Tokyo Vice

• Velká Británie Tokyo Vice
USA, (2022–2024), 16 h 45 min (Minutáž: 48–64 min)

Tvůrci:

J.T. Rogers

Předloha:

Jake Adelstein (kniha)

Série(2) / Epizody(18)

Kriminální drama Tokyo Vice, volně inspirované zkušenostmi Jakea Adelsteina, sleduje cestu mladého amerického novináře do tokijského podsvětí konce 90. let minulého století. Adelstein se jako první americký investigativní reportér prestižních novin Meicho Shimbun ujímá případů, které spolu zdánlivě vůbec nesouvisejí. Zanedlouho však pojme podezření, že v tom mají prsty nekalé síly. Poté, co s pomocí detektiva Hirota Katagiriho nastoupí k tokijské policii, je vržen do špinavého světa korupce, vražd a podvodů, kde nic není tak, jak se na první pohled zdá. (HBO Max)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (10)

Tokyo Vice (2022)

1.seria: Mierny nadpriemer, hoci obcas naivny, zo sveta jakuzy, policie a tokijskej prominentnej redakcie a luxusnych "spolocnicok".  Mlady gaijin - Jake ako horlivy a japonsky plynulo hovoriaci reporter, hoci american v japonskej redakcii sa prihodne zaplieta do vsetkych spomenutych sfer a ich vzajomnych vztahov. Priznavam, ze to ma svoju atraktivitu, na ktoru tvorcovia stavili, obcas je to vsak prilis naivne. Najviac ma bavila asi redakcna linia a i zivot spolocnicok. Ta prva prevazuje len v prvych dieloch, neskor je to uz len mafianska zalezitost. Polhviezdie urcite pridavam za vynikajuci soundtrack od panov menom Danny Bensi & Saunder Jurriaans. Takmer vzdy je to pri zaverecnych scenach a kreditnych songoch genialne namiesane. Zaver ma moc nepotesil, na strane druhej ani neprekvapil, kedze sa az tam vynorili niektore uplne zrejme otazky, o ktorych sa dovtedy okato mlcalo. Totiz, paky medzi policajtami a mafiou.  I tak odporucam. Celkom vitane osviezenie. 70% ()

Season 1 (2022) (S01)

Mierny nadpriemer, hoci obcas naivny, zo sveta jakuzy, policie a tokijskej prominentnej redakcie a luxusnych "spolocnicok".  Mlady gaijin - Jake ako horlivy a japonsky plynulo hovoriaci reporter, hoci american v japonskej redakcii sa prihodne zaplieta do vsetkych spomenutych sfer a ich vzajomnych vztahov. Priznavam, ze to ma svoju atraktivitu, na ktoru tvorcovia stavili, obcas je to vsak prilis naivne. Najviac ma bavila asi redakcna linia a i zivot spolocnicok. Ta prva prevazuje len v prvych dieloch, neskor je to uz len mafianska zalezitost. Polhviezdie urcite pridavam za vynikajuci soundtrack od panov menom Danny Bensi & Saunder Jurriaans. Takmer vzdy je to pri zaverecnych scenach a kreditnych songoch genialne namiesane. Zaver ma moc nepotesil, na strane druhej ani neprekvapil, kedze sa az tam vynorili niektore uplne zrejme otazky, o ktorych sa dovtedy okato mlcalo. Totiz, paky medzi policajtami a mafiou.  I tak odporucam. Celkom vitane osviezenie. 70% ()

The Test (2022) (S01E01)

Vynikajuci otvarak, ktoremu odpustam i urcitu naivitu z "prijatia" gaijin-a do svojich radov, napriek tomu, ze exceluje v jazyku a zrejme i vo vedomostiach a zapale - typek uz nemoze "vytrcat" viacej. Inak vsak funguje pozadie, napatie, motivacia a i vykreslenie tamojsich pomerov takmer dokonalo. Nocne kluby, vyber hudby, redakcia a i svojsky nadrzany "stycny" s redakciou, ci len vedlajsie postavy rozhodne nie su ploche. Ustredny Ansel Elgort ma prijemne prekvapil. Spokojnost. Snad bude toto vyzivny kusok. 85% ()

Kishi Kaisei (2022) (S01E02)

Spomalenie, aby nam predstavili blondavu kocku, co si privyraba ako "spolocnicka" a priblizili i nespokojneho mladeho mafiana. Zaujimavy sposob, akym sa "pisalkovia" dozvedaju o moznych "nasilnych" udalostiach hodnych popisania. A zaujimavy bol i stret stareho "zrejme policajta" z uvodu prvej epizody a nasho ambiciozneho gaijin-a. Tradine kvalitny hudobny kusok pri zaverecnych titulkoch. 70% ()

Read the Air (2022) (S01E03)

