Akční / Thriller / Krimi

USA / Mexiko, 1995, 104 min

Jak málo chybělo k dokonalosti.Banderas chrlí totálním charismatem,Salma HAyek je opět k pomilovaní-hodná,klasická partička Rodrigez-Tarantinovská a to Buscemi,Trejo,Carlos Gomez+krátká role Quentina,to je také záruka paradnií zábavy.Plno špičkových přestřelek,zvratů....Ale pořád tomu něco chybí a já nemužu přijít na to co...I tak je to ale monstrozní zábava!!!4.5 *(6.2.2008)

Majstrovský akčňák Roberta Rodrigueza s kopou skvelej akcie a super hlášok. A postavy: Banderas drsný, Hayek krásna, Almeida slizký. Ale aj vedľajšie postavy rozhodne stoja za to: Cheech Marin, Steve Buscemi, Danny Trejo a samozrejme cameo Quentina Tarantina. Desperadovi chýbala len štipka, aby sa umiestnil v mojej TOP10.(26.5.2007)

Naprostá klasika, což se o mnoho filmech natočených v 90. letech ještě stále říci nedá. Rodriguezovi se však tenhle nadsázkový kousek náramně povedl a legendární vtip Tarantina, Salma Hayek a Banderas s kytarou jsou jen zlomky v nezapomenutelně mnohdy až groteskní mexické mozaice plné vtipu, nadsázky a krvavé akce. Je to jednoduché, vizuálně neatraktivní a laciné, přitažlivé (Salma+Banderas), s ohnivým tempem. Cool jednohubka.(17.8.2012)

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Dobrý, i když na můj vkus příliš drsný film. Trailer: http://www.csfd.cz/film/7741-desperado/videa/(10.7.2011)

,,Něco vám řeknu. Byl jsem na jedné internetové stránce, kde všichni pomlouvali snímek Desperado. Uživatelé tam byli pěkní pitomci, né jako fajn lidi tady. Komentáře tam byly nečitelné a plné gramatických chyb, né jako umělecká díla tady. A pak tam napochodoval největší Čech, jakého jsem kdy viděl, pohyboval se jako vítr a obličej mu celou dobu skrýval stín. Ten cizinec tvrdil, že hledá někoho, kdo tam tomu šéfuje. Znělo to jako PIMO, PAMO...POMO? Jo to je ono POMO. Hej nemáte čistější pulitr? A pak to tam ten chlapík celý vymlátil. Bejt váma budu opatrnej. Podle všeho míří právě sem." Desperado je můj nejoblíbenější akční film a také asi jedním z nejstylovějších a nejvýbušnějších, co jsem kdy viděl. Rodriguez na něm předvádí svoji lásku k béčkům a schopnost si hrát, kdy nabízí akční jízdu ozbrojenou super akcí, hláškami, překrásnou Salmou Hayek, báječnou hudbou nebo soubojem o rychlejší hubu mezi Buscemim a Tarantinem.(23.10.2007)

• - V celém filmu hrají pouze dva kaskadéři - střídali kostýmy a dávali pozor, aby jim nebylo v záběrech vidět do tváří. (cubajz)

• - Spoiler: Steve Buscemi měl dostal zaplaceno jen za šest dní, což byl také důvod, proč nechal jeho postavu Robert Rodriguez zemřít tak brzy. (Zeebonk)

• - Studio chtělo aby Carolina byla blondýna a Salmu Hayek odmítalo. Rodriguez je ale nakonec přemluvil. (cubajz)