jiný toto neviděl. Na jeho adresu poté rozhodčí uvedli, že jen blázen by na tom nadále trval. Poté co rozhodčí ohlásil tento úžasný projev fair play divákům, pronesl Jones: „Pochválíte lupiče za to, že vykrade banku? Ne. Tímto způsobem by se měl golf hrát.“ Jones nakonec prohrál o jednu jamku. (HellFire)

• - Matt Damon nikdy neměl zkušenosti s golfem. Kvůli své přípravě tak strávil měsíc s profesionálem Timem Mossem v Hilton Head v jižní Kalifornii. (HellFire)