Vyšinutý

• USA Unhinged (více)
Trailer 1

Tento aktuální psychologický thriller zkoumá křehkou rovnováhu současné společnosti a dovádí agresi za volantem, se kterou jsme se už všichni setkali, k naprosto nepředvídatelnému a děsivému vyústění. Rachel (Caren Pistorius) jede pozdě do práce a na semaforu se dostane do ostré hádky s jiným řidičem (Russell Crowe), který má ze svého dosavadního života pocit bezmoci a připadá si všemi přehlížený. Rachel a všichni, které má ráda, se brzy stanou terčem muže, který si umane, že na tomto světě po sobě zanechá ještě poslední stopu tím, že Rachel udělí řadu vražedných lekcí. Následuje nebezpečná hra kočky s myší, která dokazuje, že si nikdy nemůžete být jisti, že ve vaší blízkosti není někdo na samé hranici vyšinutí. (Vertical Entertainment)

Trailer 1

Mordenroth

V minulosti sme boli zvyknutí na sofistikovanejšie záležitosti typu The Hitcher, Falling Down alebo Phone Booth a pod. Dnes nám stačí k dokonalosti jednoduchosť typu Unhinged. Prekvapivo to však šliape veľmi dobre a nejaké tie drobné kozmetické chyby sú pomerne ľahko prehliadnuteľné. „Průser“ sa teda rozhodne nekoná. ()

Marze

Ciste popcornovy thriller, ktery je prehnan nad uveritelnost. Russel Crowe je nasilny, rozzureny a nemilosrdny, vy se nebavite? Je tezke si predstavit nekoho tak zoufaleho. Chtelo by to vic nez plakatove postavy, scenar, ktery je vic nez popis a rezisera, ktery je vice nez dopravni policista. Filmu ale nelze uprit, ze neztraci celou dobu adrenalin. ()

Shakers

Námet nie je zlý, dokonca vie film aj zaujať, upútať diváka v niektorých scénach, ale toľko nelogických vecí (Russell Crowe chodí ako ninja) a rozhodnutí čo sa tam stane je až smiešne. Určite by som ten film vedel potopiť ešte viac, ale nechcem, pretože aj keď to bola v niektorých častiach riadna chujovia, bavil ma tento Thriller s tučným Russellom. Až tak tučným, že som chvíľku uvažoval, či to nie je John Goodman. 60% - 3* ()

castor

Podobné jednohubky můžu. Tahle je navíc solidně brutální. Troubení, problikávání, gestikulace a nadávky. Spirála agresivity za volantem roste. Mnozí šoféři mají falešnou představu, že musí vychovávat nebo trestat ostatní řidiče za jejich chování. Přitom jedna negativní akce často vyvolá další reakci. Stejně nepřátelskou. Aneb béčko, které tahá do slušných čísel ufuněný Russell Crowe a jeho nekompromisní kroky. Nejprve se v nás ovšem tvůrci snaží vzbudit sympatie k hlavní hrdince. Docela marně. Soudí se s exmanželem, má nemocnou matku, má problémy v zaměstnání, nestíhá odvézt syna do školy a celkově má s dochvilností velké problémy. Navíc chytla ranní špičku se vším všudy, kdy na semaforu před ní stojí řidič, který zřejmě čeká, že zelená bude ještě zelenější. A na problém je zaděláno. Ač je úvod věnovaný mladé matce a jejím blízkým, hodinka uplyne zatraceně rychle. Sice zná poznávací značku jeho auta a telefonní číslo jeho mobilu, na policii se ovšem obrátí zoufale pozdě. U Crowea pak zase chybí nějaké hlubší vysvětlení (ano, přišel o práci i manželku), jeho agresivita eskaluje zatraceně rychle. Navíc na režisérské židli neseděl nikdo, kdo by vytasil psychologicky propracovanější thriller. Nicméně své momenty má a mně to stačilo. O žádný novodobý Spielbergův Duel se samozřejmě nejedná, nicméně mi výsledek lehce připomněl jiné dvě jednohubky, v obou shodou okolností hraje Halle Berry: Tísňová linka a Na doraz. Takový místy hodně naivní vztyčený prst před rostoucí agresí ve společnosti. Nicméně závěr bych aspoň o pět minut prodloužil. ()

POMO

Překvapivě vyhrocené, pomalu do slasher vyvražďovačky. Ovšem zbytečně přepáleně, nedůveyhodně a s logickými hloupostmi. Crowovi by role možná sedla, kdybychom ho neznali coby áčkového charakterního herce. Zvyknout si na něj a docenit jeho výkon coby vyšinutého psychopatického násilníka a vraha je zde takřka nemožné, taky pro jednorozměrnost jeho postavy bez jakéhokoliv vysvětlení příčin. V rámcí žánru naprosto zbytečný film, který svoji bezmozkovitost přehlušuje hrubým násilím. ()

• Na konci filmu hraje píseň „The Reaper“ od Keep Shelly In Athens. (Duoscop)
  • Žiadne z policajných vozidiel nemá na sebe identifikačné číslo jednotky. (Arsenal83)
  • Natáčalo sa v americkom štáte Louisiana, predovšetkým v meste New Orleans a priľahlej časti Jefferson Parish. (MikaelSVK)

Související novinky

Russell Crowe jako nelítostný gangster

Russell Crowe jako nelítostný gangster

14.05.2020

Australský herec Russell Crowe (Gladiátor) si zahraje ve snímku American Son, jenž je remakem oceňovaného filmu Prorok Jacquese Audiarda. Příběh vypráví o muži, který ve vězení spadne pod křídla… (více)