Modrá ocel

Blue Steel

Modrá oceľ

Akční / Thriller / Krimi / Drama

USA, 1990, 102 min

Modrá oceľ bola kedysi taký menší videokazetový kult, ktorý sme si raz za čas radi zopakovali. Malo to fajn atmosféru, dvojicu, medzi ktorou to iskrilo a ťažko predvídateľný scenár. Bola súčasťou takej menšej vlny kvázi erotických krimi (Sea of love), kde pár tvorí policistk(a) a podozrivý(á) a na konci z toho samozrejme niečo vyplynie. Bigelow sa tu aspoň zacvičila na podstatne vydarenejší Point break. Pekná nostalgická spomienka.(29.6.2015)

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 8/10 Hudba 5/10 Efekty 3/10/// + atmosféra, záporák je pěknej psychouš -již starší film, možná přecejen málo akční/// Pro mě celkem slušný thriller s hodně dobrou atmosférou. Nevím proč trošku mě to připomělo včera viděnou Tlumočnici (snad proto, že oboje je thriller) a tady musím říct že tento film je lepší, i když jen béčko./// Celkem 58%///(27.7.2006)

Dějově to určitě není dokonalé, dokonce ani průměrné (hlavně ten konec jak ze sna je omyl, ale zase výborně natočený). Celý to drží pohromadě jen Kathryn svým režijním umem - zpomalovačky na správném místě, atmosféra naprosto taková jakou bych jí chtěl mít. A díky tomuto filmu jsem si zvykl na Jamie Lee, kterou jsem moc nemusel.(7.4.2010)

70% Velmi podceňovaná záležitost a zjevně velmi osobní snímek pro Kathryn Bigelow. Jasně, je tu pár děr ve scénáři a finále, které má několik prodloužení a dohrávek by mohlo být kratší a údernější, ale budiž. Pro mě stále velmi dobré, skvěle nasnímané (vše dobře vylazené do modra) a výtečná Jamie Lee Curtis (možná ve své nejlepší roli). Mimochodem v postavě zvrhlého (vraždícího) yuppíka se zcela evidentě (a o dva roky později) shlédnul Brat Easton Ellis při psaní Amerického Psycha.(20.11.2013)

Film který zde je určitě silně podhodnocený, dokonalá kriminálka v hlavní roli s Jamie Lee Curtis. Je to opravdu velice dobře zpracovaná napínavá podívaná a kdo má rád tenhle styl filmu, tak mu ho mohu jedině doporučit! Určitě nebude nikdo zklamaný, protože film nemá moc slabých míst a i když je zde pro mě nepochopitelně slabě hodnocený, tak si myslím že se jedná o výbornou podívanou!(5.1.2015)

• - Tom Sizemore v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

• - Celosvětová premiéra filmu proběhla v lednu 1990 na filmovém festivalu Sundance. (Stoka)

• - Philip Bosco hraje otce policisty Jamie Lee Curtis. Ve skutečnosti je synem policisty Margareta Raymonda Theka Bosca. (Stoka)