xxxvodnikxxx

"Všichni známe tu historku o chlápkovi s pouzdrem na housle plným zbraní..." Klasika, která nikdy neomrzí :) Nechybí zde nic- svůdné ženy, tvrdí chlapi, krev, ani napětí a příběh. Btw Je to Rodriguez <3 ()

kamil.i

Úvodná barová prestrelka nasledujúca po fiktívnej akcii v prológu Desperada je jedna z najlepších akčných scén, aké boli kedy natočené. Potom ide tempo i atmosféra pozvoľne dole vodou, až sa v závere tohto zčasti sequelu, zčasti remakeu dočkáme letargickej katarzie namiesto vygradovaného finále. Aj tak je Desperado parádna mexická jazda, ktorá dala Mariachimu úplne inú a zaujímavú fazónu. ()

TheSpearCZ

Někdy člověka film dostane už po 10 minutách, úvodní vyprávěčku doplněnou Banderasovým zpěveckým vystoupením beru jako jeden z nejlepších openingů, který jsem kdy měl možnost vidět. Ono celkově se k první polovině nedá vytknout vůbec nic, a to jsem se snažil něco najít. V té druhé se z akce a příběhu lehce ubírá, ale koho to zajímá, když máme na scéně absolutně sexy Salmu Hayek, která si to štráduje po boku frajera Banderase, a že tu zabíjejí tucty mexických překupníků v malinkých vesničkách a okolo jen písek z pouště a zvuky létajících kulek. Plusy dávám za pouzdra na kytary všech členů kapely, na to jsem jen čuměl s otevřenou hubou a vychutnával si ten humbuk, ale taky taková scéna s malým klukem učící se na kytaru chytne za srdce a v neposlední řadě hláška "A pivo Vám tu chutná jako chcanky" - "Protože do něj chčijeme" dělá z tohohle filmu kultovní záležitost. Spolupráce Rodrigueze s Tarantinem v polovině devadesátek byla na té nejvyšší úrovni.. a já musím jít s hodnocením také úplně nejvyše. Jeden z mých nejoblíbenějších. 5* ()

Berry

Šílená hovadina. Nic méňe šíleně elegantní hovadina. Desperado se vám bude líbit, pokud máte rádi trhlé honičky a nereálné, avšak hodně vtipné přestřelky. A Banderasovi je tato role šitá na míru. ()

TaanStari

No a co že to nemá děj :) *Tarantino mi přišel spíš trapnej než vtipnej. Vím že to byl záměr, ale tohle bylo fakt moc... ()

dvd-L

Musím dodat že tahle parodie působila jak balzám na moji neprůstřelnou krvechtivou duši, jež už byla více než opruzená ze sledování stále těch samých hollywoodských přestřelek a mordů bez nápadu. ()

Boomstick

Toto je akcny film!Choreografie akcnych pasazi su rezke a vtipne len skoda ze je toho Banderasa tazko trafit :).A tie puzdrove zbrane,pekna haluz.Dalsia dolezita vec su camea mnoho hercov (Steve Buscemi,Quentin Tarantino a Danny "zahradnik" Trejo).Najvacsia sranda ale bolo cameo Carlosa Gallarda,povodneho "mariachiho".To bolo zaujimave prekvapenie. ()

kailik

Dejte chlapkovi do ruky plnej sortiment zbrani, poslete ho vykonat pomstu, vlozte do pribehu krasavici, pridejte trosku toho humoru a mate Desperado. Paradni podivana. ()

HouseMK

Pro mě kultovní film, kde jsem ještě všechna filmová klišé schopen tolerovat a považovat za vtipné. Nádherně přehnané akční scény, nesmrtelný anděl pomsty s kytarovým pouzdrem plným zbrojního arzenálu, krásná a sexy knihovnice, potetovaný zabiják s noži a strašně moc zlý velký bráška. A do toho přijde Tarantino a řekne vtip o chcaní v baru a Buscemi dělá Banderasovi PR manažera. Takže tenhle filmeček rozhodně neberte vážně, uvolněnte se a bavte se, co hrdlo ráčí! ()

