Vyšinutý

• USA Unhinged (více)
Trailer 4

Tento aktuální psychologický thriller zkoumá křehkou rovnováhu současné společnosti a dovádí agresi za volantem, se kterou jsme se už všichni setkali, k naprosto nepředvídatelnému a děsivému vyústění. Rachel (Caren Pistorius) jede pozdě do práce a na semaforu se dostane do ostré hádky s jiným řidičem (Russell Crowe), který má ze svého dosavadního života pocit bezmoci a připadá si všemi přehlížený. Rachel a všichni, které má ráda, se brzy stanou terčem muže, který si umane, že na tomto světě po sobě zanechá ještě poslední stopu tím, že Rachel udělí řadu vražedných lekcí. Následuje nebezpečná hra kočky s myší, která dokazuje, že si nikdy nemůžete být jisti, že ve vaší blízkosti není někdo na samé hranici vyšinutí. (Vertical Entertainment)

Trailer 4

gogo76

R. Crowe poriadne pribral, ale seklo mu to aj s tými kilami navyše. Nie je to tak dávno keď bol jedným z najobsadzovanejších hercov a darilo sa mu točiť úspešné filmy. Film Rozzúrený považujem po dlhšej dobe hodný jeho účasti a talentu. Je to síce len taká thrillerová jednohubka, ale poctivo vtiahne do deja a je vidieť, že Crowe si tú rolu užil. Je dosť pravdepodobné, že si to užije i väčšina divákov. Nejaká podobnosť s filmom Voľný pád (M. Douglas) tu je, ale tam je iná kvalita. Aj tento film na tom mohol byť o dosť lepšie, stačilo pridať pár minút a rozobrať iba jemne naznačené problémy, ktoré Crowe v úvode evidentne mal. Trochu unáhlený záver tiež mohli trochu roztiahnuť. Väčšina v tom vidí priemer ja o čosi viac, navyše som si tú jazdu s Russelom celkom užil. 70%. ()

Othello

Sakryš, všechny vtipy na tlustýho Crowa jsou již rozebraný. Co se samotného filmu týče, tak je to rozsypaná kompilace témat točících se kolem chování za volantem, problémů spojených s komunikačními technologiemi, obligátního překlopení oběti v lovce či proměňující se doby, která nechává některé lidi za sebou. Je to všechno ale hrozně povrchní, protože mnohdy jsou postavy filmem trestány nesmyslně (žena, co si maluje v autě oči fatální nehodě stejně zabránit nemohla), o pozadí antagonisty, který se snaží chvíli zaujmout pozornost jako novodobý D-Fens se vlastně nic nedozvíme a celá ta linie o tom, jak jednoduše můžeme být vysledováni skrze komunikační zařízení padá k zemi s tím, jak nikdo není schopný po celou dobu jeho killing-spree vystopovat záporáka, který se ani nijak nesnaží nebýt vypátrán. Jako bohapustý thriller to bohužel moc nefunguje taky, protože se nás film několikrát snaží přesvědčit, že John Goodman se dokáže potichu k někomu zezadu připlížit, nikdo v koloně si nevšimne, když do jiného auta vedle opakovaně vráží auto další a navíc je to tak nějak nedobře sestříhaný, že místy to působí, jakoby se film na poslední chvíli zbavoval nějakýho obsahu. A automobilové honičky jsou nastříhány v dokola stejném módu A (záběr na auto hrdinky), B (záběr na hrdinku v autě), C (záběr na auto antagonisty), D (záběr na antagonistu v autě). ()

