Zkurvená noc

• USA 11:14 (více)

V malém městě Middelton jede mladý muž ve svém autě, značně posilněn alkoholem. Rána, prasklé přední sklo, mrtvola. Ve strachu zabalí mrtvolu a schová ji do kufru auta. Přijíždí mladá žena s úmyslem pomoci a zavolá svého dobrého přítele, velitele policie. Jelena tu někdo srazí každou chvilku. Policista přijíždí a požaduje otevření kufru auta. Jak sám pozná, jelen to určitě nebude. Mladík, pronásledovaný policistou, se dává na útěk a mezitím z policejního auta vybíhají další dva zadržení jedinci. Následuje spletenec situací, které divákovi dovolí pochopit celý děj až v případě, kdy uvidí všechny události z různých úhlů. (MiD)

mira.l

Zpočátku poněkud chaotický řetězec situací se nakonec v závěru slepí nějak dohromady. Jak už tu zaznělo mockrát, film se zabývá relativně krátkým časovým úsekem, v němž se několika postavám, které spolu mají společného víc, než by se na první pohled zdálo, stane spousta převážně neveselých událostí, vše pro všechny vrcholí ve stejný čas 11:14. Je to takový typ filmu, který nemá žádnou přesně vymezenou dějovou linku, ale řada krátkých dějových skečů, podaných ne zrovna časově chronologicky, dá nakonec dokupy příběh, na který se vcelku jednou dá podívat, víckrát asi Hilary Swank s rovnátkama a přespolní, nebo spíš přesuliční běh s utrženým zamraženým pánským přirozením vidět nepotřebuju. ()

ER

Ta čtvrtá hvězdička je tak trochu na hraně,protože tady se hodně kopírovalo, ale výsledek je solidní. ()

mirra66

Komedie, černá komedie, dobrá černá komedie, velmi dobrá černá komedie, to je nejpřesnější. O čem tato "velmi dobrá černá komedie" vlastně je? Je to vtipný příběh o Smolíčkovi, každý to znáte, ne? (Jelen a malý parchant, říkali mu Smolíček Pacholíček, ale byl to nevychovaný a rozmazlený pacholek). Ne, dělám si legraci, je to příběh o "smolíkovi", tedy, jak český název napovídá, o zkurvené smůle několika nešťastníků, kteří si jedné normální noci mysleli, že jsou šťastlivci a "smolíka" (smůlu, zkurvenou smůlu) nikdy nepotkají. Jednotliví "nehrdinové" příběhu otevírají "Jezinkám" různé dveře života různým způsobem a za to dostanou od "Jezinek" přes prsty, každý jinou ranou. Konec je nečekaný a dokonale spojuje kruh osudu všech "pacholíčků" tvořících příběh. Jak nemám rád vrstvené příběhy, tak tady to bylo jednoduché, vtipné a bavilo mě to. Jelikož jsem se bavil dobře, VELMI dobře, tak musím také velmi dobře ohodnotit. Proto tak činím a nasmolil jsem zde hodnocení ve výši 75%. ()

markotter

Jedna půlhodinka v podání několika postav, kde všechno souvisí se vším. Je to jednoduché, je to vtipné, je to nekorektní a netrvá to moc dlouho. Smrt u náhrobku mně hodně pobavila. ()

balcazar

Rýchle, akčné, často morbídno vtipné. Je zaujímavé, ako sa tvorcom podarilo v priebehu necelej hodiny a pol až nečakane detailne poprepájať jednotlivé príbehy. Film sa s divákom hrá aj ho skúša. Musíte byť totiž každú minútu v strehu, lebo vám nemôže ani na chvíľku ujsť, kto, kde, kedy, s kým a prečo. Desať minút do konca ešte nebolo nič jasné a ja som sa pýtal, či je 85 minút dosť. Hoci by som prijal ešte 10-15 minút, ktoré by sa dali do filmu vopchať, tým, že sa akcia vo filme začína od samého začiatku, to vlastne bolo akurát. ()

kukkik

Velice dobře seskládané historky, jen škoda, že film nemá nějaký dovětek, kde by se policie a jiné zákonné orgány snažily celou noc rozluštit. 4/5 ()

Nix

Náhodné události více postav, které pak se protnou v příběhu bývají zajímavé a film opravdu začíná dost neobvykle. Avšak mi přišlo, že po nějaký době trochu ztratil dech, ale vybraná sebranka herců byla fajn a snažila se. Byla to fajn jednohubka avšak v závěsu podobných filmů má ještě co dotahovat. Ale Swayze překvapil a Hilary taky. ()

