Čtyři pokoje jsou autorským filmem. V českých podmínkách to obvykle znamená, že si režisér natočí nějaký film pro autora, jeho příbuzné a nejbližší přátele. V Americe na naštěstí funguje trochu jinak, a tak se tentokrát sešli čtyři režiséři, aby každý natočil příběh situovaný do jednoho pokoje téhož hotelu. Je to černá komedie, kde se objeví nějaká ta mrtvola, uřízlý prst, manželská krize se řeší za pomoci bondáže a bouchačky a sázka pomocí sekáčku na maso. Nejslabší příběh má na svědomí Allison Andersová, a to proto, že její čarodějnický dýchánek má zkrátka slabou pointu. Naštěstí to vyvažuje Tarantino, který si tentokrát udělal legraci sám ze sebe, a já jen doufám, že ho ta prohraná sázka příliš nebolela. Slušné herecké obsazení, několik pěkných scén. Celkový dojem: 60 %.(4.12.2007)

Koncept se mi líbil,ale jen jedna povídka byla nadprůměrná.Jednotlivě hodnotim : 1.povídka - 45 %,2.povídka - 70 % , 3.povídka - 85 % a 4.povídka - 60 %.Nejlepší práci odvedl Robert Rodriguez a Tarantino mě mírně zklamal režijně,ale zahrál to pěkně.Ocenil jsem i výkon Tima Rotha,kterej byl výbornej.Celkem to ale není víc než na 65%(6.6.2010)

Nebyt prvých dvoch segmentov bolo by to fajn. Tie tam ani nemuseli byt. Rodriguezovu a Tarantinovu čast by vtedy mohli roztiahnút na čas čo by zvýšil po vynechaní spomínaných prvých dvoch častí. HODNOTENIE: The Missing Ingredient: 50% The Wrong Man: 40% The Misbehavers: 80% The Man from Hollywood: 80% Celkovo: 60%(10.3.2008)

• tron

Nebavilo ma to. Pikolík Tim Roth, jeden hotel a veľa svojráznych hosťov. Po svojských čarodejniciach a hitchcockovskom vrahovi sa do toho konečne oprú machri, ktorí v tom nehľadajú nič viac, než zábavu – Rodriguez a jeho starší „brat“ Qentin Tarantino. Kým prvý nám ukáže predchodcu vlastných Spy Kids (aj keď z prítomnosti toľkých bosých nôh by som tipoval, že túto poviedku nenakrútil Rodriguez, ale fetišista Tarantino), druhý nedisponuje takou kúzelnou zápletkou, zato sa opätovne (po upíroch v bare Titty Twister) presvedčíme o tom, že je veľmi zaujímavým hercom (fakt, aspoň teda mne sa ako herec vždy páčil).(8.3.2006)

Větší šílenost jsem dlouho neviděla, jde však o šílenost zatraceně zábavnou a vtipnou. Tim Roth v roli Teda byl naprosto úžasný. První povídka je takový slabší rozjezd. U druhé jsem se celkem dost nasmála, takže ta už stála za to. Třetí Rodriguezova povídka už začala mít tu správnou šťávu a její geniální závěr je prostě dokonalý. Pak přišla poslední povídka a s ní i Tarantino, což už od začátku zaručuje jistou kvalitu, vtipnost a genialitu. Dostala jsem něco jiného, než jsem čekala. Nutno podotknout, že něco lepšího. No, prostě bomba!(24.12.2007)

• - V poslední povídce "The Man From Hollywood", která trvá 21 minut, zazní slovo "fuck" ve všemožných variacích celkem 193krát. (don corleone)

• - Původně se měl projekt jmenovat "Five rooms", ale režisér Richard Linklater z něj na poslední chvíli odstoupil. (don corleone)

• - Tlející mrtvola je ve skutečnosti sestra Roberta Rodrigueze. (Dromedár)