Epizody(8)

Slavnou autorku hororů přiláká k návratu její rodné město, kde zjistí, že zlý duch, který ji trápí ve snech, teď dělá pořádnou spoušť ve skutečném světě. (Netflix)

AnnalieseK

Marianne - hororový seriál a ještě k tomu z Francie. Přiznám se, že moc velká očekávání jsem neměla, ale řekla jsem si, že tomu zkusím dát šanci. No a nejen že to předčilo všechna moje očekávání, ale troufnu si říct, že se dokonce jedná o nadprůměrný snímek tohoto žánru. Hodně autorů neumí udělat kvalitní horor ani na 90 minut, ale Bodin ukázal, že se divák může bavit, a dokonce i bát celých 6 hodin. Za mě tedy velký palec nahoru. PS: Kdo by si taky chtěl přečíst knížky Emmy? ()

Maximilianus

Prvé štyri diely mali slušnú atmosféru, iba s občasným hororovým nádychom. Od piateho dielu už začalo prituhovať, no v celkovom hodnotení nemôžem povedať, že by išlo o nejaký zvlášť strašidelný počin. Ale seriál dokázal udržať moju pozornosť až do konca, občas som pociťoval mierne chladenie, ale ako som už napísal, nič prevratne strašidelné to nebolo. Čo mi vadilo, bolo pár nezmyselností, resp. povrchností. Hlavná predstaviteľka príde do svojho rodného mesta s asistenkou, ktorá je ako keby jej hlavná partáčka prvé tri diely a zrazu zmizne z obrazu a objaví sa tu partia iných ľudí, ktorí majú očividne s hlavnou postavou nejaký vzťah, ktorý ale divák necíti, pretože o nich nič nevie. Postupne síce zisťujeme všetko, ale prvotný dojem bol planý. Nehovoriac o nevýraznosti týchto postáv a o tom, že to celé pôsobilo ako z diela TO, kedy sa partia dospelých ľudí poznajúcich sa od detstva stretne v rodnom meste aby bojovali proti pradávnemu zlu. Akurát, že v tomto prípade mi to prišlo ako boj jednotlivca a nejakých ľudí než o nejaký skupinový boj. Postrádal som tam súdržnosť, nejakú emóciu a podobne. Na duhej strane oproti vyššie spomínanému TO sa tu udiali aspoň nejaké vraždy, takže to nebolo iba BUBUBU strašenie, ale reálne mali postavy dôvod báť sa. Čo sa týka samotnej Marianne, viac sa mi pozdávala keď bola stará žena na začiatku. Jej reálna podoba bola síce trochu strašidelná, ale aj trochu komická. Jedná sa teda o dobré atmosferické hororové dielo s primeraným strašením ale so zlými, nie do hĺbky prepracovanými postavami, s až apatickým chovaním a chladnými emóciami jednotlivých protagonistov. ()

ER

Trochu jsem se musel"rozkoukat" , než mně to chytlo, ale nakonec se ze seriálu vyklubala svébytná věcička, která si umí pohrát s žánrem. ()

Hellknight12

Seriál je na francúzsku tvorbu poňatý výborne. Zaujímavý príbeh, ktorý ma zaujal už od začiatku a držal ma do konca . Každá časť má niečo do seba. Seriál je o spisovateľke, ktorá píše hororové príbehy. Všetky príbehy sú zamerané na jednu zápornú postavu a to Marianne. Jedného dňa sa na jej autogramiáde ukáže jej bývalá spolužiačka a povie jej aby sa vrátila do svojho rodného mesta, pretože ju jej matka potrebuje. Po návrate do rodného mesta začínajú ožívať hrôzy z jej kníh... Herecké výkony sú dobré. Musím uznať, že mohli byť aj o málo lepšie . Hudba v seriáli sedí úplne. Veľmi zaujímavý je strih je to robené ako otáčanie stránok v knihe. Páči sa mi to, pretože som mal celý čas pocit ako keby som ten seriál nielen pozeral ale aj čiastočne čítal. Na začiatku každej epizódy je nejaký citát. Ukončenie série je veľmi zaujímavé. Prečo hovorím série a nie seriálu ? Pretože dúfam, že bude seriál pokračovať. Komu ho môžem odporučiť ? Ľuďom, ktorí majú radi horory. Ľuďom, ktorí majú radi mysteriózny žáner. Ľuďom, ktorým neprekáža preskakovanie časovej línie. Celkové hodnotenie za mňa je 85%. ()

celticek

Váhám mezi 4-5 hvězdami. Trochu mě zklamal úplný konec, jelikož to vypadá na další sérii. Kdyby to ukončili, byl bych asi spokojenější. Jinak ale nemám co bych vytkl, výborná kamera, atmosféra, námět. Herecké výkony taky parádní - líbili se mi skoro všichni, ta stará na začátku je úplně boží, ani to nemusela hrát, měl jsem strach od první scény. Dám hodně na své instinkty - žádné laciné lekačky, v každé epizodě je něco hodně znepokojujícího, vstávaly mi chlupy i na nohách. A víte co, já tomu těch 5 hvězd dám. Kdyžtak uberu v další sérii:) Kdo se rád bojí, tak by to měl zhlédnout. ()

