poster

Druhá šance

 • USA

  The Story of Us

 • Slovensko

  Náš príbeh

 • Slovensko

  Druhá šanca

Komedie / Romantický / Drama

USA, 1999, 95 min

 • kleopatra
  ***

  Možná, když se člověk o podobné téma otře v soukromém životě, lépe porozumí tomu, když si jeden hledá důvody, proč vztah ukončit a jiný, proč ho zachránit. Není správná odpověď a někdy může být argumentem pro pokračování i to, že "vím, kam dáváme náplast". Jestli mi něco vadilo, tak to, že znázornění krize osciluje mezi komedií a dramatem. Jak lze pak s aktéry cítit jejich bolest, když je prokládána samoúčelným tajtrlíkováním?(21.4.2005)

 • necisty
  ****

  Podle mého docela deprimující film, nedoporučuji pouštět ve špatném emočním rozpoložením... aspon ne pro citově založené jedince :). Ono mě to ze začátku ani nijak moc nenadchlo, ale to emoční vypětí Michelle ke konci bylo prostě jiný šálek kávy... pořád nechápu, proč u takových filmů nedávají výstražnou cedulku: Nepouštějte si to v autobuse plném lidí! :) ... SA(26.5.2014)

 • movie
  ****

  Jeden z mála filmů, od kterého očekáváte velmi málo a on vás nakonec hrozně překvapí. Scénáristicky se snímek celkem vyvedl, líbilo se mi, že se scenáristům podařilo vymyslet konflikt, do kterého pak "flashbackovaly" úryvky z jejich manželství a ne naopak (tedy od začátku manželství až po konflikt). Herecké výkony jsou na úrovni, potěší i pár vtipných hlášek ("Bydlí tu nějaké slavné osobnosti?" "Naproti vám žije bratranec herce, který jeko třetí skočil do zchraného člunu v Titanicu" :). Ale i tak dávám přesné hodnocení 3.5/5(29.12.2002)

 • sinp
  ***

  Není to na plné odsouzení, herci si odehrají svoje, příběh je příjemně civilní, ale nějak jsem po čas celého filmu nezískal pocit originality a původnosti. Některé obrázky působí dojmem smíchaniny pár filmů dohromady. A slabým místem podobných kousků bývá i emocionalita, která tady není svěží, nýbrž upachtěná. Bavit se dá snad jen jednou, podruhé bude chtít vidět málokdo.(6.11.2005)

 • plechulka
  ****

  Po spoustě let strávených vedle sebe si manželé jednoznačně nedokáží definovat směs citů, které oba propojují, každou chvíli nabere vrch tu láska, tu nenávist...není prostě jednoduché škrtnout vše, co bylo a "vymenit partnera ako růž"........Možná že za to může můj věk, možná počet let v manželství... prostě tenhle film mi připadá "jako ze života" o dost víc než většina rozvodových dramat a la Hollywood....(28.6.2010)

 • - Natáčení probíhalo ve městě Santa Clarita v americkém státě Kalifornia. (Terva)

 • - Inspirací k natočení filmu byla poslední fáze Willisova manželství s Demi Moore. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace