Vyšinutý

• Kanada

• Austrálie

Thriller / Akční

USA, 2020, 90 min

Přesně ten typ filmu, který bych si za absence Rusella Crowea, jenž je pořád ,,áčkovým" hercem, dokázal představit v neděli večer na Barrandově. Bez něj by to totiž nefungoval. On zde ale výborně zahrál naštvaného, rozzuřeného a psychicky narušeného obrovitého chlápka, který nemá co ztratit. No a když ho jedna ženská vytroubí, tak se vydá na cestu, z níž není návratu. Ano, příběh dosti stupidní, on ani ten scénář nepřichází s nějakými inovativními nápady (ta všudypřítomná absence policejních složek až na pár výjimek do očí bijící). Takže celá zápletka působí mdle a omšele. Film vytahují z průměrných vod dva, možná tři aspekty: excelentní Crowe (ano, přehrává, ale do té role se to hodilo), drsné pojetí nebojící se šáhnout po krvavějších momentkách (třeba scéna na dálnici TOP) a jednouchý, leč velice efektivní soundtrack zakládající si převážně na dunivých a podmanivých tónech. Nesmíte od tohoto filmu čekat nikterak promyšlenou záležitost. Na chvíli vypněte mozek a uvidíte, že to dokáže zabavit. Za mě dávám 6,5/10(1.11.2020)

Vyžranej pupkatej Russell, ztvárňující brutální hovado, kterýmu solidně přeskočilo. A ztvárňuje ho tak přesvědčivě, že mu to všechno žeru. Srovnávat to s Volným pádem asi ani moc nejde, byť jde o zachycení podobné situace, jen z druhé strany a s mnohem brutálnějším a nebezpečnějším záporákem. Velmi dobrý psychothriller, který sice má svoje slabá místa, ale atmosféricky funguje a napětí je slušně dávkované, protože jakmile se tempo rozjede, nezastaví se až do konce..(30.10.2020)

Tam kde Voľný pád s Douglasom skončil, tam sa Narušený len rozbieha. Človeka, ktorý práve urobil čin vďaka ktorému sa vzdal akejkoľvek budúcnosti, práve urazí trochu vystresovaná mamina. A začne sa jej peklo, pretože chlapík, ktorý už nemá pre čo žiť, sa rozhodne, že jej udelí lekciu. Postavu ústredného magora som celkom chápal a v podaní extrémne vyžratého Russella Crowea (pôvodne uvažovali o Johnovi Goodmanovi, ale keďže za posledné roky príliš schudol, tak obsadili Russela :))) bol rozhodne pôsobivý a všetky tie jeho skutky veľmi nepríjemné. Bohužiaľ všetko ostatné je tuctová rutina. Scenár, situácie do ktorých sa dostane jak zloduch tak hrdinka, hlavná hrdinka, vedľajšie postavy a bohužiaľ aj réžia, ktorá často nedokáže z jednotlivých scén vydolovať poriadne dusivú atmosféru. A nezachráni to ani akčná stránka, ktorá je OK, ale nič extra. Takže na tretiu hviezdičku to preklopil len ťažkotonážny Crowe a už to viac vidieť nechcem. P.S: Chudák môj obľúbenec Jimmi Simpson. 5/10.(23.10.2020)

• Maynard.

Ovšem, tohle je teda pořádná srágora! Příběhově jednoduchý, to by mi až tak nevadilo, páč v jednoduchosti je přece síla. Ale tady je to až stupidní... Malej příklad- paní volá na tísnivou linku, že ji v autě pronásleduje vrah, kterýho hledá půl země, no a operátor ji řekne, že teď všichni policajti jsou u nehody a že nikdo nemůže dorazit :o)). Je toho tam spousta takovejhlech debilit. Hlavní herečka mě neskutečně drásala a ani se nedivím Crowovi, že po ní šel. No a co se týče Russella, tak z něj se stala chodící bečka sádla, která si sice ještě zachovává důstojnost, ale nebude dlouho trvat a přijde o ni. Tohle je šit film, kterej není vůbec dobrej, blééé(25.10.2020)

Prasorasl Vránae zjevně nezvládl přechod, po kaši z rendlíka, ucháči mlíka, pecnu chleba, mámě a tátovi se jen zaprášilo a vsadím se, že na place i sám vyžral veškerý keterink pro stohlavý štáb. Nicméně kromě šlachovitých dobroserů mu vcelku jdou i otylí psychopati, co se nebojí jednu pořádně přimrdat ani dětem, ani padesátikilovým samoživitelkám s drolícími se sociálními rolemi. Jednoduché, místy na hlavu postavené, nicméně solidně gradující, odsejpající, roztomile surové a se solidně mrazivým vepřovým úchylem.(5.11.2020)

• - Je to první celovečerní film, který se v amerických kinech dočkal širokého uvedení po pěti měsících (od poloviny března do poloviny srpna 2020) po uzavření kin v důsledku pandemie Covid-19. (Maulincio)

• - Tom Cooper (Russell Crowe) jezdí v šedém pick-up novějšího typu s poznávací značkou 711 TPX. (fanda124)

• - Když nastupuje Rachel (Caren Pistorius) do auta, aby odvezla Kyle (Gabriel Bateman) do školy, tak dvakrát po sobě otevírá dveře. (Duoscop)