Modrá ocel

• slovenský

Modrá oceľ

Akční / Thriller / Krimi / Drama

USA, 1989, 102 min

No tohto filmu mi je luto, lebo v detstve ma ten film velmi bavil, pretoze mal jednoduchy napinavy scenar a nevadila mi ani nemcina, ktorej som vtedy nerozumel, ale dnes je tam na mna prilis vela chyb a nelogicnosti. A toto natocila ta Kathryn Bigelow, ktora nedavno prevalcovala AVATAR (2009) na Oscaroch siestimi Oscarmi filmom SMRT CEKA VSUDE (2008)? No v kazdom pripade, pokial mate radi rozne psychothrillery 80-tych alebo 90-tych rokov a nebude vam prekazat ani tento scenar a prepasli ste tento film, tak supitom, lebo ten film az taky zly zase nie je, len mohol byt lepsi a nie prehnane natoceny a Jamie Lee Curtis je jednoducho skvela... ________ Jamie Lee Curtis - (Megan Turner) +++ Ron Silver - (Eugene Hunt) +++ Clancy Brown - (Nick Mann) +++ Elizabeth Pena - (Tracy Perez) +++ Louise Fletcher - (Shirley Turner) +++ Philip Bosco - (Frank Turner) +++ Kevin Dunn - (Stanley Hoyt) +++ Richard Jenkins - (Advokát Mel Dawson) +++(19.3.2010)

• monolog

Větší blábol jsem už dlouho neviděl. Takových nepravděpodobností, který se tu berou jako normální realita jsem už dlouho neviděl. Takových nereálností, takových klišé, takových berliček, deus ex (ne že by tam něco řešil, ale spíš jen dělá, aby se to hlavnímu záporákovi vydařilo, aby ho nikdo neobjevil celých 100 minut). Kathryn při natáčení tohohle filmu musela mít okno, nebo mlhu, nebo co to vlastně měla, protože si to jinak neumím vysvětlit. Nejde jen o to, že je tu spousta hovadin, on ani ten film není zábavnej. Vlastně ani není ani moc akční. Humor tu nenajdete ani lupou,nadsázku ani nic podobnýho taky ne. Tenhle krimithriller se bere až příliš vážně, přestože některé věci jsou spíš k smíchu (ale ne tomu dobrýmu smíchu). Už nikdy ho nechci vidět.(19.12.2005)

Dobře zahraný a natočený dramatický thriller o mladé policistce, jejíž jedna velká chyba dala příležitost maniakovi k zabíjení. Ron Silver se doslova vyřádil v roli poněkud labilního pracovníka New Yorkské burzy se zálibou ve zbraních a střílení. Jamie Lee zase ukázala, že hrát umí a svou těžce zkoušenou policistku zvládla skvěle.(16.5.2006)

Film který zde je určitě silně podhodnocený, dokonalá kriminálka v hlavní roli s Jamie Lee Curtis. Je to opravdu velice dobře zpracovaná napínavá podívaná a kdo má rád tenhle styl filmu, tak mu ho mohu jedině doporučit! Určitě nebude nikdo zklamaný, protože film nemá moc slabých míst a i když je zde pro mě nepochopitelně slabě hodnocený, tak si myslím že se jedná o výbornou podívanou!(5.1.2015)

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 8/10 Hudba 5/10 Efekty 3/10/// + atmosféra, záporák je pěknej psychouš -již starší film, možná přecejen málo akční/// Pro mě celkem slušný thriller s hodně dobrou atmosférou. Nevím proč trošku mě to připomělo včera viděnou Tlumočnici (snad proto, že oboje je thriller) a tady musím říct že tento film je lepší, i když jen béčko./// Celkem 58%///(27.7.2006)

• - Jeff Kober byl zvažován do role Eugena Hunta, ten však roli odmítl. (Stoka)

• - Celosvětová premiéra filmu proběhla v lednu 1990 na filmovém festivalu Sundance. (Stoka)

• - Tom Sizemore v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)