Sundown (E01) (epizoda)

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2020, 1 h 9 min

 • dO_od
  ***

  // Mix brakového akčního hororu s vážnějšími tématy. Samostatně mám rád obojí (no surprise), ale takhle dohromady mě to zatím nějak nebere. Strach funguje nejlíp v momentech, kde žádné nadpřirozeno není. Tam si mě seriál získával nejvíc, stejně tak jsem si pak užil tu přímočarou akci na konci, ale všechno mezitím je zatím tak nějak nemastný neslaný, jakoby se to nedokázalo najít. Další díly napoví. Momentálně maličko zklamání.(19.8.2020)

 • ledzepfan
  **

  První díl zatím velký špatný a jestli se druhý nevytasí s nějakou nápravou, tak to vzdávám... Na to, že to s Lovecraftem nebude mít v zásadě nic společného jsem byl připravený.. Pitva americké rasové problematiky mi absolutně nevadí, pokud je chytrá (jako např. v případě Watchmanů) , ale tenhle nudný, patetický kýč s neumětelsky vyvedenýma potvorama a lobotomickýma postavama mi vážně ne-chut-ná..(21.8.2020)

 • verbal
  odpad!

  Naprosto pičoidní rasistická společenská negróza v anglosaském světě utěšeně pokračuje a jejími přenašeči jsou zejména globální mediální kokotporáty jako BBC, HBO a další, které mezi sebou urputně soutěží, kdo bude negerštější než Malcolm X a kdo vymyslí zhovadilejší černokurvení bílých klasik. Samozřejmě toto je pomsta za The Horror at Red Hook, kde si EjčPí dovolil reflektovat na vlastní kůži nabyté zkušenosti z dlouhodobě dokonale harmonického a poklidného soužití s negrogangy v tehdejšm Brůklynu. Jistěže je to jen odporná rasistická lež, kterou i dnes bude každý sluníčkář, co se po setmění nikdy neprošel třeba Harlemem, a tak přežil on i jeho šrajtofle, dozajista hystericky vyvracet a bude se tam chtít ihned demonstrativně odstěhovat. Tudíž je tu rasistickou svini třeba pořádně očernit!!! A tak na jeho jménu parazituje i tento pseudomysteriózní, přiblblý a xmrti nudný čokosračkol, který jsem otráveně zrušil po třetím díle, načež vydesinfikoval disk bělidlem. Nikoliv proto, že místo Filipových hrůz téměř výhradně zobrazuje, jak úplně všichni ubozí kůl černoušci v padesátých letech ukrutně trpěli pod privilegovaným bitchem zkurveného otrokáře, nýbrž proto, že je to prostě nezáživná, sluníčkářsky vykalkulovaná a tendenční pruda k posrání, kde na sekundu sem tam bafne nějaký ten digibubák, aby se neřeklo. Každopádně jsem zvědav, kam až to bělošské sraní si na svou kulturní svébytnost a historii v rámci na hlavu postavené a naprosto neopodstatněné BLM hysterie povede. Jakmile černou rukou rasisticky sáhnou třeba na Karla Ocasníka s tím, že ve svém sociálním realismu dostatečně nereflektoval tehdejší chudáky londýnské černochy, a obsadí proto s pokornou omluvou do role pana Pickwicka třeba Maheršala Alího, nebo prohlásí, že Poův Havran, symbol sebepohrdání, je černý, a proto je třeba jej korektně oficiálně přetextovat na Holuba, tak už snad ta dosud mlčící přizdisráčská většina konečně praští rukou do stolu, zařve Nevrmór a příštího Mandelu bude hrát Mistr Bín. Vždyť tyhle absurdní kocourkovské běločistky, negrotizace a hony na pseudoxenofoby akorát nakonec nadělají opravdové rasisty i ze všech dosud indiferentních bílých mámtovpičistů.(7.9.2020)

 • Gorehound
  *****

  Wau, tak konečne sa seriálu dočkal aj Lovecraft. A akého! Postavy chytia za srdce, výprava aj spracovanie sú úžasné, prostredie sa rýchlo strieda od Chicaga po malé mestečká, rasisticka linka je emotívna a silná. Do toho očividná láska ku science fiction, hororom, aj ku Lovecraftovi a plynulý skok do krvavého hororu a späť. Prirodzene a nenásilne. Aj to CGI je použité vkusne a rozumne a nekrvácajú z neho oči, práve naopak. Ak sa to má nejako robiť, tak takto! A praktické gore efekty sú na jedničku. Netrpezlivo očakávam druhý diel!(20.8.2020)

 • tron
  ***

  Neviem. Najlepšou scénou je asi "pomalý odchod" zo "zóny súmraku", ale aj uňho treba nepremýšľať. Čo ak by jedna strana nemala hodinky? Alebo by jej meškali o dve minúty? Proste smiešne. Kasting uchádzajúci, videl som lepší, ale aj horší. napojenie na HPL veľmi divné a nakoniec to dopadlo presne tak, ako som sa bál: fláknem tam nejaké CGI a azda to bude Cthulhu. A ak nie, tak nie. Fajn retro rasistická atmosféra, kedy stačilo mať inú farbu pleti, než bielu, a všelijakí zakomplexovaní čuráci a zmrdi vás boli schopní s úsmevom na perách obesiť.(6.10.2020)