Ratu Ilmu Hitam

• USA The Queen of Black Magic

Skupina přátel se po letech vrací do sirotčince, kde vyrůstali. Důvodem návštěvy je špatný zdravotní stav jejich vychovatele. Jenže sirotčinec ukrývá temné tajemství, které se pomalu dere na povrch. Návštěva se tak změní v boj o holý život. (pornogrind)

raimi

Ten večer jsem Savem hubil plíseň v koupelně, pak jsem si naložil solidní porci gyrosu s nudlema od Vietnamců a pustil si The Queen of Black Magic. A to prostě nebyla vůbec dobrá kombinace. Jáááj, jak mně pak bylo zle. Pachuť Sava, plnej žaludek na noc a intenzivní démonický peklo z Indonésie prolnuli v opravdu pamětihodnej večer. Ale k filmu. Tohle se moc povedlo, tvůrci fest tlačí na pilu, postupně budují atmosféru absolutního zmaru a pevnou rukou zavedou diváka až do neskutečnýho finále, z kterýho člověku není vůbec dobře. Moc dobrý. ()

Flipnic-RE

Vlastně je to remake nějakýho "asia-black-magic-braku" z roku 1981, který jsem ani já (!!!) neviděl (ale napravím to...). Fotky z původní verze příjdou se závěrečnými titulky. Ale to není moc důležité. Důležité je to, že jsem z toho byl úplně přikovanej od začátku do konce. Na film jsem se hrozně těšil a radši ho chvíli odkládal, než na něj koukat v ne úplně top chvíli. A fakt jsem si ho užil! Pecka!! Je to vlastně tak, aspoň já to tak vidím, že jeden z režisérů, který na točil atmosférický asijský peklo Rumah Dara/Macabre, vzal podobný herce, nahnal je do stejnýho baráku, ve kterým se odehrávalo Macabre, a začal je tam postupně kydlit, jen tentokrát ne pomatenou sadistickou familií, ale černou asijsou magií o nic méně sadističtější. Feeling, kamera, vizual a hlavně zvukový a "hudební" podkres, který celou stopáž filmu jako by stále mírně graduje, s varovnými sirénami v pozadí, připravuje diváka na peklo, které příjde v závěru filmu. Dost mi to připomínalo remake Evil Dead (který zbožňuju), akorát po Asijsku. Brutální, zvrácené a nechutné, nikdo není ušetřen, ani děti (klasika už u asiatů...). Spolu s 80.kovou WTF zvráceností Red Spells Spells Red (1981) nejlepší black magic asia horor ... ()

AffectedFace

Originální hororový snímek, kterej by nikde jinde, než v Indonésii neprošel. Jsou zde scény mrtvých (znetvořených) dětí, střílení do dítěte, zalepení pusy sešívačkou, odřezávání kousky kůže v iluzi a vydloublé oko za důsledku vylezení stonožky. První polovina je taková pomalejší, přičemž ta druhá vám nedá vydechnout, leč se toho stane naráz až moc. Konec trošičku klasické klišé, i přestože sám Kimo trvdil v interview, že je nenávidí. Scéna se zrcadlem, kde si jedna z hlavních postav začne řezat kůži na krku je pro mne nezapomenutelná. ()

Martin741

Nemam rad ciernu magiu vo filmoch a tudiz ne v reali. Mumlani carodejov - nic pre mna. Ovsem kasting bol namakany a atmosfera pekelna   : 65 % ()

dubinak

Ten trailer byl brutál síla, což se o filmu jako takovém říct nedá. Z řemeslné stránky je to ale paráda. Sejde se tu docela zajímavá sorta lidí, takže mě fakt zajímalo, jak se příběh bude vyvíjet. To je další věc, že děj je absolutně nepředvídatelný a jen těžko si domyslet, o co tady vlastně půjde, přestože pointa není kdovíjak orginální v tomto typu hororu. Škoda, že v traileru byla většina nejlepších scén a tak už se ničeho nového, kromě zápletky nedočkáte. Opravdu jsem se těšila hlavně na to gore, kterého bylo podle mého ještě furt málo. Váhám proto mezi třemi až čtyřmi, asi kvůli velkému očekávání. Ani ten závěr nakonec nepřidal na hodnocení, protože té krve se tam moc neprolilo, jak bylo avizováno v traileru. ()

zette

Ke konci uz celkem zdlouhave, ale jinak povedeny horor s celou radou vyraznych momentu. Dobre herecke vykony. ()

oveckaoa

Chlápek jde z rodinou do sirotčince navštívit asi majitele (pokud jsem to pochopil dobře) , který umírá. Tak tam přijde potká se ještě z dalšími kamarády, kteří byly adoptovaní a jejich rodinami a mezitím tam na ně začne útočit jakýsi démon. Z těch asijských hororů jeden z lepších má to dobou záporačku a kvalitní gore bohužel celé to kazí ten konec kdy poté co je má všechny na dosah z neznámých důvodů zaváhá (jak se vůbec ten kluk dostal z té mučící pasti?) a nechá jich přežít. ()

Sfinkter

Volnější remake snímku z roku 1981 s perfektní režií (Stamboel stál už za brutálním krvákem Rumah Dara z roku 2009), příběhem, gradací a přirozenými hereckými výkony. České horory vypadají česky, ty z Indonésie a Jižní Korey vypadají světově a jdou do nejkvalitnějších distribucí. Nevím, kde čeští soudruzi dělají chybu. ()

