poster

Druhá šance

 • USA

  The Story of Us

 • Slovensko

  Náš príbeh

 • Slovensko

  Druhá šanca

Komedie / Romantický / Drama

USA, 1999, 95 min

 • nash.
  *****

  Hořká podívaná se sladkou polevou... Retrospektivní pohled na historii manželství, které se po 15 letech ocitá před rozpadem... Ocení zejména ti (ale snad nejen oni), kdo už za sebou mají desáté výročí... všechno je ze života (byť upraveno klasickou hollywoodskou optikou)... v mnohém se člověk pozná... mnohé mu přijde až podezřele povědomé... nabízí humor i v situacích, kterí si pamatujete jako nepříliš humorné, momenty k zamyšlení i šťastný konec, který by se mohl stát mottem pro všechny podobné krize... jen ten pláč by měli Willis i Pfeifferová trochu trénovat... moc jim to nešlo... :-))(1.12.2004)

 • Niles
  ***

  Bruce Willis je veľmi dobrý herec a tu len potvrdzuje, že okrem akčných hrdinov vie zahrať aj trochu inú rolu. Samotný film je rozvláčny príbeh o tom, ako sa dvaja rozídu a potom si k sebe znovu hľadajú cestu. Má to byť aj komédia, ale bolo tu veľmi málo momentov na zasmiatie. Jednu hviezdičku som pridal za peknú "spomienkovú" scénu, podfarbenú Classical Gas, ktorá krásne zachytáva celý vzťah.(3.2.2012)

 • DaViD´82
  ***

  Podprůměrný snímek, s dobrým výchozím nápadem, který je bohužel zcela "zazděn" strašně špatným scénářem. Celé to ovšem vytahuje do vod koukatelnosti vynikající ústřední duo Willis/Pfeiffer v roli manželů, kteří po mnohaletém soužití procházejí těžkou krizí a v době kdy děti odjíždí na tábor ji začínají řešit. Film se utopí v nezajímavých flashbacích z lepších dob vztahu a ani krizová současnost není nijak zajímavá.(20.4.2005)

 • Paity
  **

  Reset manželství. To je v překladu Druhá šance s Brucem Willisem a Michelle Pfeiffer, kteří ač dobří herci spolu netvoří zrovna ideální herecký pár. Nějak jim to prostě "nelepí", jak se říká ve sportovním slangu. Nepůsobí pak moc věrohodně, když se tihle dva "manželé" spolu hádají a snaží se vjet si do vlasů.(20.6.2012)

 • Indiana
  ****

  Hezký film, takovej trochu Woody Allen v komerčnejšim a pozitivnějšim duchu. Možná to mohlo bejt o něco delší, aby to nepůsobilo tak uspěchaně. Chemie mezi hlavními herci tu funguje na jedničku, jen Pfeiffer, ačkoliv je tu nádherná, hraje takovou tu permanentně protivnou manželku, který furt něco vadí, takže sem fandil Willisovi. Ti jejich kamarádi mi přišli trochu až moc přes čáru, spíš takové karikatury, ale dalo se to přežít.(15.5.2005)

 • - Inspirací k natočení filmu byla poslední fáze Willisova manželství s Demi Moore. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo ve městě Santa Clarita v americkém státě Kalifornia. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace