Megan je mladá absolventka newyorské policejní školy, která se už první den služby v manhattanském sboru ocitá v nebezpečné situaci. Zcela náhodou narazí na přepadení dragstoru a při zásahu zastřelí v sebeobraně ozbrojeného lupiče. Jeho zbraň se však během následujícího vyšetřování nenašla, a tak je Megan dočasně suspendována. Brzy nato je nalezen zastřelený muž v jehož těle najde policie kulku s Meganiným jménem. V té době se Megan seznámí s burzovním makléřem Eugenem Huntem, který byl mezi ohroženými lidmi během přepadení. Počáteční náklonnost však vystřídá zděšení, když zjistí, že to byl on, kdo se v supermarketu zmocnil ztracené pistole, a že právě její energický zásah v něm probudil skryté psychopatické sklony, které z něj udělaly masového vraha. (oficiální text distributora)

Deimos

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 8/10 Hudba 5/10 Efekty 3/10/// + atmosféra, záporák je pěknej psychouš -již starší film, možná přecejen málo akční/// Pro mě celkem slušný thriller s hodně dobrou atmosférou. Nevím proč trošku mě to připomělo včera viděnou Tlumočnici (snad proto, že oboje je thriller) a tady musím říct že tento film je lepší, i když jen béčko./// Celkem 58%/// ()

castor

Nekompromisní režisérská kormidelnice Kathryn Bigelow (následně se pustila do výborného Bodu zlomu, o bezmála dvě desetiletí později svým válečným opusem Smrt čeká všude přepsala oscarové dějiny) rozumí chlapáckým tématům víc, než půlka akčních specialistů hollywoodské první ligy. Její první krůčky za filmovou kamerou vedly ke stylové kriminálce, ve které to s novopečenou policistkou Megan nevypadá dvakrát růžově. Hned po nástupu do služby si v nažehlené uniformě vyšlápne na zloděje v samoobsluze. Zatímco nervózní poberta ohrožuje pokladního, Megan si to nepozorovaně nakráčí dovnitř, prásk a je to. Zloděj proletí výlohou. Klepání na rameno se ale nekoná. Gangsterova pistole totiž dopadne u na první pohled slušného zákazníka. Jenže zdání klame a hlavní důkaz mizí v jeho kapse. Proč ale úspěšný burzovní makléř začne suspendované Megan nadbíhat? Modrou ocel jsem viděl poprvé někdy před patnácti lety. Teď jsem si jí s chutí zopakoval, tehdejší nadšení je sic ta tam, nicméně i tak dokázala Bigelow správně dávkovat napětí i atmosféru (skvěle ji pomáhá kameraman Amir Mokri – Mizerové II., Úhel pohledu). Po uvedení snímek překvapoval zejména násilím, které na plátno přenesla žena-režisérka. Aby také ne, když se na filmu produkčně podílel i Oliver Stone. Bigelow prostě umí, i když se jí pod ruce dostane primitivní story. K výslednému dojmu jí pomáhá i velmi dobře hrající Jamie Lee Curtis a přesvědčivě psychopatický Ron Silver (dnes už zapomenutý – a bohužel zesnulý – záporák z Timecopu).. ()

otík

Dobře zahraný a natočený dramatický thriller o mladé policistce, jejíž jedna velká chyba dala příležitost maniakovi k zabíjení. Ron Silver se doslova vyřádil v roli poněkud labilního pracovníka New Yorkské burzy se zálibou ve zbraních a střílení. Jamie Lee zase ukázala, že hrát umí a svou těžce zkoušenou policistku zvládla skvěle. ()

MsUtahraptor

Býval by to byl slušný thriller, kdyby mi celou dobu nevrtala v hlavě jedna základní otázka: Kam se poděli všichni ti svědci úvodní loupeže? Slušná část zápletky by totiž odpadla, kdyby traumatizovaný pokladní/sklerotická stařenka/... potvrdili, že ano, bylo využito střelné zbraně a jistý tmavovlasý pán, 30/40, kvádro, lehce psychopatický výraz na tváři, se po incidentu poněkud vypařil... Absence paranoie (opatrnosti) u hlavní hrdinky před vrcholným střetem (narážka úmyslná) mne také nemálo zarazila. ()

Gilmour93

Rychle tasící policistka vs. revolverový fetišista z burzy, co vstupuje do děje jak Čáryfuk, k tomu zmatečná režie Kathryn Bigelow, do očí bijící logické lapsusy (závěrečných psychopatových 13 výstřelů bez nabití z .44 Magnum - na to by i počty Dirty Harryho byly krátké) a žádné detaily na prsa Jamie Lee Curtis. Alespoň, že potěšil krátký debut Toma Sizemorea, kterému při úvodním přepadení obchodu dával prodavač peníze z pokladny tak dlouho, že snad při tom ještě stihl udělat inventuru.. ()

• Jeff Kober byl zvažován do role Eugena Hunta, ten však roli odmítl. (ČSFD)
  • Tom Sizemore v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)
  • Celosvětová premiéra filmu proběhla v lednu 1990 na filmovém festivalu Sundance. (ČSFD)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore