Po patnáctiletém manželství se Ben a Kattie Jordanovi ocitají před osudovým rozhodnutím. Zdá se, že láska je pryč a každodenní hádky nedávají žádnou naději do budoucna. K rozhodnutí jak chtějí využít toho, že jejich děti, dvanáctiletý syn Josh a desetiletá dcera Erin, odjíždějí na prázdninový letní tábor. Ben, který je spisovatelem, se odstěhuje a pronajme si nový byt, Kattie, která se živí psaním křížovek, se v kursu vaření seznámí se sympatickým rozvedeným zubařem. Oba však na sebe stále myslí a telefonují si pod záminkou různých nedůležitých drobností. Když se však sejdou, skončí společná večeře další hádkou. Během odloučení oba vzpomínají na společně prožité roky. Na to jak se seznámili, na první těžké roky, na vzájemné projevy lásky, ale také na řadu více či méně malicherných sporů a hádek, na různé psychoterapeuty, s jejichž pomocí chtěli řešit prohlubující se krizi manželství, na společnou dovolenou v Evropě, na nemoci dětí. Kattie vyčítá manželovi, že se nestaral o domácnost tak, jak by měl, on se zase zlobí, že se zcela změnila a nedovede se vůbec uvolnit. Při návštěvě dětí v táboře se sice snaží předstírat, že se nic neděje, děti však vycítí, že něco není v pořádku. Každé další setkání manželů končí novou hádkou. Manželům se snaží pomoci jejich nejlepší přátelé. Rachel se snaží přesvědčit Kattie, že i její manžel má občas v něčem pravdu, Stan a jeho žena zase pozvou na večeři Bena. Ten však nedokáže zachovat klid a na řeči o manželství reaguje výbuchem hněvu a odjede za Kattie, aby se s ní usmířil. V domě však najde Martyho a zklamaně odejde. Může jejich vztah dostat i v tomto okamžiku novou šanci? (oficiální text distributora)

Petulka88

Musím upřímně přiznat, že tenhle film mě opravdu překvapil. Absolutně nic jsem od něj nečekal a dostalo se mi 90 minut solidní zábavy. Hlavní podíl na tom mají oba herci v hlavních rolích. Sledovat jejich slovní přestřelky je radost a obzvlášť Bruce Willis je skvělý. A i když je Druhá šance v podstatě drama o rozpadu jednoho manželství, já se u něj dost dobře pobavil. A hlavně opět díky Bruceovi. Za mě parádní 4*, jen jedna věc mi vadila, a to ta Claptonova písníčka, která tady hraje snad každých 10 minut. ()

TheRay97

Češi by se konečně měli naučit překládat přesně názvy filmů. Původní americká verze dává větší smysl. Nicméně, manželství je plné překážek a tento film zobrazuje skutečnost většiny. Je to smutné, ale ne každému přijde druhá šance jako východisko a rodina se rozpadá. Co je na tom nejhorší, v dnešní době se to bere jako samozřejmost. Lidé na druhou šanci ani nepomyslí, už se ani nesnaží za nic bojovat. Narozdíl od valné většiny beznadějných manželství se The Story of Us dopracuje k veselejšímu konci. Poté, co jsem prolomila barikádu předsudků vůči filmům po mrknutí očkem na hodnocení, jsem se dokázala soustředit na každý detail a prohlašuji hlavní duo za jednu z nejlepších hereckých dvojic. ()

_aandyy_

Tak běžné téma, ale v hezkém / poměrně kvalitním balení se dvěma úžasnými herci v hlavních rolích. Dobrý průměr. ()

Astrebleue

Nápad byl asi dobrej, ale celý film tak bezvýchodný jako jeho reálný předobraz. Člověk by čekal něco víc, než neustálé hádání a nepochopení, kterého je všude dost. Je to škoda, Bruce mi přišel v roli Bena sympatický. Za to Michelle mi přišla protivná. Ale je to scénářem, proč to zapadá do průměru. ()

