Po patnáctiletém manželství se Ben a Kattie Jordanovi ocitají před osudovým rozhodnutím. Zdá se, že láska je pryč a každodenní hádky nedávají žádnou naději do budoucna. K rozhodnutí jak chtějí využít toho, že jejich děti, dvanáctiletý syn Josh a desetiletá dcera Erin, odjíždějí na prázdninový letní tábor. Ben, který je spisovatelem, se odstěhuje a pronajme si nový byt, Kattie, která se živí psaním křížovek, se v kursu vaření seznámí se sympatickým rozvedeným zubařem. Oba však na sebe stále myslí a telefonují si pod záminkou různých nedůležitých drobností. Když se však sejdou, skončí společná večeře další hádkou. Během odloučení oba vzpomínají na společně prožité roky. Na to jak se seznámili, na první těžké roky, na vzájemné projevy lásky, ale také na řadu více či méně malicherných sporů a hádek, na různé psychoterapeuty, s jejichž pomocí chtěli řešit prohlubující se krizi manželství, na společnou dovolenou v Evropě, na nemoci dětí. Kattie vyčítá manželovi, že se nestaral o domácnost tak, jak by měl, on se zase zlobí, že se zcela změnila a nedovede se vůbec uvolnit. Při návštěvě dětí v táboře se sice snaží předstírat, že se nic neděje, děti však vycítí, že něco není v pořádku. Každé další setkání manželů končí novou hádkou. Manželům se snaží pomoci jejich nejlepší přátelé. Rachel se snaží přesvědčit Kattie, že i její manžel má občas v něčem pravdu, Stan a jeho žena zase pozvou na večeři Bena. Ten však nedokáže zachovat klid a na řeči o manželství reaguje výbuchem hněvu a odjede za Kattie, aby se s ní usmířil. V domě však najde Martyho a zklamaně odejde. Může jejich vztah dostat i v tomto okamžiku novou šanci? (oficiální text distributora)

kleopatra

Možná, když se člověk o podobné téma otře v soukromém životě, lépe porozumí tomu, když si jeden hledá důvody, proč vztah ukončit a jiný, proč ho zachránit. Není správná odpověď a někdy může být argumentem pro pokračování i to, že "vím, kam dáváme náplast". Jestli mi něco vadilo, tak to, že znázornění krize osciluje mezi komedií a dramatem. Jak lze pak s aktéry cítit jejich bolest, když je prokládána samoúčelným tajtrlíkováním? ()

DaViD´82

Podprůměrný snímek, s dobrým výchozím nápadem, který je bohužel zcela "zazděn" strašně špatným scénářem. Celé to ovšem vytahuje do vod koukatelnosti vynikající ústřední duo Willis/Pfeiffer v roli manželů, kteří po mnohaletém soužití procházejí těžkou krizí a v době kdy děti odjíždí na tábor ji začínají řešit. Film se utopí v nezajímavých flashbacích z lepších dob vztahu a ani krizová současnost není nijak zajímavá. ()

movie

Jeden z mála filmů, od kterého očekáváte velmi málo a on vás nakonec hrozně překvapí. Scénáristicky se snímek celkem vyvedl, líbilo se mi, že se scenáristům podařilo vymyslet konflikt, do kterého pak "flashbackovaly" úryvky z jejich manželství a ne naopak (tedy od začátku manželství až po konflikt). Herecké výkony jsou na úrovni, potěší i pár vtipných hlášek ("Bydlí tu nějaké slavné osobnosti?" "Naproti vám žije bratranec herce, který jeko třetí skočil do zchraného člunu v Titanicu" :). Ale i tak dávám přesné hodnocení 3.5/5 ()

tron

Tento film úprimne nemám rád. Nápad to bol dobrý - ukázať, ako to so vzťahom ide naprieč oceánom času. Prevedenie je to ale podpriemerne nudné a režijne nezvládnuté. Herci slušní (Willis, Pfeifferová, Reiner), ale snáď to najbližšie uvidím tak za šesť - sedem rokov. Alebo radšej už vôbec. Čo sa to stalo s Robom Reinerom? ()

Enšpígl

Při tomhle filmu jsem si uvědomil, že Bruce Willise jako herce i když jsem s ním viděl bezpočet filmů vlastně vůbec neznám. Byl jsem z jeho hereckého výkonu neskutečně příjemně překvapen, docela bych mu doporučil ať se vysere na akční filmy a zkusí si zahrát nějakou dramaticky naráčnější roli, protože tady mu to po boku tradičně skvělé a krásné Michelle šlo velmi dobře. To téma se mě líbilo a celou dobu jsme si říkal, kurva dejte si už pusu a nechovejte se jak kdyby jste pili vodu vytékající ze Spolany Neratovice. Nelíbil se mě způsob vyprávění šel hodně po dialozích, ale málo po pocitech, ale jinak jsem Benovi s Kattie fandil, protože jim to spolu slušelo. ()

• Natáčení probíhalo ve městě Santa Clarita v americkém státě Kalifornia. (Terva)