Teče tudy řeka

• USA A River Runs Through It (více)

Dokonalý okamžik netrvá věčně, ale zůstává v našich vzpomínkách. Příběh dvou rozdílných bratrů, které pojí vášeň pro rybaření... Říká se, že v Montaně jsou jen tři místa, kam se chodí včas. Na mši, do práce a na ryby. Tohle rčení přesně odpovídá příběhu rodiny reverenda Macleana, která žije v malebném horském městečku na soutoku tří řek. Osobitý presbyteriánský reverend učil od mládí své syny vnímat magickou krásu divoké přírody a lásce k rybolovu. Rybaření zůstává jejich jedinou společnou vášni i v dospělosti. Zatímco starší Norman začal studovat vysokou školu, mladší Paul si užívá života plnými doušky. Pohybuje se však v nebezpečném prostředí a jeho tajemství ho nakonec dostihne. Život těch, které bychom měli znát nejlépe, nám totiž uniká nejvíce... Poutavý melodramatický snímek Teče tudy řeka představuje třetí režijní počin slavného herce Roberta Redforda. Předlohou scénáře byla stejnojmenná autobiografická novela Normana Macleana, v níž se autor vrací do doby svého dětství a dospívání v prostředí montanské přírody. Ve své nejslavnější roli se zde představil Craig Sheffer, který ztvárnil postavu dokonalého Normana. Jeho nespoutaného bratra Paula ztělesnil hvězdný Brad Pitt. Snímek vyniká úžasnými scenériemi horské Montany, za což kameraman Philippe Rousselot po zásluze vyznamenán Oscarem za nejlepší kameru. (Česká televize)

PlayEasy

Nádherně a poeticky zachycen nostalgický život v Montaně vyspělou režii Roberta Redforda. O muškaření jsme před zhlédnutí neměli ani potuchy, ale teď jsme dostali chuť si to zkusit. Pro nás má tento film účinek dvojnásobný, protože my jsme také dva nerozluční bratři, a byť byli Norm i Paulie snad ve všem odlišní (kromě lásky k řece), byli to bráchové na život a na smrt a tento dojemný kousek doprovázený nádhernou hudbou nás pevně chytil  za srdce a dokázal svou prostotou, že malé filmy si mnohdy miliardové blocbustery namažou na chleba. V JEDNODUCHOSTI JE SÍLA! 90% ()

Gamekeeper77

Tenhle film je pěknej na pohled, má dobrou atmosféru i obsazení, příjemnou hudbu. Ale chybí tomu pořádnej příběh. Škoda. 65%. ()

Pavlin

Zase jeden z těch krásných pomalu plynoucích příběhů , který pod Redfordovou režií sahá po vysokém hodnocení.Nádherné scény,které by mohly existovat jako samostatné obrazy ,doplňují celý příběh.Není jich ani málo,ani moc.Robert Redfort je mistrně využívá.Rodinná sága jedné presbyteriánské rodiny se všemi úskalími a problémy které přináší život.Uvěřitelné,upřímné,dojemné,ale ne kýčovité. ()

natalanka

Pro mě je to stejné jako s TRONEM. Na tenhle film potřebujete mít věk. Cítit pocit klidu a krásy z toho jak plyne nejen řeka, ale i děj. Film je sondou do života jedné rodiny. O tom jak si volíme cestičky které nás rozdělují a chodníčky, které nás zase stmelují. :-)) ()

JuniorSrky

Filmy pana režiséra R. Redforda jsou perly. Tento snímek je pro mě o to větším zážitkem, protože miluju rybařinu, divoké řeky a krásnou přírodu. [90%] ()

rischa65

Takto má vypadat filmový příběh. Atmosféra doby, příroda, muzika, herecké obsazení. A všechno v té nádherné době-Amerika, začátek 20. století. (A k tomu ta řeka a ryby!) ()

Dextwer

Úchvatná scenérie, příjemný příběh, mladý Brad Pitt a režiserní úm Roberta Redforda.▐ Zajímavosti: * Žádný z herců před natáčením nikdy tímto způsobem nechytal ryby * Několik let přemlouval Robert Redford Normana Macleana k získání práv na ztvárnění jeho novely.▐ Moje hodnocení: 75% ()

Phex

Film, který myslím v celé šíři vystihuje archetypální vývoj vztahu starší - mladší bratr. Citlivě natočený, vycházející z perfektního scénáře s krásnými exteriéry státu Montana. Dlouho ale čekáte na dramatický zvrat. Co bude jeho zdrojem se dá vytušit už zhruba v třetině stopáže. Vypuštění některých odboček v příběhu, hlavně to co se děje okolo bratra Jesse - Neila, by taktéž nebylo na škodu. Doporučuju shlédnout až v době kdy budete otcem / matkou. ()

Jaryktichy

Velice nádherný film s vynikající kamerou, příroda jak malovaná a potoky plných ryb byly natočeny perfektně. Je vidět, že pan Redfort si stímto snímkem pohrál. Skvělé scény s ještě lepšími herci a dotoho všeho hrála vynikající hudba. Celou dobu, každým okamžikem jsem očekával nějaký zvrat, ten však přišel když jsem ho vůbec nečekal. Opravdu skvělý film, ale něco mi tam chybělo, bohužel nevím co. ()

Veber

Pomalu plynoucí příběh, kde hlavní aktéry spojují ryby a příroda. Já si to užila. Skoro až škoda, že se dnes žije jinak... ()

PTuranyi

Výborný rodinný príbeh rodiny presbiteriánskeho pastora. Film sa zameriava hlavne bratov Normana a Paula. Ich životom sa vinie rieka a rybárčenie ako poézia. Okolo tohto leitmotívu sa točia ich osobné príbehy. V hlavných úlohách skvelí  Craig Sheffer a Brad Pitt + skvelá produkcia Roberta Redforda. ()

DanušeGr.

Pěkný film s krásnou přírodou s dobrým hereckým obsazením a skvělou režií. Zde zazářil opět Brad Pitt. Jsem milovník filmů režírovaných Robertem Redfordem a nebo kde Robert Redford hraje. Je to skvělý režisér i herec. ()