Druhá šance

Druhá šanca

Komedie / Romantický / Drama

USA, 1999, 95 min

• NinadeL

Tady se soudruzi z USA kapánek přepočítali. Jak vrcholila 90. léta, už nebylo tak snadné řešit dospělácké romantické komedie založené na manželské krizi a proto došlo na hodně podivný liebespaar Michelle a Bruce. Teoreticky si lze ty dva představit jako fungující dvojici, ale ne v tak neudržitelném filmu, jako je tento. Formální stránka je tak agresivní a nepřijatelná, jako málokdy. Všechny ty vševědoucí promluvy do kamery, nefungující flashbacky a špatná dramatická stavba, to pokazilo i to málo, co mohlo fungovat. Na druhou stranu si dokážu představit, že pokud se na film dívá někdo, kdo řeší podobný problém, mohl by díky němu svést sám se sebou zajímavý dialog.(27.6.2012)

Romantická komedie obvykle končí tím, že si on a ona (nebo např. on a on) skočí do náruče a budou navěky šťastni. O mnoho let později začíná tento příběh plný slabší filmařiny, ale také životních zkušeností. Žádné navěky totiž netrvá déle než tři roky (nechal jsem tam rezervu) a sílu hledat druhou šanci v sobě nemá každý. Tohle hledání mě asi kvůli oblíbencům v hlavních rolích docela bavilo.(16.2.2009)

Zvláštna kombinácia, Bruce a Michelle. Aj tento film zaraďujem do kat. Americké 3*, ale neporovnávam ho s inými, pretože napočudovanie som sa nenudila, dokonca som bola takmer celý čas s úsmevom na tvári (a to nie len kvôli Bruceovi s dlhými vlasmi, to sa im vydarilo:) ). Jednoznaćne jeden z tých príjemnejších filmov, kt. som už videla asi trikrát a veľmi mi to nevadí.(31.12.2008)

• strictly

Scénář je postaven na špatných základech, velice rychle a chaoticky se střídají vzpomínky protagonistů se současností a divák má velké problémy se v ději orientovat. Odfláknuté jsou vedlejší postavy, které se nám představují jako trapné figurky, pronášející rádoby vtipné komentáře, zahanbující moudra a neustále se baví jen o sexu v hodně hrubém jazyce.(21.7.2009)

• tron

Tento film úprimne nemám rád. Nápad to bol dobrý - ukázať, ako to so vzťahom ide naprieč oceánom času. Prevedenie je to ale podpriemerne nudné a režijne nezvládnuté. Herci slušní (Willis, Pfeifferová, Reiner), ale snáď to najbližšie uvidím tak za šesť - sedem rokov. Alebo radšej už vôbec. Čo sa to stalo s Robom Reinerom?(30.10.2004)

• - Natáčení probíhalo ve městě Santa Clarita v americkém státě Kalifornia. (Terva)

• - Inspirací k natočení filmu byla poslední fáze Willisova manželství s Demi Moore. (Terva)