Uvod bol paradny. Potesi, ked i taky "kapovia" maju chvilku, kedy nezalezi na ich postaveni a musia uvolnit a stiahnut "pulky" na pokyn. Inak viac-menej preslapujeme, az ku vyvrcholeniu k zaveru. Opat vynikajuca "bubnovacka" v zaverecnych titulkoch. Moc neverim tej familiarnosti az "kamaratstvu" so starsim vysetrovatelom, ale tuto naivitu prechadzam mlcanim. Zatial to odsypa a bavi. Inak, je nam vsetkym jasne, ze ruricky penazi nasej bloncky asi coskoro najdu ineho majitela. Ci uz "kolegynky" alebo "ctitela" zo strechy, ktory by ju tak mohol drzat v sachu.  75% ()

I Want It That Way (2022) (S01E04)

S ambicioznou blonckou Samanthou sa to vyvija predvidatelne. Uz viacej ma zaujal Jake-ov potuzeny neopatrny, ale odvazny prejav v zavere. Uz tusim zo dve linie, ktorymi sa to asi bude uberat a obe mi pridu prilis "obvious", takze dufam, ze to nebude ziadna z nich. :)  Zatial mi ako najzaujimavejsie postavy pridu mlady jakuzak z ulice a brilatna sefka-reporterka, ktora ma doma peklicko. 78% To o spolocnickach z Europy je znamy fakt. Poptavka je vysoka, z toho, co som videl v par dokumentoch. ()

Everybody Pays (2022) (S01E05)

Dynamicky diel so zvratmi, jednak vztahovymi, ale i v detektivnej casti pripadu, so zaverecnym uchadzajucim akcnym masakrom. Som zvedavy, ako bloncka vyriesi svoje vydieranie. Mlady jakuzak sa tymto vytycil cestu. Ano, my, co sme videli nejake tie jap-gangsterky, to uz mozeme vnimat ako pribehove klise, ale funguje to a je tu minimum rusivych elementov. Naviac, atmosfera slape. Je inak pekne, ze na to v tych "vybavovaniach si uctov" idu pekne tradicne - bez strelnych zbrani....ucta k tradicii. :) V nasom EU/USA vnimani zvlastne. ()

The Information Business (2022) (S01E06)

Takze posahany brasko? Prekvapilo, chudak redaktorka. To musi byt brutus, vracat sa po celodennom strese v praci a "navazani sa" sefov k takto "nacatemu" rodinnemu prislusnikovi. Blondacik to pototo grandiozne. To je tak, ked si doma u vysokeho sefika s rodinkou "vareny-peceny". To je potom ego velmi vysoko. I ked bol "mierne" odrbkany, plati napisane. Zaver tradicne fajny. Je vsak velka skoda, ze dokazu v zaverecnych minutach zhutnit atmosferu a dat i paradny song, ale polovica dielu bola tentokrat nezazivna az telenovelova. Skoda. 60% ()

Sometimes They Disappear (2022) (S01E07)

Katagiriho dcerka je cislo. "Keby bol doma, mam povedat, ze nie je". :D Bloncka zrejme coskoro precitne a mlady jakuzak si velmi rychlo uvedomil, ze je s nou na velmi tenkom lade, kedze mu ide stale o "kejhak". Potesili dve pesnickove nostalgie z 90tych klubovych trance-veci. Till I come od ATB bol jeden z nich a Faithless tusim druhy. Zaver v sklade s krivym fizlom sme po rozhovore s Katagirim ocakavali. Opat paradny dynamicky bassovy song pri zaverecnych titulkoch, ale neviem, ci tiez od Bensi-ho, pretoze urcite nie je v offi soundtracku. ()

Yoshino (2022) (S01E08)

Tak cibulka v polievocke sa sefinovi nepaci. Strach drzi vsetkych tych chlapcov na uzde, co sefinovi skrsne v hlave....nuz. Presne to, co sa stalo v hangari medzi "kladasom" a "zaporakom" bola moja uplne obvious otazka uz v prvych dvoch epizodach. V mafianskych filmoch inspirovanych talianskym perom Maria Puzza, krstny otec, presne taketo "ponuky, co nemozno odmietnut" davali na dennom poriadku. Chvilocku to vyzeralo, ze sa snad kvoli zdravotnemu stavu sestry predsa len vrati, ale asi len preto, aby nam ukazali i tuto moznost. Druha seria urcite pride. Koniec tej prvej ma moc nenadchol, skoda. Este i tie slova milenke na letisku.....typek ma tuhy korienok a zrejme mu bude sluzit este do konca druhej serie. Tentokrat len priemer. ()

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

23.10.2022

Biografie Enza Ferrariho je dotočená. Režisér Michael Mann (Nelítostný souboj, Miami Vice), jenž projekt považuje za svůj srdcový a strávil na něm řadu let, oslavil poslední klapku v Itálii tento… (více)

Michael Mann natočí svůj vysněný film

Michael Mann natočí svůj vysněný film

09.02.2022

Michael Mann natočí Tokyo Vice pro HBO Max

Michael Mann natočí Tokyo Vice pro HBO Max

23.10.2019

Legendární režisér Nelítostného souboje nebo Posledního Mohykána Michael Mann se upsal režii pilotu krimi Tokyo Vice pro chystanou streamovací službu HBO Max. Seriál napsal JT Rodgers podle knihy… (více)