Psal se rok 1916 a zdálo se, že na straně mladičkého Rannulpha Junuha jsou všichni svatí. V Savannah, ve městě kde žil, byl golf milovaným sportem a on se s golfovou holí v ruce snad narodil. Pak přišel povolávací rozkaz a ze zákopů I. světové války se vrátil zcela jiný mladík. Jako by mu utrpení, kterého byl svědkem, stálo v nastoupené cestě. Opustil svou dívku Adele, někdejší dům i golfové hřiště a obklopil se lidmi stejně ztracenými v životě jako on sám. Léta plynula, a z Adele se stala dědička rozsáhlého, jenže krachujícího golfového komplexu. V době hospodářské krize je pro ni uspořádání velkého turnaje jedinou záchranou. Dva velké hráče - Hardyho Greavese a Bobby Jonese - získala. Chyběl jí jen domácí soupeř. Nebylo jednoduché Rannulpha přesvědčit, aby nastoupil. Nikdo mu moc šancí nedával. Opravdu v něj věřil jen malý Hardy. Ten se s odstupem času stal vypravěčem příběhu o třech turnajových dnech, v nichž se v Savannah objevil golfový "anděl strážný" jménem Bagger Vance, aby vrátil život svému chráněnci Rannulphovi a poznamenal osudy všech přítomných. (oficiální text distributora)

Kervorkian

"Na začiatku, zomrú bunky smútku a tak sa skutočne smeješ. Potom idú bunky mlčania a ty hovoríš všetko nahlas ale to vôbec nevadí, pretože potom idú bunky tuposti a ty hovoríš samé múdre veci. Nakoniec odchádzajú bunky spomienok. Svine, ktoré vydržia najdlhšie." ()

Oxymoron

Neprávem opomíjený, v českých televizích příliš často nereprízovaný a vůbec mezi lidmi spíš neznámý než známý snímek - a všechno je to škoda, protože jde o hodně příjemný film. Herecké výkony Damona i Smitha jsou dokonalé a režie je zvládnutá s noblesou Robertovi Redfordovi vlastní. ()

masiko

Muj nejvetsi problem asi bude, ze jsem videl uz drive The Greatest Game Ever Played. U Greatest Game jsem byl unesen tim, jak se tvurcum dokonale podarilo zachytit podstatu golfu - presne v tom Legend of Bagger Vance velkolepe selhava. Prestoze tento film neni primarne o golfu, vadi mi, ze dobra polovina stopaze se odehrava na fairwayich nebo greenech, a presto o krasu hry zde nikdo ani nezavadil. Mlade budouci hvezdy v hlavnich rolich samozrejme jen potesi. ()

majec4

Obvykle zacinam hodnotenim filmu, ale teraz by som ako prve vyzdvihol vykon rezisera. Redforda mam rad aj ako herca, no nemozem si pomoct, reziser je este lepsi :). Film ma podla mna dost dlhu stopaz, ked si zoberieme, ze sa tam toho neriesi az tak vela. Je vsak velmi prijemne sledovat aj dvoj hodinovy herecky koncert Smitha, Damona, Theronovej, ked ostatni zucastneni hraju v tej istej lige. Velmi zaujimavy a trefny vyber hercov. Filmy z prostredia golfu mam celkom rad, aj ked samotnu hru neoblubujem a najviac sa o golfe dozviem z "frajera na zaver" v sportovych novinach. Nastastie, podobne filmy nie su o samotnom sporte ale o hereckych vykonoch a temach z okolia tohto sportu gentlemanov. Neda mi, aby som na zaver nevyzdvihol talent Willa Smitha. PAN HEREC, viac pisat asi nie je nutne... ()

Hepy13

Golf jako takový zrovna dvakrát nemusím, ale vzhledem k tomu že se tento příběh odehrává v roce 1916, dával jsem filmu mnohem větší naději mě zaujmout. Dalším lákadlem je bezesporu trojice - Damon-Smith-Theron. Golfový sen se mi líbil přeci jen o trošku víc, ale i tak patří "Legenda" k těm nejlepším sportovním filmům. Měl jsem taky sto chutí si zahrát nějaký ten golfový turnaj ve kterém by hlavní cenou nebylo 10 tisíc dolarů, ale "jen" Charlize Theron. "Jseš jak malej, ale já jsem malej pane" ()

Vazbič

Moc příjemná oddychovka z golfového prostředí. Ovšem s Mattem Damonem spíš doporučuji film Hráči (Rounders), zde se nehraje golf, ale poker a je to ještě o jednu hvězdičku výš. ()

jarvis

až na to, že se film (záměrně?) vyhýbá jakýmkoli zmínkám o postavení Afroameričanů a jejich lynčování, které bylo v té době v Georgii na denním pořádku (na toto téma se vyjádřil např. i Spike Lee), je to hezká metafora o životě ()

Gerrard8

Tento film bol kludný, ale aj tak som pri ňom ani nedýchal. Neuveritelné herecké výkony ako Will Smith tak aj Matt Damon. Vôbec by som nečakal, že Robert Redford by dokázal natočit tak emociálny,krásny a takto by som mohol pokračovat ďalej. Okamžite po vzhliadnutí tohto dojémného filmu som ho zaradil medzi moje najoblúbenejšie! A ešte raz klobúk dole všetkým čo sa aj najmenej podielali na tvorbe tohto filmu... ()

