Akční / Thriller / Krimi

USA / Mexiko, 1995, 104 min

Na tenhle film jsem se nechtěl podívat, protože mě ničím nepřitahoval ...vyhýbal jsem se mu ... ale když jednou nic jiného nehrálo, tak jsem se podíval ... A zjistil jsem, jakou chybu jsem dělal ...Výborný film ... klidně se na něj kouknu kdykoliv. ..(21.5.2009)

Pro Roberta Rodrigueze je Desperado tím, čím Pulp Fiction pro Quentina Tarantina. Ať už v budoucnu natočí velkolepější či skvostnější filmy, tak jeho mistrovský kus bude navždy Desperado. Pamatuji si z něj skoro každou repliku a každou druhou scénu bych z fleku dokázal odehrát. Takový kult to byl tenkrát. Teď už je to sice jen vzpomínka a nastalgie, ale set sakra zábavná nostalgie.(20.7.2010)

Skvělá akční jízda.(8.11.2004)

Slyším-li slovo Desperado, okamžitě se mi vybaví asi nejznámější záběr z tohoto filmu, kdy Antonio Banderas ruku v ruce se Salmou Hayek odcházejí od ohnivého inferna, které zaplňuje snad celé pozadí záběru. Ani vlastně nevím proč se mi tenhle film tak líbí, když mě akční žánr zase tak moc nebere. Ale je to fakt pecka. Salma je k sežrání, Banderas je působivě mstivý a Quentin Tarantino se svým vtipem z hospody je neuvěřitelný. Málem jsem umřel smíchy při jeho interpretaci.(31.7.2002)

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Dobrý, i když na můj vkus příliš drsný film. Trailer: http://www.csfd.cz/film/7741-desperado/videa/(10.7.2011)