Petrus1

Existují filmy, kterým nemusím dát plný počet hvězdiček, a přesto se k nim ráda vracím a Desperado je jedním z nich. Nejen kvůli tomu, že Banderas je beze sporu chlap, z něhož čiší charisma na sto honů a nejen kvůli nádherné Salmě Hájkové :-P (to je kusanec, teda). Ale Rodriguez si s tím poradil víc než obstojně - má to vtip, akci, svištění kulek, krev, …a pro mne i výborné herecké obsazení. Buscemi umí tak krásně vyprávět – Antonio vytáhne svůj arzenál (teda zbraně, myslím) a chlapi lítají vzduchem :-) Taky si ani nedokážu představit, že by v tom nehrál Trejo, to by bylo fakt podivný :-D „Hnusný pivo, obsluha na hovno a furt sem někdo leze.“ Jo, třeba Tarantino. A to neměl dělat. Zprvu ho teda zachránil snad jen nechutnej vtip :-D „To je fakt sranda.“ Ale jak jednou projdeš dveřma na takovým krásným záchodě a zároveň Banderas začně v hospodě „pracovat“ jako na jatkách – máš to spočítaný i ty. Jooo, náhoda je blbec ;-) Ráda sem si to zas připomněla, ale budu si spíš někde muset sehnat El Mariachi, protože to sem viděla snad jen jednou a moc si to nepamatuju a Desperado mi připomněl, že bych to měla napravit… ()

Pidzey

Před tím ani potom Rodriguez nenatočil lepší film (no možná Planet teror, ale tu jsem ještě neviděl). Kultovka jak se patří. Banderas v, dost možná, nejslavnější roli, Sexy Salma, parádní akční scény. Tohle, tohle, na tohle je radost se dívat, protože je to vlastně komedie. A to Tarantinovo cameo je prostě k sežrání.  Dodatek: Koukal jsem na to teď v roce 2022 a stále to funguje. Tenhle film vůbec nezestárl. Znovu jsem si uvědomil, jak skvělí má tento film soundtrack. ()

Bozvav

Fakt skvělý film, Antonio (jehož normálně moc nemusím) a Salma jsou nádherný pár, skoro se chce až říci, že si měli v reálu pořídit spolu děti. Jinak i s odstupem let tento snímek neztrácí glanc, ba naopak. Perfektní hudba, skvělá akce, ucházející dialogy a velmi hutná atmosféra. Za mne 100%. ()

piranha

Řekla bych, že velký špatný. Až jsem myslela, že z toho hodně budu někde, a hlavně někde pryč od televize, na které to běželo. Film byl na úrovni narychlo secvičeného představení improvizovaného souboru dětských ochotníků. Divím se, že nemá v popisu žánr „komedie“. K čemu pak byly ty karikatury postav, hloupé scény a děj svou naivitou parodující Esmeraldu? Fakt mi to připadalo jako hodně přehnaná pohádka pro děti, Antoniův dramatický pohled mě neuchvátil a přestřelky byly nudné a bez invence. Podle mě mohl hlavní hrdina aspoň předstírat, že se kryje před kulkami svých protivníků. A co se týče hlavního záporáka… tak takhle jsem si představovala mafiány naposled ve svých deseti letech. ()

inachisio

Docela originální sranda, která mi množstvím krve obsažené ve scénách velice připomněla komedii Muž z Acapulca. Jen neměla tak promyšlený příběh. Scény, kdy si hlavní hrdina vesele běží po pultu, na mušce deseti samopalů, které do něj pálí o sto šest, jsou v porovnání s tím, za jakých banálních situací je zasažen, velice špatně udělané. Přesto to bylo velice vtipné a musím říct, že se mi prostředí, postavy i příběh velice líbily. ()

Vousatá Salma Hayek?

Vousatá Salma Hayek?