Binne

Poetika a zároveň krvelačnost Francouzských hororových seriálů je bezbřehá. Počínaje ZONE Blanche, i zde se ocitáme na malém Francouzském městě, které žije svým relativně pomalým tempem. Několik událostí dohromady přivádí mladou ale velmi úspěšnou spisovatelku hororové série zpět na toto místo, kde se narodila. Spolu s ní ale přichází i její démoni, na které se v šumu velkoměsta rychle zapomíná a v šeru barových stoliček nejsou tak viditelní. Ani ona sama netuší, že její démoni jsou skuteční, a že její příchod zpět do rodné vesnice ovlivní život každému, kdo si na Marianne důvěrně pamatuje. Některé scény jsou skutečně nepříjemné, závratnou vypovídající hodnotu bych v tom nehledala - snad kromě svědomí hlavní hrdinky, která jej pod vlivem některých situací objevuje a zase jej ztrácí. Není to pouze boj proti tajemné čarodějnici, je to boj proti všemu špatnému, co představuje - Marianne dokáže využít každé temnoty, která se v nás nachází, sledujeme tedy pouze ustavičný boj s minulostí, se kterou jsme nebyli schopni se vyrovnat. Vyjma bizarních dílů, které slouží jako prostředník k dalšímu, ne tolik povrchnímu dílu, je série neuvěřitelně komplexní a propracovaná. Každá postava je zajímavá a jsou velmi dobře vyprofilovaní - a ač je Marianne pouze přízrakem, i ona má svou osobnost, díky které nabývá na své hrůze. ()

PozorGranat

Skvělé letošní překvapení. Upřímně bych neřekl, že se Francouzi odhodlají k něčemu takovému. Již úvodní epizoda dokáže rychle vtáhnout do děje. Hororové části bych přirovnal ke stylu Jamese Wana; a i když se zdá, že nejsou tak časté, mezery dokáže scénář vyplnit jistým důvtipem a chytrým rozvojem postav. Za mě zatím nejlepší dílo hororového žánru tohoto roku. ()

Víteček

Náznaky tam jsou, ale nedokázalo si to dlouhodobě udržet atmosféru. Vyřazení "původní" Marienne v půlce seriálu bylo dost problematické, protože ona jí dokázala dát tu pravou děsivou tvář. Následné hrátky s posednutím skoro všech už nebylo zdaleka tak působivé, jako její verze čarodějnice. ()

Taron

Už jsem viděl něco hororů a nenapadlo mě, že se ještě dokážu takhle moc bát. Scénář chvílema pokulhává, hlavně v logice děje a některých rozhodnutích hrdinů, ale za tu hnusnou strašidelnou atmosféru, skvělou Emmu a svižnej napínavej děj jsem to seriálu rád odpustil. ()

uhlerado

Lepší horror a ešte k tomu v 320 minutovej seriál stopazi som nevidel. Dobra ducharina, nie americká zbrnda. Napätie nechutnost a strach. Fakt slušne a napínavé. Tradičný exorcist scenár so skvelou atmoskou a hudbou ()

falcko88

Pár dobrých scén, ktoré vytvorili husiu kožu na mojom chrbte, no po desiatkach minút som sa na to pozeral štýlom, že čoooo. Scény, ktoré som pozrel a vlastne som po čase ani nevedel čo v nich bolo, a to práve preto, lebo boli nezáživné. Rozpočet asi nebol najvyšší. ()

Emperor1

Pro mě jeden z nejlepších hororových seriálů. Po lehkém zklamání z Castle Rocku, což bylo dáno přehnaným očekáváním (slovo "zklamání" je možná trochu silné, navíc 2. série můj dojem podstatně zlepšila) přišel tento francouzský seriál, od kterého jsem neočekával nic, o to příjemnější překvapení to bylo. Žánrovka klasického střihu, s ponurou atmosférou, slušnými lekačkami a creepy momenty, celkem to odpovídalo tomu, co od hororu očekávám. Navíc docela slušný příběh, možná ne úplně originální, ale podaný neotřelým způsobem, dějově to nijak nevázlo, žádné zbytečné scény či dialogy. I pár vtipných momentů by se našlo, které to všechno občas trochu odlehčily. Herci - až na strašidelnou bábu Herbstmeyerovou - sice charismatem příliš neoplývali, avšak svým civilním podáním působili celkem věrohodně. Závěr trochu předvídatelný a očekávaný, možná návnada na případnou druhou sérii ... ()

Naghavi

Uděluji 4 Janžurky z pěti. Nepříjemné scénky, které předčí svým zpracováním i leckteré rádoby top horrory a doporučuji! ()

brasek

Seriál začne slušne. Pracuje sa s atmosférou, niektoré scény sú pretkané napätím. Lenže kvalita rýchlo smeruje nadol, pretože dej upadá, je to vleklé a prestáva to byť ako celok zaujímavé. Hororovo neuspokojivé! ()

jarmil8

Kvalitně natočený, leč po dvou dílech obsahově zcela vyčerpaný horor. Místo napětí si tu vypomáhají lekačkami a naturalistickými scénami. Moc nepřidá, že žádná z postav není sympatická natolik, abyste jí fandili. I když délka jednotlivých dílů je poměrně střízlivá, je těch 8 dílů přiliš a konec je již mírně komické loutkové divadlo. ()

LadyCroft

Je to skvělý. Osm dílů kvalitního strašání - co víc si přát? Hlavní hrdinka mi přišla nehezká a nesympatická, ale jen do doby, než jsem viděla její "mladší já". To jsem pak byla vděčná, že jsme v ději opět v současnosti. A to je jediná výtka. Pěkný vizuál, pěkný příběh, hodně nápadů. ()