Arach.No

Jednoznačně nejlepší díl. Rodriguez tady ještě naštěstí nevyměkl tak jako u Spy Kids a dává do filmu toho všechno co může. Scénář opět vynikající, postavy si díky jejich charismatu (především Banderase) a skvělým hláškám okamžitě zamilujete. První polovina nemá chybu, bohužel druhá trochu pokulhává. Nejvýraznějším problémem je absence Buscemiho, který celé první polovině dodával takový nadhled, ale Banderas spolu s Hayek film spolehlivě dotáhnou do strhujícího finále. Jistě, neškodilo by trochu víc akce a míň romantiky, ale sex se Salmou rozhodně není scéna která by nudila :) Abych nezapoměl, cameo Quentina Tarantina je jak jinak než dokonalé. Při tom jeho vtipu pokaždé umírám smíchy. Nebýt něj musel bych jít o stupeň níž, takhle je to plný počet. A poslední poznámka na závěř, co mi tady oproti Mariachimu hodně chybělo byla španělština, která prvnímu dílu dodávala velkou dávku autenticity. Takže snad se někdy příště ještě poštěstí amigo. ()

Haymar

Kultovní záležitost (pro mě teda určitě) - silně parodicky zaměřená novodobá kovbojka! Jednoznačně nejlepší Rodriguezův film se skvělým Banderasem, Salmou a (jako vždy) fenomenálním Buscemim. Navíc ta hudba Tita a Tarantuly nemá chybu... připočítám-li k tomu ještě mega-drsňáka Treja, bouchače Campu s Queenem a cameo Tarrantina, nemohu prostě jinak, než za plný počet! ()

Standito

Skvele zrežírovaný priemerný príbeh s pár fajn akčnými scénami... P.S.: Ako hovorí aj Brian De Palma, nechápem prečo toľko režisérov má nutkanie strkať do svojho filmu erotické scény, veď je to celkom nuda. Na to predsa slúži porno, nie? ()

Prochy38

Trochu moc krve, lehce hodně ulítlé akční scény a za jakékoliv situace neuvěřitelně sexy Salma Hayek. No, to mi stačí, abych se dvě hodiny u tv solidně bavil. Rodriguez má prostě čich na to, jak natočit film, který zaujme, byť je přitažený za vlasy sebevíc. 80% ()

Hyb_rid

Tak nám to Rodriguez a jeho věrní oblíbenci zase jednou ukázali, takhle nějak si představuju americko-mexický zapadák. Akce je řádně krvavá, ale ne zas přehnaně, hlášky a úsměvné situace se valí skoro jedna za druhou, má to skvělý drajv a podtržené skvělými hereckými výkony ... tohle prostě můžu. Jo a kdyby snad po Desperadu někdo pochyboval, že Salma Hayek je bohyně, tak hned o pár měsíců později ve From Dusk Till Dawn to jen potvrdí a čelist prostě musí spadnout každému :-)) ()

J*A*M*A*L

Robert Rodriguez mě už podruhé neskutečně fascinoval.Už začátek se mi hrozně líbil a poté se to ještě vylepšilo pořádně krvavými jatkami.To je přesně to co od pořádného akčního trháku očekávám a jak se tak na to dívám tak jediný odvážlivec který se nebojí z filmu udělat pořádná jatka je právě Rodriguez.Jako jeho první film jsem viděl Machete a to se mi neuvěřitelně líbilo tohle bylo oproti tomu pohádka(pro ty co ještě neviděli Machete).Ještě než jsem to viděl jsem si říkal že to bude nějaký western a vyklube se z toho nemilosrdná akční pecka tak jak to má rád právě Rodriguez: jatka a divoké Mexiko zkrátka dokonalost sama ještě k tomu filmu u závěru takového zakončení všeho milosrdného jsem myslel že to snad vzdám ovšem Robert si to nejlepší šetřil samozřejmě nakonec, své obsazení které jsem dal tak s tím měl v plánu pracovat v nadcházejících filmech jak se tak na to koukám.Jen tak dál Roberte Rodriguezi jen tak dál. ()

Hanes88

Antonio Banderas se ujal role Mariachiho, mstícího se každému, kdo stojí mezi ním a Buchem, naprosto fantasticky. Akční scény byly taktéž opravdu skvělé. Akční pecka, která vždycky pobaví. 85%. ()

