Stillwater sleduje amerického drsňáka z Oklahomy, který cestuje do Marseille navštívit svou dceru ve vězení za vraždu, o které tvrdí, že ji nespáchala. Konfrontován jazykovou bariérou, kulturními odlišnostmi a komplikovaným právním systémem si Bill Baker ve Francii buduje nový život s jediným cílem – osvobodit svou dceru. (Magic Box)

BFG2000

Neskutečně silné drama s fenomenálním Mattem, který si tu roli doslova užívá: "Yes ma'am" Nečekal jsem, že tohle bude atmosférické, že se to takhle zaryje pod kůži. Pokud bych mohl film nějak zkráceně definovat, asi spojením: "Nic není černé ani bílé." Brilantní děj i scénář, krásný vhled do Francouzských nogozone a vůbec pohled na jejich problémy, stejně, jako na problémy venkova USA. Úžasné herecké obsazení i výkony, kdy kromě Damona, se tu skvěle ukázala i mladá Lilou Siauvaud. Krásná vizualizace, přesná kamera, skvěle dokreslující hudba. Úžasný hořkosladký konec. Tohle se Netflixu opět náramně povedlo. ()

papadoce

Mám nutkavú potrebu povedať, že trend točiť filmy nad 120 minút by mal byť trestaný odňatím slobody aspoň na 3 až 6 mesiacov a to vždy v prípade, keď to filmu ublíži. Tomuto filmu by dĺžka sama o sebe nevadila, keby mu trochu nechýbal spád. Stillwater energiou zrovna neprekypuje to je fakt. Napriek tomu som nepočítal ovečky, ani neskúmal letiace prachové častice, proste sa to dalo vydržať. No 120 by bohate stačilo. Možno keby ľudia nečakali thriller, tak by toľko nehejtovali vlažné tempo. Film je rýdzo drámou, takže pár mesiacov v Hrnčiarovciach nad Parnou by mohol dostať aj ten chuj, ktorý to označil ako thriller. Odhliadnuc od vyššie uvedeného, ja som toho drsného sedláka z Oklahomy Damonovi zožral aj s navijakom. Rola mu sadla ako uliata, rovnako tak image a všetko, plus je to môj obľúbený herec takže. Je to dobrý príbeh o zúfalom otcovi, ktorý by urobil všetko, aby pomohol svojej dcére von z basy. Dobrá dramatická pasáž bola, keď šiel Damon do Marseillského geta. Myslím, že si Francúzi zavarili na nevyriešiteľný problém nezvládnutím migračných vĺn v 20. storočí. Toto už nevyliečia. Hrozne sa mi páčili typické francúzske klavírne hravé melódie, keď trávil Matt čas s tou malou. Skutočne to tam pasovalo a vôbec, robili mi svet krajším. Sympatickým dojmom na mňa pôsobilo aj budovanie vzťahu medzi Damonom a tou sexi štíhlou milfkou Camille. Citlivé, dojemné, skutočné. Malá “Bo” Breslin vyrástla z nádhernej malej guľky na škaredú nesympatickú guľu. Hrala ale obstojne a uveriteľne. Morálna dilema na konci bola podľa mňa nečakaná a tiež mi bolo ľúto ako Damon konal a že posral niečo tak krásne a v podstate dokonalé. Mne sa film páčil, najmä od druhej polovice som mu prišiel na chuť a získal si ma. Okrem iného aj tým, že sa pomerne realisticky vyhol happyendu. Všetci čo to tu sypete pod trojku ste jebnutí. Vás by som na pár hodín uviazal na parkovisku sídliska v Marseille, tak zhruba niekedy po zotmení. Zmúdreli by ste, nebojím sa. Ako dráma do červených. ()

Ex_Machina

Horkosmutný príbeh o jednej rodinnej trgédii. To že život vo Francúzsku v blízkosti rozrastajúcich sa ghet je čoraz náročnejší je jedna vec, no hodiť zúfalého otca do tejto žumpy, aby zachránil dcéru je vec druhá. Záver a následné rozuzlenie je silnou bodkou za touto kvalitnou a tichou drámou. ()

Cermicek

Yes ma'am! Postavy ztvárněné na výbornou - Mattův amík na 110%, krásná a šarmantní Camille, ktéré bych i ten větší francouzský frňáček odpustil a z malé Lilou určitě vyroste buď herečka nebo modelka (a nebo taky ne :)). Nejvíc ale zaujme strhující příběh nabízející střídající se dávky emocí s trochu předpokládaným rozuzlením. Hvězdička navíc za NOT-happy ending! ()

Mamlas odpad!

