Nula nula nula

Itálie, 2020, 7 h 20 min (Minutáž: 48–67 min)

Předloha:

Roberto Saviano (kniha)

Hudba:

Mogwai

Andrea Riseborough, Dane DeHaan, Gabriel Byrne, Érick Israel Consuelo, Giuseppe De Domenico, Mauricio Méndez, Harold Torres, Diego Cataño, Claudia Pineda (více)

Epizody(8)

Seriál Nula nula nula odhaluje temná tajemství světového obchodu s kokainem, od jeho výroby až po dodání na místa konečné spotřeby. Je to cesta do hlubin složitého, důkladně propracovaného systému, který se vyznačuje nejen násilím a krutostí, ale také vysokou odborností, zručností a představivostí. Od džungle až po mrakodrapy, od Mexika po Paříž, přes rovníkovou Afriku, země Maghrebu, Kalábrii, ve světě obývaném zločinci a byznysmeny, zoufalými lidmi i miliardáři, je vše propojeno neviditelnou a magickou lajnou kokainu. V této nelítostné mocenské válce jsou všichni zúčastnění, od malých lokálních dealerů až po kmotry nejvlivnějších zločineckých organizací, nuceni bojovat a riskovat své životy. (HBO Europe)

Badel

Seriál donutí slušnýho člověka vážit si každýho gramu koksu, když vidí, co to všem těm dodavatelům dá práce, aby si mohl v pátek na dydžině naplnit frňák. Seriál bez kladný postavy, zato ale s pěkně trefenou hudbou Mogwai a skvělou výpravou. ()

Bozvav

Po přečtení brilantního komentáře "kolegy" Verbala řeknu jen jediné, asi tak. Jednu hvězdu dolů za jistou monotónost, ke které seriál lehce sklouzává. ()

ddf76

Tak to je opravdu pecka. Logistika jedne zasilky koksu z Mexika do Italie mensi oklikou pres Afriku. Tento seros ma vsechno. Proste business je business. Rodina, who cares. Serialova lahudka. ()

montongery

Snad nejlepší ‘gangsterské’ melodrama, co jsem viděl. Ano, zřejmě to není asi úplně realné (i když jeden neví), ale to na kvalitě a na požitku neubírá a zřejmě si seriál ani takové nároky nedělá. Musím vyzvednout vypravěčský styl, který se u každé postavy vrací retrospektivně zpět, vždy až když se vyvine scéna u jiné postavy, takže vše vidíme a aktuální situaci vnímáme, tak jak to vidí aktéři. Většinou se dostaví šok a člověk vlastně neví, kterému aktéru by měl fandit víc.. Do toho výborná hudba a skvěle napsané postavy (hlavně v případě zprostředkovatelů), které tomu dávají um melodramatu a netypické dramatu tohohle téma. Poté dalším kladem je určitě globálnost celého děje, kdy se příběh odehrává skoro na každém kontinentu, až mi to chvíli přišlo jako Tintin pro dospělé. Jako poslední, co zde vyniká, se mi zde zdála skvěle vybarvená dynamičnost a nepřehlednost celého tohoto pro nás nedostupného a uzavřeného světa. Kdy se situace mění tak často a k tomu si aktér nemůže být jist na koho se spolehnout, že vlastně ani po většinu dobu neví, co se děje. To je skvěle ukázáno nejen na již zmíněném typu vyprávění, kdy víme tolik co postavy, ale na i neustálé dynamickém a měnícím se vývoji děje. Dále se povedl i casting (i když to je zřejmě vděčná role, tak hlavně Dane DeHaan) a vlastně jsem našel velmi málo toho, co bych mohl vytknout. Jen možná někdy bazální jednoduchost děje, kdy se vlastně točí vše kolem jedné zásilky. Ale to je na tom asi to výjimečné a tvůrci nám chtějí ukázat, co vše se může skrývat jen za jednou takovou ‘obyčejnou’ zásilkou. ()

Rockerman

Předně musím napsat, že jim ty prachy vůbec nezávidím. Jak prodejci, tak prostředníci i kupci musí čelit mnoha nebezpečím. Neustálé intriky, podrazy, podvody. Člověk - drogový mafián si nemůže být jistý svým životem ani na chvíli. Když to srovnám, tak Narcos byl autentičtější, věrohodnější, ale co se týče dramatičnosti a syrovosti (a surovosti), tak Tři nuly jsou srovnatelné. ()

yvona

Nechápu Fasoliho zálibu v přeskakování časových linek, kdy začátek je konec a naopak. Ničemu to nepomáhá, jen to vše komplikuje, takže 40 minut prakticky nevíte, která bije, protože neexistují souvislosti. Příběh je tím pádem také v tahu. Napětí téměř nulové právě díky časovým nesouladům, které  způsobují celkovou nelogičnost. Proto jen slabé průměrné hodnocení. Výborný výkon Dana DeHaana. ()

bearmeedek

Po Narkosech a Gomorrách velké překvapení. Naprosto jiný pohled a podání. Pokud se něco vymyká zavedeným pořádkům a je to jiné, tak je to hned divné. A tohle divné si dokázalo upoutat pozornost v mnoha ohledech. Dějová linka se v každém dílu vrací k nějaké jiné osobě a jede znovu v čase z jiného pohledu. Až bombastické je cestování po světě, kde filmaři neuhnuli před náročností, včetně peněz. Super je Afrika. Mexiko je tu tvrdé a hodně jiné, než v Narcos. Protože jsou zde všichni jen hajzli, žádná kladná postava, mělo by být jedno, kdo zrovna zařve. Přesto z diváckého pohledu tady má až sympatie dvojice mladých sourozenců, pašeráků. Příjemná je i kratší délka seriálu, "pouhých" osm dílů. 90%. ()

markotter

Začal jsem na to koukat v době, kdy se Outsider chýlil ke konci a po několika dílech jsem se už vůbec k Outsiderovi nechtěl vrátit. Sice jsem ho dokoukal, ale tohle je o 2 levely vejš. ()

ER

Za cenu odlišení se sledujeme epizody méně akční,vice propracované s důrazem na postavy a také ....zdlouhavé. Nechybí kecy o Bohovi,s mrtvým otcem ležící děti,nebo záběry s brouky v trávě, ale pár zavražděných ani zde nechybí. Celý seriál má patřičnou atmosféru, ale chybí mu "jiskra", typická pro Narcos. Navíc mně moc nepřesvědčil příběh. Pro ty, kteří si potrpí na "umělečtější"pohled do duší drogových dealerů v kontextu s dobrodružným příběhem,to asi bude lahůdka. Faktem je že nejvíce baví ta italská linka, která má i nejsilnější momenty. ()

Theker

Váhal som aké hodnotenie dať, pretože všetko čo napísali trojhviezdičkový hodnotiaci je pravda. Hlavne nevyvážená (oproti ostatným dvom) "americká linka". V niektorých pasážach mi to až tak moc nepasovalo do konceptu, že som to skoro začal pretáčať. No napriek tomu má seriál výbornú dynamiku (alá Gomora). Musím aj ja skritizovať vycvičenie "armádneho" kartelu, ktoré tu bolo tak zjednodušené, že minimálne táto linka by si zaslúžila plus epizódu navyše. Sám si viem predstaviť, že by mal seriál dve - tri série a potom by až tak nevadila ani tá "americká linka" a bolo by dosť priestoru na rozobratie všetkých troch liniek príbehu. 60% ()

kukkik

Tak tohle byl přinejlepším průměr. A to ještě dost slabý. Začátek vypadá slibně ale pak je to celé příšerně utahané.. dlouhá stopáž seriálu vyloženě škodí, jelikož 80% z každého dílu je zaplácnuto prázdnými scénami, které by mohly být bez problému vystřiženy aniž by to jakkoli ovlivnilo děj. Rozhovory, co by mohly trvat vteřiny zde trvají minuty, stejně tak záběry na zdi, auta, prázdné místnosti a především na protagonisty, hrozně významně hledící donikam, držící se za hlavu nebo chodící po ulici. To všechno by bylo fajn v rozumné míře ale ne, když to zabírá větší část každého dílu. Takový pokus o napodobení stylu Narcos, akorát hrozně nepovedené, utahané a nudné. 2/5 ()

