Asistentka

Film Asistentka sleduje jeden den v životě Jane (Julia Garnerová), čerstvé absolventky vysoké školy a začínající filmové producentky, která nedávno získala vysněnou práci asistentky vlivného magnáta působícího v zábavním průmyslu. Den tráví podobně jako ostatní asistentky – vaří kávu, mění papír v kopírce, objednává jídlo, rezervuje letenky, vyřizuje telefonní hovory a předává vzkazy. Čím hlouběji ale zabředává do své každodenní rutiny, tím více si začíná uvědomovat zneužívání, které záludně ovlivňuje každičkou stránku jejího pracovního dne. Když toto nedůstojné zacházení přesáhne únosnou mez, Jane se mu rozhodne vzepřít. Objeví však skutečnou sílu systému, do něhož vstoupila. (Cinemax)

Eldrick odpad!

Největší sračka, jakou jsem za posledních pár let viděl. Pokud chcete znát definici filmu o hovně, kde se vůbec nic neděje, doporučuju tuhle kancelářskou krysu. Zabitých 85 minut života, který mi už nikdy nikdo nevrátí. Děj neexistuje, zápletka už vůbec ne. Sledujeme zastydlou kundu, co obrací papíry, zvedá telefony a jezdí výtahem. Toť vše. Už během prvních 20 minut jsem měl chuť si radši podřezat žíly. Naštěstí jsem to měl zapnutý víceméně jako zvukovou kulisu při přebookování letu a hotelu, jinak bych asi prokopl televizi. ()

M.i.k.e

Julii Garner mám díky Ozarku docela rád a celkem chápu na co tady režisérka a scénáristka v jedné osobě "narážela",ale bohužel to udělala pro mě natolik nudným a nezáživným způsobem,že i těch 85 minut bylo hodně.Nevím do jaké míry to ovlivnil můj názor na celý ten MeToo hon na čarodějnice,každopádně vím,že tohle už nikdy nechci vidět znova...40% ()

Tosi

Jeden den v kanclu s uťáplou myškou, aneb cesta do hlubin kancelářské duše. Ta cesta je hodně kritická a hlavně jiná než jsem čekal. Přesto tím, že divákovi nic nevysvětluje, k ničemu se nevrací, jen si jede ten svůj další běžnej den, udělala filmu skvělou službu. Řekl bych, že film upletl z hovna bič. Jo a trailer je docela zavádějící. ()

bizz_mjc

Skoro bych hvězdu přidal, páč jako studie světa/pozice ženy v už částečně předurčeném světě mužů, tu vytvořeném okolo úspěšného producenta, je to mrazivé a zesiluje to i absence hudby, ale striktně kancelářský příběh zobrazující i denní rutinu, tím lehoučce trpí. ()

kolemjdouc

Jane nebyla člověk ale stroj ve kterém se to občas zadře.Kdo z nás už by práskl dveřmi a ukázal šéfovi prostředník? ()

Hanys_

Měl jsem chuť po delší době na nějaký art, ale tohle nebyla úplně správná volba. Fakt těch zmiňovaných 10-15 minut ke konci za to všechno asi stálo, ale to jen ukazuje že tam Macfayden měl být častěji. 4/10 ()

Rozjimatel

[3,5*]     Spočiatku som sa pýtal sám seba: Je naozaj nevyhnutné zobrazovať všetky tie rutinné činnosti asistentky až do takých podrobností? K dokonalosti mi tam chýbalo snáď už len podrobné zobrazenie použitia toalety. Ale práve tento spôsob sa mi postupne dostával pod kožu a ja som celé to dianie začal veľmi intenzívne vnímat ako niečo veľmi skutočné. Začal som pociťovať to znepokojivé napätie, ktorého hlavný pôvodca je pred divákom rafinovane ukrytý. A toto napätie pretrváva počas celého filmu, hoci sa rozhodne nejedná o žiadny hitchcockovský thriller a na pohľad sa nič takého závažného nedeje. Ako to len tí tvorcovia dokázali? Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. ()