Unylé rodinné drámíčko o jednoduchém muži, který se snaží získat důkaz, aby dostal z vězení svou šerednou dceru. Děj blízký nule a převeliká nuda po celou dobu. Vlastně jsem skoro pořád jen přeskakoval dopředu, protože se na to nedalo vůbec nějak souvisle dívat. (4%) ()

epoh

Další skvělej film Toma McCarthyho. Zdánlivě pomalé vyprávění o tom, že minulosti a sami sobě neutečeme ()

PlysovyMacko

Otec Bill Baker navstevuje vo Francuzsku svoju dceru, ktora je vo vazeni za vrazdu. Da sa na vysetrovanie na vlastnu past, ale doplati na to. Rozhodne sa vo Francuzsku ostat a zije so zenou, ktora mu pomahala tlmocit a jej dcerou. Vdaka nahode znova zobere spravodlivost do vlastnych ruk. Filmu skodi jeho dlzka, stredna pasaz, kde sa nic nedeje by kludne mohla byt vystrihnuta. Na druhej strane filmu svedci, ked je hutnou dramou, hlavne na konci. Matt Damon a rozuzlenie skvele. ()

DJ Kritik

Čo urobí človek, keď je chudobný a celý život len tak beží pod rukami. A do toho prichádzajú problémy s dcérou, s ktorou nemá tak silný vzťah, ale je to jeho dieťa. Pomaly plynúci dej, len podtrháva tú bezmocnosť. A záver je pre mňa dobre zvládnutý. ()

Vämpiriüs

Příliš pomalé a málo záživné tempo s příběhem, který se točí prakticky stále dokola okolo jednoho bodu. Následně je skip s tím, že nic neřeší a postupně se to vyvrbí. Čekal jsem mnohem víc a dostal pouhou nudu. ()

Tominni

Američan v Marseille.....aneb vypořádání se prostého chlapa z Oklahomy s tím, že dcera je ve francouzském vězení, s novou rodinou, vírou, strachem ze zklamání a nakonec tím, co kdo spáchal. Tempo McCarthyho je hodně pomalé, ale překvapivě mě nenudilo. Vlastně je jen škoda, že závěr byl možná trochu odbytý. Jinak za mě solidní 4 hvězdy. ()

koty2201

Keď som sa prvýkrát dopočul o tomto filme a o obsadení, tak som si povedal, že by to mohol byť dobrý triler. Síce možno nie skvelý, ale aspoň jemne nadpriemerný. A ono to tak aj zo začiatku bolo, ale ku koncu išla kvalita len k priemeru a čakal som teda viac. Hlavne úplne odlišné rozuzlenie na záver. Ten mi pokazil celý dovtedy solídny zážitok z celého filmu.  Stillwater je o bežnom Američanovi, ktorý sa snaží uživiť svoju rodinu aj keď to má veľmi ťažké. S matkou sa nerozpráva a jeho svokra, ktorá mu občas finančne pomáha je vážne chorá. Avšak jeho dcéra s ktorou nemá veľmi dobrý vzťah je vo väzení vo Francúzsku za zločin, ktorý pravdepodobne nespáchala. Snaží sa dokázať jej nevinu na vlastnú päsť, keďže vyšetrovatelia na to kašlú. Vďaka vyšetrovaniu spozná francúzsku matku jedného milého dievčatka, ktorá mu začne pomáhať a neskôr sa do nej zamiluje. Čiže po tadiaľto to znie celkom sympaticky, však? Je to silná dráma, ktorá skúša vaše emócie a zároveň je to tak trochu aj drsnejší triler o dolapení skutočného vinníka. Matt Damon tu ale nepodáva ktovieaký extra výkon a zvyšok postáv sa tiež nejak výnimočne nesnaží. Najlepšia chémia je medzi Billom a malou dcérkou Viriginie, Mayou. On sa učí po francúzsky, ona po anglicky a jej mame pomáha v domácnosti. Avšak vyšetrovanie na vlastnú päsť si vyžiada svoju daň. A koniec je dosť neutešujúcim záverom, pretože Virginia s ním preruší kontakt a dcéru mu síce oslobodia, ale zistí, že za ten zločin tak trochu viny predsa len nesie. A teda vzťah s ňou si až tak veľmi do poriadku nedá. Čiže celé je to také neuspokojivé a na môj vkus príliš otvorené. Taktiež musím povedať, že na môj vkus je to až zbytočne dlhý film, ktorý sa dal možno o polhodinu skrátiť. Hlavne tá stredná pasáž tak zvolní tempo až ma to sem-tam začalo nudiť. Je to len o tom, že musí počkať ako sa veci pohnú ďalej a tak len čaká, pracuje na stavbách, stará sa o Mayu a dcéra sa s ním nebaví. Inak celý film pôsobí štandardne a na jeho spracovaní nič výrazne nebije do očí, čo by stálo za zmienku alebo za pochvalu. Občas to je ako dráma emočne pekné a fajn, ale to je k nadpriemernému filmu dosť málo. Takže možno ako takú jednohubku to viem ešte ako tak odporučiť aj ostatným, ale nečakajte žiadne zázraky. Myslím, že už druhýkrát si to znova nepustíte. Skôr by som odporučil iný film s Abigail Breslin, keď bola v puberte a uniesol ju vrah - Tiesňová linka (2013) - kde hrá v hlavnej úlohe Hale Berry. ()