Darth Vader

Hledám svůj vlastní prostor a já ho našel, alespoň pro dnešek, u tohoto filmu! To je třeba vidět nejde to popsat.. Skvělé:) 85% ()

Helldo

Výborný sportovní film, jeden z nejlepších co jsem na toto téma viděl. Damon předvádí to, co byste od něj čekali, ale tady hraje první housle Will Smith (víc mu snad žádná role nesedla) a jako vždy velmi emotivní Redfordova režie. ()

KOZEL84

Just be the BALL,Matt...be the ball! síla pozitivního myšlení,která mi dala jedno velké NIC..''Měl kapsu práázdnou Vilda dlouháán,po státech toulal se jen sáám...'' ()

Narciska

Film hezký, laskavý a plný hluboké moudrosti dokazuje, že pravou krásu světa a lidské duše lze odhalit jednoduchým způsobem. ()

vito_corle

Film pro každého-vtip, drama, romantika, napětí, sport, příroda... Skvělé obsazení a vtipné situace i s golfovou holí v ruce. Kdo by to řekl! Filozofující nosič holí vůbec nebyl trapný. A radující se obyvatele města nepůsobili hloupě. A hudba? Ta společně s kamerou film udělala. Viděl jsem už mnohokrát, a ještě mě neomrzel! 5* ()

Chundys

Jak to popsat. Golf jsem nikdy nehrál, ale rád koukam na filmy o něm, je to taková krásná pohoda a nervy drásající hra, přesto plná gentlemanů, co ty nervy drží na uzdě, i když nemají svůj švih! Redford zvládl režii na jedničku a sakra to hvězdné obsazení, já nemám co vytknout. Naprosto skvěle užitý film s úžasným švihem :-) ()

Adm.Nelson

Prvé, čo chcem na tomto filme vyzdvihnúť, je krásna hudba, pri ktorej sa dianie na obrazovke niekoľkokrát znásobuje. Tým druhým by bola réžia Roberta Redforda, niektoré vychytávky sú naozaj skvostné (napríklad let loptičky alebo kobylka na steble trávy pri východe slnka) a do tretice to bude celý príbeh Junuha, ktorý musí chytiť za srdce každého, kto sa vie vžiť do situácie hlavného hrdinu. Krásne upokojujúci film, ktorý nie je o golfe, ale o človeku a jeho poľudštení. O naprávaní vzťahov, o tom, že začať sa dá vždy odznovu. Skvelý Will Smith, scény s ním boli ďalšou ozdobou filmu, zahral jeden z najzaujímavejších charakterov, aký som kedy vo filme videl. Ak som teda pri ozdobách filmu, musím spomenúť aj Charlize Theron, svojej úlohy temperamentnej dámy, ktorá chce silou mocou zviditeľniť upadajúce rodné mesto, sa zhostila na jednotku. Veľmi pekný koniec. Nemám ale pocit, žeby som tomu mal dať viac ako 8/10. ()

amarth

Film není nic extra, avšak zachraňují jej alespoň herecké výkony Smitha či kupř. Damona. Na můj vkus však až moc sladký. Situace jsou moc konkrétní a snadno předurčují konec nebo alespoň to, co se bude dít další a další den. Průběh je tedy očekávaný. Nelze jinak, hodnotím průměrně... ()

solid

Tenhle film jsem poprvé viděl, když jsme ještě bydleli jinde a měli HBO. Tehdy jsem ještě zdaleka nerozuměl golfu, ani jsem o filmech nevěděl to co vím tedˇ. Ale tenhle film mě i tehdy zaujal natolik, že jsem dnes jeden z mála lidí co znám a kteří nehrajou golf, které tahle hra baví. Nedávno jsem si ho pustil opět a to se svojí přítelkyní a opět v českém znění. Robert Redford je dobrý režisér a jde to poznat už při výběru herců a v práci s nimi. Ale když se zamyslím a zkusím si vzpomenout co mi z tohodle filmu zůstane v paměti pak je to dechberoucí ústřední melodie a záběry na probouzející se golfové hřiště po ránu. Možná to není moc, ale ta zvláštní poetika, kterou tyto záběry mají byla pro mne velmi silným zážitkem. Na rozdíl od neuvěřitelně iritujícího českého dabing. Už se těším až se podívam v originále a doufám že tím přibude i hvězda poslední. Hodnocení: 79% ()

Wargoo

Skvelý filmový skvost podčiarknutý vynikajúcou réžiou v podaní R. Redforda o hre, pri ktorej sa síce moc nenadriete, ale zato musíte mat šťastie a talent ako hrom. Nádherný soundtrack s príjemnými "letnými" melódiami len dopĺňa atmosféru na greene, kde nás Damon a Smith presviedčajú o ich výnimočnom talente. Ch. Theron samozrejme stojí za spomenutie, jej prítomnosť a prízvuk, ktorým vo filme hovorila boli očarujúce, rovnako ako celý film. Nemôžem nedať 5***** a 83,837% pretože sa film svojou jednoduchosťou, ľahkosťou a príjemnosťou vryl pod moju kožu. Ozaj famózne... ()

Mary19

"Oh no sir, it was just a moment ago"... Hledání sebe samého za malé velké pomoci "božího" caddyho Baggera Vance. Kouzelný příběh, dojemná hudba a úžasné výkony Matta Damona a Willa Smithe... Skutečně hluboký snímek... 95% ()

char_t

Fajnové pokoukání na volný večer. Potěší Will Smith, který dostal netradiční roli klidného caddieho a zvládl ji na jedničku. ()