Nevěsta

The Bride

Nevesta

Fantasy / Horor / Mysteriózní / Romantický

Velká Británie / USA, 1985, 114 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,558,669Tržby Celosvetovo $3,631,784(17.12.2008)

Zaujímavý, ale celkovo slabý romantic horor, ktorý sa stráca a ničí potenciál v ňom ukrytý. Najzaujímavejšou postavou je tu opäť Frankensteinovo monštrum.(30.9.2010)

• baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1986 : NOMINÁCIE (1) : Najhoršia herečka - Jennifer Beals.(28.2.2008)

Neprávem neznámá a zapomenutá verze Frankensteina. Příběh začíná požárem při pokusu vytvořit již existujícímu monstru nevěstu. Monstrum doměle umírá a my sledujeme dva příběhy - jeden v nichž baron učí mladou Evu všechno, aby z ní udělal dámu a dokonalou manželku a druhý, ve kterém se monstrum spřátelí s trpaslíkem Rinaldem, cestují světem, protloukají se u cirkusu a monstrum se učí žít jako člověk. Oba příběhy se protnou až ve finále a oba jsou skvělé hlavně díky výbornému obsazení a hereckým výkonům. Půvabná Bealsová, výborný trpaslík Rappaport, dokonalý gentleman a slizoun Sting a především naprosto úžasný Clancy Brown, který strká do kapsy všechny ostatní. Monstrum v jeho podání si nelze nezamilovat. K tomu pomáhá krásná kamera i výprava a přestože jde spíše o kostýmní drama než horor, bavil jsem se výborně.(24.2.2015)

• - Při natáčení tohoto filmu málem přišel o život David Rappaport. Jednalo se o scénu v cirkusovém stanu, při které byl malý herec zavěšen vysoko pod střechou. Lano měl na starosti rekvizitář, který byl mimo stan, takže když začalo hořet, David bezmocně sledoval, jak všechno pod ním stravuje oheň. Velký stan byl požárem zničen během čtyř minut. David naštestí přežil bez úhony. (Stoka)

• - Název putujícího cirkusu byl „Cirque Magar“. Jméno bylo stejné jako příjmení cirkusového manažera. (Stoka)

• - Sting se musel naučit kvůli filmu jezdit na koni, neboť film obsahoval jezdecké scény. (Stoka)