Megan je mladá absolventka newyorské policejní školy, která se už první den služby v manhattanském sboru ocitá v nebezpečné situaci. Zcela náhodou narazí na přepadení dragstoru a při zásahu zastřelí v sebeobraně ozbrojeného lupiče. Jeho zbraň se však během následujícího vyšetřování nenašla, a tak je Megan dočasně suspendována. Brzy nato je nalezen zastřelený muž v jehož těle najde policie kulku s Meganiným jménem. V té době se Megan seznámí s burzovním makléřem Eugenem Huntem, který byl mezi ohroženými lidmi během přepadení. Počáteční náklonnost však vystřídá zděšení, když zjistí, že to byl on, kdo se v supermarketu zmocnil ztracené pistole, a že právě její energický zásah v něm probudil skryté psychopatické sklony, které z něj udělaly masového vraha. (oficiální text distributora)

chaturga

Dal bych 3 hvězdy, kdyby ve filmu nebylo (hlavně ke konci) tak moc trapných zpomalených scén a absolutních nedomyšleností v celém filmu. Horší než hranolky s tatarkou. ()

Acrobat

Nezaprie sa pocitovosť minulých rokov, kde chôdza aj beh aj izby klasických amerických apartmánov, aj ulice denné či nočné, aj potraviny a toalety pôsobia dôveryhodne, špinavo, neľudsky a ohavne. Kathryn nie je uvedomelá občianka a Brada Fiedela pustila k obmedzenej tvorbe. S nádychom výborného thrilleru sa púšťa divák po stopách prapodivných osudových príbehov jednej nesympatickej ale výborne hrajúcej Curtisovej policajtky. Napriek enormnej snahe pôsobiť verne, sa príbeh s neznámych príčin nevyhne pocitu nudy, a hlavne nemožnosti nájsť motív Silverovho šialenca. Otrasný český dabing, ktorý nikdy nemal uzrieť svetlo sveta nepomáha filmu a strieľanie viac rán ako 6 z revolvera je detskou chybou tvorcov. Darmo budete vravieť, že je to vrah v Amerike, bizarnosť overovaných tvrdení ho dostane vonku. Modrá oceľ nie je vôbec zlý film, je skvelý v základe, no je akoby nerozvinutý a končí príliš rýchlo. Nikdy teda nemôže dozrieť ako víno, hoci predpoklady na to mohol mať. Emočne však príbeh okolo policajtky Kathryn zvláda dobre a miestna civilnosť snímku je len pre jeho dobro. (videné 15.01.2020, Filmplus archív) ()

horor2

Krásná hra na kočku a myš. Jamie Lee Curtis v plné palbě, Ron Silver zahrál dokonale, Clancy Brown je nedůvěřivý a Kathryn Bigelow, to je pro mě režisérka, která zvládá nejen akci ale i dramatický či kriminální námět na výbornou. Pro mě kult a nikdy nezapomenu na paní z videopůjčovny, která na mě zavolala: "Mladíku, polož to zpátky do regálu, ten film není pro tebe určený!" Kdyby věděla, co všechno už jsem v té době viděl, tak mi to spíš doporučí :-D :-D :-D ()

rafix

Dobrý film, Dobrá režie ( K. Bigelow ), Dobrý herecký výkon ( Jamie Lee Curtis ). Mě se ten film velmy líbil i když je staršího data ( rok 1989). Můžu to moc doporučit. ()

Sekel

Jednoduchy pribeh se vyznacuje hlavne totalnim fetisem na zbrane a pekne zpomalenymi nejlepe detailnimi zabery na cakance krve. Ron Silver i J.L. Curtisova hraji neslozite postavy a celkem jim to jde. Na divaka ceka na konci pouceni, ze pokud na vas nekdo vytahne pistoli, musite na neho vytahnout neco vetsiho. Treba auto. ()

pirate

Patnáct minut od konce nejlepší a nejakčnější, jinak celkem průměrný děj. Nic nového. Lehce silnější dvě hvězdy. ()

Saprofag

Ona totiž Kathryn je trošku .... No to je jedno co je, ale každopádně její feministickým nábojem čpící film poznáte. Do zásobníku se taky vejde víc nábojů, než je běžné a tak celkově tam jsou vůbec chvilky, že by se z toho jeden posral, ALE! Má to atmosféru. A má to Clancyho Browna, kterýho obzvlášť v těchto dnech začínám mít hodně rád! Je luxusní!!! Koho zajíma proč, nechť si proleze trochu jeho filmografii. Je tam jeden seriálek, kterej je hlavně díky jemu SUPER!!! Sorry za asi spam? :D/ Tohle je za tři. Míň dát nemůžu. Pro lidi který to pamatujou nový, to byla kultovka!Ta trojka je hodně slabá, ale dvojka už by byla fakt málo. ()

Oxytocin

Lehce ospalý film, který je i na svoji délku 1:37 docela hodně (bez titulků). První půlka je o tom, jak poldové se snaží najít vraha a druhá půlka o tom, když už ví, kdo to je, jak ho usvědčit a dostat do basy. Při koukání bych film hodnotil jako průměrný, ale pak ke konci mu na kvalitě ubírá věčné honění vraha, jeho až absurdní neohroženost, ... až po stupidní přestřelku na ulici, která definitivně kazí celkový dojem. P.S. taky máte ten dojem, když škrtí vrah Jamie v posteli, že vydává zvuky jako kňučící šimpanz??? ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore