Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Megan je mladá absolventka newyorské policejní školy, která se už první den služby v manhattanském sboru ocitá v nebezpečné situaci. Zcela náhodou narazí na přepadení dragstoru a při zásahu zastřelí v sebeobraně ozbrojeného lupiče. Jeho zbraň se však během následujícího vyšetřování nenašla, a tak je Megan dočasně suspendována. Brzy nato je nalezen zastřelený muž v jehož těle najde policie kulku s Meganiným jménem. V té době se Megan seznámí s burzovním makléřem Eugenem Huntem, který byl mezi ohroženými lidmi během přepadení. Počáteční náklonnost však vystřídá zděšení, když zjistí, že to byl on, kdo se v supermarketu zmocnil ztracené pistole, a že právě její energický zásah v něm probudil skryté psychopatické sklony, které z něj udělaly masového vraha. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (80)

kingik 

všechny recenze uživatele

Tenhle thriller je velmi nevyrovnaný. Scenárista ještě v první polovině dokáže, ale i tak trochu přehnaně, ukázat chování vraždícího psychopata v podání zajímavého Rona Silvera a režisérka se se střídavými úspěchy snaží o budování napětí. Druhá polovina a především závěr filmu jsou značně nevěrohodné, ale řada scén je zde působivá a také poměrně brutální. Akce ale za moc nestojí. Jamie Lee Curtisová mně v roli ohrožené policistky příliš nesedla. ()

c.tucker 

všechny recenze uživatele

Dějově to určitě není dokonalé, dokonce ani průměrné (hlavně ten konec jak ze sna je omyl, ale zase výborně natočený). Celý to drží pohromadě jen Kathryn svým režijním umem - zpomalovačky na správném místě, atmosféra naprosto taková jakou bych jí chtěl mít. A díky tomuto filmu jsem si zvykl na Jamie Lee, kterou jsem moc nemusel. ()

Reklama

sochoking 

všechny recenze uživatele

Nedávno videný Detroit ma takpovediac nažhavil, aby som si pozrel i iné kúsky od režisérky Kathryn Bigelow. Blue Steel je plná blbostí. Takmer som zabudol, že to bol štandard na tú dobu a skoro každý film ich obsahoval vlastne kopec. I napriek osemdesiatkovej sentimentalite nemôžem ísť s hodnotením vyššie. Ale aspoň som si pripomenul, akí boli záporáci vtedy "nesmrteľní". 40% ()

tom88 

všechny recenze uživatele

Absolútne prehliadnutelný americký thriller, ktorý v podstate ani nemá čím zaujať. Všetko čo je tu už bolo a natočené lepšie. Nevravím, že je to výslovne zlý film, to nie, je natočený pomerne zručne. Jamie Lee mám rád no viac sa hodí do nejakého hororu, keď uteká pred nejakým maniakom a nie keď maniaka naháňa. Záporák Ron Silver mi rozhodne nesadol, jeho postava mi neprišla nejak zaujímavá, skôr taká nerozvynutá. Dejovo ma film nevtiahol a skoro ani nebavil. Zázrak sa nekoná no dá sa na to pozerať. Je to medzi 2 a 3*. 50% ()

MsUtahraptor 

všechny recenze uživatele

Býval by to byl slušný thriller, kdyby mi celou dobu nevrtala v hlavě jedna základní otázka: Kam se poděli všichni ti svědci úvodní loupeže? Slušná část zápletky by totiž odpadla, kdyby traumatizovaný pokladní/sklerotická stařenka/... potvrdili, že ano, bylo využito střelné zbraně a jistý tmavovlasý pán, 30/40, kvádro, lehce psychopatický výraz na tváři, se po incidentu poněkud vypařil... Absence paranoie (opatrnosti) u hlavní hrdinky před vrcholným střetem (narážka úmyslná) mne také nemálo zarazila. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (5)

  • Celosvětová premiéra filmu proběhla v lednu 1990 na filmovém festivalu Sundance. (ČSFD)
  • Natáčelo se od 22. srpna do 26. října 1988 v New York City (New York, USA). (GASTON73)

Související novinky

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Z kalifornského Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku jednašedesáti let totiž odešel americký herec Tom Sizemore. Zprávu o skonu médiím potvrdil hercův zástupce Charles Lago. Sizemore byl v… (více)

Reklama

Reklama