Zemičku kdesi pod horami ovládají vysoce postavení zločinci, lidé propojení s politikou, mafií, ale i s policií, soudy a velkými kšefty. Závislá teenagerka zmizí z resocializačního centra, nikomu ale nechybí. O nuceném sexu a drogách chce vypovídat na policii, ale pošlou ji pryč. Vyhledá novináře, který se pustí do rozplétání neuvěřitelné chobotnice zločinu, mafie, vydírání. Nadějný politik se stane předsedou a ovládne celou zemi, protože kdo má moc, má pod palcem i policii i státní obchody. Z malého veksláka se stává velký vyděrač, který s lidmi zachází jako s šachovými figurkami. Jenže může pravda přežít mezi lidmi, kterým jde o prachy a moc? Nebo se Bůh peněz neštítí ani vraždit? (CinemArt)

Equilita

Čerstvo po dopozeraní Svini som v prvom rade zostala úplne obarená a musela som záverečné titulky využiť na predýchanie toho, čo som videla. Neviem kedy naposledy ma nejaký film takto emocionálne zničil. Možno tomu pridal aj fakt, že tieto veci nie sú len vo filme, ale sa aj reálne dejú. V druhom rade si myslím, že sa v modernej ére slovenskej kinematografie jedná o jeden z najlepších filmov, pre mňa osobne možno aj najlepší a Únos bol odsunutý na druhé miesto. Pri zábere na moje obľúbené miesto, dražovský kostolík a na fabriky okolo neho, ma pichlo pri srdci. Ale na všetky svine sa už varí voda. ()

dexp

Veľmi povrchné, žiadne vtiahnutie do deja, príbeh rozbitý, nasilu umiestnené odkazy na reálne situácie (niektoré repliky). Miestami to pôsobí ako paródia (Kaliňák, zábery z TV štúdia, cirkev). Veľké sklamanie. 40% ()

hazdrova

Videné v kine s deväťčlennou českou rodinnou komisiou. Prekvapivo vynikajúco vystavané, myslela som, že to moc prekomplikujú. Ja som sa pobavila na Kočnerovi v nafukovacej kačici, zostala zhrozená z reality dnešného sveta a povzniesla sa ponad fikciu. Slovenská produkcia týmto naozaj nezaostáva. 4* ()

Scraffy

No tak na to, že to je slovenský film je to sakra dobré! Herecky to je dosť slušné a scenár to má vymyslený celkom zaujímavo aj keď je snáď jasné, že keby to pozerá niekto iný ako Slovák, tak by si to tak neužil, všetky tie prepojenia a skryté odkazy. I tak si ale myslím, že film stojí za to a konečne sa na Slovensku podarilo vyprodukovať niečo, čo nestojí zas až tak za ho*no. ()

mirak2

Lepsie ako Unos, ale nizko nastavenu latku lahko prekrocit. Dej je stale rovnaky bordel a clovek, ktory si nevie priradit postavy a udalosti k tym realnym, ani tu nema sancu film pochopit. ()

denulik

Je mi z toho smutno. Toto bol hodinu a pol trvajúci protismerácky volebný klip, ktorý nemá ani umeleckú, ani výpovednú hodnotu. Absolútne čiernobiele videnie sveta skrížené s veľmi povrchným, polopatistickým scenárom určeným voličom, ktorí s problémami dokončili základnú školu, a preto im treba nabiť do hláv, čo je podľa tvorcov pravda. Vzhľadom k tomu, že na tento televízny film do kín zašli aj tak len ľudia, ktorí mali so Smerom jasno, tak nechápem prečo tento paškvil vôbec vznikol. Dej je pritiahnutý za vlasy, chce len silou-mocou šokovať a splieta x motívov dohromady. Vrcholom trápnosti je potom poučenie, že podobnosť s realitou je čisto náhodná, hoci samotný film je iba hromadením citátov, parafráz a situácií, ktoré mesiace vídame v televíznom spravodajstve. Spôsob, akým tento film manipuluje už aj tak tristnú skutočnosť je neprofesionálny a minimálne rovnako škodlivý ako vládnutie strany, proti ktorej sa vyhradzuje. ()

ANTYCHRYST

Tohle mělo našlápnuto kurva dobře.. Ale proč to je takhle prekombinovane..? Tvl.. Zapletou do toho mladistvé holky prostituci.. a pak to dostane minimum prostoru.. Úplně zbytečný tohle.. Chyběly tomu koule.. Větší tah na branku.. Akce.. Víc vzrusa prostě.. Mohl to bejt naprosto luxusní mafiansky slovenský film co nemá obdob.. Takhle to je pouze dobrý.. průměrný fiml 60% velká škoda tohle... ()

Linzi

No, jestli je na tom filmu aspoň něco (nebo snad všechno?) podle skutečnosti, tak teda WOW. Na konci filmu, u písně ,,Slovensko moje, otčina moja", jsem jen stěží udržel slzy. Jedna samostatná hvězdička je (mimojiné) za tuhle nádhernou píseň! ()