Franc1s

Suburru film jsem viděl a ta mě dostala do kolen, ale jak jsem narazil náhodou na tuhle sérii, věděl jsem, že to chci vidět a že na konci všichni skončí, jak si zaslouží... Rozmáchlost byla jak u hollywoodského filmu, Itálie, Mexiko, Afrika, Amerika. Postavy výborně zahrané, že každému jsem věřil v to co dělá a z jakého důvodu to dělá...Akce neměla chybu, víceméně mexičani a džihádisti, (v mexické části jsem si hned vzpomněl na Tropa de Elite = co nejdřív musím shlédnout). Italská část byla drsná, nechutná a věřím že někde opravdu tam tak žijí (a na dovolenou tam nejedu). Celá minisérie byla jízda, občas se něco někde trošec loudalo, ale vždy přišlo cosi, co to zase nakoplo. Těch 8dní/8dílů za to stálo! A klidně bych koukl jak to chodí v Rusku :) 8/10 PS.: Tak rád bych viděl seriálovou Suburru a Gomorru... :´( ()

Inozuka

Whau ... ultimátní masakr od začátku do konce o obchodu s kokainem. Tomuto seriálu není co vytknout, je naprosto skvělý od začátku do konce a ve všech svých aspektech. Technicky i umělecky bezchybně zvládnutá podívaná o jedné zásilce drog do Evropy, sledovaná z pohledu objednavatelů - přepravců - dodavatelů. Všechny polohy zvládnuté na jedničku, explicitním násilím počínaje po niterné psychologické sondy do myšlení ústředních postav. A jako malý bonus, strhující hudba od Mogwai, která podívané dodává skvělou gradaci a není jen pouhou kulisou děje. Jeden z top seriálů poslední doby ... ()

pushover

Roberto Saviano a Stefano Sollima jsou prostě sázka na jistotu. Obával jsem se, že po všech těch Gomorrách, Suburrách, Narcos atd. už budou mlátit prázdnou slámu, ale opak je pravdou. Zvolený styl vyprávění rozdělený na příběhy dodavatelů, přepravců a odběratelů, kde jedou samostatné linky a vývoje postav se nadmíru povedl. Hlavně u sourozenců přepravců jsem místy ani nedýchal. Btw. Andrea Riseborough tady vypadá jako mix Tildy Swinton a Christophera Walkena. ()

DavidWebb

Zaokrúhlil som to na 5 lebo... neviem či sa vôbec kedy podarilo Amazonu vypotiť takúto kávu. Napriek miernej nevyváženosti jednotlivých dielov celkový dojem zostáva dosť silný a posledný diel serii nasadil korunu. Človeku napadne, kruuuciiii... ak to takto funguje aj v realite... Bez ohľadu na národnosť hercov a s prihliadnutím už na somínaný Amazon, slušné - ozaj slušné herecké výkony včítane Lagardeovej (pun intended) Riseborough. Rozhodne to zapôsobí, hoci si nie som istý či mám chuť si to niekedy zopakovať. Ale prípadnú ďalšiu sériu by som rozhodne nevynechal. ()

Brooks

Toto by si zaslúžilo väčšiu pozornosť. Epická, dokumentárne ladená freska, originálne riešiaca nie predaj, ktorý je až záverom celého procesu, ale transport kokainu od dodávateľov, cez prostredníkov, až ku odberateľom. Každá z troch línií zaberá zhruba rovnakú stopáž, ich rozdielne prostredia a zákony, ktoré musia v týchto svetoch dodržiavať, aby sa dožili ďalšieho dňa sú zaujímavé svojim kontrastom. Mexická a talianska línia sa držia zabehnutých koľají, sú predvídateľnejšie, stavajú na dejových zákrutách, ktoré už sme zopárkrát videli, ale ponúkajú špičkovú remeselnú úroveň a veľmi vďačné postavy, obsadené výraznými, nezabudnuteľnými typmi (Miguel, don Mino). Tá súrodenecká, odohraná známymi hercami, je spočiatku nemastná-neslaná, ale každým ďalším zvratom prekvapivejšia, lokáciami najexotickejšia a gradujúca do emocionálne silného záveru. Ako celok je to veľmi komplexné, realistické a nekompromisné. Skvelý elektronický soundtrack od Mogwai. Podmanivá kamera. Seriál, ktorý má miesto v mojej tohtoročnej TOPke isté. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů