Akční / Thriller / Krimi

USA / Mexiko, 1995, 104 min

Robert Rodriquez je pro mě prostě jednou velkou neznámou. Už dávno nepochybuji o tom, že umí točit řádně nadupané a zábavné žánrovky, v nichž se naplno projevuje jeho obrovský filmový zápal a samozřejmě také talent, ovšem pak přijdou takové akční slátaniny jako Od soumraku do úsvitu, Machete nebo nedejbože Planeta teror, a moje sympatie k mistru Rodriquezovi se zase pomalu otáčejí o 180 stupňů. Desperado naštěstí patří do té první skupiny, může se chlubit skvěle napsaným scénářem, brilantním střihem akčních scén a především odshora až dolů bezchybně vybraným castingem, který tomu také hodně pomáhá. Nejen charismatický Banderas a nádherná Hayek, ale především příběhově méněcenní Buscemi, Trejo nebo sám velký Quentin Tarantino (jeho scéna patří k těm vůbec nejlepším) představují onu hybnou sílu, která dodává příběhu nevídaný lesk a tempo. No a hračička Rodriquez už jen vše podtrhne svým úžasně specifickým rukopisem, který sice není a asi nikdy nebude úplně bez kaněk, ale bez něj by to tentokráte prostě a jednoduše nebylo ono... 80%(12.10.2012)

Akční filmy mám rád a s trochou míchanicí USA a Mexika také hodně vzniknou pěkné filmy. Desperado bylo jedním z nich, ale ne jedním z těch nejlepších zrovna. Začátek filmu byl dobrý, ale postupně to začínalo být stále to samé a to už mě teda vůbec nebavilo. Nebýt i těch docela vtipných scének v nějakých úsecích, šlo by hodnocení ještě o trochu dolu z mé strany. Koukat se stále na Antonia Banderase jak střílí sem a tam a skáče z baráku na barák a podobné věci, to mě vážně moc neokouzlilo. Žádná velká sláva se nekonala. Jedno velké plus teda musím dát ale za cameo Quentina Tarantina, který bylo vážně bombastický. Vtip jak má být.(28.2.2011)

Čím méně peněz dáte Rodriguezovi na jeho film, tím více se snaží, aneb nápady jsou přece zadarmo. A že je jimi Desperado prošpikovaný. V těch necelých dvou hodinách vás zavalí spousta rafinovaných dialogů, nápaditá a hravá akce, černý humor a sakra velká banda naštvaných Mexikánů. Rodriguez si nebere servítky, vše vyhazuje do vzduchu, všechno nechá rozstřílet na cucky a přitom ještě na diváky neustále pomrkává a dává najevo, že i přes tu kupu mrtvých těl a potoky krve to je parádně zábavná klukovina, která ani na minutu nenudí. A jaktože všechno tak krásně bouchá, kulky odhazují mrtvá těla desítky metrů do dálky a Mariachi zasviní celou zeď vlastní krví a stále stojí na nohou, když je něco takového ve skutečnosti blbost? Prostě to je tak o hodně větší zábava...tak se bavte.(4.2.2008)

No tak tohle? Přehnaná pecka kde lítá jedno olovo za druhým přímo do bad-ass mexikáncu tohle se mi prostě tak líbilo! Opět ty hlášky u kterých bylo nutno se smát. Vynikající herecké obsazení Bandera, Hayek to je dvojka! Rodriguez prostě umí vybrat! Co se týče příběhu začátek napínavý pak nástup Tarantina u toho byla největší sranda pak akce, bim bam přestřelky to se moc líbilo protože ty byli tak hustě přehnaný že mi ztoho tekly sliny nosem! Pak už se začíná přitvrzovat srandičky aneb Buscemi jdou stranou a už je to fakt tvrdý nastupoujou killeři jako Trejo aby Mariachiho oddělaly a otom to má bejt! Prostě tleskám opět Rodriguezovi co vymyslel! A to jsem ani nevěděl jak skvěle umí hrát Banderas na kytaru Wow!(17.11.2009)

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Dobrý, i když na můj vkus příliš drsný film. Trailer: http://www.csfd.cz/film/7741-desperado/videa/(10.7.2011)

• - Rodriguez dokázal natočit neuvěřitelných 60-70 záběrů za den, přestože běžný průměr byl 15 záběrů za den. To se také odrazilo na spotřebě filmového materiálu, kterého Rodriguez během prvních tří dnů natáčení vytočil výrazně více, než bylo zvykem. U vedení Columbia Pictures, kteří o Rodriguezově pracovitosti nevěděli, to vzbudilo velké zděšení. (Šéfik)

• - Snímek měl akutní nedostatek herců, jelikož většině známějším tvářím se nechtělo jet natáčet do Mexika. Nebylo tedy ojedinělé, že režisér Robert Rodriguez obsazoval civilisty z městečka, kde se zrovna natáčelo. (Zeebonk)

• - Carlos Gallardo, představitel Mariachiho (1992), zde hraje Campu. (cubajz)