marek29

Brutálně silnej přesah a fajn film se šťastným koncem. I když - se šťastným? Na to už si musíte zodpovědět vy sami. Nechal tam ženu s holkou, za mě krev je sice krev, ale ne každá JD snědla všechnu moudrost Světa. Když to cítil, měl to risknout.. Maucta ()

Mamutol

Film je dlouhé a nudné rodinné drama odehrávající se převážně ve Francii. Samozřejmě je vše multikulturně pojato, Billyho dcera je navíc lesba, co chrápala s jinou arabskou lesbou, dokud se nepohádali a pak se odehrálo neštěstí. Postupně se dozvídáme, co se vlastně stalo, ale ono je to tak nějak jedno, jak to všechno dopadne. A to je ten problém. PS: Abigail Breslin není hezká ani sympatická herečka, takže to její roli taky moc nepomohlo. ()

xxmurphyxx

Tak a teraz trošku nadhodnotím a najväčší podiel na tom nesie ako inak Matt Damon, ktorý sa svojej úlohy klasického bieleho Američana tvrdo pracujúcej strednej, ak nie nižšej vrstvy zhostil na výbornú a maličká Lilou Siauvaud, ktorá bola neskutočne roztomilá a prirodzená. Ich chémia bola fantastická, strašne dobre sa na to dívalo ale celkovo aj jeho nastupujúci no krehký vzťah s jej matkou bol to, čo ma na filme bavilo sledovať najviac. Čo už ma menej bavilo sledovať bola vypasená Abigail Breslin a jej chovanie na facku či hľadanie hlavného vinníka tohto prúseru, ktoré spolu s vyvrcholením bolo dosť pritiahnuté za vlasy. No a čo ma už vážne sralo boli zas tie prijebané slniečkárske kecy a narážky na Trumpa a jeho voličov alebo vykreslenie pôvodných obyvateľov Marseille ako hnusných rasistov odsudzujúcich chudáčikov pričmudlíkov z ghetta. Toto si ozaj mohli odpustiť. ()

cernakus

Po dlouhé době jsem si střihl čisté drama a byla to dobrá volba. Příběh je příjemný bez WTF zvratů a v podstatě i docela ordinérní. Francouzské prostředí zajímavé. Damon hraje ligu a ta ušmudlaná malá Francouzska je tak bezprostřední a uvěřitelná, že ta to snad ani nehraje a opravdu našla v Damonovi tátovskou figuru. Otravná Breslingová do příběhu skvěle zapadá, protože to není jen nevinná oběť, ale vícerozměrný americký redneck. Normálně by to bylo za 4 hvězdy, ale díky silným hereckým výkonům a maximálně realistickému konci přidám ještě jednu. Nicméně berte to tak, že to je 5 hvězd pro drama. Do kina bych na to nešel. ()

cerdax2

Nazev odpovida stopazi, vice nez dve hodiny nekonecne nudy, kde se Vam ukazou vsechno a dozvite se vsechno mozne, jen temer nic o hlavnich postavach a jejich motivech. 35% ()

blazma

Moc na dramata nejsem nebo spíše na ně musím mít náladu. Jedna z mých nálad mě dovedla k tomu snímku a musím uznat, že jsem byl docela rozpačitý. Jednu dobu si říkám páni tohle je super a hraje to na ty správné emoční noty a potom si zase řeknete tak toto už je moc a jako by občas použili scény z Jasona Bourna. Fakt si to nemůžu zařadit. Matt Damon je vynikající herec a dokazuje to i tady v podobě plnokrevného američana. Abigail Breslin dostala strašně málo prostoru to mě dost mrzí. Každopádně je to další ze snímků, které je docela fajn koukat, ale čím déle to trvá tím víc a víc uvadá má pozornost a finále jsem dokoukal z povinnosti. Nemůžu říct, že nedoporučuju shlédnout, ale nebude to vaše první volba. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD