Psal se rok 1916 a zdálo se, že na straně mladičkého Rannulpha Junuha jsou všichni svatí. V Savannah, ve městě kde žil, byl golf milovaným sportem a on se s golfovou holí v ruce snad narodil. Pak přišel povolávací rozkaz a ze zákopů I. světové války se vrátil zcela jiný mladík. Jako by mu utrpení, kterého byl svědkem, stálo v nastoupené cestě. Opustil svou dívku Adele, někdejší dům i golfové hřiště a obklopil se lidmi stejně ztracenými v životě jako on sám. Léta plynula, a z Adele se stala dědička rozsáhlého, jenže krachujícího golfového komplexu. V době hospodářské krize je pro ni uspořádání velkého turnaje jedinou záchranou. Dva velké hráče - Hardyho Greavese a Bobby Jonese - získala. Chyběl jí jen domácí soupeř. Nebylo jednoduché Rannulpha přesvědčit, aby nastoupil. Nikdo mu moc šancí nedával. Opravdu v něj věřil jen malý Hardy. Ten se s odstupem času stal vypravěčem příběhu o třech turnajových dnech, v nichž se v Savannah objevil golfový "anděl strážný" jménem Bagger Vance, aby vrátil život svému chráněnci Rannulphovi a poznamenal osudy všech přítomných. (oficiální text distributora)

Benoit

Krásný snímek o jedné z nejúžasnějších her planety. Golf musí člověk nejdřív trochu pochopit, aby jej uchvátil. A v tomhle filmu se to možná podaří i těm, kteří do teď tomuto sportu váhu nedávali. Nikdo jiný to za Vás neudělá. Pokud něco pokazíte, můžete si za to sám a sám s tím taky musíte jít dál. Pokud vyhrajete, jste vítězem VY! A možná trochu taky ten panáček, co Vám nosí hole. Ale jak pravil Morfeus v Matrixu, "Já ti jen můžu ukázat dveře, vejít už musíš sám." Golf ukazuje nejen sílu osobnosti, ale taky charakter. O tom všem je golf. O tom, a ještě o mnohém víc. ()

Sejkorka

Naprostá oddychovka, která nemůže dopadnout špatně, protože je to americký Drama / Fantasy / Romantický / Sportovní film. Ten golf sedí o to víc, pokud člověk alespoň trochu zná pravidla, nebo to dokonce někdy zkusil. A Charlize Theron je prostě šťabajzna. ()

McGuffin

To jméno v původním názvu Legenda o slavném návratu, The Legend of Bagger Vance, není jméno hlavní postavy, ale to je jedno. Podstatné je, že Steven Pressfield ve své knižní předloze a Jeremy Leven ve scénáři nechají hlavní postavu, golfistu, projít obvyklým koloběhem dostat úkol, splnit úkol. Po demoralizujících prohrách se před zraky nevěřícího publika sebrat, zaútočit na vítězství, krátce před ním zaškobrtnout a, ouvej, zatajme dech, sebrat se, a vyhrát. Za svou snahu navíc získá ruku krásné princezny a půl království k tomu. Vlastně celé, král před utkáním zemřel. https://www.macguffin.cz/ ()

horskejvlk

Ve své době čučavý biják, ale dnes nechápu co se mi na tom filmu líbilo… asi Sexy Charlize Theron nevím, dnes po letech po zhlédnutí totální nuda o ničem. Ten film umřel dobou jak spousty jiných ve své  době slavných kousků a dnes ani pes neštěkne. ()