Druhá šance

Druhá šanca

Komedie / Romantický / Drama

USA, 1999, 95 min

• Dont

Moc jsem neočekával a tak jsem ani nakonec vlastně ani nebyl zklamán. Režie průměrná, scénář podprůměrný, ale za ten pohled, který umí Michelle Pfeiffer vykouzlit, jsem chtěl dát třetí hvězdu. Bruce Willis mi v téhle herecké poloze paradoxně sedí nejvíc, jako akčního hrdinu jsem ho nikdy moc nemusel. Film ale má řadu hluchých míst a především pak naprosto příšerný konec. SPOILER: Posledním momentem filmu měla být věta Michelle, že pojedou do té restaurace a záběr na ni, pak to měli ukončit a pustit závěrečné titulky. Protože následný „srdceryvný“ monolog Michelle a závěrečný happy end film zase shodily zpátky o jednu hvězdu dolů… Nicméně ideální kousek např. k žehlení. :-))(4.9.2012)

• lekr

Pro Willise hodně ale hodně netypická role. Romantická "komedie" není vůbec moc vtipná a některé scény spíše hraničí s trapností. Film selhává už jasně proto že od začátku je jasné že film bude dobrý konec. A tak až na scénu se sexuologem který měl problémy s močením jsem se žádného vtipu a zábavy nedočkal....(28.4.2009)

Romantická komedie obvykle končí tím, že si on a ona (nebo např. on a on) skočí do náruče a budou navěky šťastni. O mnoho let později začíná tento příběh plný slabší filmařiny, ale také životních zkušeností. Žádné navěky totiž netrvá déle než tři roky (nechal jsem tam rezervu) a sílu hledat druhou šanci v sobě nemá každý. Tohle hledání mě asi kvůli oblíbencům v hlavních rolích docela bavilo.(16.2.2009)

Možná, když se člověk o podobné téma otře v soukromém životě, lépe porozumí tomu, když si jeden hledá důvody, proč vztah ukončit a jiný, proč ho zachránit. Není správná odpověď a někdy může být argumentem pro pokračování i to, že "vím, kam dáváme náplast". Jestli mi něco vadilo, tak to, že znázornění krize osciluje mezi komedií a dramatem. Jak lze pak s aktéry cítit jejich bolest, když je prokládána samoúčelným tajtrlíkováním?(21.4.2005)

• tron

Tento film úprimne nemám rád. Nápad to bol dobrý - ukázať, ako to so vzťahom ide naprieč oceánom času. Prevedenie je to ale podpriemerne nudné a režijne nezvládnuté. Herci slušní (Willis, Pfeifferová, Reiner), ale snáď to najbližšie uvidím tak za šesť - sedem rokov. Alebo radšej už vôbec. Čo sa to stalo s Robom Reinerom?(30.10.2004)

• - Inspirací k natočení filmu byla poslední fáze Willisova manželství s Demi Moore. (Terva)

• - Natáčení probíhalo ve městě Santa Clarita v americkém státě Kalifornia. (Terva)