Druhá šance

Druhá šanca

Komedie / Romantický / Drama

USA, 1999, 95 min

• Chrustyn

Tak nějak nevím. Možná byl Bruce Willis trochu unaven z toho hrát akční hrdiny nebo si chtěl prosě jen vyzkoušet jiný žánr. Proto asi zabruslil na tenký let romantického dramatu. Willis a Pfeiffer hrají dobře a docela se jim i dá věřit to, že jsou manželé ale film to není zrovna dvakrát zábavný. Celý film seldujete to jak se mají občas dobře a občas hůře, jejich hádky, milování a celý film poukazuje na to, že už nechtějí být spolu. O to větší překvapení je na konci když sami zjistí, že prostě nemohou žít bez sebe.(6.11.2007)

Hezký film, takovej trochu Woody Allen v komerčnejšim a pozitivnějšim duchu. Možná to mohlo bejt o něco delší, aby to nepůsobilo tak uspěchaně. Chemie mezi hlavními herci tu funguje na jedničku, jen Pfeiffer, ačkoliv je tu nádherná, hraje takovou tu permanentně protivnou manželku, který furt něco vadí, takže sem fandil Willisovi. Ti jejich kamarádi mi přišli trochu až moc přes čáru, spíš takové karikatury, ale dalo se to přežít.(15.5.2005)

Takřka lineárně sestupná úroveň vrcholící obskurním koncem s příšerným českým vzlykajícím dabingem pro postavu Michelle Pfeiffer z toho nakonec udělala vcelku průměrnou záležitost. Ale z počátku to vypadá na jeden z naprosto neprávem podceněných snímků, který je docela komediální, romantický i dramatický. Časem se to sice zhorší, ale přesto je Bruce Willis (jako vždy) skvělý, flashbacky celkem povedené a dotvářejí obraz o celé minulosti. Ale jak jsem již naznačil, tomu konci by...by....eee....ach jo....a to si vemte, že jsem celý den četl a na slovní zásobu to nemělo pražádný vliv...(22.4.2006)

• Dont

Moc jsem neočekával a tak jsem ani nakonec vlastně ani nebyl zklamán. Režie průměrná, scénář podprůměrný, ale za ten pohled, který umí Michelle Pfeiffer vykouzlit, jsem chtěl dát třetí hvězdu. Bruce Willis mi v téhle herecké poloze paradoxně sedí nejvíc, jako akčního hrdinu jsem ho nikdy moc nemusel. Film ale má řadu hluchých míst a především pak naprosto příšerný konec. SPOILER: Posledním momentem filmu měla být věta Michelle, že pojedou do té restaurace a záběr na ni, pak to měli ukončit a pustit závěrečné titulky. Protože následný „srdceryvný“ monolog Michelle a závěrečný happy end film zase shodily zpátky o jednu hvězdu dolů… Nicméně ideální kousek např. k žehlení. :-))(4.9.2012)

• tron

Tento film úprimne nemám rád. Nápad to bol dobrý - ukázať, ako to so vzťahom ide naprieč oceánom času. Prevedenie je to ale podpriemerne nudné a režijne nezvládnuté. Herci slušní (Willis, Pfeifferová, Reiner), ale snáď to najbližšie uvidím tak za šesť - sedem rokov. Alebo radšej už vôbec. Čo sa to stalo s Robom Reinerom?(30.10.2004)

• - Natáčení probíhalo ve městě Santa Clarita v americkém státě Kalifornia. (Terva)

• - Inspirací k natočení filmu byla poslední fáze Willisova manželství s Demi Moore. (Terva)