Roztříštění

• USA Fractured (více)

Jeho žena a zraněná dcera se při návštěvě pohotovosti ztratily a zděšený muž je marně hledá po celé nemocnici. Začíná si být jistý, že doktoři něco tají. (Netflix)

vnimatkrasu

Pro béčka od Andersona mám slabost. Tohle ale nebyla slabost, nýbrž slabota. Co z toho, že si atmosféra místama umí dupnout. U podobně paranoidních thrillerů přece musí přežívat aspoň trocha reálný šance, že o paranoiu nepůjde, a že z toho všeho zvládne hrdina nějak elegantně vybruslit. Tady ale vybruslit nešlo. Na to byly brusle scénáristy až moc tupý. ()

chelseaman22

Pokud vám čistě náhodou spadne dcera do díry u nedaleké benzinové stanice - nezoufejte! Možná totiž dcera do díry nespadla sama, nýbrž s vaší dopomocí, ale proč to takto zjednodušovat, když to vše lze svést na psa, že?! Každopádně zuřivost hlavního aktéra vyvrcholí absolutně, což odnese zejména špatně placený nemocniční personál. 73 % ()

UhLee

(7,5/10). Velmi hloubavý a pro někoho těžko stravitelný thriller. Sam Worthington tady předvádí to nejlepší ze svého hereckého umu. Nepovažuju jej za nějakého světoborného herce, ale tady jsem mu to docela baštil. Líbí se mi ta celková myšlenka, že lidský mozek je natolik geniální a komplexní, že dokáže potlačit, nebo dokonce vytěsnit traumatizující vzpomínku nebo událost. Divák je po celou dobu stopáže napnutý. Samozřejmě tuší, že to nějak takto dopadne, ale i přesto je konečná konfrontace dost bolestná. V kombinací s velmi krásnou hudbou je Roztříštění velmi intenzivní filmový zážitek. Netflix svůj film tentokrát dokázal zbavit nálepky průměrné rychlokvašky. ()

jedna_vrana

Ray: „Budúci rok pôjdeme letecky.“ Joanne: „Čo keby sme budúci rok zostali doma...“ Trochu deravý príbeh o tom, čo sa stalo, mohlo stať a čo sa odohráva len v Rayovej hlave. Kamera a svetlo, ktoré má navodiť temnú atmosféru nemocnice, kde dochádza k odoberaniu ľudských orgánov, bolo pre mňa slabá náplasť. Udalosť, ktorá sa naozaj stala, sa dá rýchlo odhaliť a to kazí pôvodný zámer tvorcov filmu – asi prekvapiť. Určite sme už všetci videli niekoľko filmov s podobnou tematikou, ale tento je nuda, nuda, šeď, šeď. ()

Tosi

Typickej thriller mezi třema nebo čtyřma peckama. Kdo čeká něco originálního, nedočká se a hodnotí níž. Komu stačí thriller s nasraným Worthingtonem ve strašidelným špitálu, jde s hodnocením výš. Mně to tentokrát jako napínavá jednohubka stačilo. ()

viperDavid

Ze začátku jsem se moc nebavil. Musel jsem se přemlouvat, abych se k filmu vrátil, ale konec byla hotová pecka. Celou dobu jsem si myslel, že je to průhledný a že je to přeci jasné. Tohle jsem ale tak úplně nečekal. Dobrý finish ()

BROKEN_

Celkem dobrý thriller, který si dobře hraje s psychologii hlavní postavy, ale nebýt Sama Worthingtona šel bych na 4*, on mi zkrátka v té roli moc neseděl. To co se povedlo byla atmosféra, která každou minutou houstla, a já jsem byl do filmu zažrané, a přemýšlel jsem společně s hlavním hrdinou jak to celé doopravdy je. Finále bylo svým způsobem super a zároveň zvláštní, po celý film jsem doufal v něco jiného. Každopádně si myslím, že na večer je to velmi dobrý film, který nezamrzí. 3,5*. ()

hanagi

Uvítala bych otevřený konec. Hodně lidí by asi bylo nasratých, ale mě zase mrzí, že mi to museli všecko polopatisticky vysvětlit a tím mi utnuli tu mrazivou nejistotu. A na konec bych nejspíše došla ke stejnému výsledku, ale došla bych k němu sama a nemuseli by mě k němu na silu dotáhnout za vlasy. ()

YumiOkami

- “𝚂𝚘, 𝚠𝚑𝚊𝚝'𝚜 𝚝𝚑𝚎 𝚜𝚝𝚘𝚛𝚢, 𝚢𝚘𝚞𝚗𝚐 𝚕𝚊𝚍𝚢?” - “𝙸 𝚏𝚎𝚕𝚕.” - “𝚈𝚎𝚊𝚑. 𝚂𝚘𝚘𝚗𝚎𝚛 𝚘𝚛 𝚕𝚊𝚝𝚎𝚛 𝚎𝚟𝚎𝚛𝚢𝚋𝚘𝚍𝚢 𝚍𝚘𝚎𝚜. 𝐑𝐢𝐠𝐡𝐭 𝐝𝐚𝐝?” ()

