poster

Nevěsta

 • anglický

  The Bride

 • slovenský

  Nevesta

Fantasy / Horor / Mysteriózní / Romantický

Velká Británie / USA, 1985, 114 min

 • baruss

  Raspberry Award (Maliny) : 1986 : NOMINÁCIE (1) : Najhoršia herečka - Jennifer Beals.(28.2.2008)

 • corpsy
  ***

  Zaujímavý, ale celkovo slabý romantic horor, ktorý sa stráca a ničí potenciál v ňom ukrytý. Najzaujímavejšou postavou je tu opäť Frankensteinovo monštrum.(30.9.2010)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,558,669Tržby Celosvetovo $3,631,784(17.12.2008)

 • Han22
  ****

  Neprávem neznámá a zapomenutá verze Frankensteina. Příběh začíná požárem při pokusu vytvořit již existujícímu monstru nevěstu. Monstrum doměle umírá a my sledujeme dva příběhy - jeden v nichž baron učí mladou Evu všechno, aby z ní udělal dámu a dokonalou manželku a druhý, ve kterém se monstrum spřátelí s trpaslíkem Rinaldem, cestují světem, protloukají se u cirkusu a monstrum se učí žít jako člověk. Oba příběhy se protnou až ve finále a oba jsou skvělé hlavně díky výbornému obsazení a hereckým výkonům. Půvabná Bealsová, výborný trpaslík Rappaport, dokonalý gentleman a slizoun Sting a především naprosto úžasný Clancy Brown, který strká do kapsy všechny ostatní. Monstrum v jeho podání si nelze nezamilovat. K tomu pomáhá krásná kamera i výprava a přestože jde spíše o kostýmní drama než horor, bavil jsem se výborně.(24.2.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace