Díra

• Španělsko El hoyo (více)

Deyw

Super napad..fakt jsem se citil jak tenkrat v 99 u kostky! hodne pecka a metafora na lidstvo 😂 jen skoda, ze tam neni nic moc vysvetleno, chtel bych vedet vic! mozna dalsi dil nebo kez by nekdo restrtoval kostku! ()

sir-dave

Připomíná to svým minimalismem a námětem Kostku. S tím rozdílem, že tady nezabíjí "místnost" ale samotní lidé navzájem, případně hlad. Patrně to má být jakési poselství o hladomoru, kdy se ti nahoře mají vždy lépe než ti dole. Bohužel konec úplně zazděný, jaksi to vyšumělo do nikam. Škoda. Začátek byl dost fajn. ()

Cedr

Svou až urážlivě jednoduchou "metaforou" je to vlastně naprosto geniální, ale bohužel myšlenka zůstává nedotažena a závěr je vyloženě tristní. ()

Remivsremi

Bál jsem se přílišné repetitivnosti, která v mnoha podobně zaměřených příbězích nastává. Zde ji však nečekejte. Po celý čas se jede na plné obrátky. Má to spád, zajímavé postavy a intenzivní provedení. Díky svému poselství různých postav si každý dokáže najít kousek pravdy i pohledu na určitou problematiku společnosti. Jediným, ale pro mě dost zásadním, negativem je samotný konec. Vyzněl hrozně zkratkovitě, uspěchaně a nepatřičně vzhledem ke zbytku filmu. Chtělo to další minuty a nějaké větší vysvětlení, či aspoň nějaký audio nebo vizuální segment naznačující závěr. Jakýkoliv. Jinak jde o zdařilý a nervydrásající snímek. ()

jedna_vrana

"Panna cotta je posolstvo!" No, nebolo to zlé, ale po filme som mala nechuť na čokoľvek - na ľudí (nie, nedostala som chuť ich jesť, ale ani vidieť ich) a na jedlo ani pomyslenie (mala som neplánovaný večerný pôst, čo zase nemôže byť na škodu). Utrpenie zo sledovania tým pádom prevážili akékoľvek posolstvá a múdrosti, ktoré tento film mal divákovi podsunúť. ()

UhLee

(6/10). Musím uznat, že tento snímek je neskutečně originální. Nikdy jsem nic takového neviděl a už asi ani neuvidím. Má to hloubku, má to pravidla, ale má to hrozný konec, který jsem buď nepochopil, nebo to bylo fakt tak hrozné jak to znělo. Zaslouží si to ale vysoké hodnocení za originalitu a odvahu. ()

Triple H

Hodné rešpektu koľko dobrých nápadov, a všelijako výstižných a stručných sociálno-ekonomických postrehov sa podarilo napchať do jedného filmu, ktorý je akási kombinácia Kocky a Snowpiercera. Len si nie som istý či ten film naozaj má anti-kapitalistickú message ako tu píšu poniektorí, lebo podľa mňa sa na to dá pozrieť aj inak. ()

BROKEN_

Masakr film! Po tomhle filmu by si měl každý vážit svého života a jídla. Je to neskutečně drsný snímek, který je někdy pěkně nekompromisní. Má to rychlé tempo, furt se něco děje a ta nepříjemná atmosféra - z toho všeho co se bude dít, a co se tam děje - dělají z toho povedený film. Bohužel to kazí finále, které se nás snaží překvapit, až si uvědomíte, že jste absolutně nepochopily proč se to děje, a na čem funguje ta pitomá platforma. Nebo jsem jediný kdo to nepochopil? Nevím. A to dítě? Ale no tak! Každopádně není mi zrovna příjemně po tomhle filmu, když teď píšu ten komentář, a přiznám se, v některých pasáží se mi zvedal žálůdek.... fuj. Už to nechci vidět, jednou stačilo. :0 ()

Qitek

Možná dobrá myšlenka v jen nechutném podání, která je navíc utopená ve výrazně bezradném a nezdařilém finále. I ta panna cotta by potěšila víc jako pointa. Silná jedna. Nadšení v tomto případě opravdu nechápu. ()

Sfinkter

Opět slušná práce Netflixu, která dokazuje, že solidarita se v dnešní době hledá těžko - ti nad vámi vám doslova kálí na hlavu a ti pod vámi vás chtějí zabít. ()

viperDavid

Fuj to byl hnus. Tohle nemohl natočit nikdo normální :) Jako opravdu to je jeden z nejvíc pochmurných snímků, které jsem kdy viděl. Přes to, že hodnotím průměrně, není to odraz "umění" kterým je to natočeno. ()

Lachtaan

Neotřepaná myšlenka v rukou španělské odnože Netflixu, která je v evropském měřítku momentálně na jeho vrcholu a tvoří jednu pecku za druhou. Vězeňské drama, říznuté hororovým nádechem trochu sráží na zem nedotaženost samotného příběhu. Jinak ale povedený nevšední zážitek. [viděno na Netflixu 13.4.2020] ()

Ryuuhei

Španělská variace Kostky, akorát mnohem zajímavější a hodně pěkně pracující s lidskou hamižností. Rozdíl mezi třeba 6. patrem a tím 50. byl markantní - v jednom se lidé chovali jak prasata a sežrali co mohli, v jiném si vážili každého sousta, no a v nejhorším případě se uchýlili i ke kanibalismu. Hlavního hrdinu představoval typický nováček, který se ale upsal pobytu v bizarním zařízení dobrovolně - ze začátku byl zhnusen způsoby, jakými místo oplývalo, ale později už pochopil pravou podstatu a stal se takovým tichým mentorem svých dalších „spolubydlících“. Nápad zajímavý, průběh poutavý, jen jsem popravdě čekal o dost větší krutost a hodnotu šoku - asi jsem už otrkaný, ale vše vyobrazené jsem bral jako momentální realitu zasazení a rozhodně nepocítil s tím spjaté možné nepříjemné pocity, které by ve mně setrvávaly ještě dny po dokoukání. Jsem se snímkem velice spokojen, jde o to nejzajímavější a nejoriginálnější, co jsem za první polovinu roku 2020 viděl, navzdory klasicky tajemnému konci bez bližšího vysvětlení a ponechání diváka na pospas vlastní fantazii. ()

Hillock

Ve mně to evokovalo filmy Kostka a Saw. Poselství, které nám Díra poskytuje, je, že stojí za to žít pro někoho, koho milujeme. ()

LUKICKK

Probudit se v takové díře, tak se asi na 3x zeseru :D. Tenhle film je hodně dobře podaný a celkově natočený, herci odvedli hodně dobrou práci. Film má hodně zajímavou myšlenku o stravování, jaké jídlo je na dně populace a jaký luxus mají ti nejvýše. Swag Goreng. ()

Belbo

Wau, tak zase po všech různých netflix sračkách Film s velkým F. Beznadějná a na dřeň, tak bych asi nejlíp charakterizoval tuto deprimujicí variaci na dona Quijota. Pecka. Normálně bych dal asi jen 4, ale jednou za čas, proč nepřivřít oko. ()