Mr.nachos

A další důvod, proč nemám ráda romantická komedie. Jsou tam vtipné pasáže? Nejsou! Víc by tomu sedělo "lehoulince dramatické". Manželský pár s problémy, každý se s tím vypořádává podle svého, no jo, je to ze života, ale proč o tom natáčet další fim, který je nudný od začátku do konce? No vážně, po 40 minutách vypínám a je mi jedno jestli spolu zůstanou nebo ne a nezachrání to ani Michelle Pfeiffer a Bruce Willis, kteří se mi k sobě absolutně nehodí. ()

Syna.1990

Vůbec nesouhlasím s názory zdejších uživatelů. Mě se tento film neskutečně líbil, možná to bylo tím, že jsem se dokázal vžít do jejich situace. Výkony Bruce Willise i Michelle Pfeiffer byly naprosto famózní, teda aspoň podle mě. 85% ()

magu

Kto takéto niečo v manželstve nazažil, nedokáže tento film pochopiť. Ja si asi práve takýmto obdobím prechádzam... možno preto som ho dokázal dopozerať. Inak to nebolo nič extra. Slobodní by ho nemali pozerať vôbec, pretože to bude pre nich určite nuda a navyše ich to môže od ďalších partnerských vzťahov odradiť. :-) Bohužiaľ na riešenie takýchto situácii neexistuje jednoznačný a jednoduchý návod. Ale to už píšem o manželstve a nie o filme... ()

dvurkarlin

jedeme do čou fan...hele, nezlobte se na mě, ale dal jsem 4 hvězd\ abych Vás rozbil, protože jsem teď dokoukal tohle dílko a znovu a znovu říkám...je to o nás...a je to dobré! ()

Elyurias

takže abych držela krok s filmem...pozitivum: Bruce Willis je fakt vtipnej s tím dlouhým hárem a Pfeifferová s houkačkou na hlavě negativum: no asi většina včetně dlouhých 95minut z čehož snad dvě třetiny tvoří flashbacky, když zapnete film a pak překliknete na konec hned je vše jasné bez toho aby bylo nutné vidět zbytek Ale ta realitní agentkka mě fakt dostala :D ()

StinkingPooh

Romantické dramátko, které nikoho nenadchne a snad ani moc neurazí. Potěší kvalitní herecké obsazení, ale bohužel příběh je celkem slabý a tak není moc co hrát. Divím se Benovi, že se chtěl ke Katie vůbec vrátit. No já se k tomuhle filmu už určitě nikdy nevrátím= 2,5/5 ()

Delmondo

Jak jsem se na tenhle film těšil, tak mě pěkně zklamal. Hodina a půl nesnesitelné nudy. Přitom námět celkem dobrý a navíc vynikající ústřední duo Michelle Pfeiffer a Bruce Willis slibovalo parádní podívanou, no nestalo se tak. Oba herci si u mě zaslouží druhou šanci vždycky, ale tento film ne. ()

LeePriest

Bruce Willis tímto snímkem potvrdil, že je výborný herec a po akčním frajerovi Johnu Mcclaneovi ze Smrtonosné pasti, vtipném Posledním skautovi či psychologovi ze Šestého smyslu umí také dobře zahrát manžela v krizi. Hlavně díky Willisovi jsem tento film s jinak slabým scénářem dokázal shlédnout od začátku do konce. Toto je totiž přesně ten typ filmu, u kterého už zkraje víte jak se bude vyvíjet a jak skončí. Ale povedený Bruce to zachraňuje. ()

Marward

Tak se dívám na ty komentáře a nemohu pochopit, jak někdo může dát tomuto filmu hodnocení "odpad". Chápu, že tento film není pro všechny a ne každému se bude líbit, ale každý kdo má zkušenosti s manželstvím nebo dlouholetým vztahem nebo má děti, tak ocení tento nakonec pozitivní příběh. Mně osobně taková témata nenechávají chladným. Zvláště v dnešní době, kdy většina lidí sáhne po "jednoduchém" řešení a utíká ze vztahů, když se objeví kompikace. Tento film má poselství a naději pro všechny, kdo nehledají jen rychlá a pohodlná řešení, ale chtějí bojovat za svojí budoucnost a udělat vše pro to, aby si pak sami sebe mohli vážit, až někdy budou na konci života rekapitulovat svá životní rozhodnutí. Dávám plné hodnocení, protože tento film stojí za shlédnutí a má co říct. ()