WayDott

Film absolutně o ničem. Jediné na co se ve filmu poukazuje, jak tam všem dělá ona blba. Ale tak už to u asistentek většinou bývá, že jsou to holky pro všechno. ()

warrenur

Jeden den v zivote pilnej vnimavej mladej asistentky vo filmovej produkcnej spolocnosti, kde prva skoro rano vo firme zasvieti a posledna odchadza zhasinajuc. Atmosfera je dost taziva, kedze jej ocami vidime, ako sa "boss" sprava, voci zamestnancom, partnerom a "ochutnava" jednu mladucku naivnu korist za druhou. Vo firme i vo vedlajsej pravnickej kancelarii o tom vsetci vedia, ale nic sa neda robit. Dost depka. Film som si pozrej hlavne kvoli Julii Garner, ktora mala podobnu "funkciu", ale s podrezanym jazykom a z drsnym spravanim vo vybornom Ozzark-u. Tuna je uplne na opacnom emocnom poli. Utiahnuta, v depresii a s emociami bublajucimi za tymi peknymi sivymi ocami. Odporucam. Bud vas do deja vtiahne, alebo sa budete nudit. 60% ()

Mackoun

Na debut víc než dobrý. Nic dechberoucího, ale není-li moc času ani energie a přesto máte chuť na něco ne úplně tuctovýho, je Asistentka ideální volbou. Za mě si to minimlálně 3+ zasluhuje. ()

Rathalos

Zaujimava drama,v ktorej je zobrazeny bezny den asistentky,no v pozadi sa odohrava sexualne harasenie jej sefa,na depresivnej atmosfere pridava absencia hudby a ponechany prirodzeny ruch,Julia Garner to zahrala velmi dobre,je to nenapadny filmik,ale fajn...:-) ()

BOURQUE

„Asistentka“ je jedným z tých malých „veľkých“ filmov. Takmer zo všetkého, čo má k dispozícii (napr. prostredie), sa uskromní z minimom. Ale ten minimum využíva veľmi dobre a efektívne. Atmosféra a hudba sú v rezonancii – spoločne vytvárajú dostatočnú „depku“ pre príbeh a pocit frustrovanosti. To, že mnohý z nás sa totožní s príbehom a pocitmi Jane, nie je náhoda. J. Garner v roli asistentky je celkom presvedčivá. Záver, ktorý „príde len tak“, naznačuje to, že niektoré veci sa nemenia (prípadne len ťažko a veľmi pomaly). Škoda absencie skutočne údernej scény (stačila by jedna) – inak by boli jasné štyri hviezdy. Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

Maximilianus

Juliu Garner mám ako herečku stále radšej. Je to veľmi zaujímavý typ a podľa mňa aj veľmi dobrá herečka. Čo sa týka príbehu, bol skromný a až do jeho konca som nevedel, čo chce vlastne povedať. Páčila sa mi atmosféra, to neznámo, dusnota a viditeľné psychické a fyzické vyčerpanie hlavnej hrdinky. Len som stále čakal a dúfal, že sa ako divák dozviem, pre koho to pracuje. Bol to náročný deň, a ja som myslel, že to boli aj dva týždne. 6,7/10. ()

Psycho.R

Nízké průměrné hodnocení je zde zřejmě způsobeno tím, že podprůměry a odpady dávají lidi, kteří jsou zvyklí na střední vlnu a potřebují ve filmu příběh. Celý film je jasně inspirován známou kauzou zneužívání moci. A já musím říct, že jde o dobré "inovativní" zpracování. Celý film sledujeme pouze linii hlavní hrdinky, která je uťáplou asistentkou, která má své sny, ale nemá sebevědomí a vlastně jen proplouvá svojí prací, kde zjišťuje, že filmový průmysl může být i bahnem. Zjišťuje to, ale pouze tím, že občas něco zaslechne, něco si domyslí, něco náhodou přečte apod. Jde tedy o perspektivu, kdy vše vidíme tak, jak to můžou vídat reálné asistentky. Z filmu je dost znát i odcizenost vztahů ve velkých společnostech a vše je podtrženo tím, že neuslyšíme ani vteřinu hudebního podkresu, pouze zvuky kopírek apod. To nás dostává do nepříjemné stísněnosti, která nás vlastně dostane do kůže "hlavní hrdinky" a dokážeme díky tomu celý film trpět stejně jako ona. Padouch je tu vždy jmenován pouze jako ON a nikdy není vidět, což jsou další drobné plusy, které doplňují atmosféru. Velmi podařený kousek, ale ne pro každého. ()

E lan

Dvě ** za originalitu a melancholii. Jinak je to sice krátká, ale o to hutnější nuda. Nemá smysl se na tento film dívat. ()

dEstr0y3r odpad!

Nejnudnější film, jaký jsem kdy viděl. Nulové herecké výkony, naprosto žádný děj ani pointa, zoufale nudné a zdlouhavé záběry o ničem. Seriously WTF was that? I want those 85 minutes of my life back! ()