Pavlínka9

To si tak po 20ti minutách filmu říkáte,že jste to rozloukli :D A u závěrečných titulků jen sedíte a nevíte co říct :D Solidní paranoia :D Miluji tento typ filmů, kdy nevíte, co je pravda, co je iluze a přitom Vám tam ještě do toho krásně nahrávají takové "životní" moudra a rady :) Za mě pecka :) Doporučuji a myslím si, že tohle mi v hlavě ještě nějakou dobu zůstane :) ()

Timak

Jasný, s jiným hercem než Samem by to mohlo (teda určitě) být ještě o chlup lepší, ale i tak je to teda docela zážitek. Celou dobu víte, že něco prostě nehraje a když jste si mysleli, že už jste konečně na to přišli, tak ejhle, je to všechno jinak. Anderson vás prakticky nenechá 50 minut vydechnout. 20 minut do konce jsem si říkal, kurva ať už je konec, protože víc mind fuck nedám. Dal jsem to :) a teda zanechalo to ve mně sakra dojem. ()

ZeroCZ1233

Přijde mi, že se Anderson snažil v prvé řadě udělat takový menší osobní tribute mistrovi moderního thrilleru Davidu Fincherovi. Tísnivou atmosférou a zelenošedým vizuálem to vypadalo jako slabomyslnější dvojče Gone Girl a samotnou základní premisou jako pochybný nástupce Se7en a Fight Clubu, což vyvolává v divákovi tendence tento snímek se jemnovanými precedenty porovnávat a je jisté, kdo z boje vyjde jako poražený. Ale i kdybych to neporovnával, tak se ani tak nejedná o výraznou pecku, i když se snaží s jistým potenciálem. Řemeslo má své silné momenty, kamera hlavně v panoramování větších celků dodává pár atraktivních záběrů, jež převažují druhou misku vah zbytečně hyperaktivní střihové skladby a soundtrack dobře udržuje napětí. To scénář hapruje trochu více. Jak jsem řekl, potenciál v zárodku opravdu je, bohužel se nesnažili jít trošku dál a podřídili se diváctvu ne moc ochotnému přemýšlet, tudíž značně viditelné indície prakticky drtí sílu závěrečné katarze, k níž se dojde dost samoúčelně, prakticky potvrdí už dávno vedené a vytrácí se do ztracena. Naraci bych ještě mohl vytknout pár záběrů soustředících se na menší detaily, jež do konce snímku pak nehrají žádnou roli, nebo lehkou sterilnost a přehrávání Samova výkonu, ale to už je nepotřebné tahání špíny. Na 7 to není, 6,5/10 je adekvátnější a je to škoda. ()

stitch7

/// Velmi nepříjemně napínavé. Někdo tomu může vytknout konec, ale neříkejte mi, že jste měli v hlavě jen jediný nápad. Určitě lepší než přepnout do úplně jiný polohy. Lily Rabe velmi potěšila, rovněž několik fakt vymazlených scének (pletení, adrenalin) ()

MI-380

Podivné tváře. Detailní záběry na podivné tváře. Slušná atmosféra, vše zakončeno tím efektnějším z očekávaných konců. 70% (1445 hodnotících je na průměru 72%). ()

netahlo

Po dlouhy dobe konecne zase poradny drama. Anderson me uz ponekolikate presvedcil, ze kdyz se mu chce, tak remeslo opravdu ovlada. Jen by to priste chtelo charismatictejsiho herce v hlavni roli, jinak ale kvalita. ()

Soweek

3,5*. Anderson není v žánru mindfuck movies žádným nováčkem ( Stonehearts Asylum ), ale bohužel vždycky hrál druhé housle. Do áčkového týmu k Inception, Shutter Island a spol. se bohužel ještě nedostal a nedostane se tam ani tímto snímkem. Fractured je další z řady filmů, který sází na tzv. twisted ending, který by Vám měl změnit celý pohled na film. Naštěstí ale Anderson ví, že zápletka není tak kvalitní, aby diváka na konci opravdu překvapil, takže volí cestu jinou, dle mého správnou úměrně ke kvalitě filmu. V podstatě hned na začátku Vám Anderson prozradí, že konec bude "twisted" a možné závěry jsou pouze 2. Přitom celý průběh filmu Vás masíruje a dává důvody, které Vás různě přehoupávají mezi těmito možnostmi, takže v podstatě celý film nevíte, jestli to skončí závěrem č.1 nebo č.2. Dojem z filmu mi bohužel kazí Worthington, který prostě není dobrý ani sympatický herec. ()