Druhá šance

Druhá šanca

Komedie / Romantický / Drama

USA, 1999, 95 min

• Chrustyn

Tak nějak nevím. Možná byl Bruce Willis trochu unaven z toho hrát akční hrdiny nebo si chtěl prosě jen vyzkoušet jiný žánr. Proto asi zabruslil na tenký let romantického dramatu. Willis a Pfeiffer hrají dobře a docela se jim i dá věřit to, že jsou manželé ale film to není zrovna dvakrát zábavný. Celý film seldujete to jak se mají občas dobře a občas hůře, jejich hádky, milování a celý film poukazuje na to, že už nechtějí být spolu. O to větší překvapení je na konci když sami zjistí, že prostě nemohou žít bez sebe.(6.11.2007)

• Dont

Moc jsem neočekával a tak jsem ani nakonec vlastně ani nebyl zklamán. Režie průměrná, scénář podprůměrný, ale za ten pohled, který umí Michelle Pfeiffer vykouzlit, jsem chtěl dát třetí hvězdu. Bruce Willis mi v téhle herecké poloze paradoxně sedí nejvíc, jako akčního hrdinu jsem ho nikdy moc nemusel. Film ale má řadu hluchých míst a především pak naprosto příšerný konec. SPOILER: Posledním momentem filmu měla být věta Michelle, že pojedou do té restaurace a záběr na ni, pak to měli ukončit a pustit závěrečné titulky. Protože následný „srdceryvný“ monolog Michelle a závěrečný happy end film zase shodily zpátky o jednu hvězdu dolů… Nicméně ideální kousek např. k žehlení. :-))(4.9.2012)

Není to na plné odsouzení, herci si odehrají svoje, příběh je příjemně civilní, ale nějak jsem po čas celého filmu nezískal pocit originality a původnosti. Některé obrázky působí dojmem smíchaniny pár filmů dohromady. A slabým místem podobných kousků bývá i emocionalita, která tady není svěží, nýbrž upachtěná. Bavit se dá snad jen jednou, podruhé bude chtít vidět málokdo.(6.11.2005)

Při tomhle filmu jsem si uvědomil, že Bruce Willise jako herce i když jsem s ním viděl bezpočet filmů vlastně vůbec neznám. Byl jsem z jeho hereckého výkonu neskutečně příjemně překvapen, docela bych mu doporučil ať se vysere na akční filmy a zkusí si zahrát nějakou dramaticky naráčnější roli, protože tady mu to po boku tradičně skvělé a krásné Michelle šlo velmi dobře. To téma se mě líbilo a celou dobu jsme si říkal, kurva dejte si už pusu a nechovejte se jak kdyby jste pili vodu vytékající ze Spolany Neratovice. Nelíbil se mě způsob vyprávění šel hodně po dialozích, ale málo po pocitech, ale jinak jsem Benovi s Kattie fandil, protože jim to spolu slušelo.(26.10.2014)

Podle mého docela deprimující film, nedoporučuji pouštět ve špatném emočním rozpoložením... aspon ne pro citově založené jedince :). Ono mě to ze začátku ani nijak moc nenadchlo, ale to emoční vypětí Michelle ke konci bylo prostě jiný šálek kávy... pořád nechápu, proč u takových filmů nedávají výstražnou cedulku: Nepouštějte si to v autobuse plném lidí! :) ... SA(26.5.2014)

• - Natáčení probíhalo ve městě Santa Clarita v americkém státě Kalifornia. (Terva)

• - Inspirací k natočení filmu byla poslední fáze Willisova manželství s Demi Moore. (Terva)