Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

V příběhu, v němž se proplétá horor s milostnou romancí, plnou vášně i humoru, ožívá legenda o doktoru Frankensteinovi a jeho monstru. Tentokrát však geniální vědec (v podání rockové hvězdy Stinga ) vdechne život krásné ženě (hraje ji Jennifer Bealsová) a záhy pocítí moc lásky. Velkolepá podívaná vypráví o tom, jak se Frankensteinovy výtvory snaží najít vlastní místo ve světě oslňující Eva (Bealsová) zdůrazněním své sexuální nezávislosti a její poněkud komický druh Viktor (Clancy Brown) tím, že se naučí vážit si sám sebe, při čemž mu pomáhá soucitný cirkusový trpaslík (David Rappaport). Dokáže se doktor Frankenstein vyrovnat s tím, když se jeho monstrum vrátí a chce se stát jeho nevěstou? Skvělé herecké výkony, perfektní kamera a nádherné kostýmy to vše je součástí pozvánky na svatební noc, na niž hned tak nezapomenete. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (5)

VanTom 

všechny recenze uživatele

Hromský úvod s parametry gotického hororu mate tělem, posléze totiž "variace (n)a pokračování" frankensteinovské klasiky plyne pozvolna jako pohodová skorokomedie o spřátelení dobromyslného monstra Viktora (sic!, skvělý Clancy Brown) na jedné straně, a romanticko-emancipační, kostýmní pygmaliónovská (pře)výchova původně pro něj stvořené nevěsty na té druhé. Namísto nevyhnutelného spojení se drama v závěru spíš zkratkovitě rozpadá. ()

Reklama

Han22 

všechny recenze uživatele

Neprávem neznámá a zapomenutá verze Frankensteina. Příběh začíná požárem při pokusu vytvořit již existujícímu monstru nevěstu. Monstrum doměle umírá a my sledujeme dva příběhy - jeden v nichž baron učí mladou Evu všechno, aby z ní udělal dámu a dokonalou manželku a druhý, ve kterém se monstrum spřátelí s trpaslíkem Rinaldem, cestují světem, protloukají se u cirkusu a monstrum se učí žít jako člověk. Oba příběhy se protnou až ve finále a oba jsou skvělé hlavně díky výbornému obsazení a hereckým výkonům. Půvabná Bealsová, výborný trpaslík Rappaport, dokonalý gentleman a slizoun Sting a především naprosto úžasný Clancy Brown, který strká do kapsy všechny ostatní. Monstrum v jeho podání si nelze nezamilovat. K tomu pomáhá krásná kamera i výprava a přestože jde spíše o kostýmní drama než horor, bavil jsem se výborně. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý, ale celkovo slabý romantic horor, ktorý sa stráca a ničí potenciál v ňom ukrytý. Najzaujímavejšou postavou je tu opäť Frankensteinovo monštrum. ()

Galerie (52)

Zajímavosti (5)

  • Při natáčení tohoto filmu málem přišel o život David Rappaport. Jednalo se o scénu v cirkusovém stanu, při které byl malý herec zavěšen vysoko pod střechou. Lano měl na starosti rekvizitář, který byl mimo stan, takže když začalo hořet, David bezmocně sledoval, jak všechno pod ním stravuje oheň. Velký stan byl požárem zničen během čtyř minut. David naštestí přežil bez úhony. (ČSFD)
  • Název putujícího cirkusu byl „Cirque Magar“. Jméno bylo stejné jako příjmení cirkusového manažera. (ČSFD)

Reklama

Reklama