Vyšinutý

• USA Unhinged (více)

Tento aktuální psychologický thriller zkoumá křehkou rovnováhu současné společnosti a dovádí agresi za volantem, se kterou jsme se už všichni setkali, k naprosto nepředvídatelnému a děsivému vyústění. Rachel (Caren Pistorius) jede pozdě do práce a na semaforu se dostane do ostré hádky s jiným řidičem (Russell Crowe), který má ze svého dosavadního života pocit bezmoci a připadá si všemi přehlížený. Rachel a všichni, které má ráda, se brzy stanou terčem muže, který si umane, že na tomto světě po sobě zanechá ještě poslední stopu tím, že Rachel udělí řadu vražedných lekcí. Následuje nebezpečná hra kočky s myší, která dokazuje, že si nikdy nemůžete být jisti, že ve vaší blízkosti není někdo na samé hranici vyšinutí. (Vertical Ent.)

POMO

Překvapivě vyhrocené, pomalu do slasher vyvražďovačky. Ovšem zbytečně přepáleně, nedůveyhodně a s logickými hloupostmi. Crowovi by role možná sedla, kdybychom ho neznali coby áčkového charakterního herce. Zvyknout si na něj a docenit jeho výkon coby vyšinutého psychopatického násilníka a vraha je zde takřka nemožné, taky pro jednorozměrnost jeho postavy bez jakéhokoliv vysvětlení příčin. V rámcí žánru naprosto zbytečný film, který svoji bezmozkovitost přehlušuje hrubým násilím. ()

verbal

Prasorasl Vránae zjevně nezvládl přechod, po kaši z rendlíka, ucháči mlíka, pecnu chleba, mámě a tátovi se jen zaprášilo a vsadím se, že na place i sám vyžral veškerý keterink pro stohlavý štáb. Nicméně kromě šlachovitých dobroserů mu vcelku jdou i otylí psychopati, co se nebojí jednu pořádně přimrdat ani dětem, ani padesátikilovým samoživitelkám s drolícími se sociálními rolemi. Jednoduché, místy na hlavu postavené, nicméně solidně gradující, odsejpající, roztomile surové a se solidně mrazivým vepřovým úchylem. ()

DaViD´82

Přímočará odsýpající žánrovka, která by chtěla stát po boku podobně zaměřených kultovních snímků ve stylu Duelu či Stopaře, ale na to jde až o příliš rutinérské vidět-a-hned-zapomenout béčko. Nebýt působivě nakynutého znepokojivého Crowea, který to celé utáhne navzdory všem do očí, uší i ksichtu bijícím nelogičnostem (a že jich je) i nesympatickým klaďasům, kterým by divák měl zřejmě jakože fandit, tak to ani nestojí za pozornost. PS: Škoda, že již Hauer nežije, mohla vzniknout dvojka "kterak Řidič nabírá Stopaře". ()

MrHlad

Na Vyšinutém mě nejvíc bavilo sledovat Russella Crowea a jeho snahu nehrát zbytečně moc dobře, aby nebylo vidět, jak zbytek filmu stojí za prd. Většinou se mu to daří, ačkoliv v pár scénách je evidentní, že se musí hodně držet na uzdě. Jinak tu ale fakt stěží nacházím něco, kvůli čemuž bych mohl tuhle thrillerovou rutinu komukoliv doporučit. Akční scény a honičky jsou natočené bez nápadu, vedlejší postavy jen lehce načrtnuté a těch devadesát minut se zatraceně táhne. Díky sestřihu z reálných událostí, který nám tvůrci pustí spolu s úvodními titulky je navíc očividné, že Vyšinutý by strašně rád byl nejen thrillerem, ale i komentářem k současné stresem prolezlé Americe. A na to je bohužel moc jednoduchý a nezábavný. Popravdě kdyby v tom nehrál Russell Crowe, nevěřím, že by se ten film dostal do kin. A vlastně ani nevěřím, že by někoho zaujal. Nemá čím. ()

Fr

„MYSLÍM, ŽE NEVÍTE, CO ZNAMENÁ MÍT ŠPATNEJ DEN. TO ALE ZJISTÍTE...“ /// Psychothriller o čurákovi, kterýmu totálně jeblo. No… von je to možná spíš horor, protože Russel Crowe je parádní psychopat a sledovat jeho počínání je pro silnější nátury. Pravdou je, že má ve svým řádění kurevskou kliku a vobčas mu ostatní svým chováním pomůžou … prostě, jak už to tak u těhle filmů bejvá. Slabší povahy se nadechnou, když Rachel dojde, že musí vzít osud do svých pazour. Bohužel pak jsou místa, kdy se tomu musím smát – včetně toho finále. Škoda. Chvíli to bylo dobrý a emoční maso! Nejen pro chronický klaksonáře… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám před důchodem a v kapse výpověď. 2.) Jsem nervák. Hlavně za volantem... 3.) Thx za titule „honsko“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *** ()

• Ač se Russell Crowe představí jako Tom Cooper, tak v titulcích je zapsán pouze jako „Man“ („muž“). (Maulincio)
  • Po závěrečném boji jsou Rachel (Caren Pistorius) a Kyle (Gabriel Bateman) po pár hodinách, možná minutách, policií propuštěni, aniž by byli transportováni do nemocnice k dalšímu vyšetření, přestože byli oba brutálně fyzicky i psychicky napadeni. Rovněž okamžitě jedou autem, ale Rachel by neměla být ve stavu, ve kterém by mohla řídit, alespoň několik dní. (Maulincio)
  • Na konci filmu hraje píseň „The Reaper“ od Keep Shelly In Athens. (Duoscop)