poster

Murder at the Gallop

Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 1963, 81 min

 • verlit
  *****

  Margaret Rutherford vlastně podobou slečně Marplové moc neodpovídá. Ale komu by to vadilo, když je tak zatraceně roztomilá. Murder at the Gallop má všechno, co má stará dobrá detektivka mít a ještě trochu navíc - nezapomenutelná scéna, ve které tančí slečna Marplová twist je prostě...nezapomenutelná!(19.4.2004)

 • hanagi
  ****

  Všetečnou slečnu Marplovou mám moc ráda, možná nejraději z postav Agathy Christie. A i když Margaret Rutherford má daleko k pohádkové babičce, protože se svým zjevem a temperamentem spíše podobá buldokovi ženoucímu se po stopě...,nevadí mi to, naopak. S anglickým suchým humorem a ve svižném tempu řeší všechny záhady a dává mi možnost podívat se na známé příběhy trošku jiným pohledem.(1.8.2018)

 • Oskar
  ****

  Záhadná smrt starého podivína s fobií z koček a hordou chamtivých příbuzných v rodokmenu znovu povolá do akce slečnu Marlpeovou a je to zase o něco větší sranda než minule. V předloze (nebo pravděpodobně spíš volné inspiraci) Agathy Christie Po pohřbu sice celou věc vyšetřuje Hercule Poirot, ale kdo by ho postrádal... Kdybych měl někomu, kdo se chce se sérií jen zběžně seznámit, doporučit jeden reprezentativní díl, vybral bych tento. Zatímco první film je relativně nejvíc detektivní a třetí a čtvrtý už by se daly nazvat bezmála crazy komediemi, druhý film je ve vyvážení těchto dvou žánrů asi nejúspěšnější. 80%(11.12.2010)

 • kareen
  ****

  I když má robustní, rázná paní Marplová do svého předobrazu milé, zdvořilé a hodné venkovské tetičky hodně daleko, vnáší do své postavy velmi příjemný humor, takže jí to rádi odpustíte. Samotné detektivní pátrání v duchu nejlepších knih Agáty Christie je dostatečně napínavé i vtipné, zvláště originální pojetí tance hlavní hrdinky mě dost pobavilo, všechno je to tak roztomile starosvětské a vedle ostatních filmových zpracování velké spisovatelky patří tento příběh rozhodně k těm lepším.(8.3.2013)

 • dopitak
  *****

  Well done, opět a znovu. Úžasně kouzelná hravá hudba hned od úvodních titulků, srandovní ale i chvílemi vypjatá atmosféra a legrační duo Marple + Stringer, to jsou hlavní pilíře úspěchu.___ Znám filmy, kde přijít o prvních patnáct minut neznamená zcela nic. Pak jsou filmy jako třeba Murder at the Gallop, kde jsme po čtvrthodině uprostřed děje a nevidět začátek = nevědět vůbec nic. Osobně upřednostňuju druhou skupinu.___ They have their methods, we have ours.(6.8.2008)