Paldiny

Banderasov španielsky akcent vládne celému filmu. Rovnako chválim šťavnatý kasting s malými roličkami pre Tarantina, Buscemiho a Treja plus pikantnú figúru knihovníčky Salmy Hayek. V druhej polovici sa síce o trochu viac kecá ako by bolo vhodné, ale i tak ide o jeden z posledných poctivých zástupcov nahláškovaných béčok akým vládla krvavá akcia, nadhľad a úsmevné vychytávky typu puzdrový raketomet. Až do Sin City najlepší Rodriguez. ()

Skalda

Když bych si měl vzpomenout na pár "neholywoodských" tváří, které mě pobaví -. určitě budou v tomhle filmu (Trejo, Marin ...) A vůbec nejlepší na tomhle filmu je to, že když někomu řeknete Desperado rozzářej se mu oči a řekne: Jo! Vím přesně co myslíš Myslim si že by si tohle moh J. Woo pouštět jako večerníček. (Myšleno samozřejmě jako ekvivalent největší pochvaly) ()

Yardie

Už kultovní klasika. Takový film na totální oddych, kde se vše odehrává s velkým nadhledem a nadsázkou. Jedna akce za druhou, jedna vtipná hláška za další. Akce jsou samozřejmě dostatečně arkádovité, aby to mělo ten správný švich. Prostě totální pohoda! Bohužel ke konci to ztrácí trošku energie, ale celkově OK. Howgh! ()

MkSallam

Robert Rodriguez je bůh a Desperado je jeho úctyhodný kousek. Perfektní první půle, ve které řežba střídá řežbu, sice ke konci ztrací na tempu, ale to nahradí zajímavá "kufr-bitka" těsně před koncem. Film je navíc přeplněný hvězdami, přičemž nezapomenutelné nepřestřelkové scény připadnou dvěma z nich - jedna Stevu Buscemimu a jeho "vyprávění o jednom baru" a druhá pak úžasnému Quentinu Tarantinovi s jeho drsným vtipem. A to je zároveň další věc která dělá z Desperada nezapomenutelnost - vtip a příjemná nadsázka (samozřejmě spolu s drsnou maxpaynovskou akcí - ale Desperado byl dřív). Snad jen to finále je takové podivné, jinak jde ale o mistrovský kousek. 90% ()

Ukko

Kdo nemá rád úvodní píseň, není fanda filmů. Snad jediný dobrý Rodrigézův film, který se podle mě právem stal kultem. Výborná mexikánská atmosféra, hlášky, Danny Trejo jako ten s nožema ale především cool EL Mariachi a krásná Salma Hayek. Připočtěte spoustu drsnejch mexikánů a efektních přestřelek a máte akční film jak lusk. ()

lareinna

Desperado bol na 96 rok trhák, videl to snáď každý. Antoniovi to ohromne pristalo..ten jeho image krásneho španiela, resp. mexičana..proste charizma, ktorá sa rýchlo preniesla do obývačiek na ženy a slečny, ktoré si pri pohľade na neho určite obhrýzali nehty :-) Na akčných scénach sa pobavím aj dnes, pretože boli nielen nadsadené a trochu mimo, ale boli robené s takou frajerinou..a tá zvučka pri určitých scénach pripomínala "vtedy na západe" :-) Salma a Antonio idú dohromady ako pár sú pre seba stvorení..proste to je Desperado.. ()

Naovy

Viděl jsem to kdysi úplně náhodou a asi už nikdy nezapomenu, jak Steve Buscemi zadupává v úvodní scéně cigaretu o podlahu baru a co následuje potom. Moje hodnocení bude nejspíš dost subjektivní, ale na tento film nedám dopustit a tenkrát jsem ho uměl celý nazpaměť. Hlášky jsou tu opravdu břitké a film je jimi prošpikovaný, akční scény jsou svižné a nad jejich absurditou se člověk i zasměje. Hudba se k filmu taky skvěle hodí. Přestože z Banderase charisma přímo odkapávalo a Salma Hayek byla neuvěřitelně sexy, tak Steve Buscemi a obsluha baru byly moje nejoblíbenější postavy, proto možná po jejich smrti atraktivita filmu trošičku klesla a druhá polovina se i stylem od první dost lišila. Naštěstí to do konce filmu nestačilo dojít až tak daleko, že bych byl zklamaný a šílený akční závěr jsem si užil. P.S.: Pokud se díváte na film s dabingem, věřte, že je jich hned několik a tomu prvnímu nesahají ty ostatní ani po kotníky. ()

Vousatá Salma Hayek?

Vousatá Salma Hayek?