Skeksis

Ale ako hej, strigy sú fajn, ale treba byť s nimi iba za dobre. Potom nemusíte skončiť podľa svojich predstáv. Ľakáky a chechtáky celkom fungovali. Inak, zopár ľudí by som zabila aj ja, ešte dobre, že neovládam čiernu mágiu. Vlastne, na zabitie netreba čiernu mágiu. ()

borec999

Riskol som to s exotikou a nemôžem povedať že by som ľutoval. Dostal som vcelku dobre natočený a zahratý horor v dostatočne atmosferickom prostredí (poloopustený sirotinec) pri ktorom sa dá bez debaty báť (scéna s autobusom, či viaceré scény kde si svoje odtrpia aj deti) a na ktorom výnimočne výraznejšie necítiť kultúrne alebo iné odlišnosti v deji alebo správaní postáv. Prečo nejdem vyššie ako 3* je nelogické správanie postáv a najmä záverečných 15 minút, ktoré mali pôsobiť asi desivo ale sú úplne mimo a vyzerajú ako z paródie. 60% PS: nie je to úplne prvotriedna nechuťárna ale povahy so slabším žalúdkom by sa tomu preventívne mali vyhnúť... ()

E´Tonno

Pecička.. Jeden z najlepších hororov o čiernej mágii čo som za posledné roky videl. Zhruba v polovici som sa už-už chystal si sťažovať, že sa to nejako vlečie a hneď nato sa začalo viac tlačiť na pílu - asi som bol na rovnakej vlne s tvorcami. Herci boli sympatickí a presvedčiví a krvi aj hmyzu tak akurát. Možno hudba sa mi zdala občas (zbytočne) príliš prenikavá, ale inak aj tá v pohode. Za mňa úplná spokojnosť a na piatu hviezdu sa to - síce len tak-tak, ale chytá. ()

Flopik

Rozbeh trvá troška dlhšie ako by som chcel ale potom to naberie riadne obrátky. Nenávidím húsenice a tu liezli naozaj všade a dokonca rôzne druhy (pri niektorých sa nato celkom ťažko aj pozeralo), tak isto sme tu mali rezanie častí teľa aj peknú lakačku. Čo sa týka efektov a masiek tak niektoré boli hrozne digitálne ale poväčšine skvelé. Príbeh v skratke , rodinky sa idú rozlúčiť do detského domova kde vyrastali s majiteľom ktorý umiera a pripletie sa tam čierna mágia a veci nebudú také aké sa zdajú ( potešil aj zvrat). Samotný koniec a tie miestnosti výborné , deti teda šetrené rozhodne neboli. Koniec a tá sviečka ktorá bola ako plameňomet je troška priestrel ale za tie nechutné scény odpúšťam. Solídne 4* a nemôžem inak ako doporučiť. ()

TheSpearCZ

Ratu Ilmu Hitam je solidní atmosferická podívaná z Indonésie o černé magii, kde pro mě trošku překvapivě všechno drží pohromadě tak jak má a ve výsledku jsem mile překvapen, protože jsem se zase po dlouhé době nenudil u nějakého novějšího hororového počinu. Člověk tu sice úplné gore nenajde, ale vyskytuje se tu v takové "mírnější" podobě, nechybí tu stonožky, červi, zohavené lidi ani plný autobus znetvořených dětí a dějí se tu všem hodně brutální věci včetně dětí. Jo a samotné tajemno okolo celého sirotčince tomu dodávalo strašně moc !! Poslední třetina filmu mě utvrdila, že lepší horor jsem tenhle rok ještě neviděl. Slabší 4* ()

DaeGurth

Budování atmosféry bylo skvělé, vykreslení úvodních vztahů mezi postavami také.I ty slabší triky mi nevadily... Ale pak začaly vyskakovat nelogičnosti, motivace postav se podivně překroutila a poslední třetia to táhla ke dnu jako kotva papírovou lodičku. ()

Rathalos

Kimo Stamboel tentokrat bez svojho reziserskeho kolegu prichadza s dalsim kuskom a opat dokazuje,ze aj v Indonezii sa tocia skvele hororove filmy,s ciernou magiou nie je sranda a o tom sa tentoraz presvedci aj skupinka ludi,ktora prichadza do sirotinca,kde kedysi vyrastali,prva polhodina je zoznamovacia,nudna,no potom zacina peklo na Zemi,cela zalezitost ma rychle tempo,vyborne herecke vykony,skvele gore efekty,je to dostatocne krvave,objavia sa nejake tie nechutnosti,ma to fajn atmosferu,hudbu i napatie,cize to nemozem hodnotit nijako inak ako jasnou patkou...:-) ()

Rockerman

Pořád si stěžuji na mizernou kvalitu současných hororů a v Indonésii točí takové perly. Tři přátelé s rodinami jedou do sirotčince zavzpomínat na dětsví. Netuší, že návštěva se promění v strašlivou noční můru a nevídaný masakr. A právě závěrečné krveprolití je už moc přeplácané a tím ztrácí na účinnosti. Film rozhodně nelze doporučit slabším povahám a těm, co právě obědvají. Impetigore se mi líbilo víc, ale ani tohle nebylo marné. ()

pumpkinqueen

Po dlouhé době kvalitnější hororový počin se slušnou náloží znepokojivých scén, ale ten konec, ten mě fakt zklamal. Přes všechno to napětí a (ne)příjemnou atmosféru prostředí sirotčince jsme se dočkali poměrně přehnaného a bohužel i komicky působícího zakončení. Od začátku mě to celé fakt moc bavilo, bylo příjemné koukat pro změnu na něco "neamerického", ale i tak ten konec pohřbil naději na čtvrtou hvězdičku a na to, abych zařadila snímek do těch nadprůměrnějších. A v tu chvíli mi došlo, že kdyby se to celé odehrávalo v americkém prostředí, vlastně by to zas takový boom nebyl.. ()