Po patnáctiletém manželství se Ben a Kattie Jordanovi ocitají před osudovým rozhodnutím. Zdá se, že láska je pryč a každodenní hádky nedávají žádnou naději do budoucna. K rozhodnutí jak chtějí využít toho, že jejich děti, dvanáctiletý syn Josh a desetiletá dcera Erin, odjíždějí na prázdninový letní tábor. Ben, který je spisovatelem, se odstěhuje a pronajme si nový byt, Kattie, která se živí psaním křížovek, se v kursu vaření seznámí se sympatickým rozvedeným zubařem. Oba však na sebe stále myslí a telefonují si pod záminkou různých nedůležitých drobností. Když se však sejdou, skončí společná večeře další hádkou. Během odloučení oba vzpomínají na společně prožité roky. Na to jak se seznámili, na první těžké roky, na vzájemné projevy lásky, ale také na řadu více či méně malicherných sporů a hádek, na různé psychoterapeuty, s jejichž pomocí chtěli řešit prohlubující se krizi manželství, na společnou dovolenou v Evropě, na nemoci dětí. Kattie vyčítá manželovi, že se nestaral o domácnost tak, jak by měl, on se zase zlobí, že se zcela změnila a nedovede se vůbec uvolnit. Při návštěvě dětí v táboře se sice snaží předstírat, že se nic neděje, děti však vycítí, že něco není v pořádku. Každé další setkání manželů končí novou hádkou. Manželům se snaží pomoci jejich nejlepší přátelé. Rachel se snaží přesvědčit Kattie, že i její manžel má občas v něčem pravdu, Stan a jeho žena zase pozvou na večeři Bena. Ten však nedokáže zachovat klid a na řeči o manželství reaguje výbuchem hněvu a odjede za Kattie, aby se s ní usmířil. V domě však najde Martyho a zklamaně odejde. Může jejich vztah dostat i v tomto okamžiku novou šanci? (oficiální text distributora)

Yardie

Lepších 50%. Takový malý, klidný a milý filmík. Nic extra se v něm neděje, ale člověk se může podívat, jak to v tom životě chodí z druhé strany a možná se i zamyslet. Sem tam nějaká veselá scénka, ale jinak takový normální film ze života a o životě, resp. partnerském životě. Není to moc dramatické, ale ani romantické. Prostě všední v dobrém slova smyslu. Na jedno kouknutí OK. Nenadchne, ani neuškodí. Howgh! ()

castor

Zlatým písmem se to do romantického žánru nezapíše, ale zase to berme tak, že se podíváme pod pokličku tehdy, kdy už manželství po letech nemá co nabídnout. Žádná limonáda, žádná Popelka, která se dočká svého prince. Systém flashbacků místy ruší, dramaturgický záměr je lehce rozkolísaný, pointování situací se mnohdy nepovede. Rob Reiner si prostě vybral hodně průměrný scénář, herci se snaží, ale sráží je limity jejich dialogů. A také to, že když chceme být dramatičtí, nemůžeme vzápětí na sílu tlačit nějakou veselou příhodu. Slabší tři hvězdy. ()

Chrustyn

Tak nějak nevím. Možná byl Bruce Willis trochu unaven z toho hrát akční hrdiny nebo si chtěl prosě jen vyzkoušet jiný žánr. Proto asi zabruslil na tenký let romantického dramatu. Willis a Pfeiffer hrají dobře a docela se jim i dá věřit to, že jsou manželé ale film to není zrovna dvakrát zábavný. Celý film seldujete to jak se mají občas dobře a občas hůře, jejich hádky, milování a celý film poukazuje na to, že už nechtějí být spolu. O to větší překvapení je na konci když sami zjistí, že prostě nemohou žít bez sebe. ()

necisty

Podle mého docela deprimující film, nedoporučuji pouštět ve špatném emočním rozpoložením... aspon ne pro citově založené jedince :). Ono mě to ze začátku ani nijak moc nenadchlo, ale to emoční vypětí Michelle ke konci bylo prostě jiný šálek kávy... pořád nechápu, proč u takových filmů nedávají výstražnou cedulku: Nepouštějte si to v autobuse plném lidí! :) ... SA ()

petaspur

Romantická komedie obvykle končí tím, že si on a ona (nebo např. on a on) skočí do náruče a budou navěky šťastni. O mnoho let později začíná tento příběh plný slabší filmařiny, ale také životních zkušeností. Žádné navěky totiž netrvá déle než tři roky (nechal jsem tam rezervu) a sílu hledat druhou šanci v sobě nemá každý. Tohle hledání mě asi kvůli oblíbencům v hlavních rolích docela bavilo. ()

• Natáčení probíhalo ve městě Santa Clarita v americkém státě Kalifornia. (Terva)