choze

"Pořád v tvé omluvě cítím slabý nádech Naser si". Kdybych si měl vybrat, jestli se dostanu do rukou Russellu Croweovi v Gladiátorovi nebo ve Vyšinutém, jednoznačně volím Russella-Gladiátora. Umřel bych okouzlený jeho charizmatem, oslepený jeho lesknoucími se svaly, možná i sexuálně vzrušený (ač heterák) a hlavně jedním rázným seknutím mečem. To vyžranému Vyšinutému-Russellovi bych nejspíš - jakmile by měl obdařil svým funivým úsměvem - ušetřil práci a sám se umlátil heverem, protože i když tu jeho postava není nijak zvlášť psychologicky prokreslená, ani nijak extra zahraná, na první pohled působí jako hovado, které vám svýma tlapama rozdrtí lebku jako ořech. Tedy hned potom, co si podá všechny vaše blízké... A to jen proto, že jste něj na silnici právem zatroubili. Co by asi udělal, kdybyste mu ukázali fakáče nebo hodili myšku? Hmm, tady cítím potenciál na báječnou sérii... OK, to by byl hlavní klad snímku - jestli je film tak dobrý jako jeho záporák, pak je na tom Vyšinutý dobře. Záporáka, který nemá žádné brzdy, se tu bojíte, sympatické hrdince (kterou by ještě před pár lety hrála přímo Jennifer Connelly a ne její neznámý klon) fandíte a nějaké to napětí a příjemně nepříjemné momenty se tu taky najdou. Jako když hlavní hrdinka po prvním pošťuchování se s ústředním magorem platí na benzince a uvidí ho čekat v autě venku a chvíli váhá, jestli je pro ni opravdu hrozbou a má kvůli němu někoho obtěžovat o pomoc. Je tohle den, kdy mě nějakej cvok rozseká na kousíčky? Skvělá scéna. Taky útoky na hrdinčiny blízké jsou brutální, až z nich mrazí. A hrdinčin závěrečný badass moment byl béčkově cool. Ale nebudu vám lhát - scénář ani režie žádná sláva, celé to vypadá televizně a až v závěru se dočkáme pár havárek, u kterých mám pocit, že jich v trajleru bylo víc než ve filmu... Plus finální duel je zívačka. A zajímavý message o dnešní vystreslé, neempatické a vzteklé společnosti je tu spíš na okrasu (skutečně dobře je zpracovaný v Beef, kde se neprohání žádný psychopat, ale válčí spolu dva obyčejní frustrovaní lidé). Srovnání s Volným pádem je podle mě mimo - tam s D-fensem sympatizujete, tohle je ale klasický thriller o terorizujícím vražedném psychopatovi. Průměrný road (rage) thriller v městských kulisách, který jsem si ale docela užil. ()

tron

„To bolo síce úprimné, ale stále nie ospravedlnenie.“ No, tu sa bohužiaľ nedajú ktovieako prižmurovať oči, toto je naozaj len solídna jednohubka s monštruóznym (vyložte si to ako chcete) Russellom Croweom. Slávneho Austrálčana po tomto filme ženy určite milovať nebudú, ale zas ako správne podotkla moja pani manželka, asi mu na tom ani nezáleží. Tak či onak to Gladiátor dal na veľmi solídnej psychoúrovni. Preto zamrzí nie príliš správne vybratá ústredná hrdinka, ktorá pravdupovediac nie je príliš sympatická. Najviac mi ale prišlo ako veľká škoda to, že scenárista si dal málo záležať, vinou čoho som si každých 10 minút vravel „no moment a prečo neurobila toto“ alebo „čože, prečo namiesto toho neurobil tamto?“ (nebudem spoilerovať, ale pri pozeraní si na mňa určite spomeniete). Každopádne sa priznám (ale to sa mi nikdy nesplní), že by som si na túto tému (samozrejme s vracajúcim sa Croweom) veľmi rád predstavil sériu typu Piatok 13, v ktorej by sa šialený antagonista vracal zas a znova po štýle Jasona alebo Maniac Copa. ()

Spiker01

Kvůli faktu, že jsem se do filmu vrhl až s dvouměsíčním zpožděním, jsem byl zásadně ovlivněn tím, že nemám čekat moc a bude se jednat o přestřelenější a hůře natočenou verzi skvělého Volného pádu. Takže mě obrovsky překvapilo, že jsem se u filmu vlastně bavil celou dobu a díky tomu, jak je to nepříjemně a hekticky sestříháno, jsem vlastně ani neměl prostor se nudit. Hlavním důvodem, proč jsem se do Vyšinutého pustil (a byl jsem před tím varován), je Russell Crowe, který je u tohoto malého produkčního studia možná tak trošku omylem (spíše než prachy se mu fakt musel líbit scénář), ten je tu však ale správně maniakální a budete z něj mít respekt snad jako z nezastavitelného Terminátora (samozřejmě v kontextu toho, že do něj smolařka Caren Pistorius nevypálí tolik kulek). Hodnocení nakonec také není tak bídné, jako bývaly recenze, takže to zkuste...70% ()

• Je to první celovečerní film, který se v amerických kinech dočkal širokého uvedení po pěti měsících (od poloviny března do poloviny srpna 2020) po uzavření kin v důsledku pandemie Covid-19. (Maulincio)
  • Russell Crowe (Man) řídí Ford F-Series Super Duty z roku 2002, ale v žádném záběru není vidět logo Ford. Rachel (Caren Pistorius) řídí Volvo 960 z roku 1995. (Maulincio)
  • Na konci filmu hraje píseň „The Reaper“ od Keep Shelly In Athens. (Duoscop)

Související novinky

Russell Crowe jako nelítostný gangster

Russell Crowe jako nelítostný gangster

14.05.2020

Australský herec Russell Crowe (Gladiátor) si zahraje ve snímku American Son, jenž je remakem oceňovaného filmu Prorok Jacquese Audiarda. Příběh vypráví o muži, který ve vězení spadne pod křídla… (více)