KdG

Zajímavej propletenec osudů, celkem se mě to líbilo ale nějak obzvlášť mě to nenadchlo. Lepší ***. ()

Martini98

Tento snímek mě mile překvapil, je to celkem zběsilá jízda, co Vás vtáhne do děje a nepustí! Doporučuji, dokonce se i zasmějete a odnesete si i ponaučení! Co a kde se nemá strkat!!! =)) ()

DjMetal

Presne ako napisal don corleone Zajímavosti: Slovo "fuck" ve filmu zazní 57krát. Bolo to presne nacasovane co sa stane v ten isty cas. Takuto noc by som nikdy nechcel prezit. Patrck Swayze si zahral velmi dobru ulohu, takeho tatinka, co chcel zachranit svoju dcerusku a trochu sa mu to nedarilo. Rad by som si pozrel este filmy takehoto zanru. ()

xenopus

Ledaskdo tento film srovnává s 21 gramy. Co se týče formy, je to správně - příběhy několika lidí rozkouskované do několika částí, které jsou poskládány nechronologicky tak, aby nakonec v mysli pozorného diváka vznikl kompletní příběh. Jenže Zkurvená noc má narozdíl od 21 gramů větší švih a navíc humor, a dokonce jeden z mých nejoblíbenějších druhů - humor černý. A ještě navíc příjemná stopáž a Patrick Swayze. Nemohu dát stejné hodnocení, dopustím se podle některých urážky, ale s klidným a především pobaveným srdcem dávám krásné 4* a 21 ať si zůstane na svých bídných třech. ... Perfektní scénář! ()

Banned

A neboli, v originálním filmovém názvu, 11:14. Film už jsem viděl asi 3krát a vůbec by mi nevadilo, kdybych ho viděl znovu... Opravdu dobře promyšlený scénář šesti lidí, šesti příběhů, které se právě osudově střetnou v 23:14. ()

aa12

Proč tomu sakra dávají distributoři tenhle název, no to bude asi tím že když lidé uvidí tenhle jadrný název tak to v nich vzbudí zvědavost a je větší šance že se na ten film podívají, no nicméně velice chytře postavený film. Vzít příběhy různých lidí, které se dějí současně a splést z toho jednu vánočku byl honě dobrý nápad, takovéto filmy s chytrým scénářem mě baví a mělo by jich být víc. ()

Haloo5

Filmu sa nedá vytknúť užasne spracovaná prepojenosť medzi jednotlivými príbehmi. Dej je plný zvratov, morbídnosti, koniec je skutočne nečakaný, herci podávajú celkom slušný výkon... avšak postrádam tu šmrnc, ktorý by tomu všetkému dal korunu a niečo, kvôli ktorému by som mal nutkanie pozrieť si ho znovu. ()

Looka

80% Klasickým postupem rozsekaná a přemíchaná story o tom, jak přijít o ptáka, přimotat se k fingované vloupačce a potrápit fotra Swayzeho, který se chtěl jen v klidu podívat na dokument o varanech. ()

Oudee33

To je tak když se sejde lehkomyslný opilec, manipulantka, budoucí otec nechtěného dítěte, pitomci s dodávkou, roura za pultem a láskyplný otec za jednoho letního večera, kdy se jim to lehce zvrtne.. Výborný herecký výkony, dobře propletený a podaný příběh podtržený zajímavou a odlehčenou zvukovou kulisou. U mě dobrý.. 85% ()

Alouette

Pár příběhů, které se pomalinku skloubí dohromady. Jde o jedinou minutku, která je pro všechny protagonisty osudnou. Opravdu jsem se pobavil. ()

sWONDER

Neustále drží divákovu pozornosť a to sa ráta. Zábavná rýchlovka, ktorá slušne pobavila, preskúšala pozornosť a ešte ma aj stihla nasrať. Za celú túto skurvenú noc môže v podstate jedna radodajk, ale fakt dosť dobrá. 75% ()

milwaukee

Když jsem poprvé zaslechl název filmu, vůbec jsem netušil, do čeho jdu. Jelen, utrženej pinďour, šukačka na hřbitově, varan komodský a já pořád nevěděl, která bije. A pak nastal čas 11:14 pm a najednou mi to všechno docvaklo. I když překlad filmu je trochu mimo mísu, naprosto perfektně vystihuju, o co tady jde. Dávám pět hvězd, protože jsem se bavil od začátku do konce. Taky si budu pamatovat, že se nevyplácí šukat na hřbitově a když už, tak ne za úplňku a v 23:14, protože bych mohl přijít o hlavu. Ale to už by byla Ospalá díra ()