• Austrálie

Akční / Thriller / Krimi

USA / Mexiko, 1995, 104 min

Čím méně peněz dáte Rodriguezovi na jeho film, tím více se snaží, aneb nápady jsou přece zadarmo. A že je jimi Desperado prošpikovaný. V těch necelých dvou hodinách vás zavalí spousta rafinovaných dialogů, nápaditá a hravá akce, černý humor a sakra velká banda naštvaných Mexikánů. Rodriguez si nebere servítky, vše vyhazuje do vzduchu, všechno nechá rozstřílet na cucky a přitom ještě na diváky neustále pomrkává a dává najevo, že i přes tu kupu mrtvých těl a potoky krve to je parádně zábavná klukovina, která ani na minutu nenudí. A jaktože všechno tak krásně bouchá, kulky odhazují mrtvá těla desítky metrů do dálky a Mariachi zasviní celou zeď vlastní krví a stále stojí na nohou, když je něco takového ve skutečnosti blbost? Prostě to je tak o hodně větší zábava...tak se bavte.(4.2.2008)

Nejlepším filmovým testem je čas a Desperado v něm obstál i když mu v závěru trochu začala ujíždět půda pod nohama. I po letech zůstává mexická pomsta lahůdkovou akční zábavou s několika vymazlenými akcemi, několika neodolatelně epickými záběry a nezapomenutelnou dvojicí, v níž Salma Hayek oslnila svou krásou a Banderas vytvořil nejen svou životní roli, ale také jednoho z nejcharismatičtějších filmových bijců.(13.10.2011)

Majstrovský akčňák Roberta Rodrigueza s kopou skvelej akcie a super hlášok. A postavy: Banderas drsný, Hayek krásna, Almeida slizký. Ale aj vedľajšie postavy rozhodne stoja za to: Cheech Marin, Steve Buscemi, Danny Trejo a samozrejme cameo Quentina Tarantina. Desperadovi chýbala len štipka, aby sa umiestnil v mojej TOP10.(26.5.2007)

Skvělý film, hned zpočátku vám dojde, že ho nemůžete brát vážně a pak už se jen bavíte. Výborná hudba, kamera, herci - Salma krásná jako nikdy předtím ani potom, násilí nešokuje, protože je nečekané a značně přehnané. Hlášky a situace, které čím vícekrát vidíte, tím víc si je vychutnáte, např. miluju, jak Campo nebo Quino (nevzpomínám si který) dorazí na vražednou akci autobusem :-)(8.2.2009)

Vpodstatě klasika novodobého westernu, dá-li se to tak nazvat... I když na akční filmy moc nejsem, dvojice Rodriguez-Tarantino mě vždy něčím zaujme. Proto tak relativně vysoké hodnocení. Výborný Steve Buscemi v další své dokonalé pidiroličce. Malá a úžasně potrhlá postava Tarantina mě dostala na kolena. Zajímavý film, má prostě své kouzlo.(26.6.2006)

• - Předtím, než Bucho (Joaquim de Almeida) zastřelí muže v klobouku, muži se za opaskem mění barva zbraně z černé na stříbrnou. (Chris Masters)

• - Průměrná délka záběru je 2,3 vteřiny. (daEmoNickY)

• - Když na začátku filmu El Mariachi (Antonio Banderas) praští jednoho násilníka v baru kytarou, tak má potom rozcuchané vlasy. V dalším záběru už je má ale zase upravené. (Duoscop)