Psal se rok 1916 a zdálo se, že na straně mladičkého Rannulpha Junuha jsou všichni svatí. V Savannah, ve městě kde žil, byl golf milovaným sportem a on se s golfovou holí v ruce snad narodil. Pak přišel povolávací rozkaz a ze zákopů I. světové války se vrátil zcela jiný mladík. Jako by mu utrpení, kterého byl svědkem, stálo v nastoupené cestě. Opustil svou dívku Adele, někdejší dům i golfové hřiště a obklopil se lidmi stejně ztracenými v životě jako on sám. Léta plynula, a z Adele se stala dědička rozsáhlého, jenže krachujícího golfového komplexu. V době hospodářské krize je pro ni uspořádání velkého turnaje jedinou záchranou. Dva velké hráče - Hardyho Greavese a Bobby Jonese - získala. Chyběl jí jen domácí soupeř. Nebylo jednoduché Rannulpha přesvědčit, aby nastoupil. Nikdo mu moc šancí nedával. Opravdu v něj věřil jen malý Hardy. Ten se s odstupem času stal vypravěčem příběhu o třech turnajových dnech, v nichž se v Savannah objevil golfový "anděl strážný" jménem Bagger Vance, aby vrátil život svému chráněnci Rannulphovi a poznamenal osudy všech přítomných. (oficiální text distributora)

Trailer

genetique

Redford sa predviedol. Som ale rád, že sa sem nasilu nepchal, lebo práve mladí herci dávali filmu svoje čaro. A vôbec, celý príbeh má taký pomyselný, čarovný podtón a jeho rozprávanie je perfektne spracované. Hlavne má základ v príjemnom a ničím nerušenom deji, ktorého priebeh plynie ako po masle a ani nebudete veriť a bude koniec. Primeraná dávka elegantného humoru, štipka romantiky, kvapka zdramatizovania v športovom duchu, jednoducho pre spríjemnenie pekných chvíľok doporučujem! 85%. ()

Dzeyna

Vážně vynikající sportovní snímek, který mě vzal přímo za srdce, i když zrovna golfu moc nerozumím a nezajímám se o něj. Vše bylo čistě o hře, intuici a nebyli zde žádné intriky a nepřející lidé a to si myslím, že se musí ocenit. Jelikož je to v tomto světě všude a také v každém druhém filmu. Will Smith mě vážně oslnil, byl zajímavý a pro mě takový kouzelný. Matt Damon se do role skvěle hodil ještě se svými spoluhráči Brucem McGillem a Joelem Gretschem, kteří se svých rolí zhostili také na výbornou. Hodně mě potěšila také Charlize Theron, která vystupovala hodně sebevědomě a upřímně a samozřejmě byla krásná a hrozně mi připomínala Katherine Heigl. Celá atmosféra mě naprosto pohltila a byla sem napjatá, co přijde dál. Opravdu hodně povedené dílo. ()

buchli

Moc golfu, moc pathosu, všechny postavy jsou tak nějak jednorozměrný (vy Damonovi ten vnitřní konflikt nebo co to má jako věříte?) a klišé kouzelnýho černocha... a vypravěč, co si ve stáří vybavuje nejlepší zážitek z dětství... No hurá. Já nevim, možná jsem na Legendu trochu moc přísná, přece jenom je to "legenda", ale ačkoli natočený je to hezky, prostředí golfového hřiště působí malebně a vůbec, nenadchlo... ()

Djkoma

Krásný film. Výborně hrající Smith v roli člověka, co nelítá s mimozemskou stíhačkou, neutíká před satelity a dokonce ani nestřílí kulky a nepálí cool hlášky je to prostěněco novýho. Jeho lehce vážnější herecká poloha doplňující mladičkého, ale velmi nadějného Matta Damona. Sekunduje jim krásná Charlize Theron. ()

Hild

Copak můžu dát jiné hodnocení? Film určen přesně pro mě, já tento typ filmů miluji. Brilantní režie Roberta Redforda, krásný a dojemný snímek, který se svou atmosférou dotkl až mého srdce. Golf ve filmu není to nejdůležitější, ve filmu je nádherně zobrazena hospodářská krize, především její důsledky na obyčejný lid, jak moc je důležité najít v něčem světlo, najít alespoň malou naději. Objevuje se zde hned několik věcí, které jsou aktuální i v dnešní době a to právě v maličkostech, které si mě naprosto získaly (pohled Hardyho na svého otce). Výborné herecké obsazení, Willa Smithe jsem nikdy neviděla v lepší roli. Film, který si jistě ještě několikrát pustím. ()

• "Bagger Vance" a "R. Junuh" zastupují Krišnu a Arjunu z hinduistického originálu "The Bhagavad Gita". Ponaučování Rannulpha je volně inspirováno tím, kdy Krišna učí Arjunu, maskující se přitom jako jeho pokorný řidič válečného vozu. (HellFire)
  • Jack Lemmon na začátku filmu řekne větu „Je to kouzelný čas.“ Tuto frázi řekl Lemmon v každém filmu, ve kterém účinkoval. (HellFire)
  • Jack Lemmon není v závěrečných titulkách. (ČSFD)