Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po patnáctiletém manželství se Ben a Kattie Jordanovi ocitají před osudovým rozhodnutím. Zdá se, že láska je pryč a každodenní hádky nedávají žádnou naději do budoucna. K rozhodnutí jak chtějí využít toho, že jejich děti, dvanáctiletý syn Josh a desetiletá dcera Erin, odjíždějí na prázdninový letní tábor. Ben, který je spisovatelem, se odstěhuje a pronajme si nový byt, Kattie, která se živí psaním křížovek, se v kursu vaření seznámí se sympatickým rozvedeným zubařem. Oba však na sebe stále myslí a telefonují si pod záminkou různých nedůležitých drobností. Když se však sejdou, skončí společná večeře další hádkou. Během odloučení oba vzpomínají na společně prožité roky. Na to jak se seznámili, na první těžké roky, na vzájemné projevy lásky, ale také na řadu více či méně malicherných sporů a hádek, na různé psychoterapeuty, s jejichž pomocí chtěli řešit prohlubující se krizi manželství, na společnou dovolenou v Evropě, na nemoci dětí. Kattie vyčítá manželovi, že se nestaral o domácnost tak, jak by měl, on se zase zlobí, že se zcela změnila a nedovede se vůbec uvolnit. Při návštěvě dětí v táboře se sice snaží předstírat, že se nic neděje, děti však vycítí, že něco není v pořádku. Každé další setkání manželů končí novou hádkou. Manželům se snaží pomoci jejich nejlepší přátelé. Rachel se snaží přesvědčit Kattie, že i její manžel má občas v něčem pravdu, Stan a jeho žena zase pozvou na večeři Bena. Ten však nedokáže zachovat klid a na řeči o manželství reaguje výbuchem hněvu a odjede za Kattie, aby se s ní usmířil. V domě však najde Martyho a zklamaně odejde. Může jejich vztah dostat i v tomto okamžiku novou šanci? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (109)

petaspur 

všechny recenze uživatele

Romantická komedie obvykle končí tím, že si on a ona (nebo např. on a on) skočí do náruče a budou navěky šťastni. O mnoho let později začíná tento příběh plný slabší filmařiny, ale také životních zkušeností. Žádné navěky totiž netrvá déle než tři roky (nechal jsem tam rezervu) a sílu hledat druhou šanci v sobě nemá každý. Tohle hledání mě asi kvůli oblíbencům v hlavních rolích docela bavilo. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Tady se soudruzi z USA kapánek přepočítali. Jak vrcholila 90. léta, už nebylo tak snadné řešit dospělácké romantické komedie založené na manželské krizi a proto došlo na hodně podivný liebespaar Michelle a Bruce. Teoreticky si lze ty dva představit jako fungující dvojici, ale ne v tak neudržitelném filmu jako je tento. Formální stránka je tak agresivní a nepřijatelná, jako málokdy. Všechny ty vševědoucí promluvy do kamery, nefungující flashbacky a špatná dramatická stavba, to pokazilo i to málo, co mohlo fungovat. Na druhou stranu si dokážu představit, že pokud se na film dívá někdo, kdo řeší podobný problém, mohl by díky němu svést sám se sebou zajímavý dialog. ()

Reklama

strictly 

všechny recenze uživatele

Scénář je postaven na špatných základech, velice rychle a chaoticky se střídají vzpomínky protagonistů se současností a divák má velké problémy se v ději orientovat. Odfláknuté jsou vedlejší postavy, které se nám představují jako trapné figurky, pronášející rádoby vtipné komentáře, zahanbující moudra a neustále se baví jen o sexu v hodně hrubém jazyce. ()

iNKa 1104 

všechny recenze uživatele

... překvapilo mě, jak moc psychologicky propracované je dané téma manželského rozchodu... to, že jde v důsledku o la holy-wood classic entertainment, je vedlejší ... Bruce i Michelle rozehrávají zajímavé manželské etudy a moc jim to spolu sluší ... a vedle Války Roseových jde o další příspěvek do "diskuze" o partnerství-manželství-mužstvoženství ... Takže jak to tedy vlastně je? Jsme v posteli v podstatě čtyři? A je p.del jen zakončení nohy? :) ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Podprůměrný snímek, s dobrým výchozím nápadem, který je bohužel zcela "zazděn" strašně špatným scénářem. Celé to ovšem vytahuje do vod koukatelnosti vynikající ústřední duo Willis/Pfeiffer v roli manželů, kteří po mnohaletém soužití procházejí těžkou krizí a v době kdy děti odjíždí na tábor ji začínají řešit. Film se utopí v nezajímavých flashbacích z lepších dob vztahu a ani krizová současnost není nijak zajímavá. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení probíhalo ve městě Santa Clarita v americkém státě Kalifornia. (Terva)

Reklama

Reklama