papadoce

Odnikiaľ nikam. Po fantastickom filme “Únos” natočila Čengel Solčanská z môjho pohľadu prvoplánový, veľmi jednoduchý a účelový zhluk pohyblivých obrázkov. Som vyslovene sklamaný. Aby ste ma dobre chápali, všetkým je jasné o aké postavy zo skutočného života ide a osobne som za to, aby každý jeden z nich dostal za svoje skurvené zločiny 25 až doživotie, ale takýto siahodlhý príbeh nemôžete natlačiť do sto minút filmu a zaujať inak ako tým, že väčšina z toho je zrejme pravda. Ak to chceli tvorcovia poňať od roku 1999 a ukázať detaily všetkého svinstva, zrejme by bola vhodnejšia forma 10 dielneho seriálu s hodinovými epizódami ako toto. Takto sme videli iba 50 minút akejsi temnoty bez svetla na konci tunela, ktorá zrazu prepukla v 50 minútový príbeh jedného novinára, ktorý mal zrejme viac odvahy než ostatní. Moje sklamanie je veľké a priznávam, že hraničilo chvíľami s odpadom. No herci ako jediní si to takto nezaslúžia a preto budem dávať hviezdy im. Výlučne im. Vajda, úplná super špička. Mórová, Heriban, Rybárik výborní, ale i Dubayová, či Tobias sa nestratili. Nebyť hercov alebo pravdy, bol by to proste odpad. Dávam dve, ale prevedenie filmu si to nezaslúži. Krokom vedľa bola tentokrát réžia, zrejme scenár a totálne nehodiaci sa Marko Igonda. Únos sa nezopakoval a téma mala rozhodne naviac o niekoľko tried. Škoda. Toto mali byť zimomriavky. Nie sú. ()

Shanen29

Ano,velmi dobře natočený film.Sprostě důkladný,přímý a troufalý .Bez servítek a holých nesmyslů.Hodnotím film,ne jako politicky přemýšlející blbec,jak se zde někdo prezentuje a filmu udělí odpad.Tyhle osobní slabůstky nepatří do hodnocení filmů. ()

Amonasr

Smutný obrázek o současném stavu slovenské společnosti, kde chobotnice organizovaného zločinu dosáhla až do nejvyšších pater politiky a dokonce i justice a policie. Očista vynucená tlakem zespoda, kterou odstartovala podlá vražda novináře Kuciaka a jeho snoubenky, stále ještě probíhá a není ani zdaleka u konce. O to je potřebnější, že tento film tak rychle vznikl. Možná má i své mouchy, ale jeho pravdivost a společenská aktuálnost je mnohonásobně převažuje. Víc podobných počinů by slušelo i české kinematografii, utápějící se v povrchních banalitách, které současnosti nemají co podstatného říct. ()

Shitonit

Hodnotit to řemeslně, dám tomu pjet hvězd. Hodnotit to dějově, kulisně a herecky, tak asi taky. Hodnotit to vobsahově, tak dám pjet hvjezd Verbalovi, páč líp to asi Kurwa nešlo... ()

milwaukee odpad!

Kurva, kokot, do piče. Jestli na tomhle chcete stavět film, tak choďte do piče i s Arpádem. To se fakt nedá. A ještě k tomu agitka jako z padesátých let. Odpad na druhou ()

0verseer

Napriek fiktívnym menám je jasné koho a čo Sviňa zobrazuje a je len dobre, že paralely s predlohami sú pomerne explicitné. A keďže ľudia majú pamäť krátku ako predvolebné memento film určite svoju úlohu splnil. Žiaľ nemôžem sa zbaviť pocitu, že si Janko a Martinka zaslúžili predsalen o niečo viac. Jednak sa film mohol venovať nedávnej histórií podrobnejšie a pokojne zahrnúť aj ďalšie “postavičky” (to by však musel natiahnúť stopáž), jednak mnohé zobrazené udalosti poňať o niečo dospelejšie (s vulgarizmami ako takými vo filme problém nemám, ak je však slovo k*k*t pomaly v každej druhej vete zbytočne to odvracia pozornosť od hlavného merita;). Takže výsledný dojem by sa zhruba dal opísať slovami súdruhov z Černobyľu: 3,6*, not great, not terrible... ()

yntelygent odpad!

Ucelova predvolebna sracka,nakolko za par rokov sucasne korupcne afery upadnu do zabudnutia,upadne do zabudnutia aj tento film...nenudil som sa pri nom,ale ta ideologicka linia z neho vytrca viac ako ta bolsevicka z 30 pripadov majora Zemana...co sa tyka ucelovosti je film rovnako poplatny rezimu ako tolko kritizovane komunisticke agitky z minuleho storocia....slovenski herci su v sucasnosti obetou sukromnych televizii a ich serialovej tvorby,takze aj nahodny talent ma divak zaskatulkovany v sfere televizneho odpadu.A ucast tychto slovenskych celebrit a preudo-hviezd kinematografie urobil aj s tohoto filmu odpad...cize ideologicky a herecky bezcenna kravina ()

shade000

Klobúk dole. Na slovenské pomery vynikajúce spracovanie. A čo sa týka načasovania? Perfektné, možno si ľudia konečne začnú uvedomovať isté veci, ako to v tejto republike funguje a budú túžiť po zmene. Môžeme len dúfať, že nebudú chcieť "extrémistickú zmenu"... ()

1V4N

Na slovenské pomery kvalitne spracované, ale o tom, že Slováci vedia natočiť aj dobrý film ma presvedčil únos z roku 2017 od Solčanskej. Výborné herecké výkony Vajdu a Heribana striedajú skvelé dialógy. Je to film, ktorý by mal vidieť každý Slovák. ()

Nathaniell odpad!

Ha! Tak tohle je jasnej důvod toho, proč bysme neměli brát hodnocení a komentáře slovenských čobolů tady na databázi vážně: Dodnes se nanaučili točit filmy. ODPAD!! ()

petrik11 odpad!

K čomu sa herecké prostitútky nechajú prepožičať. V agitkách "hrali" za fašistoch, svoje si odohrali i za komoušov a ajhľa politická agitka aj teraz. ()